Чим відрізняється хаскі від лайки: порівняння порід, відмінності і подібності. Хто краще, більше, сильніше: лайка або хаскі? Як відрізнити хаскі від лайки: зовнішня відмінність – фото

З цієї статті ви дізнаєтеся, чим відрізняються, і які подібності є у хаскі і лайки.

Людям, не добре розуміються у тонкощах порід собак, здається, що хаскі і лайка – це одна і та ж порода. А чи це так? Розберемося в цій статті.

Чим відрізняється хаскі від лайки: порівняння порід, відмінності та подібності

Хаскі і лайка, незважаючи на те, що схожі зовні, не у родинному зв'язку.

Порода хаскі була виведена на півночі для їзди по великому снігу. Ці собаки витривалі, сильні, здатні, в упряжці з вантажем, цілий день бігти без зупинки. Звикли жити зграями, де головний — ватажок, і слухатися його. Хаскі до полювання не пристосовані, вбиту дичину сприймають як свій трофей.

Хаскі — їздові собаки

Лайка – найдавніша порода мисливських собак. Саме лайки допомагали нашим першим предкам добувати їжу. У лайки з народження прокидається мисливський інстинкт, на полюванні вона:

 • Ганяє пернатих птахів
 • Приносить господарю підстрелених їм дрібних звірів
 • Виявляє на дереві білок, соболів
 • Знаходить нори лисиць
 • Безстрашно йде на великого звіра (ведмеді, кабани, рисі, лосі)

Назва виду лайка отримала від власного гавкоту. А гавкіт у неї незвичайний. Будучи на полюванні, лайка не гавкає, просто так, а лише побачивши тварину, на яку полюють, подає голос, він змінюється в залежності від того, близько дичину або далеко.

Відмінності між лайкою і хаскі:

 • Лайки гавкають, і голос їх змінюється від обставин, в яких знаходяться, а хаскі не гавкають, іноді виють.
 • Лайки віддані людині, захищають його і житло, а хаскі миролюбні, добродушні (агресивних собак цієї породи знищували ще маленькими, залишалися тільки сумирні, щоб слухалися ватажка).

Як відрізнити хаскі від лайки: зовнішня відмінність – фото

Хаскі
Лайка

Хаскі і лайка дуже схожі між собою за формою, кольором, але відмінних рис між ними теж достатньо.

Відмінні риси:

 • Хаскі виростає висотою до 0,6 м, вагою до 28 кг, лайка – менше, і важить до 23 кг
 • У хаскі шерсть м'яка, коротка, без запаху, від білого до чорного кольору, з відтінками; лайка може бути такого ж кольору, але у неї шерсть довга, гладка і блискуча, має собачий запах.
 • У лайки хвіст згорнуть бубликом, закинутый на спині; у хаскі хвіст прямий, пухнастий.
 • Хаскі за зовнішнім виглядом більш товста, з широкими лапами, а лайка менше за величиною, і більш струнка.
 • Формою голови, з мигдалеподібними очима, хаскі нагадує вовка.
 • У хаскі блакитні очі, але не у всіх випадках, бувають і коричневі.
 • У хаскі на передній частині голови малюнок, що має вигляд зірки, серця, листки конюшини, очок.

Хто краще, більше, сильніше: лайка або хаскі?

Хаскі, на відміну від лайки, більше і набагато сильніше

Якщо вибирати між лайкою і хаскі, то більше і сильніше з цих двох видів собак – хаскі. Ця порода собак для їзди в упряжці була виведена на півночі, де випадають великі сніги, і олені не можуть пройти, тоді для перевезення вантажів запрягають в упряжку собак. У хаскі є одна важлива особливість – вона може керувати (уповільнювати або прискорювати) своїм обмінним процесом речовин, коли це необхідно, і тому дуже витривала.

Яку породу собаки краще вибрати — хаскі і лайку?

Збираєтеся придбати собаку, і не знаєте, кого вибрати: лайку або хаскі?

Лайки в умілих руках досвідченого собаківника легко піддаються навчанню, а значить, і господаря визнають відразу. Для лайки квартира або ланцюг в приватному будинку не підходить, собаки цієї породи люблять свободу, і іноді можуть піти погуляти без власника. Інших тварин у своєму дворі лайка не потерпить, буде полювати на них, якщо тільки ви не навчите їх дружити між собою.

Лайка любить свободу, на ланцюгу не може бути

Хаскі за характером добра, ласкава собака, але довіряти вам зможе не одразу, їй треба довести на ділі, що ви — ватажок зграї. Хаскі може пристосуватися скрізь, в місті, в квартирі вона почувається добре. Догляд за нею простий – вичісувати шерсть, коли йде линька (зазвичай 2 рази в рік). Вона рідко хворіє, оскільки має сильний імунітет. Хаскі тільки не переносить тримання її на ланцюгу.

Якщо заведете собаку цієї породи, то гуляти з нею доведеться щодня подовгу – їй необхідні фізичні навантаження. Якщо у вас в будинку є кішка, з нею хаскі може порозумітися.

Увагу. Для обох видів собак важливо підібрати підхід до них, старатися не образити, і разом з тим показати свою силу.

Отже, ми вивчили подібності та відмінності між лайкою і хаскі.

Відео: Хаскі і лайка це одне і те ж?