Як правильно і з якого віку можна навчити цуценя собаки в домашніх умовах? Навчання цуценя собаки основним командам: початковий курс дресирування, список команд, опис жестів, відео, поради. Яке ласощі давати цуценяті собаки при дресируванню?

Техніки навчання цуценят основним командам.

Зміст

Якщо ви довго мріяли про цуценя, і несподівано стали господарем м'якого і плюшевого звіра, вам варто задуматися про соціалізації тварини. Це означає, що пса потрібно навчити певним навичкам, це допоможе усунути агресивне або занадто активне проведення.

З якого віку можна навчити цуценя собаки в домашніх умовах?

Взагалі з того моменту, як малюка принесли в будинок. Спочатку варто виховувати собаку, пояснити їй, куди потрібно ходити в туалет, і чого робити не варто. Багато проблем виникає з привчанням цуценя до туалету. Собака повинна звикнути, в який час ви її выгуливаете. Намагайтеся постійно ходити з псом на вулицю в один і той же час.

Що стосується дресирування, то навчати пса команд і жестів варто з тримісячного віку. До цього моменту пес повинен знати, де його місце і не паскудити в будинку.

З якого віку можна навчити цуценя собаки в домашніх умовах?

З чого починати дресирування цуценя?

Існує два підходи до дресури:

 • Покарання
 • Заохочення

Необов'язково заохочення повинно бути ласощами. Ви можете просто погладити песика, похваліть його і пограти з ним. Не варто часто карати собаку. Щоб зрозуміти, чи засвоїв пес урок, після того як ви покарали пса, подивіться на нього. Якщо щеня опустив голову і прийняв позу підпорядкування, то все добре. Якщо собака шкіриться і обурюється, варто продовжувати пса карати.

Бити цуценя не можна, якщо хочете покарати, суворим голосом висловіть своє невдоволення. Можна взяти песика за шкірку і підняти. Жорстким голосом висловити своє невдоволення. Після цього поставити собаку на підлогу і відправити на місце. Не варто карати пса ні за що, або через 2 години після шкоди. В такому випадку пес не зможе зрозуміти, за що її карають, і виросте агресивним.

Перші принципи дресури:

 • Привчити цуценя до нашийника і повідця
 • Дати звикнути до кличці
 • Команди: місце, до мене, фу
З чого починати дресирування цуценя?

В якості ласощів потрібно використовувати продукт, який ви не даєте собаці часто. Тобто це не повинен бути сухий корм. Краще всього, якщо це буде щось солодке, наприклад, галетне печиво, сушки. Також допускається давати невеликі шматочки ковбаси. Не варто перегодовувати вихованця шкідливими продуктами. Пам'ятайте, що використовується для навчання, має бути рідкістю в раціоні собаки.

Яким командам тренувати цуценя до трьох, шести місяців: список команд

Як тільки цуценя принесли в будинок, через 5-6 днів після адаптації, надягніть на пса нашийник. Він може його стягувати і скиглити. Не піддавайтеся. Знімати нашийник можна тільки перед сном. На наступний день приєднайте повідець. Щеня може хапати зубами повідець і намагатися вирвати з рук. Не піддавайтеся, незважаючи на невдоволення цуценя, виводите його гуляти на повідку.

Якщо вашому цуценяті 1,5 місяці, він успішно освоїв свою кличку, звик до повідця та нашийника, час навчити його найпростішим командам. Всього існує кілька блоків команд. На кожен блок дається приблизно 3 місяці. Тобто за 90 днів пес повинен освоїти всі команди з першого блоку.

Список команд з першого блоку:

 • До мене
 • Фу
 • Місце
Яким командам тренувати цуценя до трьох, шести місяців: список команд

Це досить поширена команда, яку можна освоювати, як тільки щеня вивчив найпростіші команди і беззаперечно їх виконує.

Інструкція:

 • Візьміть ласощі і подзовите цуценя. Дайте понюхати смакоту і поступово, повільно піднімайте ласощі над носом пса.
 • Після цього, по мірі підйому ласощі, песик змушений буде сісти самостійно. Можете трохи допомогти тварині, поплескавши його по попі.
 • Після цього скажіть «сидіти» і похваліть собаку, погладьте її і дайте ласощі. Команда вважається засвоєною, коли пес швидко виконує її і сідати за вказівкою. При цьому не встає до тих пір, поки господар не скаже.
Як навчити цуценя в домашніх умовах команді «сидіти»: навчання та жести

Як навчити цуценя в домашніх умовах команді «лежати»: навчання та жести

Порядок навчання схожий на команду «сидіти». Але все ж таки сам принцип відрізняється.

Інструкція:

 • Візьміть ласощі і дайте понюхати другові
 • Тепер повільно опускайте смакоту, покладіть її на підлогу, але не дозволяйте собаці з'їсти її
 • Натискайте собаці в області лопаток, поки вона не ляже. Дайте з'їсти ласощі і похваліть
Як навчити цуценя в домашніх умовах команді «лежати»: навчання та жести

Як навчити цуценя в домашніх умовах команді «фу», «не можна»: навчання та жести

Навчити собаку команді зовсім нескладно. Але все ж варто знати певні правила. Особливо обережним варто бути на вулиці, коли пес щось підібрав і приніс вам. Не варто одразу забирати здобич і кричати на тварину. Необхідно говорити «фу», ще до того, як пес ухопить якусь дурницю.

Інструкція:

 • Як тільки ви помітите, що ваш улюбленець шкодничает, крикніть «фу» і заберіть собаку.
 • Вам потрібно перешкоджати дії, це краще зробити до вчинення проступку. Бити собаку після і кричати не варто.
 • Це стосується і туалету, не потрібно через 2 години після шкоди карати пса, він не зрозуміє, за що його корять. Як тільки ви будинку побачили, що пес збирається нашкодити, відтягніть його.
 • Якщо собака гризе тапки, заберіть їх і покарайте пса. Крикніть «фу» і отчитайте тварина. Вам потрібно домогтися того, щоб ваш вихованець повісив голову і прийняв винувату позу.

Нюанс в тому, щоб навчити пса, нічого не підбирати на вулиці, адже це може бути отруєний шматок приманки. Для цього покладіть шматочок ласощів перед псом, він буде намагатися схопити і з'їсти його. Але ваше завдання-не допустити цього. Крикніть фу і легко лясніть по морді. Також можна використовувати мухобійку або згорнуту в трубочку газету. Далі, повторюйте процедуру до тих пір, поки пес не навчиться ігнорувати ласощі. Після цього візьміть шматочок і дайте собаці з власної руки.

Як навчити цуценя в домашніх умовах команді «фу», «не можна»: навчання та жести

Як навчити цуценя в домашніх умовах команді «до мене»: навчання та жести

Навчити команді нескладно, вона дозволить тримати пса в полі зору і миттєво повернути його до себе.

Інструкція:

 • Проводите заняття після прогулянки, коли пес трохи втомився. Так він буде більш охоче виконувати команди.
 • Після цього, коли собака знаходиться на відстані, покличте її по імені і дайте ласощі. Скажіть «до мене». Поплескайте пса.
 • Поступово віддалятися від собаки, тобто вам потрібно збільшити відстань між твариною і собою. Тепер крикніть ім'я і «до мене». Покажіть ласощі. Дайте собаці і похваліть її.
Як навчити цуценя в домашніх умовах команді «до мене»: навчання та жести

Як навчити цуценя в домашніх умовах команді «голос»: навчання та жести

Ця команда є досить складною для освоєння і необов'язковою. Гавкати по команді зобов'язані собаки, які зайняті на патрульної або розшукову службі. Тобто, пес подає голос, коли щось знайшов або коли побачив чужого, наближається людини.

Простіше всього навчити команді «голос» собак із сангвінічним або холеричним психотипом. Такі собаки схильні багато гавкати, але необхідно навчити пса вести себе тихо і гавкати тільки в разі необхідності. Вважається ознакою відсутності дресури, якщо пес гавкає без причини. На відео представлено, як швидко навчити собаку команді «голос».

ВІДЕО: Навчання команди «голос»

Як навчити цуценя в домашніх умовах команді «місце»: навчання та жести

Це одна із самих перших команд, яку повинен освоїти пес. Не варто дозволяти собаці спати, де попало. Особливо це стосується ліжку господарки. Як би ви не любили пса, не можна дозволяти йому спати на ліжку.

Інструкція:

 • Команда «Місце» освоюється відразу після попадання цуценя в будинок. Ви повинні принести цуценя до його килимку, покласти і сказати «місце».
 • Ввечері ви побачите, що цуценя вкладається спати там, де йому зручно. Візьміть цуценя на руки і віднесіть на килимок. Тихим голосом вимовте «місце».
 • Не варто туди класти їжу, в даному випадку принцип з заохоченням їжею використовувати не варто. Собака може неправильно зрозуміти вас.
 • З часом пес на це місце може почати тягати їжу. Тому асоціацій «місце» і їжа не повинно бути.
Як навчити цуценя в домашніх умовах команді «місце»: навчання та жести

Як навчити цуценя в домашніх умовах команді «поруч»: навчання та жести

Інструкція:

 • Сказавши «поруч», за допомогою повідця підвести тварину до своєї лівій нозі, одночасно ляснувши по ній лівою долонею, і поставити його так, щоб його голова торкалася вашої ноги.
 • Коли він займе цю позицію, дайте цуценяті ласощі. Для службового собаки критично виконувати цю команду, обійшовши господаря по колу за годинниковою стрілкою, так їй буде легше зайняти правильне місце.
 • Допомагайте псу в цьому повідцем. Дворняжку можна не вчити обходити господаря по колу. Вона повинна просто підійти і встати з лівої сторони.
Як навчити цуценя в домашніх умовах команді «поруч»: навчання та жести

Як навчити цуценя в домашніх умовах команді «дай лапу»: навчання та жести

Команда необов'язкова і особливої цінності й сенсу не має. Навчити собаку досить просто. Відео детальніше про те, як навчити пса давати лапу по команді.

ВІДЕО: Команда «дай лапу»

Як навчити цуценя в домашніх умовах команді «апорт»: навчання та жести

Команда «апорт» виконується в комплексі з командою «дай». Пес повинен навчитися вам підкоряться. Для цього будинку, коли пес грає зі своєю іграшкою, скажіть «дай» і потягніть іграшку. Щоб пес віддав вам її, відверніть його ласощами. Після цього, коли собака відпустить іграшку, похваліть її.

Далі, варто навчити пса без опору віддавати вам миску з їжею. Це своєрідний показник «хто в домі господар». Пам'ятайте, господарем є ви і не дозволяйте собаці командувати вами. Коли пес їсть, заберіть у нього миску. Якщо пес пручається, гарчить і шкіриться, натисніть йому на лопатки, притиснувши до підлоги. Не ослабляйте тиск до тих пір, поки пес не перестане гарчати і шкіриться.

Інструкція:

 • Найчастіше команда здійснюється на вулиці і після того, як пес освоїв команду «дай». Необхідно взяти палицю або улюблену іграшку і жбурнути її подалі, крикнувши «апорт». Інстинкт пса підкаже, що варто схопити предмет.
 • Подзовите пса до себе і по команді «дай!» змусьте його випустити предмет з пащі. Дайте ласощі і похваліть.
 • Тренування службових собак відбувається приблизно за таким же алгоритмом, тільки вони шукають певний предмет. Маленьких собак зазвичай не тренують команді «апорт».
Як навчити цуценя в домашніх умовах команді «апорт»: навчання та жести

Як навчити цуценя в домашніх умовах команді «стояти»: навчання та жести

Команда стояти або лежати — це спосіб розвинути у пса витримку. Тобто не вставати з вказаної позиції без певної команди і дії. Спочатку потрібно навчити пса лежати. Команда дається, коли необхідно змусити песика провести в нерухомому стані 5-10 секунд. Ви повинні натискати на лопатки або спину вихованця, повторюючи команду. В ідеалі пес повинен вміти лежати або сидіти або стояти до 30 хвилин. Детальніше в відео.

ВІДЕО: Навчання команди «стояти»

Як навчити цуценя в домашніх умовах команді «фас»: навчання та жести

Це одна з найбільш відповідальних і складних команд. В ідеалі ви повинні домогтися від песика повного послуху і підпорядкування. Коли вихованець перестав чинити опір, віддає вам миску, не гарчить, приносити палицю на прогулянці, і віддає її, можете приступати до навчання команді «фас». Дана команда необхідна для сторожових порід або охоронців.

Приступати до навчання стоїть у віці пса 10-12 місяців. Найкраще це робити в тренувальному центрі, в якому є спеціальні костюми і бондажи. Ви повинні розуміти, що після віддачі команди, собака може заподіяти шкоду іншій людині, тому вся відповідальність лягає на вас. Детальніше в відео.

ВІДЕО: Команда «фас»

Як правильно і зі скількох місяців дресирувати цуценя німецької вівчарки, лабрадори, хаскі, бігля, алабая, шпіца, джек рассел тер'єр, курцхаара, лайки, ротвейлера: поради

Будь-який господар чотириногого друга повинен розуміти, що не всі песики добре навчені. Це залежить від темпераменту пса і породи. Деяким досить один раз сказати команду і пес виконати, а комусь потрібні нудні та постійні тренування.

Найкраще навчається німецька вівчарка і кавказець. Ці породи самі по собі дуже розумні і готові служити господареві. Найскладніше навчити командам маленькі породи, такі як йорк або шпіц. Нервова система таких собачок легковозбудимая, тому доведеться витратити багато сил і часу, щоб навчити собаку.

Досить просто з пуделями і лабрадорами. Всіх псів навчати командам варто з певного віку. Ідеальним вважається тримісячний вік. Але навчання найпростішим навичкам повинно проводиться з того моменту, як щеня опиниться біля вас удома. Залежно від породи собаки відрізняються і команди. Таким песик як йорк або шпіц необов'язково вчити команду «голос». Але як показує практика, ці собаки люблять гавкати постійно і просто так. Тому щоб вас не дратував гавкіт, і ви хочете стриманого вихованця, то все ж команді «голос» варто навчити.

Як правильно і зі скількох місяців дресирувати цуценя німецької вівчарки, лабрадори, хаскі, бігля, алабая, шпіца, джек рассел тер'єр, курцхаара, лайки, ротвейлера: поради

Мало завести собаку і насолоджуватися плюшевим іншому, потрібно витратити масу зусиль і часу на адаптацію пса в суспільстві.

ВІДЕО: Дресура собак