Звичайна хурма і корольок: як відрізнити, що краще? Як виглядає хурма, шоколадний корольок: фото. Що корисніше, солодше, більше в'яже, має більше калорій: звичайна хурма або корольок?

У статті ви дізнаєтеся про відмінності сортів хурми «корольок» і «шоколадний корольок».

У чому різниця між звичайною хурмою і шоколадним корольком: порівняння

Хурма – загальна назва плодів. Це великі ягоди, що дозрівають на дереві. Вони можуть різнитися не тільки своїм кольором і формою, але також і смаком. Хурма може бути жовта, помаранчева, червона, сферична, у формі жолудя, плоска, незграбна, тверда, м'яка, з кісточкою, без кісточки, терпка, солодка, маленька й велика аж до 0,5 кг.

Корольок – найбільш популярна і найпоширеніша різновид хурми, яка найчастіше зустрічається на прилавках магазинів і ринків. Відмінність королька в тому, що цей плід розвивається з «чоловічого» квітки. Така особливість є причиною та приємного солодкого смаку хурми.

Корольок має яскравий помаранчевий колір, який з часом може темніти і доходити до світлого або темного коричневого відтінку. Саме з-за цього корольок не рідко називають «шоколадним» (асоціюючи з кольором шоколаду, смакові відчуття шоколад не нагадують). Є і ще одна відмінність – ті плоди, що пережили запилення квітки, мають кісточку і тому можуть набувати коричневий колір відразу після дозрівання.

Хурма на дереві
Шоколадний корольок

Як виглядає хурма шоколадний корольок: фото

Коричневий «шоколадний» корольок дуже смачний і дуже солодкий, від оранжевого він відрізняється тим, що менш в'язкий. Якщо його зняти з гілки недозрілим, він самостійно «дійде» в інших умовах і знайде свій смак і колір.

Що корисніше, солодше, більше в'яже, має більше калорій, цукру: звичайна хурма або корольок?

Харчова цінність хурми:

Продукт В'язкість Насолода Калорійність на 100 гр.
Хурма Середня Середня 65 ккал
Корольок Слабка Середня 53 ккал
Шоколадний корольок Слабка Сильна 56 ккал

Відео: «Хурма корольок»