Навіщо потрібна медитація перед сном: що ми отримуємо в результаті? Техніки медитації перед сном: рекомендації по проведенню заспокійливої процедури

Здоровий сон можна отримати з допомогою медитації. Про техніку медитації перед сном ви дізнаєтеся зі статті.

Іноді трапляється, що наш сон складає покладені 8 (а то і більше) годин, а прокидаємось ми однаково втомленими і не особливо виспаними. Часто буває, що говорячи про необхідність вчасно лягти спати (адже завтра чекає відповідальний захід!), ми не можемо заснути ще довше, ніж зазвичай. Так відбувається тому, що наш розум не спить замість того, щоб разом з тілом повноцінно відпочити.

Навіщо потрібна медитація перед сном?

Відомо, що неякісний сон, переривчастий і неспокійний, здатний не тільки привести психіку в нестабільний стан, але і викликати депресію. Щоб подібного не трапилося, потрібно навчитися медитувати, допомагаючи розслабленню.

Для кращого сну

Коли ми виконуємо будь-які дії, зазвичай ми концентруємося на них, зосереджуємо увагу на певному моменті. При медитації перед сном все відбувається з точністю до навпаки. І якщо ви навчитеся цьому, то вже через кілька тижнів, приділяючи всього десяток хвилин медитації перед сном, станете засипати як немовля.

Що ми отримуємо в результаті медитації перед сном?

 1. Відчуття спокою. Використовуючи техніку медитації перед сном, ми відволікаємося від того, що хвилювало нас протягом дня, невдач і промахів, пошуків виходу з ситуації, складання планів на наступний день і т. п. Медитуючи, ми розслабляємося і заспокоюємо нервову систему.
 2. Рівномірне дихання. Медитуючи, ми дозволяємо всім м'язам розслабитися. Згадайте, чи спостерігали ви за своїм диханням, помічали, як саме ви дихаєте. Сеанс медитації перед сном відновлює глибоке рівномірне дихання, дає легким і кровоносній системі насититися киснем.

  Медитуючи
 3. Бадьорість з ранку. Спокійно заснув, відкинувши всі переживання, прокидатися в хорошому настрої. Ви не думаєте про те, як би швидше знову виникла можливість поспати, тому що і без того чудово відпочили і сповнені енергії та сил.

Техніки медитації перед сном

 1. Усвідомленість

Особливо стане в нагоді тим, хто прокручує перед сном прожитий день, переживає про те, що зробив або сказав не так. Отже, потрібно сісти, закривши очі, і уявити собі будь-який пейзаж, в якому вам комфортно. Щоб повніше відчути свою присутність саме в такому місці, скористайтесь звуковим супроводом: плескіт хвиль, шелест листя, подих вітерця і т. д.

Представляємо приємне

Дихання повинне бути повільним і глибоким. Пориньте в картину, яка виникає в поданні. Якщо вас все одно відвідують непрохані думки про проблеми, не переживайте, просто попросіть їх трохи почекати, поки ви закінчите своє єднання з природою. Відчувши, що прийшло заспокоєння, не поспішаючи повертайтеся з свого усамітнення. Відзначте свою заслугу в тому, змогли вибрати час для розслаблення, яке подарує вам повноцінний сон.

 1. Мрійливість

Таку техніку медитації перед сном варто застосовувати тим, хто переживає про те, то не засне. Ляжте, закинувши за голову обидві руки, і уявляйте себе лежачим в траві і мрійливо дивиться на хмари. Закінчені всі заплановані на сьогодні справи, і ви просто відпочиваєте від них під теплим сонечком, відчуваючи на обличчі подих літнього вітерця. Разом з вами засинає і природа: вечоріє, сонце повільно заходить за горизонт. Цілковите умиротворення навколо створює відчуття захищеності і безпеки.

Медитація

Така медитація проводиться для того, щоб відволіктися від думок про необхідність сну. Ви не переживаєте про те, що сон не приходить, а просто бездумно валяєтеся на природі. Таким чином тривогу поступово замінить розслаблення і заспокоєння.

 1. Глибоке дихання

Перш, ніж приступити до медитації перед сном, повністю підготуйтеся до відпочинку, розстеливши постіль, прийнявши душ і почистивши зуби, провівши провітрювання, залишивши горіти лише нічник.

 • Сівши на ліжко, прийміть позу лотоса, принаймні, наскільки у вас це вийде. Спина повинна бути прямою, очі закриті, руки – на колінах.
 • Робіть глибокі і рівномірні вдихи і видихи, застосовуючи грудне дихання.
 • Не зациклюйтеся на думках, які будуть вас відвідувати, а зосередьтеся тільки на правильному диханні.
 • Вже хвилин через 10 у ваших думках настане спокій, і приблизно через такий же час вами почне опановувати сонливий стан. Саме в такому стані потрібно відразу ж лягти.
 1. Самонавіювання

Допоможе тим, хто зазнав багато емоцій протягом дня. Техніка медитації перед сном спрямована на те, щоб глибоко розслабити тіло.

Ляжте в ліжко і уявіть себе на морському березі. Ви лежите так близько до води, що хвилі стосуються ваших ніг. Тепла вода поступово покриває їх, м'яко знімаючи втому і несучи її в море. Вам так комфортно в цьому теплі, що разом з кожним відкатом хвилі зникає весь негатив дня, одне за іншим змиваються неприємні події, образи, злі емоції. Ваше тіло повністю вкрита теплою морською водою, яка принесла спокій і сонливість. Засинайте на цій позитивній хвилі.

 1. Використання мантр

Якщо основний канал сприйняття інформації для вас – звукової, вдамося до медитації за допомогою мантр. У разі, якщо ви ще не стикалися з подібною технікою, почніть з прослуховування, а через пару місяців, звикнувши до звуків, пробуйте читати їх самостійно. Якщо ви відразу почнете з самостійного вимови, навряд чи вам вдасться заснути, тому і рекомендується підібрати саме такі мантри, які співзвучні вашому слуху. Гучність звучання повинна бути невеликою, щоб не заважати засинанню, а тільки розрізняти вимовлені слова. Можна також спробувати прослуховування пісень на санскриті.

Розслабляйтеся
 1. Розслаблення м'язів знизу доверху

Цим ви змусите кров циркулювати швидше, щоб допомогти відновленню організму. Почати варто з пальців ніг, протягом декількох секунд підтискаючи і розтискаючи їх. Потім так само попрацюйте м'язами литок, стегон, преса і так далі, все вище. Закінчите кількома морганиями.

Крім того, що ви таким чином розслабите м'язи всього тіла, ви ще зможете провести самодіагностику. Якщо який-небудь з ділянок тіла не в порядку, він дасть вам про це знати під час подібної медитації, і ви зможете вирішити проблему, не запускаючи нездужання.

 1. Танець для розслаблення

Виберіть музику для медитації перед сном (до речі, мелодія, використовувана в санскритських піснях – чудовий варіант). Ніяких різких рухів, все повинно бути плавним, а м'язи – розслабленими. Якщо все ж спочатку вам не вдасться уникнути порывистых піруетів – що ж, це виходять негативні емоції, поступово ваші рухи стануть більш плавними.

Для кращого сну

Найменше думайте про те, як ви виглядаєте, адже вас ніхто не бачить. Досить потанцювати подібним чином 10-15 хвилин, щоб ваша нервова система прийшла в порядок.

Кілька рекомендацій з приводу медитації перед сном

 • Не проводьте медитацію стоячи, не робіть ніяких різких рухів.
 • Проводити медитацію не варто довше 20 хв.
 • Не намагайтеся концентруватися на тому, що робите – просто насолоджуйтеся спокоєм.
 • Супроводжуйте медитацію музикою.

Поєднуйте техніки медитації з ароматерапією, використовуючи маслf лаванди, бергамоту, сандалу, окремо або комбінуючи їх.

Використовуючи різні техніки медитації перед сном, ви поступово навчитеся знімати денні стреси і повноцінно відпочивати вночі, занурюючись у світ світлих добрих сновидінь.

Відео: Зцілююча медитація для сну