Лоток для кішки: як вибрати, який краще? Закритий лоток для кішок, біотуалет

Які лотки для котів бувають. Як ними користуватися. Який наповнювач для котячого лотка вибрати.

Власникам хвостатих пухнастих улюбленців, які живуть в квартирах разом з господарями, для відправлення їх природних потреб необхідно підібрати такий лоток, до якого сам котик швидко звикне і не буде відчувати дискомфорт.

Вибираючи лоток або іншу конструкцію для котика, врахуйте природні інстинкти такої тварини, як котячі:

 • кішки не люблять залишати за собою запах, це засадные тварини, тому домашній лоток повинен ретельно митися, а наповнювач як можна краще «прибирати» запах.
 • з тієї ж причини кішці потрібно обов'язково загребти свої відправлення, їй потрібно обов'язково зробити відповідні рухи лапою.
 • кішки воліють робити свої туалетні справи, щоб за ними в момент ніхто не спостерігав, вони, звичайно, не сором'язливі, вони потайливі.

Потрібно пам'ятати, що успіх привчання кота до лотка багато в чому залежить від конфігурації самої пристосування і місця його розташування в будинку. Про те, як привчити маленького кошеняти або дорослу кішку до лотка, можна прочитати в цій статті.

Лоток для кішок з сіткою

Найпоширеніше, зручне і доступне за ціною винахід.
Він складається з пластмасового прямокутної форми піддону і що накладається поверх нього пластмасовою сітки. Котикам в нього зручно заходити, робити справи і зручно розгортатися, коли вони загрібають за собою випорожнення.
Такої конструкції лоток буває різних кольорів, і який колір вибрати, вирішує господар за своїм уподобанням.

Простий лоток для кота з сіткою.

ВАЖЛИВО: Сітка всередині горщика потрібна для того, щоб кіт не намочив лапки вчасно своїх туалетних справ. Але іноді трапляються казуси, тому під такий горщик бажано стелити килимок.

Лоток з сіткою не передбачає використання наповнювача, що з цього випливають особливості його використання:

 1. Після того, як котик справив свою нужду, лоток потрібно помити, оскільки коти дуже охайні і не люблять робити свої туалетні справи в брудних і неприбраних місцях. Також довго неприбраний лоток поширить неприємний запах у квартирі, що вже зовсім нікому не потрібно.
 2. Якщо господар (господарі) йдуть надовго і не можуть вчасно прибрати за своїм улюбленцем, можна придбати два лоточки для кота.
 3. Також в невеликих кількостях можна користуватися спеціальним котячим наповнювачем для лотків. Такий наповнювач нейтралізує запах випорожнень тварини, і, в такому разі, улюбленець може користуватися ним кілька разів. Зазвичай, на сітку стелять газету, а зверху насипають пісочок для котів.
 4. Буває, що коти не дуже люблять загрібати за собою випорожнення у такій конструкції лотках, оскільки кігтики на їх лапах чіпляються про сітку. Тоді господарі можуть пошукати або лотки іншої конструкції, або придумати інший вихід, наприклад, стелити на дно сітки газети, які потім викидати разом з наповнювачем.

Лоток для кішок з високими бортиками

У продажу є також прості лотки без сітки, але з високими бортами. Це також дуже зручне пристосування, як для користування котами, так і для догляду за ними господарями.

Глибокі лотки для котів.
 1. За таким лотком легко доглядати, але його доведеться мити кожен раз, коли котик зробив свою справу, або ж прибирати щоразу частина використаного наповнювача за допомогою спеціального совочка.
 2. Лоток з високими бортами зручний, оскільки, загрібаючи за собою, коти, не розкидають наповнювач по всьому приміщенню.
 3. Часто лотки з високими бортами продаються з додатковим бортом, з допомогою якого можна закріпити газету чи плівку і викидати лежить на ній використане вміст, залишаючи лоток чистим.
Кошенятам зручніше ходити в низький горщик з сіткою, в той час, як дорослим котам більше подобаються глибокі лотки.

ВІДЕО: Як вибрати туалет для котів?

Наповнювач для туалету для кішок: який краще

Наповнювачі для котячих туалетів повинні відповідати наступним вимогам:

 • бути добре вбирають і адсорбуючі запах
 • бути гіпоалергенними
 • бути зручними у використанні
Мінеральний наповнювач для котячого лотка.

На вибір господаря і його вихованця до продажу пропонуються:

 • мінеральні і глинисті наповнювачі
 • деревні гранульовані
 • силикогелевые

Мінеральні і глинисті наповнювачі:

 1. Виготовляються з мінеральних і глинистих порід, добре адсорбують запахи.
 2. При використанні наповнювач має властивість скомкаться в клубок, який викидають, залишаючи в лотку невикористану частину наповнювача.
 3. Використаний наповнювач такого типу в унітаз викидати не рекомендується, оскільки мінерали і глинисті утворення, основа такого наповнювача, не розчиняються у воді.
 4. Коштує такий наповнювач не дорого, котам його зручно загрібати.

ВАЖЛИВО: Іноді глинисті і мінеральні наповнювачі продають з ароматизаторами, іноді – без. Насправді, ароматизатор в наповнювачі не відіграє значної ролі для кота, хоча, можливі варіанти.

Деревне наповнювач.

Деревні гранульовані наповнювачі:

 1. Виготовляються з пресованої тирси, є екологічними і гіпоалергенними. Добре вбирають запах.
 2. Продаються в гранулах різного розміру – дрібних, середніх та крупних. Для кошенят краще, зрозуміло, дрібні гранули, тоді як для дорослих котів – ті, до яких вони звикли.
 3. Намокаючи, такі гранули розпадаються на масу, яку легко прибрати і викинути в унітаз, в даному випадку, це можна. У деяких випадках при намоканні гранульований деревне наповнювач може скомкаться, і його також легко прибирати.
 4. Можливим незручністю такого роду наповнювача може бути легкий вага самих тирси, і якщо котик активно загрібає за собою свої справи, то гранули можуть розсипатися навколо лотка, і їх доведеться додатково підмітати.
 5. Стоять деревні гранульовані наповнювачі не дорого.
Гелевий наповнювач.

Силикагелевые наповнювачі:

 1. Силикагелевый наповнювач – це силікагель у вигляді великих кристалів білого кольору, мають різні форми.
 2. Дуже добре вбирає запахи і є економічним у використанні, проте коштує дорожче, ніж інші наповнювачі.
 3. Використаний силикагелевый наповнювач не можна викидати в унітаз!

ВІДЕО: Який вибрати наповнювач?

Як наповнювати лоток для кішок?

Кожен господар котика знайде згодом зручний спосіб засипати в лоток наповнювач.

Якщо це лоток з пластмасовою сіткою, то можна насипати наповнювач під сітку і робити прибирання в міру потреби. Або стелити зверху газету, як описувалося вище.

Наповнювач в лоток насипають шаром в 3-5 див.

Якщо це простий лоток з високими бортами, то потрібно насипати наповнювач на дно лотка товщиною в 3 – 5см і також прибирати в міру необхідності, і також, у міру необхідності, додавати потрібний шар наповнювача.

Закритий будиночок лоток для кішок

Враховуючи схильність котиків робити свої туалетні справи подалі від чужих очей, а також той факт, що закритий туалет у вигляді будиночка в приміщенні, де знаходиться тварина, виглядає естетично і запобігає поширенню неприємних запахів, багато власників домашніх кішок вибирають саме таку модель.

Закритий лоток для кота естетичний.
 1. В такому туалеті кішкам повинно бути зручно крутитися і розвертатися.
 2. Кришка будиночка повинна добре і легко зніматися, щоб там було зручно прибирати.
 3. Потрібно простежити, щоб у кришці будиночка туалети були вентиляційні отвори, адже це важливо.
Закритий лоток може асоціюватися у кішки з перенесенням.

ВАЖЛИВО: Хоч будиночок-туалет і створює кішкам закритість обстановки, не всі тварини звикають до нього.Справа в тому, що у них такий будиночок-туалет може асоціюватися з перенесенням, а переноска для багатьох з них означає зміну обстановки, або, гірше того, візит до ветеринара. А адже це завжди психологічний стрес для тварини, навіть якщо доведеться звичайний огляд.

Автоматичний унітаз для кішок

Автоматичний лоток для домашніх кішок – нове технологічне винахід, який має функцію самоочищення. Все необхідне для цього – дезінфекція та ополіскування лотка після використання – виконано таким чином, щоб не завдати шкоди тварині від контактів з хімією або бактеріями.

Автоматичний унітаз для кішок.

Біотуалет для кішок самоочисний

Для просунутих власників домашніх кішок винайдений самоочисний біотуалет, який працює за принципом усіх біотуалетів.

ВАЖЛИВО: Таке котяче зручність потрібно буде підключити до каналізації і електрики, тоді господарі можуть забути про прибирання лотків вручну

 1. Як правило, всі необхідні деталі і шланги для підключення біотуалету, що входять у його комплект.
 2. Сам біотуалет містить миються гранули, в яких кішкам зручно робити свій туалет.
 3. Якщо це сеча, то рідина після відвідування тварини одразу ж змивається через спеціальні отвори в каналізацію.
 4. Для екскрементів в біотуалеті є спеціальна лопатка, з допомогою якої вони легко роздрібнюють і зливаються в каналізацію.
 5. Після використання за допомогою програми в туалет подається чиста вода з шампунем і промиває гранули і отвори. Далі слід функція висушування біотуалету з допомогою теплої пари.
Біотуалет для кішок.

Біотуалет, в залежності від виробника, можна запрограмувати в режими:

 • автоматичного змивання кілька разів в добу
 • автоматичного змивання після відвідування котом туалету через якийсь час
 • ручного запуску очищення туалету при натисканні кнопки «пуск»

ВІДЕО: Автоматичний котячий туалет