Як привчити кошеня і дорослу кішку до лотка, туалету? Чому кошеня, кішка не ходить в лоток, туалет, а ходить, де заманеться?

У статті — поради про те, як привчити кошеня або дорослу кішку ходити на лоток з наповнювачем і без.

Зміст

Зважившись придбати вусатим-смугастим домашнім улюбленцем, слід підготуватися до поступового, методичному привчання до горщика.

Тонкощі котячого туалету: що потрібно?

Ходити в лоток з наповнювачем коту природніше, ніж справляти нужду по кутах. Писати і какати в пісок або землю, після закапувати свої випорожнення і їх запах закладено в ній природою. Зовсім необучаемым буває тільки рідкісний кіт.

ВАЖЛИВО: Кішки – охайні тварини. Як правило, людині не треба вчити кошенят туалету. Цю турботу на себе бере мама-кішка

Якщо кошеня знаходиться з мамою півтора-два місяці, мама сама справно ходить на лоток, висока ймовірність того, що опинившись у нових господарів, малюк дуже скоро буде на нього ходити. Маленькі погрішності в перші дні можна списати на стрес, випробовуваний тваринам, і звикання до нової обстановки.

Горщик з наповнювачем і лопаткою повинні з'явитися в будинку одночасно з кошеням.

Господарям, які зважилися обзавестися кошеням, в свою чергу, потрібно підготуватися до його появи в будинку, обзавівшись «котячим приданим»:

 1. Придбати лоток. Можливо, доведеться купити відразу кілька лоточків. Якщо квартира або будинок великі, добре поставити їх у кожній кімнаті хоча б на перший час. Тоді туалет буде завжди на виду у кошеняти, знизиться ризик, що малюк не добіжить до нього у разі необхідності.
 2. Купити наповнювач для лотка. Для кошеняти краще брати той, що без запаху. Пахучі, можливо, нейтралізують «амбре» котячої урини. Але! По-перше, різкі запахи можуть відлякати тварину, і вона організовує собі туалет в самому незвичайному невідповідному місці. По-друге, на ароматизатор кошеня може бути алергія. Як варіант, можна використовувати замість наповнювача пісок. Але де гарантія, що він чистий? Та й запахи пісок не утримує. Також іноді в лоток кошеняті кладуть шматки газет. Але фарба на них буває токсичною, тому якщо і використовувати папір, то краще найпростішу туалетну.
 3. Купити килимок під лоток. Тоді на підлозі не буде слідів мокрих лапок, запах не рознесеться по квартирі.
 4. Купити лопатку для лотка. Вони продаються в зоомагазинах, але підійде і звичайний дитячий совочок для піску.

ВАЖЛИВО: Щоб кошеня почав ходити в лоток, важливо не тільки правильно його вибрати, але і поставити в правильному місці

Зазвичай, кошеня до горщика привчає його мам-кішка.

Часто господарів хвилюють проблеми запаху і естетики, і вони ховають лоток в квартирі, наприклад, в туалеті. Але спочатку тварина може не встигати до нього добігти.
Лоток повинен стояти так, щоб він був доступний кошеняті, але щоб під час туалету малюка ніхто не злякав.

Краще вибрати для нього затишний куточок. Якщо згодом виникне бажання таки заховати горщик, робити це потрібно поступово, щодня потроху пересуваючи його до місця призначення.

ВАЖЛИВО: Горщик кота повинен стояти як можна далі від його тарілочок

Якщо кошеня від охайної кішки, її господар дає гарантію, що він привчений до туалету, часто досить кілька разів показати малюкові його новий горщик, щоб він почав у нього регулярно ходити.
Але бувають ситуації, коли кошеня лоток як і не бачить, пісяє і какає де завгодно, але тільки не в ньому. Тоді господарям доводиться постаратися, щоб виправити ситуацію.

ВІДЕО: Як привчити кошеня до лотка?

Як привчити 3х місячного кошеня до горщика? Скільки потрібно привчати?

Кошеняті потрібен низький горщик, щоб він зміг без праці в нього забиратися.

До п'ятимісячного віку кошеня ходить в туалет часто. Якщо він не привчений до лотка, виникає серйозна проблема. Господарі закидають його в непорядності і можуть почати замислюватися, як позбавитися від тварини. Але швидше за все, все вийде виправити!

 1. Потрібно порівняти 3х місячного кошеня з людським дитиною і спробувати висаджувати його на горщик. Необхідно виробити малюкові ритуал «годування-туалет». Кошеня поїв, попив водички, слід віднести його на горщик! Наповнені шлунок і сечовий міхур повинні зробити свою справу.
 2. Висаджувати кошеня на лоток потрібно і після кожного його сну.
 3. За малюком потрібно буде стежити. Якщо він раптово перериває гру, принюхується, починає «копати», його слід перенести на горщик. Робити це слід не різко, без криків, щоб кошеня не злякався.
 4. Поширена помилка – брати лапку кошеня і робити нею копальні руху. Від подібної насильницької маніпуляції тварина прийде в замішання, злякається і навряд чи зрозуміє, чого від нього вимагають. Кращий варіант – взяти на себе роботу мами-кішки, присісти біля котячого горщика і погребти наповнювач долонею.
 5. Якщо кошеня ігнорує лоток і справляє нужду повз одне і те ж місці, можливо, слід назавжди або на якийсь час перенести лоток туди. Часто таким місце служить кут за двері, простір за кріслом або за диваном, затишне, тихе, де малюк відчуває себе в безпеці.
 6. Ще один варіант – обмежити «ареал проживання» кошеня, щоб у нього не було доступу до місць, де він організовує собі туалет. Але мова про те, щоб закривати його в туалеті або на балконі, йти не повинна.
  Якщо кошеня зробив калюжу, немає сенсу тикати його в неї носом. Корисних висновків він для себе не зробить, а от почати мстити може.

ВАЖЛИВО: Місця, де 3х місячний кошеня ходить в туалет, необхідно ретельно мити, щоб вони не зберігали запах його випорожнень

Якщо 3х місячний кошеня ніяк не звикне ходити на лоток, його середовище проживання потрібно на час обмежити.

Про те, як видалити їдкий запах котячої урини, можна прочитати тут:

Кошеня привчається до горщика відразу, за кілька днів, або поки не підросте. Якщо він сходив туди, куди потрібно, один-два-три рази, це ще не система. За малюком треба буде простежити ще кілька днів, щоб закріпити результат.

Коти — охайні тварини, тому кошеня дуже швидко привчається ходити на лоток.

Як привчити кошеня до туалету / ятки. Поради ветеринара

Як привчити дорослу кішку чи кота до горщика швидко?

Якщо додому взяли не маленького кошеня, а дорослу кішку з вулиці або з притулку, можливо, до горщика вона вже привчена, їй потрібно буде лише деякий час на адаптацію. Якщо ж вуличне тварина все життя ходили в туалет " де попало, доведеться повозитися.

В принципі, алгоритм такий же, як з маленьким кошеням:

 • розставити кілька горщиків по всьому будинку
 • показати тварині, навіщо вони потрібні
 • висаджувати кішку на горщик після сну, їжі, коли вона починає копати і моститься
Кота, як і малої дитини, іноді доводиться висаджувати на горщик.

ВАЖЛИВО: Якщо кішка жила на вулиці, перший час замість наповнювача в її лоток краще сипати звичайний пісок. Вихованець так швидше звикне

Якщо кішка наполегливо пісяє там, де не треба, рекомендується змочити в її урині клапоть тканини або вату, покласти в лоток, щоб перенести туди запах. Саме ж місце злочину ретельно вимити.

Як привчити кота до горщика без наповнювача?

Подібно своїм далеким африканських предків, домашній котик і любить ходити в туалет на щось м'яке, потім закопувати випорожнення. Не дивно, якщо горщик без наповнювача з грубої пластиковою сіткою може його відлякати.
Але все ж привчити його справляти нужду таким чином можна, поступово скорочуючи кількість всыпаемого в лоток пісочку.

Згребать свої випорожнення — котячий інстинкт.

Інша справа, що запах сечі буде розходитися по всьому будинку.

Кішка пісяє повз горщика: що робити?

Буває так, що кішка бігає на лоток, але сідає на край або високо піднімає задню частину тіла, тому справляє нужду повз, на підлогу біля горщика. Причини такої поведінки можуть бути наступними:

 • у кішки проблеми зі здоров'ям (наприклад, артрит, їй боляче сідати)
 • наповнювач в лотку брудний, його давно не міняли
 • лоток занадто маленький для тварини
Кіт може ходити повз лотка, якщо він занадто маленький.

Впоратися з такою ситуацією можна:

 1. Обстежити тварина у ветеринара.
 2. Стежити за гігієною лотка.
 3. Придбати лоток просторіше, з високими бортами або лоток-будиночок.
 4. Підстилати під лоток поглинаючу одноразову пелюшку.

Чому кішка перестала ходити в лоток?

Якщо кішка успішно ходила в лоток, а потім стала паскудити, швидше за все, на це у неї є крайні причини. Всупереч поширеній думці, мстять таким чином вони вкрай рідко.

Кішка рідко паскудить з помсти. Зазвичай, у неї є на це більш вагомі причини.
 1. Лоток занадто ретельно миють. Кіт може відмовитися ходити на горщик, вимитий хлоркою або іншим миючим засобом з сильним запахом.
 2. Обраний неправильний наповнювач. Можливо, доведеться перепробувати кілька видів, щоб знайти той, що сподобається котейке. Міняти марку наповнювача небажано. Якщо виходу немає, робити це потрібно поступово, підмішуючи невелика кількість нового пісочку до старого.
 3. В лоток вже сходила інша кішка, якщо в будинку їх кілька. Для «кошатників» існує правило: кількість горщиків – це кількість тварин в будинку плюс ще один запасний.
 4. Горщик стоїть занадто близько до котячої їжі. Чистоплотное тварина не буде справляти нужду там, де їсть.
 5. Кота на горщику хтось налякав, тепер він справляє нужду у відлюдних місцях. Слід задуматися про покупку горщика будиночка, де котейку при ділі ніхто не буде бачити.
 6. У кота хвороба сечовидільної системи. Тут допоможе тільки ветеринар.
 7. В силу старості або хвороби кішка не може дістатися до горщика. Його слід переставити ближче до місця, де розташувалося безпорадну тварину. Лоток повинен бути низьким. Знову ж таки, необхідно здійснити візит в ветклініку.
 8. У кішки стрес. Так-так, вихованець може його випробувати, якщо до нього погано ставляться, якщо господарі сваряться між собою, якщо в будинку часто бувають сторонні люди, якщо сім'я переїхала в нове житло, якщо завели ще одну тварину, інше-інше. Допоможуть ласка, заспокійливі препарати, призначені ветеринаром, а також час, необхідний на адаптацію.
 9. Кіт мітить. Найчастіше позначають територію дорослі некастровані коти. Піднявши хвіст, вони направляють струмінь на вертикальні поверхні, ославляя на них смердючі плями. Швидше за все, десь недалеко є тварина – потенційний суперник або потенційна «наречена».
Кіт перестає ходити в лоток, якщо йому не подобається запах наповнювача.

Паскудить кішка у квітковий горщик: що робити?

В якості туалету кіт може вибрати горщик із квітами.

Коти славляться тим, що можуть розгрібати землю з квіткових горщиком або, того гірше, гадити в них. Ось виверти «кошатників», які допомагають відучити пухнастиків від таких шкідливих звичок:

 • ізолювати горщики з квітами (особливо, отруйними) від котейки
 • розкласти в квіткові горщики сухі шкурки цитрусових, їх запах котам не по душі
 • закрити землю в горщиках фольгою, поліетиленовою плівкою, тонкими пластиковими лоточками, інше

ВІДЕО: ДОак привчити вихованця до туалету?