Як в'язати реглан знизу спицями: докладний опис для початківців

Багато в'язані вироби викликають у людей захоплення, особливо, якщо вони виконані акуратно і немає ніяких швів на рукавах. Ця техніка в'язання називається реглан. Далі вивчимо, як виконувати цю техніку, щоб вийшло в'язане виріб знизу з рукавом реглан.

Жінки, створюючи нові речі, використовують безліч різних технік. І завжди хотілося б, щоб у готового виробу було практично непомітно швів. Тому що одяг, пов'язана таким чином завжди виглядає привабливо і на ній неможливо знайти вад. Однак виконати таку роботу не так вже й просто і існує багато методик в'язання речей, щоб приховати непривабливі шви. Одна з них — це в'язання светрів, суконь, свитшотов технікою реглан знизу.

Перш, ніж приступити до виконання цього варіанту в'язання моделі, треба вивчити всі тонкощі і секрети процесу. Саме про це і піде мова далі в статті. Розглянемо детальніше, як зв'язати реглан знизу спицями.

Як в'язати реглан знизу спицями — особливості техніки процесу, перевага готових виробів

Це непроста техніка, тому, що необхідно постійно стежити, щоб петлі зменшувалися, закривалися симетрично і з тієї, і іншої сторони. До того ж, в'язана річ цим способом, в середині процесу має вже не мала вага, вам доведеться весь час напружувати кисті рук, щоб утримувати її на спицях.

Існує два методи в'язання реглана знизу вгору:

 1. Перший практичніше, якщо в'язати одяг таким варіантом, то знадобиться менше витрат енергії, тому що реглан в'яжуть по частинах і не закривають петлі. А потім на кругові петлі нанизують ці петлі, формують горловину. А деталі з'єднують вже потім непомітними швами.
 2. Якщо ж в'язати знизу, то це краще робити на кругових спицях. При цьому виходить, що поличка, спинка йдуть вже без швів. Так в'яжуть полотно, поки не дійдуть до пройми рукавів. Беруть інші спиці і починають в'язати рукави, спочатку гумку, потім прямі полотна, а далі при просуванні до проймі, починають їх з'єднувати з основним полотном (спинкою і поличкою).
Техніка в'язання реглана

Для цього набирають рукава на спиці і послідовно зменшують за схемою викрійки петельки ліворуч, праворуч симетрично. Виходить акуратний малюнок, який розділить рукави і базові частини викрійки — спинку, поличку. Коли ви наберете їх на одні круглі спиці, в'яжіть все по колу.

Щоб сформувати пройму, відразу починайте закривати петлі на рукавах по три штуки за один раз. Зменшення відбувається скрізь у дзеркальному відображенні причому робиться це і на початку, і в самому кінці рядків. Коли все готово, светр зшивають в районі рукавів і боків (якщо треба). Зв'язати одяг з рукавом реглан для дитини набагато легше і швидше, ніж для дорослого, тому що розміри різні.

Переваги у виконанні техніки реглан:

 1. Вироби виглядають акуратно і шви не помітні. Завдяки цьому дитина чи дорослий не буде відчувати дискомфорту при носінні виробів.
 2. Простота конструкції, деталі крою можна складати самостійно, регулюючи розміри на схемі у відповідності зі своїми вимірами.
 3. До речі, врахуйте, що для різних розмірів висоту пройми можна, як зменшувати, так і збільшувати. Якщо ви любите широкі рукави, то можете збільшувати висоту пройми.
 4. Збавляти петлі не дуже складно, головне бути уважним при процесі і робити все симетрично.

ВАЖЛИВО: Треба вміти правильно визначати, скільки знадобиться петель для одного сантиметра вироби. Для цього найчастіше в'яжуть пробний зразок розміром десять на десять. Перевіряють, як він сяде чи розтягнеться після прання, а потім рахують скільки петель в одному сантиметрі, шляхом нескладних математичних обчислень.

Як в'язати реглан знизу спицями — інструменти

Щоб приступити до роботи майстрині знадобиться відразу дві пари спиць — кругових. І для в'язання гумки підійдуть спиці поменше розміром, а основного полотна можна застосовувати спиці товстіший. До того ж зверніть увагу на те, щоб спиці були з довжиною волосінню. Адже деталі будуть займати багато місця. Нижче на зображенні дивіться, як красиво оформити бічний зріз реглана.

Як зв'язати косичку вздовж скосів?

Після покупки потрібної товщини пряжі і спиць, майстрині треба підібрати візерунок, яким вона прикрасить свій реглан, звичайно ж всяких малюнків дуже багато — можна і розгубитися, але все ж доведеться зупинити свій вибір на одному з них. Ще знадобляться:

 • Стрічка сантиметрова, зошит, ручка для позначок, щоб не забути, на якому етапі в'язання ви знаходитесь.
 • Шпильки або маркери, щоб робити розмітку виконання техніки реглана або виконувати візерунок, не збиваючись зі схеми.

От, коли все вже готове, можна переходити до в'язання.

Як в'язати реглан знизу спицями — основи техніки виконання виробу, опис процесу

Для того, щоб вийшло виріб ідеально, заміряйте свої параметри і намалюйте самостійно викрійку реглана. Так вам буде легше розбиратися в техніці процесу і ви не заплутаєтеся в деталях крою.

 • Місце, де рукав з'єднується з полотнами задньої і передньої частини реглана, бажано розбити на чотири площини. Працюючи з лицьовим рядком, коли петлі скорочуються, їх не треба закривати, просто знімайте на шпильку.
 • Горловина розраховується дуже просто. Щоб її вив'язати, доведеться закривати по три петлі в ряду. Тому і кількість їх повинна бути кратною трьом, але якщо це не збігається, то врівноважити математичний процес можна, закриваючи петельки в центрі спереду і ззаду.

Процес виконання техніки в'язання реглана знизу:

 • Головна особливість процесу, що спочатку деталі в'яжуться окремо, про це вже трохи згадувалося вище. Починають з'єднувати вироби тільки в той період, коли доходять до початку пройми в районі рукава. Щоб було комфортніше з'єднувати деталі, їх треба розкласти на плоскій поверхні. Потім провязивать перший рядок, який і буде початком для скріплення переду, спинки і рукавів.
 • Стики рукавів і спинки, полички треба для себе позначати маркером, інакше буде складно виконувати красиву лінію, що підкреслює саме з'єднання деталей даху. Малюнок, візерунок при з'єднанні деталей не повинен постраждати, усе повинно йти суворо за схемою.
 • Плавний нахил плеча вимальовується лише в тому випадку, якщо ви будете рівномірно збавляти петлі скрізь, точніше в кінці ряду і спочатку кожної деталі крою. Скорочувати петельки треба по малюнку або дві, або три, головне, щоб все збігалося з викрійкою.

Після виконання цих дій у вас вийде ідеальний реглан, не буде помітно ніяких швів не на рукавах, ні при в'язанні горловини. А розділювальна смуга тільки прикрасить светр або світшот, а може і плаття.

Як зв'язати самої реглан?

Техніка виконання в'язання горловини

Коли в'яжуть або шиють річ, то завжди на перед горловини виділяють більше місця, ніж на зад. Різниця між вирізом горловини спереду і ззаду іменується паростком. Нижче дивіться схему, де представлені розміри горловини для реглана. Там детально вказано, як закривати петлі для її оформлення. І не тільки, там є схема збавляння петель під час оформлення скосу рукави і пройми реглана.

Розрахунок петель

Як оформити лінію?

Найчастіше зменшують петлі в особових рядках. Причому роблять це на початку і в кінці ряду. Щоб це гарно виглядало, застосовують різні техніки. Аж до прикраси кінця і початку рядків різними декоративними штучками.

Светр для дівчинки

Приклади оформлення ліній реглана:

Защипи — перший рядок в'яжуть виворітного гладдю, другий виконують Осіб.П. Другий ряд виконують візерунок: зняти петлю, три петельки в'язати гладдю (панчішної), потім стільки ж петлі провязать однієї лицьової, всі середні петлі в'яжіть основним візерунком. Малюнок розрахований на 31 петлю. В кінці останні сім провяжите симетричної послідовності: три петельки в'яжіть однієї Осіб.П., 3 Осіб.П., кромочная петля. Наступний ряд провяжите Ізн.П. І далі повторіть спочатку візерунок.

Ялинка — Раппорт 33 петлі, перший ряд: всі Ізн.П. петлі. Другий провяжите так: зніміть кромочную, три петлі — Осіб.П. Наступні три рядки: другу і третю петельку Осіб.П. (не знімаючи зі спиці) і далі першу Осіб.П. Тепер провязанные петельки знімають зі шпиці і продовжують в'язати середню частину Осіб.П. Останні сім петельок в'яжіть симетрично. Виворітний ряд в'яжеться Ізн.П., а в наступному рядку починають знову в'язати петлі, як у другому.

Реглан білий — спицями

Як бачите, зв'язати реглан не так вже й складно, якщо повністю розібратися з хитрощами і секретами техніки виконання процесу. У тому випадку, коли у вас є якісь моменти, які складні для поняття, то після перегляду відеоролика, ви точно зрозумієте, як в'язати реглан знизу спицями.

Відео: Як пов'язати реглан спицями знизу?