Як цуценя і дорослу собаку привчити до туалету на вулиці, відучити ходити в туалет вдома? Як привчити цуценя маленьких порід до туалету в квартирі на пелюшку? Коли щеня починає терпіти і проситися в туалет?

З нашої статті ви дізнаєтеся способи привчання щеняти і дорослого собаки до туалету на вулиці і в будинку.

Зміст

Собаки вважаються охайними тваринами, які прагнуть не гадити в тому місці, де живуть. Але все ж бувають випадки, коли домашній улюбленець незважаючи на всі старання свого господаря гадити там, де йому схочеться. Найнеприємніше в цій ситуації, якщо не навчити собаку ходити в туалет в одне і те ж місце, то через деякий час зробити це буде практично неможливо.

Як показує практика, дорослі тварини практично не піддаються дресируванню і як наслідок, продовжують періодично підносити своїм господарям неприємні сюрпризи. У випадку якщо ви хочете уникнути подібних проблем, тоді давайте разом розберемося, як правильно привчити собаку до туалету в будинку і на вулиці.

Як цуценя і дорослу собаку відучити ходити в туалет будинку і привчити до туалету на вулиці?

Собаці треба допомогти вибрати місце для таулета

Відразу ж хочеться сказати, що маленький щеня, особливо якщо він тільки переїхав на нове місце проживання, неминуче буде справляти нужду там, де йому схочеться. І робити це він буде не тому що хоче зробити вам зло, а з причини того, що поки ще не привчений до туалету. Зважаючи на це, якщо ви не хочете ходити по калюжок, тоді постарайтеся вже з перших днів привчати цуценя робити це в правильному місці.

У випадку якщо він вже вибрав собі місце для туалету, і воно вас не влаштовує, тоді єдиним правильним рішенням буде поставити туди миску з їжею і водою. Запам'ятайте, навіть маленький і нетямущий щеня ніколи не буде справляти нужду там, де він їсть і спить. Якщо ж він вибрав для туалету місце де можна розташувати їжу, тоді ви можете спробувати відвернути його за допомогою специфічних для нього запахів.

Наприклад, ви можете протерти це місце медичним спиртом або нашатирем. Також собаки не люблять запах цитрусових, тому якщо покласти в цьому місці шкірку від апельсина, лимона або грейпфрута, то вони точно почнуть обходити його стороною. Але для того щоб собака й далі не продовжувала гадити де попало, одночасно з отучиванием від цього, ви повинні привчити її справляти свої потреби в потрібному місці. Тільки врахуйте, що робити це треба правильно.

Якщо ви будете просто кричати на свого вихованця за скоєне, то через якийсь час він почне це робити ще в затишних місцях, тим самим намагаючись уникнути вашого гніву. Тому буде краще, якщо ви покладете, наприклад, газетку в тому місці, яке йому подобається, і коли він випорожниться на неї, просто візьмете і перенесете в більш зручний для вас куточок. Так як у всіх собак добре розвинений нюх, то вони будуть відчувати свій запах в іншому місці і через якийсь час почнуть ходити в туалет туди куди потрібно.

Коли щеня починає терпіти і проситися в туалет?

Правильно дресирований песик може проситися в туалет вже 2 місяці

Як вже згадувалося трохи вище, маленькі цуценята в силу своєї несмышлености в перші дні справляють нужду в невідповідних для цього місцях. А якщо врахувати, що роблять вони це дуже часто, то це стає досить серйозною проблемою. Зважаючи на це, якщо ви хочете щоб ваш вихованець з самого маленького віку був привчений до туалету, то починайте займатися його вихованням як можна раніше.

Хоча й існує думка, що тільки з 6-місячного віку цуценя починає проситися в туалет, при правильному вихованні домогтися такого рефлексу ви зможете набагато раніше. Зробити це можна досить легко, просто граючи з ним. Фізіологія цуценят така що після інтенсивних рухів вони обов'язково ходять в туалет. Тому якщо ви будете гуляти з ним в рухливі ігри, а потім залишати його на пару хвилин на пелюшки, то він дуже швидко навчиться ходити в туалет в правильне місце.

А якщо ви будете грати з ним у однаковий час, то він буде намагатися дотерпіти до того, поки ви прийдете і поведете його на вулицю, і тільки після цього буде спорожнятися. Якщо ви будете слідувати цим простим правилам, то зможете привчити свого вихованця проситися в туалет навіть у 2-місячному віці.

Як зрозуміти, що цуценя хоче в туалет?

Ознаки, які вказують на те, що собака хоче в туалет

Якщо ви не хочете, щоб ваш щеня залишав калюжі по всьому будинку, то на перших порах намагайтеся стежити за його поведінкою. В разі якщо ви будете до нього максимально уважні, то зможете вловити момент, коли він захоче в туалет, і вам залишиться тільки віднести його на вулицю або на пелюшку.

Ознаки, які вказують на те, що собака хоче в туалет:

 • Тварина припиняє гру, яка його захоплювала і починає інтенсивно ходити колами
 • Підтискає хвіст і застигає на пару секунд (це вказує на те, що він намагається стримуватися)
 • Може приймати характерну позу (враховуйте, що хлопчики справляють нужду у вертикальному положенні, а дівчатка в горизонтальному)
 • Починає інтенсивно нюхати поверхню і тихенько скиглити (таким чином він намагається знайти те місце, в якому раніше ходив в туалет)

Як привчити цуценя німецької вівчарки, стаффа, лабрадора, кокер спанієля, алабая, бассета, лайки до туалету на вулиці?

Рекомендації, які допоможуть вам привчити собаку ходити в туалет на вулиці

Якщо ви є власником великої собаки, то хочете ви цього чи ні, вам доведеться вчити свого вихованця справляти потребу на вулиці. Тільки врахуйте, що починати робити це треба максимально рано. Буде краще якщо ви ще з маленького віку почнете водити його на прогулянки і робити все для того, щоб він там випорожнився.

Для цього ви можете користуватися його фізіологічними особливостями. Перевірено, що всі собаки, незалежно від породи, справляють нужду буквально через 15-20 хвилин після того, як поїдять або поп'ють. Тому, якщо ви погодуйте собаку перед самим виходом на вулицю, то до кінця прогулянки вона обов'язково сходить в туалет.

Що стосується води, то її можна брати з собою на прогулянку та давати собаці під час ігор. Це також буде сприяти тому, щоб вона опорожнялась в потрібний вам час. В разі якщо ви будете водити собаку на прогулянку в один і той же період доби, то через деякий час у неї розвинеться звичка ходити в туалет в певні години, і вона перестане гадити де попало.

Рекомендації, які допоможуть вам привчити собаку ходити в туалет на вулиці:

 • Перед виходом на прогулянку обов'язково намагайтеся нагодувати і напоїти свого вихованця
 • Водите його на прогулянку в одне і те ж місце
 • Спочатку можете самостійно вибрати місце для туалету і давати собаці команду, наприклад, «Йди в туалет!»
 • Після того як собака випорожниться, обов'язково похваліть її або дайте їй її улюблені ласощі
 • Якщо вихованцеві не подобається місце, яке ви обрали, дозвольте йому зробити це самостійно
 • Наприкінці прогулянки обов'язково приводьте її на місце, на якому він вже опорожнялся

Як привчити цуценя чихуахуа, пекінеса, йоркширського тер'єра, шпіца, хаскі, мопса, той-тер'єра, пінчера до туалету будинку, на пелюшку?

Способи привчити собаку ходити в туалет на пелюшку

Як ви вже, напевно, зрозуміли для того щоб собака ходила в туалет в певному місці її треба до цього привчити. Тому якщо ви бачите, що ваш домашній вихованець залишає калюжі весь час в різному місці, тоді допоможіть йому визначитися.

Це можна зробити двома способами, просто проявивши трішки терпіння. Так, і якщо собака буде відмовлятися ходити туди куди потрібно, спробуйте її заохочувати за те, що вона спорожнилася на пелюшку. Так ви дасте їй зрозуміти, що за слухняність вона завжди отримає ласощі.

Перший спосіб

Якщо собака паскудить в недозволеному місці, тоді постеліть туди плівку і дозвольте випорожнитись там ще раз. Ні в якому разі не кричіть на неї за це так, як це призведе до того, що і пелюшку вона почне обходити стороною. Можете, навпаки, похвалити її за те, що вона зробила. На наступний день перемістіть пелюшку трохи далі, і знову дозвольте домашньому вихованцеві випорожнитись. Ось так поступово переміщаючи плівку до місця, яке найбільше вам підходить, ви покажете собаці де вона може спорожнятися без проблем.

Другий спосіб

В цьому випадку вам доведеться відгородити невелику територію і всю її встелити пелюшками. Після цього вам треба буде приносити собаку на це місце( як тільки вона інтенсивно побігає), і чекати поки тварина випорожниться. Через якийсь час ви зможете прибирати звідти пелюшку, і будете робити це до тих пір, поки вона не залишиться там всього одна. Як показує практика, собака за цей час добре звикне до цього місця, тому навіть після того, як ви приберете огорожа буде продовжувати ходити туди в туалет.

Собака почала гадити будинку: в чому причина, що робити?

Собака почала гадити будинку: причини

Якщо ви робите все для того, щоб ваш вихованець ходив в туалет в певне місце, а він все одно гадить де йому заманеться, то ні в якому разі не намагайтеся його за це карати. Такими діями ви тільки ще більше погіршить неприємну ситуацію і як наслідок, вам доведеться звертатися за допомогою до кваліфікованих дресирувальникам. Зважаючи на все це, буде краще, якщо ви спробуєте зрозуміти в чому причина такої поведінки і постараєтеся її усунути.

Отже:

 • Неправильне виховання. Якщо ви будете приділяти мало часу вихованню домашнього вихованця, то усі потрібні рефлекси у нього самостійно точно не розвинуться і як наслідок, туалет він буде вибирати собі сам.
 • Рідкісні прогулянки. Якщо ви будете дуже рідко виводити собаку на вулицю, то їй доведеться шукати собі туалет в житловому приміщенні.
 • Характер собаки. Деякі вихованці дуже важко переносять покарання та різні стреси. У разі якщо собака знаходиться в постійному хвилюванні, то вона перестає себе контролювати і починає гадити там, де їй заманеться.
 • Проблеми зі здоров'ям. Якщо у вашого вихованця є проблеми з травною або сечовою системою, то він може просто не відчувати, як спорожняється. Також причиною подібної неприємності може стати нещодавно перенесена операція.

Рекомендації, які допоможуть вам уникнути подібних проблем:

 • Регулярно водите вихованця до ветеринара
 • Спробуйте хоча б трохи продовжити прогулянки
 • Годуйте тварина їжею, призначеної для собак
 • Не забувайте хвалити вихованця за правильні вчинки
 • Стежте, щоб він хоча б раз на день активно бігав

Спрей для привчання щеняти до туалету: як користуватися?

Рекомендації з використання спрею

У випадку якщо ви хочете максимально швидко привчити свого вихованця ходити в туалет, тоді можете спробувати зробити це за допомогою спеціального спрея. Його дія ґрунтується на специфічному запаху, який спонукає тварин спорожнятися в тому місці, де його розпорошили. Як показує практика, при використанні цього засобу собака перестає паскудити в будинку приблизно через 10 днів.

Рекомендації з використання спрею:

 • Виберіть відповідне місце для туалету
 • Покладіть там пелюшку або поставте штучний газон
 • Розпиляєте в цьому місці спрей
 • Для того щоб собака відчула запах вистачить буквально 2-3 натискання на балончик
 • Принесіть собаку і дайте їй понюхати оброблене місце
 • Робіть це до тих пір, поки вона не сходить у туалет
 • Після спорожнення обов'язково почастуєте вихованця чимось смачненьким
 • Обприскуйте вибране місце спреєм поки у цуценяти не розвинеться стійкий рефлекс

Відео: Як привчити собаку до лотка /до туалету?