Ажурні візерунки спицями: схеми з описом. Приклади ажурних візерунків спицями — фото, відео

У статті є детальна інформація про те, як можна пов'язати на спицях стильні ажурні візерунки, які прикрасять одяг, речі додадуть неповторний вигляд.

Багато жінок хочуть навчитися в'язати спицями. Тому що речі, пов'язані своїми руками, відрізняються від магазинних не тільки якістю, а й індивідуальністю. Недарма існує безліч технік в'язання спицями, схем їх виконання і красивих візерунків. Далі розглянемо в подробицях, як освоїти витончені, ажурні малюнки та застосувати їх для в'язання різних виробів.

Ніжні шалі, ажурні кофтинки і т. п. завжди виглядають витончено порівняно з речами, виконаними іншими видами в'язання. Представлені нижче схеми малюнків зможуть освоїти навіть початківці рукодільниці.

Ажурні візерунки спицями: схеми з описом, фото

Найчастіше ажурні речі в'яжуть гачком. Однак спицями теж можна створити оригінальні ніжні, прозорі і тонкі вироби. Причому таких візерунків для шарфів, шалей, штанів, суконь існує дуже багато. Тут ви побачите лише невелику частину їх. Завдяки покроковим інструкціям, що описані далі, можна навчитися в подальшому розбирати навіть найскладніші малюнки для в'язання спицями. Дивіться приклади таких візерунків.

Ажурна в'язка морська піна — як самостійно зв'язати?

Нижче представлена схема малюнка, рапорт складає тринадцять петель.

Умовні позначення:

 • порожня клітка — це виворітні петлі
 • клітка з окружністю — це лицьові петлі
 • клітка з 3-кой — з трьох петельок пров'язати три з оборотами.
Візерунок для в'язання красивих виробів спицями

Хід роботи:

 1. Наберіть стільки петель для виробу, щоб число було кратне 13-ти. Перший ряд, 4 і 5 провяжите виворітними петлями.
 2. Третій і сьомий рядки в'яжіть потрійними петлями з трьома обертами.
 3. У четвертому ряді першу провяжите виворітного і з п'яти петельок зробіть п'ять, потім одну виворітну, знову з п'яти петель п'ять.
 4. У восьмому рядку з трьох петельок провяжите три, після одна виворітна, п'ять петель з п'яти, виворітна і три з трьох.

ВАЖЛИВО: Для виконання комбінації п'ять з п'яти знадобиться спочатку пров'язати п'ять петельок Осіб.П. При цьому петлі підхоплюються ззаду, і не потрібно їх знімати зі спиці. Детальніше: захоплюють п'ять петель Осіб.П., при цьому першу захоплюють спереду, другу Осіб.петлею ззаду, третю провяжите, як першу. Четверту, як другу, п'яту, як першу.

Ажурний візерунок — сітка з листочками

Далі представлена схема в'язання ажурного малюнка, який підійде для в'язання кофти, свитшота, ажурного хустки і т. п. Раппорт 16 петель, на зображенні дивіться умовні позначення і докладну схему в'язання візерунка.

Гарний малюнок з ромбами

Ажурні ніжні дзвіночки

Цей малюнок зможуть зв'язати і початківці рукодільниці, головне — розібратися, як правильно робити петлі для того, щоб вийшли такі милі малюнки.

Схема в'язання
 • ∩ — накид
 • порожня клітка — лицьова петля
 • клітка з пірамідою — три петлі разом захопити лицьовій петлею, петельки треба переставити так, щоб друга була попереду першої.
 • клітка з трикутником — дві петлі разом захопити лицьовій петлею, підхоплювати треба петельки спереду.
 • трикутник повернутий в іншу сторону — дві петлі разом захопити лицьовій петлею, тільки підхоплювати петлі потрібно позаду, і перед провязыванием слід попередньо повернути.

Раппорт малюнка 16 петель. Для візерунка потрібно провязать 19 рядків, а потім їх повторювати з першого ряду по новій.

 1. Перший і одинадцятий ряд провязывают так: 1 Осіб.П., 1 Осіб.П., накид, три петельки захопити лицьовий, знову накид, 1 Осіб.П., три разом, 1 накид, 1 Осіб.П., 1 накид, три разом, дві Осіб.П.
 2. Другий ряд і інші парні — виворітні петлі.
 3. Третій, п'ятий, сьомий ряд: 5 Осіб.П., три петлі однієї Осіб.П., 1 накид, 6 Осіб.П.
 4. У дев'ятому ряду провяжите 1 Осіб.П., 1 накид, дві петлі разом, 1 накид, три Осіб.П., 1 Н., дві петлі Осіб.П., 1 Н., 1 Осіб.П.
 5. Тринадцятий, сімнадцятий, п'ятнадцятий ряди в'яжуться однаково. Дві Осіб.П., накид, три разом, 1 накид, п'ять Осіб.П., накид, три разом, накид, дві Осіб.П.
 6. Дев'ятнадцятий ряд: дві петлі провязать Осіб.П., 1 накид, три Осіб.П., дві петлі разом, 1 Осіб.П., три разом, накид, три Осіб.П., накид, три разом.

Ажурний ромб — спицями

Простий малюнок для початківців — ажурний ромб. Раппорт петель — 12 штук. Роз'яснення на малюнку нижче. Усі парні ряди в'яжуть по малюнку. Точніше, якщо в непарному була лицьова петля, то в парнім буде виворітна і т. д.

Візерунок для одягу ромб ажурний

Стильне полотно з візерунком — болгарський хрест

Позначення:

 • порожня клітка — Осіб.П. в особовому ряду або ж З.П. у изнаночном ряду.
 • ∩ — накид.
 • заштрихований квадрат — позначає відсутність петлі.
 • перекинута петля — робиться так: кінцем спиці захоплюють третю петлю, простягають дві інші петлі, як на схемі нижче.
Схема в'язання ажурного малюнка

Таке плетіння виходить завдяки накидам і провязанным у зворотній черговості петлям. Число петель в ряду повинна бути кратне трьом і плюс ще дві кромочні петлі.

 1. Перший ряд — три Осіб.П., перекинути петлю, як на малюнку вище, через два попередніх, накид, знову перекинути останню петлю.
 2. Усі парні ряди в'яжіть Ізн.П.
 3. Третій ряд — одна Осіб.П., накид, пров'язати три Осіб.П. і першу з них перекинути вліво, накид, одна Осіб.П.

Ажурний малюнок спицями — Кущики

Візерунок складається з 26 петель (раппорт). Спочатку, набираючи петлі, головне — бути уважною, щоб не заплутатися в малюнку. А в іншому все просто, треба в'язати за схемою, нижче надані всі необхідні дані.

Схема ажурного малюнка

Рельєфний, ажурний малюнок

Прикрасить такий візерунок як светр, так і світшот, светр або кардіган. Річ з цим рельєфним і разом з тим ажурним малюнком буде теплою. Незважаючи на те, що є невеликі просвіти. Вони надають одязі індивідуальність і виглядають ніжно на дівчат і дітей.

Рельєф з ажуром — в'язання спицями

Щоб отримати такий зразок візерунка, треба набрати на спиці дванадцять петель і, як зазвичай, дві кромочні. Далі все робиться за схемою:

 • Перший ряд — одна Осіб.П., накид, три Осіб.П., дві петлі разом, Осіб.П., дві разом Осіб. петлею, накид, Осіб.П. накид, дві Осіб.П., Осіб.П., Дві Осіб.П., три Осіб.П., накид, кромочная.
 • Парні ряди — Ізн.П.
 • Третій ряд — дві Осіб.П., накид, дві Осіб.П., дві разом, одна Осіб.П., дві разом, накид, три Осіб.П. і йде повторення, починаючи з накиду (накид, дві Осіб.П., дві разом, одна Осіб.П., дві разом, накид) і потім двоє Осіб.П. + кромочная.
 • Кожен наступний ряд починаючи з п'ятого по сьомий зміщується на одну петлю, дивіться малюнок вище, завдяки чому утворюються верхівки двох ромбів.
 • З дев'ятого по п'ятнадцятий накіди робляться на одну петлю ближче один до одного, а дві петлі провязывают спочатку, в кінці раппорта петель і строго посередині полотна (див. схему вище).

Схеми ажурних візерунків спицями — приклади

Нижче представлені малюнки красивих ажурних плетіння спицями зі схемами в'язання. Тут можна вибрати потрібний візерунок і зв'язати собі гетри, шарф, светр і навіть весільну сукню, не схоже ні на одну з тих, які продають у спеціалізованих салонах.

Схема простого малюнка
Приклади схем в'язання ажурних малюнків
Ажурні візерунки в японському стилі
Ажурні візерунки для в'язання жіночого одягу та дитячої

Відео: В'язання ажурних візерунків спицями