Чому мусульмани не користуються туалетним папером, а підмиваються водою після туалету? Чому мусульмани ходять в туалет з пляшкою з водою? Ісламський туалетний етикет: правила

Особливості походу в туалет у мусульман.

Мало хто з нас добре знайомий з культурою і традиціями мусульман. Однією з них є відвідування туалету. Це цілий ритуал, який спрямований на очищення.

Чому мусульмани не користуються туалетним папером, а підмиваються водою після туалету?

Туалетний папір з'явилася лише у 19 столітті. До цього після дефекації залишки екскрементів прибиралися за допомогою ганчірок, води і трави. З-за кліматичних умов у деяких мусульманських країнах досить жарко. Залишки екскрементів між сідницями можуть викликати сильне роздратування і навіть гниття. Тому в мусульманських країнах найчастіше після туалету здійснювалася процедура підмивання.

Крім того, в Корані є окремий пункт, який вказує як потрібно відвідувати туалет. Використання туалетного паперу можливо тільки на початковій стадії здійснення гігієнічних процедур.

Туалет у мусульман

Чому мусульмани ходять в туалет з пляшкою з водою?

До появи паперу підмиватися після туалету було не традицією, а гігієнічною нормою. Саме це забезпечувало необхідний рівень чистоти. Так як мусульмани досить консервативні, то досі туалетний папір у них використовується в якості допоміжного засобу. Далі, після видалення більшої частини випорожнень, проводиться обмивання ануса водою. Саме за цим і беруть з собою в туалет пляшку або іншу ємність з водою.

Що за глечик для підмивання у мусульман?

Така ємність з водою називається афтара. Спочатку проводилося підтирання камінням (це з-за відсутності рослинності). Тільки після цього проводилося обмивання статевих органів і ануса водою. У сучасних країнах, таких як ОАЕ є в туалетах довгі шланги з подачею води. Саме з їх допомогою потрібно підмиватися в туалеті. Але у бідних населених пунктах в туалеті раніше проводиться обмивання ануса водою з глечика. Іноді використовують відра з ковшами.

Унітаз зі шлангом для підмивання

Ісламський туалетний етикет: правила

Найцікавіше, що обмивання статевих органів здійснюється не тільки з-за гігієни та спеки в мусульманських країнах. Вся процедура повністю описана була пророком Мухаммедом. Існує справжній туалетний етикет, якого має дотримуватися кожен мусульманин.

Правила:

  • Заходити в туалет треба з лівої ноги. Входити з правого. Заборонено чіпати статеві органи руками під час справляння потреби
  • Практично всі мусульмани спорожняються сидячи. Після цього потрібно покашляти, щоб вийшли останні краплі сечі
  • Розмовляти у вбиральні не можна. Якщо вас щось запитують в туалеті, не відповідайте. Варто кашлянути. Говорити у вбиральні не можна
  • Після дефекації залишки калу видаляються камінням, або папером, а анус омивається водою
  • Багато мусульман перед відвідуванням туалету надягають тапочки і підкочують штанини, щоб не заляпати їх
  • Перед туалетом читається молитва
Туалет в ісламі

Навіщо мусульмани миють попу перед молитвою?

Вважається, що постати перед Аллахом людина повинна повністю очищеною. Саме тому ще в давні часи в Європі багатії смітили грошима, а мусульмани — водою. Багач міг дозволити собі вмиватися 5 разів на день перед кожною молитвою.

Чи можна не підмиватися в ісламі, а користуватися туалетним папером?

В арабських країнах користуватися туалетним папером не заборонено. Але крім неї варто підмиватися водою. Це дозволить остаточно очистити анус від залишків калу. Найцікавіше, що в ісламських країнах найменше хворих гемороєм. Можливо гігієна і здоров'я прямої кишки пов'язані. У всіх вбиралень в мусульманських країнах є біде, шланги з водою або просто графини. Тому підмитися не складе особливої праці.

Шланг для підмивання

Як бачите, в ісламі свої традиції, а похід в туалет описаний пророком Мухаммедом дуже докладно.

ВІДЕО: Туалет у мусульман