Малюнок рис спицями: схема-опис для початківців. Приклади виробів візерунком рис, відео

У цій статті ви дізнаєтеся про те, як можна молодої майстрині своїми руками зв'язати простий візерунок рис в різному виконанні.

В'язання — процес, який не тільки позитивно позначається на нервовій системі, а ще й дарує багато радісних емоцій, коли виріб вже готове. За багато років, умільці придумали безліч різних схем візерунків. І вони ніколи не втрачають своєї актуальності. Дуже цікаво, що, якщо підібрати певний візерунок до тієї чи іншої речі, то вона отримає свою індивідуальність.

Існують прості візерунки, при виконанні яких не заплутається навіть новачок в індустрії в'язання, але вигляд вони мають приголомшливий. Ось один з таких малюнків і розглянемо в цій статті, він називається — рис. Далі вивчіть техніку його виконання.

Рисунок — рис спицями: схема-опис для початківців

Хто вже має досвід в'язання на спицях, той цей візерунок виконає запросто навіть без схеми. Адже він дуже простий. А новачкам доведеться навчитися перш набирати петлі на спиці і вчитися робити кромочні, лицьові, виворітні петлі. І ще треба знати, де лицьова частина в'язання, де виворітна.

Візерунок рис

Ще цей малюнок іменують — перли. Завдяки своєму увазі, візерунок може прикрасити різні види одягу, як дітей, так і дорослих. Сам по собі цей візерунок щільний, тому він як не можна краще підходить для створення теплих зимових речей. Також красиво виглядає він при створенні різноманітних візерунків на його фоні і малюнків. Рис — це двосторонній малюнок, його можна носити на лицьову і виворітну сторону.

Нижче наведена схема в'язання даного візерунка на зображенні. Як бачите, слід тільки провязивать Осіб. і Ізн. петлі в рядках і вміло їх чергувати.

Схема — рис візерунка

Інструкція:

Тепер, щоб у вас вийшов даний малюнок, вам буде потрібно взяти пряжу потрібного кольору і відповідні спиці для цих ниток, а далі робіть наступне:

  1. Наберіть петлі на спиці (бажано парне число, щоб не плутатися з візерунком) та почніть робити їх у такому порядку. Почніть з першої — це кромочная петелька, її потрібно просто зняти і не робити.
  2. Наступну робіть Осіб.П., потім Ізн.П. і так чергуйте до кінця першого рядка.
  3. Останню петельку провяжите Ізн.П.
  4. Другий рядок почніть так само як і попередній — кромочную петельку не провязывайте просто зніміть і все.
  5. Другу петлю тепер провяжите виворітного. Третина. Осіб.П. і знову чергуйте їх до кінця, а останню провязывайте Ізн.П.
  6. Так в'яжіть рядок за рядком, чергуючи петельки, поки не досягнете потрібного розміру виробу.

В самому кінці закрийте петлі і все у вас вийде річ з красивим 3-D візерунком.

Як зв'язати рисунок — рис

ВАЖЛИВО: Цікаво, що цей узор можна пов'язати трохи по-іншому, і він буде відрізнятися від попереднього. Ще, якщо ви будете в'язати даний малюнок пряжею різної товщини, то у вас вийде виріб об'ємне або навпаки — менше, ніж нитками товстіший.

Схема в'язання великого рису:

Великий перли або рис являє собою більш рельєфний малюнок. Завдяки іншій техніці вив'язування його. Щоб навчитися робити малюнок, зробіть наступне. Наберіть на спицях вісім петель і в'яжіть за наданою нижче схемою.

  1. Першу петлю не провязывайте. Потім в'яжіть по черзі Осіб.П., Ізн.П., останню петельку Ізн.П.
  2. В наступному ряді в'яжіть все по малюнку. Першу не провязывайте, другу Осіб.П, після Ізн.П. і чергуйте.
  3. А ось наступний ряд після кромочной в'яжіть першу Ізн.П., а після Осіб.П. і знову чергуйте.

Нижче на зображенні надана схема в'язання даного малюнка. І описані умовні позначення петель.

Схема малюнка — великий рис

Щоб було зрозуміліше, послідовне чергування петель відбувається не в кожному ряду, а через один.

Рис круговими спиці

Якщо ви в'яжіть даний малюнок на кругових спицях, то вам слід зрозуміти принцип його створення і діяти по самому узору, а не вважати, де закінчуються або починаються рядки.

Приклади виробів з візерунком рис

Шарф — ідеальне виріб для починаючої в'язальниці, саме на такому предмет жіночого гардероба можна навчитися, як виконувати візерунок рис і випробувати техніку в'язання. Ще краще, якщо ви зв'яжіть невеликий виріб для дитини. Для першого разу ця річ підійде ідеально. Ви навчитеся контролювати силу затягування петлі і не будете помилятися з правильним провязыванием петель.

Малюнок великий рис — шарф

Не надто складний для в'язання і снуд. Його теж створюють без додавання і збавляння петель, єдина відмінність, що в'язати його можна на кругових спицях або просто зв'яжіть спочатку широкий шарф, а потім з'єднайте його кінці. Щоб краї були з'єднані без видимих швів, досвідчені умільці застосовують гачок. Або ж зшивають незакриті петлі з початком шарфа тієї ж ниткою, що і в'язали даний виріб. Але для цього використовують спеціальну велику голку.

Малюнок рис — снуд

У в'язанні снуда круговими спицями є деякі плюси і мінуси. Для процесу відразу ж доведеться розрахувати ширину снуда і набрати необхідні кількість петельок, а після починати в'язати за наданою схемою. Тут вам достатньо буде зв'язати ширину аксесуара. Якщо вам хочеться надати йому якісь неповторні нотки своєї творчості, то можете ще на візерунку рис вив'язати інше якесь плетиво.

Красивий сірий снуд

Якщо під шарф ще хочете зв'язати симпатичну шапку, то для цього доведеться навчитися додавати і скорочувати петлі, і вміти визначитися, коли яку петлю провязивать лицьову або виворітну, щоб не вийшла плутанина з малюнком. Щоб головний убір зігрівав вас навіть у найлютіші морози, вибирайте пряжу товстіший або з додаванням натуральних волокон вовни, махера. Але можна пов'язати і ось таку симпатичну шапочку на осінь, як представлена нижче на фотографії.

Шапка вязана

Светри або кофти, пов'язані візерунком рис, не потребують особливих прикрасах. Хіба що для того, щоб надати їм зимового колориту досить до основного візерунку ще додати коси або ромби для краси. Ще гарно буде, якщо ви оформите аплікацію на такому виробі, вона гармонійно зіллється з загальним виглядом. Для чоловічих речей цей візерунок теж підійде, як не можна краще, головне, не занадто прикрашати одяг різними орнаментами. Багато чоловіків люблять мінімалізм.

Светр — малюнок рис

Такий візерунок спицями, як рис, може освоїти навіть початківець майстер. Він не дуже складний для в'язання і в результаті виходить гарне модне виріб. А якщо ще й пофантазувати, то вийде справжній шедевр, який сподобається оточуючим. Завдяки цьому ви зможете створювати такі речі, які ніде не представлені на сучасному ринку. Що є великим плюсом, адже багато людей люблять носити тільки речі, які не представлені в широкомасштабному виробництві. І за це готові платити великі гроші.

Відео: Як пов'язати візерунок рис?