Що робити, як є, якщо хурма сильно в'яже рот? Як вибрати хурму, яка не в'яже: поради, сорту не в'язкому хурми. Яка хурма корисніше, яка в'яже чи ні?

У статті ви знайдете рекомендації по вибору смачною хурми.

З-за чого в'яже рот хурма?

Хурма – дуже смачний плід, але не рідко він розчаровує покупців своєї терпкістю, замість солодощі. Секрет такого «в'язкого» властивості цілком зрозумілий, адже ягоди хурми повні дубильної кислоти.

Дубильна кислота в хурмі називається «танін». Саме вона починає згортатися при найменшому контакті зі слизовою, що знаходиться у роті. Як наслідок, з'являються неприємні відчуття і хурма втрачає всяку смакоту.

Крім того, той самий танін «блокує» секрецію слини, звужуючи капіляри. З-за цього, деякі (особливо терпкі) плоди просто неможливо їсти. Потрібно знати, що якщо хурма занадто «в'яже», значить, ви просто вибрали неправильний плід (недозрілий).

Чому хурма терпка? Чому хурма може «в'язати» рот?

Як вибрати хурму, яка не в'яже: поради, сорту не в'язкому хурми

Солодкість і приємний смак хурми – це завжди ваш правильний вибір плодів.

Чотири «секрету» як вибрати смачну хурму:

 • Гарний вигляд. Стигла ягода завжди буде яскравою, помаранчевої, без темних плям і вм'ятин. У неї буде м'який «бочок» (у разі, якщо ви вибираєте шарон – це правило не працює).
 • Сухий черешок. Плодоніжка у кожної ягоди повинна бути сухою і ні в якому разі не зеленою. Бура і тверда плодоніжка – знак зрілого і солодкого плоду.
 • Популярний сорт. Про те, яку хурму ви купуєте, можна запитати у самого продавця. Погодьтеся, нікому не вигідно возити гірку і терпку хурму, яку ніхто не буде купувати. Найпопулярніші сорти – це корольок і шарон.
 • Тонка шкірка. Вона повинна бути без яких-небудь пошкоджень, подряпин і тріщин. Якщо такі є, значить, ваш перезрілий плід. У «хорошій» хурми тонка і глянсова шкірка.
Як вибрати і купити «правильну» хурму?

Як і що зробити, щоб хурма не в'язала рот: поради

Деякі поради:

 • Заморожування. Це найпростіший спосіб прибрати з м'якоті терпкість і повернути солодкість плода. Для цього ягоду покладіть в морозилку і залиште на кілька годин. Їжте плід холодним, таким, щоб він був схожий на шербет.
 • Тепла вода. Це також ще один «експрес» спосіб довести хурму до зрілості. Розігрійте воду до 30-40 градусів і потримайте в ній плоди. Вам слід регулярно доводити воду до потрібної температури. Через час терпкість піде і ви зможете відчувати насолоду.
 • Дозрівання. Деякі овочі і фрукти мають у своїх плодоніжках особлива речовина, яка виділяється і дозволяє плодам дозрівати. Просто помістіть хурму в одну коробку або пакет з помідорами, бананами або яблуками. В такому стані хурма має пролежати до 10 годин.
 • Приготуйте хурму. В процесі термічної обробки вона втратить свої терпкі якості. Ви можете зварити кисіль або компот, зробити суфле або джем, варення, мармелад.
Способи «дозріти» хурму

Як є хурму, щоб вона не в'язала рот?

Видалити танін з хурми ви ніяк не зможете, а ось приховати його цілком. Для цього вам потрібно якось використовувати хурму в кулінарії. Найкращий спосіб – зварити джем, додавши цукор. Якщо ж морочитися ви не звикли, вам можуть допомогти такі способи:

 • Полийте нарізану хурму лимонним соком. Це не забере терпкість, але приховає її «кислинкою».
 • Посипте хурму цукром. Це не кардинальний спосіб приховати неприємні смакові якості хурми, але можливість їх небагато сховати.
 • Засушити або завялить. Однак є її слід тільки в сухому стані, так як при розмочуванні «в'язкість» повернеться.

Як заморозити хурму, щоб вона не в'язала рот?

Поради:

 • Візьміть хурму
 • Ретельно помийте її під краном
 • Обсушіть
 • Покладіть плід в целофановий пакет
 • Відправте в морозилку
 • Тримайте 4-5 годин
 • Їжте відразу, не чекаючи, поки хурма почне танути
Сушена хурма

Як зробити хурму не в'язкому швидко?

Існує ще один спосіб швидко повернути хурмі зрілість. Для цього її слід проткнути кілька разів голкою (заздалегідь продезінфікуйте спиртом) зі всіх сторін і залиште при кімнатній температурі на кілька годин.

Яка хурма корисніше, яка в'яже чи ні?

Більшою користю має, звичайно ж, солодка хурма, яка не «в'яже». Вона не спровокує запор, так як в ній менший вміст пектину. Незважаючи на смакові якості, хурма будь-якого сорту багата на вітаміни і мінерали.

Хурма корольок: в'яже чи ні?

Корольок – це сорт хурми, яка зовсім не володіє терпкими властивостями. У королька желейна м'якоть помаранчевого кольору, яка по мірі дозрівання здатна темніти, доходячи до коричневого кольору. Чим темніше м'якоть королька – тим вона солодша.

Що зробити з в'язкою хурмою?

Зробити смачне і солодке варення ви також зможете і з терпкою, «в'язкої» хурми. Для цього додайте в ягідну масу цукор за смаком і трохи лимонного соку. Варити джем або мармелад з хурми не потрібно довго, цілком підійде рецепт «п'ятихвилинка».

Відео: «Чим корисна хурма?»