Енергетичні точки, меридіани людини: розташування, схема і напрямки, стимуляція. Енергетичні точки омолодження та оздоровлення організму

Знання про енергетичні точках і меридіанах дуже важливі. Так як, використовуючи їх, можна позбутися багатьох хвороб і недугів.

Згідно з твердженнями східної медицини – тіло людини пронизаний енергією утворює так звані «енергетичні меридіани». Ці меридіани підключені до всіх органу людського тіла. Їх основне завдання – контролювати безперервний потік енергії.

Енергетичні меридіани: розташування енергетичних каналів

Порушення енергетичного потоку – дозволяє виявити проблему в тих чи інших органах на ранній стадії. Кожного окремого органу в тілі відповідає свій енергетичний меридіан, який орієнтується на певний біологічний часовий пояс. Рух енергії по меридіанах розподілено – не перевищує двох годин для кожного.

Весь шлях по меридіанах енергія проходить протягом доби. Такий ритм гарантує рівновагу енергії в організмі і правильне функціонування всіх органів в тілі людини. Також енергетичні меридіани допомагають нормалізації кров'яного потоку, розвитку кісткової і м'язової тканини.

Розташування

Енергетичні меридіани є сполучною ланкою між внутрішнім станом органів і зовнішнім проявом їх функцій: завдяки енергетичним каналам хворобу можна діагностувати за зовнішніми ознаками шкірного покриву.

ВАЖЛИВО: Існує кілька видів енергії: основна – Ци, енергія чоловічого типу – Ян, жіночого типу – Інь. За своїм сприятливим властивостями енергія поділяється на три підвиди: родову, енергію захисту і цілющу енергію.

Кожна з них виконує певні функції в роботі енергетичних меридіан:

 1. Енергія захисту – верхній енергетичний шар, служить щитом протидії негативним енергіям. Допомагає людині чинити опір впливу зовнішнього світу. Її сфера впливу – шкірний покрив та його властивості. Сприяє нормалізації процесів регенерації шкіри. Руйнування захисного енергетичного шару призводить до прогресування патологій в організмі, а також виникнення больового симптому.
 2. Наступний шар належить — енергії роду. Розподіляється по всьому тілу людини. Цей вид енергії людина набуває при народженні і потім витрачає на протязі всього свого життя. Даний вид енергії протікає в меридіанах і пов'язаний з усіма внутрішніми органами тіла. Може виступати в ролі захисної енергії при порушенні останньої. Однак недолік енергії роду призводить до більш складних наслідків: виснаження органів життєдіяльності, передчасного старіння і летального результату. <>
  Енергії
 3. Життєдайна енергія – набута форма енергії із продуктів харчування і кисню. Завдяки накопичення цієї енергії, людина отримує можливість нормалізувати роботу систем організму. Місце розташування цілющої енергії – основні меридіани.

Також існують і негативні види енергій, які проникаючи в тіло людини, викликають ряд порушень в роботі організму. Ці енергії прийнято співвідносити до часів року, їх всього шість: до літа відносяться волога і вогонь, до зими — енергія холоду, весняного періоду відповідає енергія вітру, а до осені відноситься енергія сухості. Знання видів енергії, їх розташування в енергетичних меридіанах дозволить правильно визначати енергетичні точки і впливати на них у момент лікування.

Енергетичні точки: що це, де знаходяться?

Біологічні енергетичні точки розташовуються по лінії енергетичних меридіан. Якщо рівновага між чоловічою і жіночою енергією порушується, виникає захворювання. Перші патологічні зміни відбуваються на енергетичному рівні, а потім хвороба переходить і на тілесну оболонку людини. Для поліпшення стану організму, що справляють вплив на біологічно активні точки.

На тілі людини існує основних 150 енергетичних точок для впливу, все для акупунктури 664 енергетичні точки. Для зручності, точки розподілені по співвідношенню до меридіанах на кілька груп, кожна група точок належить до певного органу.

Безліч точок
 • Для того щоб отримати бажаний ефект від впливу на активні точки, необхідно враховувати і місце розташування їх відносно зацікавленого органу, а також ще кілька класифікацій, за якими визначаються необхідні точки. Для підвищення тонусу організму або заспокоєння, нейтралізації болю або стабілізації стану. Цими поглибленими знаннями володіють професійні фахівці практикуючі акупунктуру.
 • Однак допомогти своєму здоров'ю можна самостійно. Для цього існує багато духовних практик, навчальних взаємодії людини з енергіями: медитації і візуалізації, техніки самонавіювання. Вони допомагають врівноважити енергетичний баланс, завдяки якому людина здатна перемогти хвороби. Впоратися із завданням можна, оволодівши мистецтвом стимуляції точок і спеціальними вправами.

ВАЖЛИВО: Для правильного впливу на енергетичні точки – використовують схему розташування енергетичних меридіан. Існує два головних меридіана: Інь – містить жіночу енергію і розташовується по центру передньої частини тіла, Ян – носій чоловічої енергії і протікає вздовж хребта.

 • Також є ще 12 головних каналів, які розташовані з боків людського тіла та інші меридіани, які відповідають за якийсь конкретний орган або частина тіла.
Вплив на органи

Щоб було легше розуміти, з яким взаємодіє з органів цей меридіан – йому присвоєно назву відповідного органу:

 1. Для впливу на легені – впливають на зони великого пальця, через які протікає канал енергії Інь.
 2. Серцю відповідає мізинець або середній палець – місце розташування жіночої енергії.
 3. Товстий кишечник – для активації цієї зони, стимулюють мізинець, що знаходиться під впливом енергетичного потоку меридіана Ян.
 4. Температурний обмін тіла – регулюється впливом на безіменний палець співвідносить каналу меридіана Ян.
 5. За селезінку, печінку і нирки — відповідають великі пальці ніг і проходить через них меридіан енергії Інь.
 6. Шлунок і жовчний міхур — стимулюють впливом на другий і четвертий пальці ніг, що належать до енергетичного меридіану Ян.
 7. Сечовий міхур – порушується при впливі на п'яткову зону і мізинець, що належать енергії Ян меридіана.

Як стимулювати активні енергетичні точки?

Вздовж кожного енергетичного меридіану розташовані активні точки, при стимуляції яких відбувається вирівнювання енергетичного потоку. Для знаходження корисної енергетичної точки можна використовувати спеціальні таблиці, в яких вказано місце її розташування. Проте слід врахувати, що будова тіла людини — індивідуальне, а значить, точне розташування кожної точки теж може мати свої особливості. Тому, краще скористатися підказками анатомічної будови тіла: м'язи, тілесні западини, розташування кісток і сухожиль.

Для початку можна використовувати менш складні в знаходженні енергетичної точки, поліпшують загальний баланс енергії в організмі, їх всього 12 і однією з таких є – «точка довголіття». Її місце розташування: зовнішня частина коліна, у западині трохи нижче колінної чашечки. Легко відшукати, якщо обхопити долонею колінну чашечку – безіменний палець лягає якраз у те місце, де знаходиться потрібна точка.

Активуємо

Щоденне масування точки дозволить включити необхідні внутрішні енергетичні функції і збалансувати потоки енергій в меридіанах, що призведе до поліпшення стану організму людини на фізичному рівні. Такі маніпуляції слід проводити в ранковий період, відразу після пробудження до шести ранку. Протипоказаний такий метод масажу людям з онкологічними захворюваннями, інфарктом міокарда і при збільшеній температурі тіла.

Енергетичні точки омолодження та оздоровлення організму

Фен-фу – активна енергетична точка, яка зарекомендувала себе, як точка «омолодження і оздоровлення» для всього організму. Вважається, що впливаючи на цю точку — організм отримує покращений приплив крові до мозку, це призводить до запуску всіх оздоровчих і омолоджуючих процесів в тілі людини. Широко використовується для лікування багатьох хронічних захворювань ендокринної і серцевої системи, а також як профілактика від передчасного старіння.

Виявити її легко при промацуванні: у місці з'єднання голови і шиї – це місце має анатомічне назву «великий отвір потилиці». Фахівці східної медицини стимулюють таку точку за допомогою лікувальної трав'яний сигари – методом припікання. Також корисно голковколювання в цю зону.

ВАЖЛИВО: Такі методи лікування не рекомендується проводити самостійно в домашніх умовах.

В цьому випадку краще використовувати прикладання кубики льоду в дане місце – це поліпшить приплив і відтік крові. Процедуру необхідно виконувати в ранковий період перед прийомом їжі, час впливу на активну точку близько хвилини. Курс лікування виконувати за графіком: один день – стимуляція точки, потім три дні перерва, після – повторити маніпуляції.

Протипоказанням до стимуляції холодом є індивідуальна непереносимість: необхідно спиратися на загальне самопочуття організму в момент проведення процедури, якщо є відчуття дискомфорту — припинити маніпуляцію. Також слід поставитися і до часу проведення – поступово збільшувати його вплив, виходячи із загальних відчуттів.

Для омолодження

Незважаючи на те, що стимуляція енергетичних точок отримала чимало позитивних відгуків – не варто приймати її за методи традиційної медицини. Це лише допоміжна форма для лікування всього організму, яка здатна дати результат у комплексній терапії з іншими методами медицини.

Відео: Проходження енергії по меридіанах