Як привчити кішку до туалету? Система привчання кішок до унітазу, насадка на унітаз

Хочете навчити свою кішку ходити в туалет на унітаз? У статті — поради про те, як і з допомогою чого це зробити.

Розумне і чистоплотное тварина домашню кішку можна привчити не тільки до горщика, але і до унітазу. Так-так, це не міф, культивований «котолюбами», а чиста правда. Ті, хто зумів, кажуть, що це зовсім не важко, якщо задатися метою, проявити послідовність і терпіння.

Як привчити кішку до туалету після лотка?

Якщо господар хоче, щоб його котейко не ходив на лоток, а на унітаз, це зовсім не примха. Подібний спосіб відправлення тваринам своїх природних потреб має ряд переваг:

 1. В будинку не буде стояти котячий лоток. Для багатьох розміщення цього елемента приданого вихованця викликає труднощі, особливо, якщо житло маленьке. По-перше, коти люблять ходити в туалет в затишному місці, для лоточка потрібний кут. По-друге, коти не ходять в туалет там, де їдять. По-третє, іноді котячий горщик псує естетику приміщення. Не можна не погодитися, що набагато зручніше, якщо тварина ходить на унітаз.
 2. Не потрібно буде витрачати час і гроші на покупку наповнювача для лотка. Незважаючи на те, що варто наповнювач відносно недорого (звичайно ж, в залежності від виду), потрібно, як правило, багато, і кошти з сімейного бюджету йдуть чималі. Кіт на унітазі – економія для сім'ї.
 3. Якщо кіт справляє нужду на унітаз, в будинку не буде пахнути його виділеннями, на підлозі не буде слідів мокрих лапок. Звичайно, за умови, що за пухнастиком відразу ж будуть прибирати. Але навіть якщо котячі «справи» якийсь час будуть непоміченими, туалет – ізольоване приміщення з хорошою вентиляцією.
Якщо кіт ходить на унітаз, це зручно, економно і гігієнічно.

ВАЖЛИВО: Привчати до туалету можна тільки дорослого здорового кота, який ходить на лоток. Маленький кошеня може впасти в чашу сантехнічного приладу, захлинутися або травмуватися. Необхідно почекати, поки він підросте. Старий кіт з хворими суглобами або тварина із зайвою вагою навряд чи запрыгнет на унітаз і, швидше за все, буде робити калюжі і купки на килимку біля нього. Ці нюанси повинні бути враховані.

Про те, як привчити кішку до лотка, щоб згодом вона змогла ходити на унітаз, що написано в цій статті: посилання

Кажуть, що у тварин, як і у людей, звичка виробляється протягом трьох тижнів. Безумовно, всі котейки індивідуальні, і деяким особливо ледачим для привчання до туалету потрібно набагато більше часу, аж дл 2 місяців. Але досвідчені власники котів кажуть, що навчити ходити на унітаз можна абсолютно всіх.

Підготовка до навчання тваринного справляти нужду в унітаз складається з трьох етапів і вимагає від господарів певної підготовки:

 1. Необхідно підготувати санвузол, прибрати звідти все зайве, звільнити простір біля унітазу, де тимчасово буде розташовуватися котячий горщик. Якщо мова йде про приватний будинок або великій квартирі, в яких кілька санвузлів, вибирають той, який для кішки більш доступний, наприклад, на першому поверсі.
 2. Знадобиться і деякий інвентар: горщик, в який кішка ходить зазвичай, навчальний лоточок (про нього мова піде нижче), наповнювач, який можна змивати в каналізацію, картонні коробки або старі газети, які будуть піднімати лоток.
 3. Навчитися тримати двері санвузла відкритою, щоб котик в будь-який момент можу в нього зайти.
 4. Навчиться тримати кришку унітазу відкритою. Про це завжди доведеться попереджати гостей в будинку. Якщо у господарів є звичка опускати кришку, їм самим доведеться переучуватися. Потрібно запам'ятати: якщо кішка привчена до туалету, його закрита кришка дорівнює калюжі або купці в кутку.
 5. Запастися миючими засобами, адже тепер мити й чистити унітаз доведеться частіше.

ВАЖЛИВО: Якщо немає можливості придбати зручний навчальний набір для привчання вихованця ходити на унітаз, можна зробити його своїми руками, а то і зовсім обійтися без нього.

До унітазу привчають тільки дорослих здорових котів, які справно користуються лоточками.

Після починається безпосередньо навчання:
 1. Перший етап триває приблизно два тижні. Лоток ставлять біля унітазу. Під нього кладуть картонки або газети. Кожен день піднімають лоток все вище і вище, щоб, врешті-решт, він порівнявся з унітазом. Кіт звикне, що на лоточок йому потрібно буде заплигувати, після буде з легкістю забиратися на унітаз.
 2. Якщо немає спеціального лотка, звичайний з низькими бортами ставлять на кришку унітазу. Залишають його в такому положенні на два дні, щоб котик звик стрибати на унітаз кожен раз, коли хоче сходити в туалет.
 3. Прибирають горщик з унітазу. Кілька днів стежать за поведінкою тварини, виявляючи, виробилася у нього потрібна господарям звичка.
Етапи привчання кота до унітазу.

ВАЖЛИВО: Якщо при навчанні кота ходити в туалет на унітаз він пару разів здійснить грішки, ні в якому разі лаяти його за це не можна. Подібний спосіб справляти нужду для нього протиприродний, що суперечить його інстинктам. Тварина відчуває стрес, потрібно бути терплячими і послідовними.

Привчання кота до унітазу: етап 1.
Привчання кота до унітазу: етап 2.

Якщо привчання до туалету закінчилося невдачею, зневірятися не варто. У кожної кішки свої індивідуальні особливості. Вони не люблять замкнутих просторів.

Інші полохливі, вони інстинктивно закапувати свої випорожнення, і варіант без наповнювача не для них. Третім із-за розмірів незручно сидіти на кришці унітазу, інше. Завівши домашнього улюбленця, потрібно думати не тільки про свої бажання, але і про його комфорт.

Тим більше, що лотки для котів зараз які хочеш, вибрати найбільш зручний допоможе ця стаття: посилання

ВІДЕО: Як Привчити Кота До Унітазу? Поради Професіонала

Система привчання кішок до унітазу. Набір, тренажер для приучення кішки до унітазу

Для зручності господарів і тваринного виробники товарів для котів випускають спеціальні системи привчання котів до туалету на унітаз.

Їх конфігурації можуть різнитися, але принцип залишається однаковим: пристрій, схожий на звичайний котячий горщик, поступово модифікується, перетворюючись на щось подібне сидіння унітазу.

Найбільшою популярністю в силу зручності користуються навчальні системи:

 • Домакот
 • Уникот
 • Litter Kwitter
 • CitiKitty Cat Toilet Training Kit
 • ВАКУ
Системи для привчання кота до унітазу.

ВАЖЛИВО: Такі тренажери коштують пристойно, то 600 до 4000 рублів залежно від виробника.

Привчання до унітазу із системою Litter Kwitter.

Привчання до туалету за такої системи на перших етапах мало відрізняється від тієї, що описана вище.

 1. У навчальний лоток з суцільним дном насипають наповнювач, який зазвичай ходить кіт. Лоток ставлять біля унітазу.
 2. Поступово піднімають лоток, протягом двох тижнів вирівнюючи його по висоті з кришкою унітазу. Паралельно поступово змінюють наповнювач на такий, який можна змивати в унітаз.
 3. Встановлюють навчальну систему безпосередньо на унітаз. Вона поки ще виглядає як звичайний лоток.
  Коли котик буде впевнено стрибати на унітаз і ходить на горщик, необхідно замінити піддон цільний на піддон з отвором, якщо це система Litter Kwitter, йди обрізати в центрі піддону саме маленьке кільце, якщо це Домакот.
 4. Через декілька днів отвір в центрі піддону збільшити або замінити піддон. Відповідно, насипати в лоток менше наповнювача.
 5. Поступово довести діаметр отвору в лотку до діаметра чаші унітазу. Тоді можна буде прибрати навчальний лоток зовсім. Як правило, навчання по системі після її установки на унітаз займає 10-14 днів.
Привчання до унітазу із системою ДОМАКОТ.

Самий простий тренажер для привчанні кота до унітазу являє собою насадку з пластику з невеликим отвором. Він встановлюється верху на чашу сантехнічного вироби.

Простий тренажер для приучення кішки до унітазу.

Перевагою цього виду конструкції є те, що вона дуже ергономічна, завдяки чому зможе користуватися унітазом кішечка невеликих розмірів.

ВІДЕО: Привчання кішок до унітазу. Система — ДомаКот

Насадка на унітаз для кішок своїми руками

У відсутність коштів на навчальний лоток можна зробити подібну конструкцію з:

 • алюмінієвого піддону
 • пластикової тарілки
 • сітки для котячого горщика
Саморобна насадка на унітаз для кота з сітки від лоточка.
 1. На третьому етапі привчання, коли кіт стрибає на висоту унітазу, зазначене пристосування закріплюють до чаші унітазу або під його сидіння. Зазвичай, для цього використовують міцний малярний скотч.
 2. Так само, як і при навчанні за системою, спочатку використовують конструкцію як звичайний лоток, насипаючи в неї наповнювач.
 3. Прорізають в центрі конструкції отвір, поступово збільшують його діаметр, доводячи до діаметра чаші унітазу. Насипають у лоток з отвором меншу кількість наповнювача.
 4. Прибирають конструкцію, коли кіт навчиться ходити в отвір без наповнювача, всіма лапами тримаючись за сидіння унітазу.

ВІДЕО: Привчіть і ви свою кішку до туалету! Litter Kwitter