В'язка «рис», «подвійний рис» спицями: схема, покроковий опис, відео. В'язання снуда візерунком «рис» спицями. Яка в'язання спицями поєднується з малюнком «рис»?

В'язка «рис» спицями — це один з найпростіших візерунків. Його зможе створити навіть починаюча майстриня.

Існує декілька візерунків для в'язання, які не виходять з моди ось уже багато років. До таких можна віднести в'язку «рис» спицями.

  • Це простий візерунок і його зможуть зв'язати навіть початківці майстрині.
  • Він дуже красиво виглядає на шарфах, снудах, жилетах і дитячих речах.
  • Його ще називають «перловим», так як деталі візерунка схожі на намистинки з перлів, які переливаються на світлі.
  • У цій статті ми розповімо, як потрібно правильно в'язати візерунок рис спицями, щоб він вийшов цікавим і акуратним.

В'язка рис спицями: схема візерунка

Схема в'язання візерунка «рис» проста і буде вам зрозуміла, якщо навіть ви молода майстриня. Просто дотримуйтесь позначень, чергуючи виворітні і лицьові петлі в кожному ряду. Візерунок повторюйте, починаючи з другого ряду. Ось схема в'язання:

Схематичне зображення в'язки «рис»

Такий візерунок швидко в'яжеться і на створення будь-якого виробу ви витратите мінімум часу, буде це шарф або навіть светр.

В'язання спицями малюнка «рис»: покроковий опис

Щоб почати в'язати візерунок, необхідно розрахувати кількість петель, яке вам необхідно. Потім приступайте вив'язувати з другого ряду схеми, так як перший ряд — це ті петлі, які ви набрали на спицю для в'язки. Покрокове опис:

Ось ви набрали необхідну кількість петель.

Наберіть потрібну кількість петельок

Тепер зніміть, не пров'язуючи, одну кромочную петлю, як це зазвичай робиться на в'язці будь-якого візерунка.

Зніміть кромочную петлю

Друга — лицьова. Просуньте спицю через низ петлі і витягніть нитку, надягаючи на цю шпицю.

Наступна петля лицьова

Третя петля виворітна. Робочу нитку переведіть вперед спиці. Потім просуньте спицю в петлю спереду лівої спиці. Захопіть робочу нитку і затягніть її, знімаючи петельку.

Третя петля виворітна
Переверніть в'язання і починайте новий ряд

Тепер дивіться на петлі першого ряду з вивороту і в'яжіть навпаки: над виворітними петлями в'яжіть лицьові, а над лицьовими — виворітні петлі.

У новому ряду петлі в'яжіть як у дзеркальному відображенні

Цей ряд в'яжіть, як і перший, чергуючи виворітні і лицьові петлі, але зі зсувом на одну петельку.

Ось що вийшло в результаті

За рахунок такого простого чергування петель виходить цікавий візерунок. Чим щільніше ви будете використовувати структуру в'язання і товщі нитка, тим буде більш вираженим цей «перлинний» візерунок.

В'язання візерунка «рис» спицями: снуд

Снуд — це одне з популярних предметів одягу в цьому році на зиму. Його просто в'язати, і красиво і оригінально він буде виглядати, якщо зв'язати такий виріб «перловим» візерунком або візерунком «рис». У статті за посиланням детально описується, як правильно в'язати такий виріб. Ви знайдете схеми в'язання снуда не тільки візерунком «рис», але й іншими модними і популярними візерунками на сьогоднішній день.

Візерунок спицями «Подвійний рис»: схема, опис

Подвійний рис

Якщо у в'язці звичайного «рису» малюнок складається з двох рядів, то в «подвійному рисі» — з чотирьох:

  1. У першому ряду чергуються виворітні і лицьові петлі.
  2. У другому ряду над виворітними в'яжуться лицьові петлі, а над лицьовими — виворітні петлі.
  3. Третій ряд в'яжеться як другий.
  4. Четвертий в'яжеться як перший.

У підсумку вийде густа в'язка — гарна, рівна і цікава.

Яка в'язання спицями поєднується з малюнком «рис»: схема візерунка

З в'язкою «рис» поєднується багато малюнків. Цим візерунком можна прикрашати більш великі деталі в'язання, роблячи на ньому лише акцент, або навпаки, зробити «рис» основним візерунком, а прикрасою, наприклад, «коси» або «ромби». Ось декілька варіантів, яка в'язання спицями поєднується з малюнком «рис»:

Об'ємні ромби, всередині яких перловий візерунок — цікаво і незвично. До речі, такий візерунок дуже простий і його зможе зв'язати навіть чоловік.

Візерунок «рис» в ромбах

Ось схема до узору «рис у ромбах».

Схема до узору «рис» в ромбах

У цьому візерунку «рис» — це основний малюнок, а велика і об'ємна коса — це прикраса в'язки. На картинці є схема в'язання коси, а схему в'язання рису ви знайдете вище.

Коса і рис

На виворітній поверхні чудово розташувалися невеликі ромби з візерунка «рис». Такий малюнок відмінно підходить для в'язки джемперів та жилетів.

Невеликі ромби з «рису»

Така «шахова» в'язка допоможе створити красиву дитячу або жіночу кофту. Схема проста, хоча малюнок на перший погляд здається складним.

Шахова в'язка з косами і рисом

Зигзагоподібний візерунок, всередині якого перли і виворітна гладь, виглядає цікаво. Їм можна прикрасити чоловічий светр або пуловер.

Візерунок «зигзаг» і «рис»

Красивий візерунок з косами, перлами і лицьовій гладдю. В'яжеться просто: коса 2х2, і в шаховому порядку розташована лицьова гладь і перловий візерунок.

Об'ємні коси і рис
Аранское в'язання і «рис»

Ви можете самостійно придумувати візерунки з в'язкою «рис», і створювати свої унікальні в'язані шедеври. Комбінуйте цей візерунок з іншими малюнками, експериментуйте і дивуйте своїм рукоділлям друзів, знайомих і близьких людей.

В'язка «рис» спицями: відео

Якщо ви тільки вчитеся в'язати, то вам може важко зрозуміти схеми і опис. Подивіться відео, в ньому наочно показується, як в'язати візерунок «рис».

Відео: Як в'язати візерунок дрібний рис спицями?