Яка ікра лососевих найкраща, смачна, велика, цінна, корисна, найдорожча? Ікра горбуші, нерки, кети, кижуча – в чому різниця, що краще: порівняння. Яка червона ікра краще: велика або дрібна?

Порівняльна характеристика червоної ікри.

Червона ікра – делікатес, який цінується своєї хімічної та енергетичної цінністю. Зараз в магазинах величезна кількість такого продукту, причому ікра відрізняється не тільки за ціною, але і смаковими якостями. Також різний хімічний склад. У цій статті ми розповімо, яка ікра сама смачна і корисна.

Червона ікра: яка буває і чим відрізняється?

Зараз на полицях в магазинах самою смачною і корисною вважається червона ікра. Вона відрізняється приємним ніжним смаком і невеликий гіркотою. Вартість продукту залежить від сорти риби і смакових якостей. Також на ціну продукту впливає кількість виловлюємо риби. Чим більш рідкісна різновид, тим дорожче ікра.

Червону ікру отримують з риби сімейства лососевих. Зараз близько 6 видів, які застосовуються для видобутку продукту:

 • Чавичі. Це одна з найдорожчих різновидів червоної ікри. Це пов'язано з тим, що риба занесена в Червону книгу. Розмір ікринок самий великий, близько 7 мм. При цьому продукт відрізняється легкою гіркотою. Знайти товар на полицях магазинів практично неможливо із-за обмеженої кількості. Знайти цей вид ікри можна в Примор'ї.
 • Горбуша. Найпоширеніший в Росії вигляд. Зустрічається в будь-якому супермаркеті за досить демократичною ціною. Смак нейтральний. Самі ікринки відрізняються маслянистої структурою і лопаються при перемішуванні. Колір продукту яскраво-помаранчевий.
 • Кета. У нашій країні ікру цієї риби прийнято вважати святковою. Її відносять до класу Люкс, так як кульки тримають форму і не лопаються при перемішуванні. При цьому смак може бути з легкою гіркотою.
 • Нерка. У Росії не так багато ікри цієї риби. Це пов'язано з невеликим обсягом транспортування. Смак ікри досить пікантний. Він відрізняється гірким і трохи гострим присмаком.
 • Кичуж. Ікра недорога, так як розмір ікринок невеликий, а смак злегка гірчить.
 • Форель. Ікра цієї риби відрізняється приємним гіркуватим смаком і невеликим розміром. Зустрічається у продажу часто за демократичною ціною.
Червона ікра: яка буває і чим відрізняється?

Вся червона ікра виходить з риби виду лососевих, тобто з червоної риби. Що стосується смакових якостей, то тут спірне питання, адже кожному подобається щось своє. Найцікавіше, що вся лососева ікра відрізняється за розміром. Найдорожчою вважається ікра чавичі, адже риба дуже рідкісна і її вилов у промислових масштабах заборонений. При цьому розмір ікринок самий великий і досягає 7 мм. Смак у цієї ікри нейтральний.

Користь червоної ікри:

 • Підвищує імунітет. У цьому продукті містяться ненасичені жирні кислоти. Вони допомагають покращити імунітет, підвищують гемоглобін і опірність організму до різних інфекцій.
 • Покращує стан шкіри. Цей продукт ідеальний для представниць прекрасної статі. Справа в тому, що ікра покращує стан шкіри, роблячи її більш пружною і молодий. Сприяє відновленню нормальної жирності шкіри.
 • Перешкоджає появі рахіту. У складі ікри дуже багато вітаміну D. Він допомагає краще засвоюватися кальцію, перешкоджаючи ламкості кісток. Корисний продукт, жінкам після 50 років.
 • Поліпшення зору. В ікрі міститься вітамін А, який допомагає людям, у яких поганий зір.
 • Покращує нервову систему. Завдяки високому вмісту жирних кислот ікра допомагає впоратися зі стресами і нервовими розладами.
Яка ікра лососевих найкраща, смачна, велика, цінна, корисна, найдорожча?

Яка червона ікра краще: велика або дрібна?

Все залежить від переваг покупця. Вважається, що найбільш смачна і дорога ікра з великим розміром ікринок. Найбільш популярною можна вважати ікру кети. Вона не найдешевша, але при цьому відрізняється нейтральним смаком і приємним ароматом. Не гірчить і відмінно тримає форму. Розмір ікринок такої риби 5 мм. Найменша – форель, але не всім подобається її смак, так як часто спостерігається гіркоту.

Яка червона ікра краще: велика або дрібна?

Ікра горбуші і нерки: що краще, смачніше, крупніше, цінніше, корисніше, дорожче?

Звичайно, вартість нерки вище, ніж ікри горбуші. Це пов'язано з тим, що в Росію завозиться не так багато продукту. При цьому на вартості відображаються витрати на транспортування. Але за смаком горбуша більш нейтральна, і не має гіркого присмаку. Але икорка нерки – пікантна, відрізняється невеликою гостротою і гіркотою. Щодо користі, то енергетична цінність і склад продуктів схожий. Ікра нерки більш дрібна і корисна. З-за маленьких розмірів зерен риба змушена насичувати кожну ікринку масою корисних речовин.

Ікра горбуші і нерки: що краще, смачніше, крупніше, цінніше, корисніше, дорожче?

Смак і вартість цих видів ікри відрізняється. Для жителів нашої країни більш звична ікра кети. Її смак нейтральний, без вираженої гірчинки. При цьому розмір ікринок великий, але тверда оболонка. Незважаючи на маленький розмір зерен (2-3 мм), ікра кижуча більш корисна. У ній більше вітамінів і мінералів, ніж в ікру кети. Це зумовлено саме невеликим розміром. Смак досить пікантний і гіркуватий. Якщо ви шукайте продукт для застілля, то ідеальним варіантом стане ікра кети.

Ікра кети і кижуча: що краще, смачніше, крупніше, цінніше, корисніше, дорожче?

Найменша і найбільша червона ікра: якої риби?

Найбільшою вважається ікра чавичі і кети. Розмір ікринок сягає 7 мм. Самої дрібної прийнято вважати ікру кичужа і форелі. Розмір зерен складає 2-3 мм.

Найменша і найбільша червона ікра: якої риби?

Як бачите, не вся червона ікра однакова. Вона відрізняється смаковими якостями і харчовою цінністю. Рекомендується з'їдати не більше 3 бутербродів з продуктом за все застілля.

ВІДЕО: Червона ікра