Гетри спицями — схеми і опис: інструкції для початківців. Як зв'язати спицями прості, в смужку, ажурні гетри: приклади різних схем і відео

У статті докладно розповідається про те, як спицями зв'язати гетри самостійно. Ви знайдете приклади цікавих візерунків для виробів і докладний опис самого процесу в'язання.


Багато дівчат зараз носять гетри не тільки в якості спортивного одягу, але і для краси, комфорту і навіть з взуттям на високих підборах. Але куплені в магазинах вироби, можуть зустрічатися часто і на інших дівчат, а це не дуже приємно. Адже кожна з них прагне до індивідуального образу.

Щоб ваші гетри виглядали оригінально, і відрізнялися від інших, треба зв'язати їх власноруч. Тим більше, що для дослідної рукодільниці на процес знадобиться всього два-три дні. Якщо ви ще не знайомі з основами в'язання, то вам потрібно часу більше, зате ви отримаєте задоволення від виконаної роботи і відмінний результат. Далі детальніше.

Гетри спицями — схеми і опис: інструкції для початківців

Красиві гетри для дівчинки

ВАЖЛИВО: Перш, ніж почати процес, слід купити пряжу, спиці потрібного розміру і підготувати ножиці. Лише після цього приступати до в'язання.

Гетри, пов'язані гумкою

Для того, щоб прочитати схему в'язання, спочатку вивчіть, як позначаються петлі:

 • Осіб.П. — лицьова петля
 • З.П. — виворітна петля
 • Н. — накид

Для в'язання таких гетрів знадобиться близько 250-300 грамів пряжі коричневого кольору. Спиці беруть відповідного розміру (розмір вказують на етикетці пряжі) в залежності від товщини ниток.

Прості гетри — візерунок гумка два на два
 1. Наберіть п'ятдесят петель. З першого ряду починайте в'язати гетри гумкою дві петлі.П. і дві петлі Осіб.П.
 2. Якщо хочете зв'язати гетри без швів, то в'яжіть їх на круглих спицях. Провязав, одне коло, в'яжіть другий, по малюнку.
 3. Коли зв'яжіть дев'яносто рядків, додайте в кожному ряді рівномірно 12 петельок. Так додавайте через два-три рядка, щоб вийшло розширення на литках ніг.
 4. Коли ви зв'яжіть необхідну довжину, то закрийте петлі і зафіксуйте нитку, щоб гетри не розпускалися.

Гетри смужку спицями

Гетри смужку увійшли в моду в кінці вісімдесятих роках минулого століття, зараз вони знову в тренді.

Гетри в кольорову смужку

Щоб отримати такі ж гетри, як на зображенні нижче, вам знадобляться нитки коричневого, темно-червоного, жовтого і зеленого кольору. В'яжіть їх на круглих спицях по колу. Малюнок: одна петля.П. і одна петля Осіб.П. Після того, як ви провяжите одне коло, в'яжіть по малюнку. Виворітні повинні збігатися з виворітними, особові з лицьовими. Кольори ниток міняйте через вісім рядків.

Нижче представлена схема, докладна інструкція з в'язання кольорових виробів звичайною гумкою два на два.

Інструкція — як зв'язати гетри в смужку

Гетри з акуратними помпонами

Такі гетри можна в'язати і дівчатам, і дівчаткам, зараз помпони люблять носити все, вони надають речі милі нотки. Як бачите, виріб в'яжеться косою, нижче надана схема і опис процесу.

Схема основного візерунка

Гетри з косами і бубонцями

Опис процесу:

Почніть з набору петельок на спицях. Слід набрати для однієї гетри 78 петель, щоб річ не сповзала з ноги, треба низ і верх її в'язати гумкою. Далі в подробицях:

 1. Наберіть на спиці 78 петель для однієї гетри та 78 петельок для другої гетри. Зв'яжіть вісім сантиметрів гумкою дві Осіб.П на дві Ізн.П.
 2. Потім основну частину виробу в'яжіть далі такий же гумкою, а з боків залиште за дванадцять петель для малюнка — коси.
 3. Точніше, цю частину в'яжіть по зображенню вище. Де темні квадрати — це виворітні петлі, а світлі — це лицьові.
 4. Місця, де є перехресні лінії, вказують на те, як слід перекидати петлі на спицях, щоб зрозуміліше було: у другому ряду, коли підходите до п'ятої петлі, знімаєте її на додаткову спицю або шпильку, а потім провязываете лицьовій шосту петлю, за нею п'яту з шпильки, потім восьму, а потім сьому.
 5. Дев'яту петлю другого ряду провяжите Ізн.П. решта петлі також в'яжіть по малюнку.
 6. Коли закінчиться раппорт з 12 петель в'яжіть гетри гумкою два на два, щоб візерунок збігався на виробі. І Осіб.П відповідали лицьовим, а Ізн.П. — виворітнім.
 7. Коли зв'яжіть необхідну довжину вироби, закрийте петлі і закріпіть нитку, щоб вони не розпускалися надалі.

А після цього зшийте гетри з боків, і приступайте до виготовлення стрічок та помпонів.

Для оформлення красивих шнурків для помпонів знадобиться:

Взяти кілька ниток, відрізати їх потрібної довжини, розділити їх рівномірно на три частини, акуратно заплести косичку. І таких кісок доведеться зробити чотири штуки. Щоб на кожному виробі було по два бубону. Нижче представлено зображення, як можна швидко зробити помпони для готового виробу.

Як зробити помпони?

Для процесу досить підготувати звичайну вилку, пряжу потрібного кольору, ножиці, попередньо заплетені, мотузки для бубенцов. Наступним кроком візьміть пряжу і намотайте її на вилку так само, як намальовано першому малюнку. Візьміть шнурок для помпона, і перев'яжіть посередині намотані нитки. Зніміть з вилки, розріжте нитки, як на четвертій картинці. Підрівняйте кінці помпона, щоб він виявився круглим. Після чого залишається лише пришити шнурок з бубоном до гетрам.

Гетри з ажурним малюнком

Завдяки такій в'язці гетри виглядають ніжно, привабливо, симпатично. Ажурні вироби мають особливу популярність і у дітей, і у дівчат. Незважаючи, на те, що такий малюнок на вироби виглядає унікально, зв'язати його не так вже й складно. Їх красиво носити під туфлі на підборах, вони не нагадують звичайні спортивні гетри.

Червоні гетри — ажурна в'язка
 1. Наберіть на спицях петлі так, щоб вони ділилися на число десять.
 2. І в'яжіть, як намальовано на зображенні вище. Перша петля виворітна, інші вісім — лицьовими, останні дві петельки в раппорте провяжите разом.
 3. Другий ряд змістіть на одну петлю, точніше першу петлю провяжите лицьовий, другу виворітного. Потім сім особових і дві разом лицьовій петелькою.
 4. Далі в кожному ряду зміщайте виворітну петлю на одну і в'яжіть так до десятого рядка.
 5. В десятому ряду слід зробити протягання петель вліво. Вісім петель провяжите лицьовими, а десяту виворітного.
 6. Початок кожного ряду буде проходити у вигляді протяжки петель вліво. А виворітні петлі повинні зміщатися вправо. І так буде йти до 18 рядка.
 7. Після малюнок починають в'язати знову з першого ряду. Повторюється це до тих пір, поки гетри не стануть потрібної довжини.

Залишиться тільки потім зв'язати гумку і закрити петлі.

Гетри спицями схеми і опис: приклади різних схем в'язання

Існує безліч подібних виробів. Є спеціальні гетри для спортивних занять, а є гетри — гламурні. З допомогою цих теплих виробів можна вберегти ніжки від переохолодження. І зробити стильним свій образ загалом. Нижче ви побачите приклади різних моделей і візерунків. Можливо якісь гетри вам сподобаються і ви вирішите зв'язати собі такі.

Рельєфний візерунок — гетри спицями
Візерунок для гетри — коса
Візерунок — коси з тінню

Візерунки — гумка

Відео: Гетри спицями: схеми і опис