Який лікар лікує суглоби плечей, хребта, колін? До якого лікаря звернутися, якщо болять суглоби?

Не завжди люди надають значення болю в суглобах, але коли вона сильна, то вже доводиться звертатися до лікаря. Але до якого? Давайте дізнаємося.

Захворювання суглобів зустрічаються в різному віці і все частіше їм стали піддаватися молоді люди. Фахівці стверджують, що це багато в чому пов'язане з неправильним способом життя, а також поганою екологією. Як правило, коли з'являються перші ознаки, на які варто було б звернути увагу, люди цього не роблять і в кінцевому рахунку такий підхід може призвести до інвалідності або втрати працездатності.

Однак, частіше за все, справа навіть не в тому, що людині просто лінь сходити на прийом, а у відсутності вірної інформації. Насамперед, не всі знають про можливі небезпеки і сподіваються, що все само собою «розсмокчеться». Крім того, не завжди зрозуміло, до якого лікаря звернутися. Адже час іде, хвороба прогресує і стає тільки гірше. У зв'язку з цим, щоб було простіше зрозуміти, куди йти, ми вирішили розібратися, до якого лікаря можна звернутися для лікування захворювань суглобів.

Болять суглоби — коли варто звернутися до лікаря?

Коли звернутися до лікаря?

При болях у суглобах ми не завжди думаємо, що треба б звернутися до лікаря. Незважаючи на це, деякі симптоми повинні змусити вас замислитися і знайти час для консультації з фахівцем:

 • Дискомфорт в області суглобів, з часом переходить в ниючий або колючий біль
 • Різка біль, що навіть не можна поворухнути кінцівкою
 • Набряки і почервоніння та хрусткі звуки в суглобах
 • Деформація суглобів

Як правило, причиною подібних симптомів можуть бути різного роду запалення, інфікування ранок, травми і навіть поганий обмін речовин. Можливо, що нічого серйозного не сталося і хвороба буде швидко вилікувати, але краще переконатися в цьому і виключити серйозні патології.

Який лікар лікує суглоби?

Який лікар лікує суглоби?

Хвороби суглобів зазвичай розвиваються двома шляхами:

 • Дегенеративно-дистрофічний. Тканини не отримують харчування і вони перестають виконувати свої функції, або роблять це дуже погано
 • Запальний. Вражає суглоби запалення, здатне руйнувати всі його складові

Залежно від характеру отриманого захворювання, буде визначатися і те, до якого конкретно лікаря вам потрібно звертатися.

Незважаючи симптоматику, завжди спочатку люди йдуть до терапевта. Він може зняти початкові симптоми захворювання, а також вилікувати їх сам. Якщо це буде потрібно, то ви будете направлені до іншого фахівця. Якщо раптом дуже сильно болять суглоби і при навантаженні швидко стомлюються, то вам може допомогти ревматолог.

Для визначення остаточного діагнозу він проводить спеціальні дослідження і вже на їх основі призначає лікування. Як правило, ревматолог призначає консервативне лікування. У нього входять внутрішньосуглобові ін'єкції, фізіопроцедури, масаж, а також ЛФК. Якщо захворювання більш складне, то пацієнта направляють до іншого фахівця.

Суглобові ін'єкції

Якщо після проведення консервативного лікування, хвороба все одно продовжує розвиватися, то далі вже пацієнта направляють до ортопеда-травматолога. Цей фахівець займається хірургічними способами відновлення суглобів. Зазвичай для звернення достатньо наявності декількох симптомів:

 • Руйнування зчленування суглоба незалежно від повноти
 • Зміна форми суглоба різного ступеня, аж до втрати його працездатності
 • Постійні, що не припиняються болі, навіть вночі

Травматологом в таких випадках визначається точний діагноз і призначається один з видів лікування:

 • Операція, призначена для збереження роботи. З її допомогою можна усунути больові відчуття, відновити працездатність суглобів і захистити пацієнта від видалення його власних тканин.
 • Якщо лікування не дуже ефективно або форма артрозу більш важка, і суглоб вже зруйнований, то тоді призначається ендопротезування. Іншими словами, суглоб замінюється на штучний і працює нітрохи не гірше. Як показує статистика, найчастіше такі операції проводяться на колінах і стегнових суглобах. Метою є відновлення нормального стану та попередження інвалідності.
 • Іноді при суглобових болях може знадобитися візит до невропатолога. Суть в тому, що причиною виникнення недуги може стати защемлення або запалення нервів. Як раз невропатолог і займається такими випадками.
 • Ще при лікуванні артриту може знадобитися ендокринолог. Це обумовлено тим, що недуга може проявитися через порушення обміну речовин. Багато захворювання проявляються від стресів або неправильного харчування. Це призводить до скупчення солей в суглобах. З часом вони стають нееластичними, а вже потім і втрачають працездатність. Ендокринолог не тільки відновлює обмінні процеси, але і одночасно з цим лікує захворювання суглобів.

Який лікар лікує суглоби хребта?

Хто лікує суглоби хребта?

Остеохондроз може проявлятися по-різному і в залежності від характеру захворювання визначається потрібний фахівець:

 • Кісткова і хрящова тканина в хребцях піддається змінам
 • Хребетні корінці запалюються і можуть змінитися

По суті, ці два чинники не є визначальними, додатково їх завжди супроводжують і інші симптоми. У будь-якому випадку, зазвичай лікуванням хвороб суглобів займаються:

 • Ортопед. Його лікування спрямоване на відновлення еластичності суглобів і додатково проводиться профілактика остеопорозу
 • Невролог. Лікує остеохондроз, виявляється защемлення корінців спинномозкових
 • Якщо становище набагато більш серйозне і потрібне оперативне втручання, то таке завдання лягає на нейрохірургів.

Який лікар лікує суглоби: інші захворювання

Інші захворювання суглобів

Крім перерахованих вище можуть виникати і інші захворювання суглобів. Дуже важливо знати, до якого лікаря звернутися при їх виникненні:

 • Бурсит. На суглобі утворюється невеликий мішечок, де накопичується рідина. Проявляється сильними болями, набряком, почервонінням. В основному він проявляється на колінах і ліктях. Лікує бурсит травматолог та ортопед.
 • Кіста Бейкера колінного суглоба. Під колінної чашечкою з'являється водянисте освіта. Коліно при цьому починає сильно хворіти і припухає. Лікуванням займається ортопед або травматолог. Хоча, іноді діагноз виявляється у терапевта або ревматолога.
 • Синовіт. Це запальний процес, що розташовується в синовіальній оболонці суглоба. Знову ж таки, проявляється на ліктях і колінах. Зазвичай проходить без болю, але місце ураження припухає. Лікувати його повинен хірург.
 • Гонартроз колінного суглоба. Відбувається розкладання хрящиків, але запалення не виникає. Хвороба вражає коліна і стає боляче ходити. Лікуванням займаються травматологи і ревматологи.

Насамкінець варто зауважити, що при прояві будь-яких серйозних симптомів, пухлин і больових відчуттях, обов'язково звертайтеся до лікаря, щоб виключити серйозні захворювання.

Відео: Який лікар лікує хворі суглоби?