Хурма для годуючих мам при грудному вигодовуванні новонароджених: користь і шкода, відгуки. Можна їсти хурму, корольок годуючій мамі при грудному вигодовуванні в перший місяць і не пізніше?

У статті ви дізнаєтеся про те, чи є хурму тим жінкам, що годують груддю або знаходяться в положенні.

Хурма для годуючих мам при грудному вигодовуванні новонароджених: користь і шкода

Хурма – сезонна смачна ягода, яка достигає в середині осені. Багатьох приваблює солодка м'якоть плоду і не рідко вагітні жінки відзначають, що під час виношування дитини, бажання стає особливо сильним. Але, як відомо, мами-годувальниці і вагітні жінки можуть мати протипоказання щодо вживання тієї або іншої їжі. Тому важливо зрозуміти, наскільки шкідливою або корисною може бути хурма.

Чим може бути корисна хурма:

 • Вона зміцнить імунітет вагітної жінки (у плодах багато вітаміну С), що дуже часто слабшає в даному положенні. Тому, регулярно вживаючи хурму, жінка зможе зробити свій організм стійким до вірусних та простудних захворювань.
 • Якщо у жінки анемія (у період вагітності або лактації), хурма поліпшить якість крові» і підніме гемоглобін, адже в ній дуже багато заліза.
 • Магній у складі хурми, надасть сприятливий дію на всю серцево-судинну систему, що дуже актуально для годуючих та вагітних жінок.
 • У плодах є великий запас клітковини, а значить, вживаючи хурму, можна уникнути проблем з травленням і налагодити стілець.
 • А ось запас кальцію в хурмі, допоможе не тільки мамі, яка виношує дитину, але й плоду, зміцнюючи його кісткову систему.
 • Багатий вітамінний і мінеральний склад хурми допоможе поліпшити стан волосся, нігтів, шкіри, зробивши їх красивими.

Можливу шкоду:

 • Вживання хурми в період годування грудьми дитини може бути небажаним, адже це може зашкодити.
 • У хурмі багато цукру, а значить її категорично не можна їсти жінкам (в будь-якому положенні) при наявності діабету.
 • Якщо з'їсти занадто багато плодів, годує або вагітна жінка може зіткнутися з такою проблемою, як запор.
 • Запор, при надмірному вживанні хурми, здатний з'явитися не тільки у годуючої жінки, але і її малюка.
 • Ще один недолік хурми – вона може викликати алергійну реакцію.

ВАЖЛИВО: Вагітним жінкам є хурму корисно, але в обмежених кількостях, а от жінкам тільки тоді, коли у дитини буде повноцінно сформована травна система (щоб уникнути печії).

Особливості вживання хурми

Можна їсти хурму або корольок годуючій мамі в перший місяць?

Хурма корольок – самий смачний і солодкий сорт хурми. Які можуть бути протипоказання щодо вживання в їжу плодів годуючим мамам:

 • Занадто великий вміст цукру (може провокувати процеси бродіння в кишечнику, а це сприяє підвищенню газоутворення).
 • Алергія у вигляді висипу, свербежу і кишкового розладу з'являється не лише мами, але й у її малюка.
 • Непереносимість продукту – протипоказання до вживання хурми.

Можна і яку є хурму при лактації, після першого місяця?

Будь-який лікар вам скаже, що вводити в раціон такий продукт, як хурма, найкраще в період повного становлення мікрофлори кишечника немовляти. Найкращий час – це після 6 місяців. Є годуючій мамі хурму потрібно маленькими порціями не більше, ніж один раз на добу, уважно спостерігаючи за реакцією малюка.

Дозволяється хурма при ГВ новонародженого: відгуки

Вікторія: «Я їла хурму під час вагітності. Мене як-ніби «заклинило» на хурму, адже до вагітності ці плоди я взагалі не сприймала. Дуже смачно було і, виявляється, корисне. А після народження дитини не їла, тоді я взагалі мало що їла, тільки каші і молочку».

Христина: «У мене хурма вічно викликала спазми в кишечнику, крутив живіт і діарея була постійно. Тому я не захоплювалася хурмою при вагітності, а особливо під час годування».

Відео: «Хурма. Кому корисна, а кому протипоказана. Поради дієтолога»