Як набрати петлі на спиці: опис і схема для початківців

Часто новачкам у в'язанні складно розібратися в різних моментах. У нашій статті ми поговоримо, як набирати петлі на спиці.

Багато початківців рукодільниць, тільки опановують ази в'язання, губляться і не знають з чого почати. Найперше, чого варто навчитися — це набирати спиці. Як це зробити вам розповість наша стаття.

Як набрати петлі на спиці: опис, схеми

Отже, для роботи вам буде потрібно дві спиці. Можна вибрати не дуже товсті, але і тонкі брати не варто. Ми розповімо про те, як набирати спиці класичним способом, який найпростіший, але є і інші.

Для першого разу достатньо набрати 20-25 петельок. Для цього відміряйте шматочок нитки приблизно в 30 см. Це буде короткий кінець. Далі використовуйте нашу інструкцію:

Схема набору петель
  • Спочатку на лівій руці потрібно зробити петлю — довга нитка повинна проходити між вказівним і середнім пальцем, а коротка — надіта на великий. Обидва кінчика внизу затисніть безіменним пальцем і мізинцем. Середній при цьому виявиться не зайнятий.
  • Тримайте дві спиці в правій руці і притримуйте їх пальцями. Тепер введіть їх у петлю між великим і вказівним пальцем.
  • Потягніть нитку на себе і потім опустіть її вниз до великого пальця. Зазначимо, що сильно нитки стискати не варто, інакше ви не зможете опустити їх вниз.
  • Далі спиці вводимо в петлю на великому пальці.
  • У вас вийде як би дві петлі на спицях. Далі їх ведіть вже до вказівного пальця і протягуємо в петлю з правого боку.
    У вас вийде перша петля на спицях.
  • Далі знову накидаємо нитку на великий палець і набираємо наступні петлі точно також, як і вище. Так робіть доти, поки не наберете стільки, скільки буде потрібно.
  • На завершення, вже для початку в'язання, витягніть одну спицю з ряду і тепер можна приступати до роботи.

Спочатку це може здатися складним, але насправді, спробувавши набрати кілька петель, ви швидко розберетеся, як це робиться.

Відео: Спиці для початківців. Набір петель. Докладний урок