Як і чим вивести пляму від хурми на одязі: способи, поради, миючі і народні засоби

У статті ви знайдете поради по відпиранню плям після хурми.

Як і чим вивести пляму від хурми на одязі: способи, поради, народні засоби

Сезон хурми починається в середині осені і радує урожаєм аж до самої весни. Це дуже смачний і корисний плід з масою перевагою і одним мінусом – його сік (якого дуже багато в хурмі), потрапляючи на одяг, дуже забруднює її, а вийшло пляма буває дуже складно вивести. Така проблема актуальна в сім'ях з маленькими дітьми, але подібна неприємність може трапитися з абсолютно будь-яким.

Сік хурми дуже глибоко і сильно здатний въедаться у волокна будь-якої тканини (найбільше натуральної). Чим швидше ви почнете вимивати його, тим більше шансів у вас позбутися від забруднення. Занадто стара пляма відіпрати навіть професійними засобами буває досить проблематично, адже воно засихає і буріє.

Надто інтенсивними рухами ви зможете зіпсувати тканину, тому завжди починайте з щадних засобів і способів:

  • Якщо пляма свіже, змийте його окропом. Вода, доведена до високої температури, здатне розчинити і вимити з тканини сік.
  • Якщо просто вода не допомогла, замойте пляму звичайним господарським милом. І тільки потім ретельно прополощіть окропом, а потім холодною водою.
  • Хороший засіб для виведення плями від хурми – миючий для посуду (бажано хорошої якості відомого бренду). Для цього нанесіть трохи засобу на «свіже» пляму і дайте йому полежати, а потім звичайним циклом виперіть в машинці.
  • Ефективне і доступне засіб від плям хурми – лимонна кислота. Це самий популярний «народний» плямовивідник, але наносити його слід акуратно: приблизно 2 гр розчиніть у 200 мл теплої води. Цією рідиною змочіть ватні тампони і накладіть їх на пляму. Тримайте до тих пір, поки пляма не введеться, тампони можна міняти по мірі їх просихання.
  • Можна використовувати розчин солі для того, щоб вивести пляму. Для цього потрібно розчинити 1-2 ч. л. на 0,5 літра води і на час замочити в ній запачканную одяг.
  • Якщо пляма підсохло і вже побуріла, вивести його вам допоможе оцет. Обробляти «пошкоджене» місце слід за типом лимонної кислоти, змочуючи тампон і накладаючи поверх плями.
  • Ви можете самостійно зробити пасту з товченої крейди і соди, змішавши їх з невеликою кількістю води. Ця паста «розмазується» на подсохшее пляма. Потім цей одяг загортається в пакет з поліетилену. Так тримати її слід до 12 годин і тільки після цього випрати машинкою.

ВАЖЛИВО: У випадку, якщо жодна «народне» і підручний засіб не допомогло вам вивести пляму від хурми, вам слід скористатися допомогою професійних пральних порошків, відбілювачів, гелів.

Плями від хурми: як і чим виводити?

Як використовувати миючі засоби з магазину і пральний порошок, відбілювач і засіб для виведення плям фірми Амвэей для видалення плям від хурми?

Поради:

  • Спосіб № 1. Нанесіть миючий засіб для посуду на пляму, дайте одязі полежати пару годин. Після цього покладіть річ в пральну машину, всипте звичайний стирає порошок або додайте гель.
  • Спосіб № 2. Кисневий відбілювач нанесіть на пляму і дайте речі полежати близько години, після чого налийте стираючий засіб в машину і включіть звичайний режим прання.
  • Спосіб № 3. Плямовивідник «Амвей» нанесіть на пляму (робити це легко, так як він випускається у формі спрею). Дайте речі полежати до години, а потім запустіть її прати в звичайному режимі.

Відео: «Як відіпрати плями від фруктів і ягід?»