Азіатський колосок спицями — ледачий азіатський колосок для початківців, класичний варіант. Азіатський колосок спицями: схема в'язання візерунка на спицях по колу

У статті ви зможете знайти опис, фотографії, про те, як зв'язати спицями візерунок — азіатський колосок. Так само ви побачите докладний майстер-клас на цю тему у відео.

Зараз для в'язання тієї чи іншої речі можна знайти безліч дуже красивих і оригінальних візерунків. Азіатський колосок використовують багато умільці. І не дарма, адже такий об'ємний візерунок чудово прикрасить будь теплий одяг, особливо він добре виглядає на кардіганах. Правда, пряжі на ньому заощадити не вийде. Так і вільним часом треба запастись, бо в'язання тривалий процес. Далі детальніше вивчимо, як пов'язати на спицях азіатський колосок, в основі якого лежить нехитрий ажурний візерунок.

Азіатський колосок спицями — ледачий візерунок для початківців

Візерунок являє собою досить-таки об'ємний колосок. Нижче на зображенні представлений приклад азіатського колоска. Його використовують для в'язання, як вже згадувалося вище, кардиганів, судин, пледів, пальто, светри, головних уборів. Отримані вироби зігрівають в холоди і відмінно виглядають на модницах. Зв'язати гарний об'ємний малюнок можна різними варіантами.

Азіатський колосок на спицях

Даний варіант підходить тим, хто не дуже добре розбирається в техніці створення візерунка. Об'ємний ледачий малюнок можна пов'язати двома методами. Перший варіант: слід в'язати петлі частинами ряд за рядом, після їх закривають, потім набирають знову.

Якщо в'язати другим способом, то в першому ряду виконується відразу набір, а потім закриття петельок. Візерунок ж в'яжеться окремо.

За другим методом, в 1-му рядку необхідно набрати і закрити петлі, а малюнок вывязывается окремо. При цьому враховуйте, що кількість готових рядків, петель, які набираються на двох спицях, може різнитися зі схемою. Єдине, що потрібно — це врахування того, що готова річ вийде в розмірах менше.

Перший метод

Відразу визначитеся з необхідною шириною візерунка. Адже починати набирати петлі, не можна, поки не дізнаєтесь їх кількість. Кількість петельок може бути від чотирьох і більше. Якщо хочете широкий колос, то набирайте більше петель. Колоски більше підійдуть для пледів, палантинів, шарфів, а невеликі візерунки гармонують на светрах, кофтах і т. п. Ще при створенні візерунка, враховуйте товщину ниток, спиць. Коли будете набирати петлі, не забувайте про кромочні.

В'язання лицьового боку азіатського колоска спицями

Наберіть на спиці вісімнадцять петельок, далі в'яжіть таким чином:

 • У першому ряду провяжите шістнадцять петельок, крім кромок, Л. П.
 • У другому рядку провязывайте ці ж шістнадцять петельок виворітними.
 • У третьому починайте вывязываем зернятко, розмір якого шість петельок в ширину, десять рядів у висоту. Схема в'язання: провяжите кромочную, 5Л.П., поворот і 6Ї.П. також в'яжіть вісім рядків.
 • Щоб отримати новий орнамент, у тринадцятому ряду в'яжіть 6Л.П. з правої спиці, 3Л.П. з лівої спиці, після треба повернути.
 • У чотирнадцятому ряду провяжите 6Ї.П., три петлі залиште без провязывания.
 • Продовжуйте далі провязывают петельки, як в третьому-тринадцятому ряду. Наступний узор почнеться на 23-му ряду.
 • В'яжіть полотно до необхідної довжини, в кінці у вас вийде шість петельок на спицях.
Колосок на спицях

Тепер треба зв'язати іншу сторону колоса. Виконайте спочатку один ряд В. П., а другий — Л. П. Далі в'яжіть за поданою нижче схемою.

Виворітна азіатського колоска спицями:

Поверніть деталь на виворіт, продовжуйте робити петельки, але вже у зворотний бік. Якщо будете все робити по опису, то вийде ідеальний колосок з симетричним малюнком.

 • У першому ряду провяжите кромочную петельку, далі 5І.П., поверніть і провяжите 6Л.П.
 • У другому ряду, 3-му, 4-му, 5-му, 6-му, 7-му в'яжіть за тією ж схемою.
 • У восьмому провяжите 9 петельок В. П.
 • У 9-му поверніть в'язання, чергуйте І. П. з Л. П.

Коли дійдете до останнього ряду, то порівняйте половинки колоска і закрийте петлі.

ВАЖЛИВО: Якщо за зразком ви хочете розрахувати кількість рядків для певної довжини, то швидше за все у вас нічого не вийде. Під вагою виріб буде розтягуватися вниз.

Другий метод в'язання азіатського колоска спицями

 

Як в'язати візерунок?

Покроковий майстер-клас:

 1. З першого по шостий ряд в'яжіть полотно лицьовій гладдю. Якщо бажаєте рельєфний візерунок, то виконайте менше рядів лицьової гладдю, наприклад — 4-5 штук.
 2. Усі непарні рядки в'яжіть Л. П., а парні — В. П.
 3. З сьомого ряду почніть закривати середні 20 петельок і поетапно закривайте їх. Для цього провяжите десяту лицьовій петелькою, одинадцяту перенесіть з лівої спиці на праву, нитка перенесіть за неї, просто перекидання 12-ю петлю і закрийте її через одинадцяту. І з цієї ж технології виконайте закриття всіх петельок — 20-ти штук. Потім в'яжіть Л. П.
 4. У восьмому ряду зв'яжіть 10Л.П., 20 петель наберіть, 10І.П. разом на спицях виходить 40 петельок.
 5. Повторіть з першого по восьмий ряд.

Цей раппорт ви можете повторювати до тих пір, поки не отримаєте потрібну довжину виробу. Після цього колоски збирати в один візерунок. Поверніть в'язання на іншу (виворітну сторону).

Завдяки перекрученню двох смужок колосок виходить сам по собі. А третя смужка проходить через петлю 2-ой, така схема повторюється до самого низу. Якщо ви бажаєте отримати об'ємний візерунок, простягніть всі смужки тугіше.

Азіатський колосок спицями — класичний варіант

Класична схема в'язання буде зрозуміла навіть початківцям вязальщицам. Головне — знати ази в'язання на спицях.

Перед початком процесу в'язання підготуйте пряжу, спиці необхідного розміру.

В'язання візерунка — Азіатський колосок

Наберіть кількість петельок, кратне шести. В цю ж кількість досчитывайте та кромочні петлі. Далі дійте за схемою:

 1. В першому ряду, який складається з 6-ти петель, в'яжіть Л. П. Після зупиніть процес в'язання, і переверніть полотно.
 2. У другому ряду в'яжіть шість В. П. І так в'яжіть шість петельок до десятогого рядка.
 3. Одинадцятий рядок вже в'яжеться за іншою схемою, спочатку провяжите шість петельок Л. П., після зв'яжіть ще 3Л.П. Потім можна повертати полотно.
 4. У дванадцятому ряд в'яжіть 6Ї.П., після поверніть в'язання і так в'яжіть десять рядків з цих шести петельок.
 5. За такої технології провязывайте кожен раз по 10 рядків на 6-ти петельках. Беріть при цьому 3 провязанные раніше, 3, що є на лівій спиці. В'яжіть так, поки не провяжите весь рядок.
 6. Після зв'яжіть два рядочки спочатку лицьовій, а після виворітного гладдю.
Візерунок на двох спицях

У другій частині процесу вся схема в'язання повторюється, але початок в'язання проводите на виворіт, і замість особових провязывайте В. П. роблять це, щоб змінити напрямок.

Азіатський колосок спицями: схема в'язання візерунка на спицях по колу

Після того, як з'ясувався сам процес в'язання візерунка на двох спицях, можна приступити до в'язання азіатського колоска на кругових спицях. Метою створення цього варіанту колоска є безшовна конструкція виробу. Це не так просто, але все ж можливо.

Інструкція з в'язання азіатського колоска спицями:

 1. Почніть процес в'язання на круглих спицях з набору петельок. Для цього наберіть шість петель, плюс кромочная. Для зразка набираємо сорок дев'ять петель, замикаємо в коло. Потім в'яжіть весь коло лицьовими.
 2. У другому ряду провязывайте лише з першої по четверту петельку. І перша — це кромочная, її просто знімають. В'яжіть одинадцять рядів лицьової гладдю., останній ряд в кожному разі повинен провязываться тільки Л. П.
 3. У наступному ряду провяжите три петлі зі спиці в лівій руці. Зробіть поворот і в'яжіть 6 петельок. Одна петелька залишається на правій спиці — це кромочная.
 4. В'яжіть одинадцять рядів по 6 петельок, після введіть три петлі з лівої сторони. Продовжуйте знову на шести петлях вив'язувати одинадцять рядків лицьовій гладдю, останній ряд завжди Л. П.
 5. Тепер повторіть процес в'язання по всій ширині полотна. Коли вже зв'яжіть самі останні одинадцять рядків, то з'єднайте полотно в кільце. Для цього в'яжіть кромочную петельку з останньою.
 6. Поверніть деталь на іншу сторону — провяжите три І. П. Після чого в'яжіть тільки ці три петельки. І вывязывайте їх в особових рядах, потім останню, кромочную.
В'язання візерунка на кругових спицях

Якщо діяти за схемою, то вийде шов, але на готовій речі або аксесуар його не буде помітно. Після виконайте два ряди лицьовими петельками. Поверніть виріб, продовжуйте вив'язувати візерунок, що описаний вище в інструкції, але з вивороту. Починайте з чотирьох петельок, після прив'язуйте три петельки через одинадцять рядків кожен раз.

Коли зробите весь процес, вийде ось така деталь, як на малюнку нижче.

Як в'язати Азіатський колосок на кругових спицях?

Після наведених описів можливо у вас залишаться якісь питання, на які дасть вам відповідь відео в кінці статті. Там наочно видно, як в'язати візерунок у вигляді азіатського колоска.

Відео: Як пов'язати азіатський колосок?