Як зв'язати ажурну шаль спицями — Харуни, Еолові, Еріха Энгельна: ідеї, схеми, опис, фото, відео

У даній статті ми розглянемо декілька цікавих способів, як зв'язати шаль спицями.

Шаль – це споконвіку жіночий елемент одягу, що не тільки зігріває, але й вносить саме жіночність в кожен образ. Це може бути відмінний подарунок, який буде до вподоби кожній представниці прекрасної статі. До того ж створити своїми руками, а точніше зв'язати шаль спицями не складе великої праці. Тому пропонуємо вам детальний розбір схем найцікавіших, популярних і затребуваних моделей.

Ажурна шаль спицями для початківців з мохеровий нитки

Перша модель

Габарити полотна: 105 см в розмаху, а максимальна довжина 85 див. Ви можете підкоригувати розміри під себе, адже схема самого рапорту в'язання дозволяє це зробити.

Буде потрібно: 3 моточка будь-якого кольору мохеровий пряжі по 25 г (200 м) і спиці кругові спиці №4. Нижче можете так вибирати на свій розсуд.

Набираємо петлі повітряним способом: накинули нитка на спицю і загорнули, наче в вузлик; тепер кінець нитки ми знову загортаємо в петельку і затягуємо на спиці. Всього потрібно зробити 3 петлі. Нижче пропонуємо ілюстрацію набору повітряних петель спицями.

Набираємо повітряні петлі спицями
 1. І тепер з них ми в'яжемо 7 рядів платочної в'язкою. При цьому кромочні ми знімаємо, а 2 пров'язуємо лицьовій за передню стінку. І так продовжуємо в кожному ряду.
 2. Після цього нам необхідно витягнути ще 3 петлі (оскільки ми знімали першу) з кромок петель з боків.
 3. Тепер ми пров'язуємо лицьовими ці 3 петлі, з яких і почалося в'язання. Якщо ж ви працювали з додатковою ниткою, тоді її забираєте, а петлі просто переснимаете на спицю.
 • Робимо установчі ряди. Завжди 3 петлі на початку і в кінці ми в'яжемо платочної в'язкою, оскільки це кромочні. Тобто, першу знімаємо, дві лицьові. Далі йдуть 3 виворітні. Закриваємо також лицьовими. І останню петлю теж!
 • 2 установчий ряд: 3 лицьові (1 зняли), накид, осіб., накид. ліц., накид, осіб., накид і знову 3 кромочні.
 • 3 установчий ряд: роботу повернули, 3 кромочні в'яжемо лицьовими, а до 3 кромочних в кінці ряду в'яжемо виворітними.

Тепер починаємо в'язати ажурною шалі спицями за схемою:

З 1 по 15 ряд

Важливо: Запам'ятайте, що нахил вліво дає нам провязування «бабусиним» способом за задню стінку, а от класичний варіант за передню стінку дає нахил вправо.

З 17 по 29 ряд

В'яжемо за такою схемою 169 рядів по візерунку!

Закриття петель еластичним способом: першу петлю знімаємо, накид, осіб. Тепер потрібно накид перетягнути черга лицьову, а тепер перетягуємо зверху і першу петлю, яку знімали. І таким чином, накидаючи першу петлю з накидом на провязанную лицьову петлю до повного закриття петель.

Пропонуємо вам схему даної моделі, але врахуйте, що кромочні не показані, а також слід розуміти, що відображена тільки половина схеми. Тому при в'язанні завжди переносимо дзеркальне відображення по іншу сторону від центральної петлі.

Схема ажуру

Відео: Як пов'язати ажурну шаль спицями — майстер-клас для початківців

Як зв'язати ажурну шаль Харуни спицями: схеми з докладним описом

Це трикутна шаль, що має трохи серповидну форму. Але саме це і зробило її такою незвично зручною і привабливою!

Порада: Якщо ви тільки вчитеся в'язати, тоді беріть таку нитку, щоб її легко можна було розпустити!

 1. Розміри шалі: 114 см в розмаху і 58 см в довжину.
 2. Необхідно: 435-450 м будь тонкої (наприклад, шкарпеткової) пряжі, кругові спиці 3,5 мм і довжиною 60-80 см, гачок №3 і маркери.
 3. Щільність в'язання: 21 петель на 18 рядів рівні 10 на 10 см
Підсумковий результат

Опис роботи

 • Вільно набираєте 7 петель.
 • Далі в'яжіть за схемою: кромочную зняти, 2 осіб., накид, 1 осіб., накид, 3 осіб.
 • 2 ряд і всі наступні парні або виворітні ряди: кромочная, 2 осіб., ізн. до 3 останніх петель, 3 осіб. В результаті у вас буде 9 петель.

Ви можете використовувати і вищенаведену схему набору початкових петель, як і в першому варіанті.

Важливо: Обов'язково знімайте першу петлю і робіть це дуже вільно. Саме це дозволить правильно витягнути краю шалі.

Схема А
 • Тепер на цьому етапі ми ставимо маркер між двома накидами в центральну петлю. Вона залишається незмінною по всій схемі А. Врахуйте, що показана тільки половина рапорту. Тобто, три петлі ліворуч і праворуч від центральної петлі за схемою — це і є наш перший ряд за схемою А!

Важливо: По краях у нас йдуть 3 кромочні петлі з двох кінців рапорту! Вони на схемі не показані. Тому пропонуємо вам ще один варіант розшифровки.

Пояснення
 • Звертаємо увагу також на позначення. Вам необхідно виконати зменшення двох петель, щоб напрямок петлі було або вліво, або вправо. А для цього необхідно робити їх за різні стінки петлі:
  • для нахилу вправо 2 лицьові ви в'яжіть звичайним класичним способом за передню стінку. Це маркування на схемі k2tog;
  • при нахилі вліво необхідно зняти ці дві петлі і заново одягнути на робочу спицю. Але трохи розгорнувши за типом «бабусиної» петлі. Тобто, поміняти місцями передню стінку. І в'язати вже «бабусиним» методом за задню стінку петлі. Це і є позначення SSK.
 • В'яжемо за схемою з накидами і убавлениями в різну сторону до маркування жовтих і червоних квадратиків трикутників. Ці маркування вказують на «живці» або листочки. У підсумку після в'язання схеми у вас має бути 12 листків від центральної петлі в різні сторони.

Наочний приклад, як виглядає виріб через 2,7,17 і 32 ряду, щоб ви візуально розуміли, що в'яжіть. До переходу на облямівку у вас вийде 249 петель. Це 3 кромочні, 121 петля рапорту, центральна петля, 121 і знову 3.

Наочний приклад

Важливо: Якщо ви хочете підкоригувати розмір полотна, то завжди потрібно закінчувати схему парною кількістю «живців» по обидві сторони.

 • Робимо перехід до схеми Ст. Врахуйте, що в центрі у нас має бути 4 пелюстки! Тому в цьому місці у нас подвійна схема: накид, лицьова, накид – центральна петля – накид, лицьова накид! Нижче пропонуємо вам таке пояснення як починати в'язати сам рапорт Ст. Це чисто фрагменти пелюсток! Білим позначено завершення «живців» з першого рапорту.
Перехід від схеми А в схему
 • В'яжете справа наліво, перші 15 рядів йдуть на збільшення листочків, після – на зменшення полотна.
Схема
 • Завершальний 28 ряд на схемою ми в'яжемо виворітними петлями. І тепер починаємо закривати схему. Робимо це гачком: 4 петлі ви пров'язуємо разом, і далі ми прямуємо повтор з 6 повітряних петель та 3 лицьових петель, провязанных разом. 4 петлі – це у випадку з кромочний петлями. Так продовжуєте за завершення ряду.

Важливо: Всі петлі, особливо фінішні, необхідно дуже слабо в'язати, щоб шаль мала гарний край. На завершення роботи обов'язково шаль потрібно попрати і провести блокування. Тобто, зробити фіксацію шпильками всіх країв, кожного листочка і заокруглення шалі.

Відео: Як пов'язати шаль Харуни – частина 1, початок роботи, схема А

Як в'язати ажурну шаль спицями: докладний розбір схеми Еолові

Це також не менш популярний варіант в'язання шалі спицями. Ми вже зачіпали позначення в попередньому варіанті, як в'язати k2tog і SSK. Тут ці знання також стануть у нагоді при читанні схеми.

Фіолетова шаль

 

Початок
Пояснення
Продовження

Тепер починаємо працювати зі схемами.

Розшифровка маркувань
Схеми
Рапорт
Продовження
Завершення

Відео: Як пов'язати шаль Еріха Энгельна, варіант З