Як позбутися від почуття ревнощів: корисні поради

Якщо ви дуже ревнивий, давайте розберемося, як з цим впоратися.

Ревнощі в розумних межах цілком нормальне і здорове» явище, адже всі ми хочемо, щоб наш улюблений чоловік був тільки нашим і, звичайно ж, боїмося його втратити. Але що робити, коли ревнощі присутня у всіх сферах життя, коли вона псує відносини між партнерами і руйнує їх життя?

Як позбутися від почуття ревнощів?

Насправді все досить просто, потрібно лише трохи часу, щоб розібратися в собі і, звичайно ж, бажання це робити.

 • Припиніть вести шпигунські ігри. Часто ревнощі проявляється різними шпигунськими іграми, на зразок читання СМС в телефоні, відстеження дзвінків, листування в соціальних мережах, реальної стеження, дзвінками знайомим, щоб переконатися, що коханий саме з ними, а не гуляє десь з коханкою. Подібна поведінка рано чи пізно змусить ваш мозок повірити в зраду навіть у тому випадку, якщо її не буде, оскільки ви щодня, щогодини будете налаштовувати себе саме на це. Забороніть собі навіть думати про перевірки, не вишукуйте підступ. Пам'ятайте, що подібні речі не будуть позитивно впливати на ваші стосунки, більше того рано чи пізно вони призведуть до їх завершення. Тому коли в черговий раз ваша рука потягнеться до телефону, щоб подивитися вхідні або вихідні СМС, гарненько стукнете по ній іншою своєю рукою і перемкніть свою увагу на що-небудь інше, наприклад, рушайте готувати смачну вечерю своєму чоловікові.
 • Дозвольте собі допустити реальність ваших страхів. Як правило, навіть коли жінка ревнує свого чоловіка, насправді вона боїться навіть допустити думку, що він реально змінює їй. Так відбувається, тому що жінку лякає невідомо того, що буде відбуватися з нею і її життям далі. Постарайтеся допустити можливість розвитку найгіршого сценарію, при цьому подумайте, як саме все буде відбуватися. Дайте своєму мозку зрозуміти, що життя не закінчиться навіть у тому випадку, якщо від вас піде ваш улюблений. Так, вам буде важко, особливо перший час, але поступово ви прийдете в себе, у вас з'являться нові знайомства, найімовірніше новий чоловік, життя буде продовжуватися далі. А може ви і зовсім залишитеся зі своїм чоловіком. Такий прийом здається дивним, але насправді він дієвий.
Перестаємо ревнувати
 • Займайтеся собою, припиніть «шукати» для свого чоловіка жінок краще вас. Так-так, саме так. Багато жінок постійно оцінюють своїх потенційних суперниць – у тій волосся довше і пофарбовані в його улюблений рудий колір, у тій фігура як у 18-річної дівчинки і т. д. Не потрібно порівнювати себе з іншими жінками і вишукувати гідності в їх поведінці, зовнішності, тим самим безпідставно занижуючи свою самооцінку. Ваш чоловік любить вас такий, яка ви є, ви ж, напевно, повинні знати, що люблять не за зовнішність. Ну, а якщо подібні доводи ви хочете підкріпити ділом, займіться удосконаленням себе – тіла, розуму, духовного стану.
 • Замість скандалів, докорів і недовіри проявляйте до партнера любов, турботу і ласку. Навіть коли ви нестерпно сильно ревнуєте і в голові у вас вже склався цілий список питань до коханого, зупиніться і замість цього обійміть, поцілуйте, порадуйте його чимось. Постійна лайка і навідні запитання про можливу зраду тільки погіршать ваші стосунки, ви тим самим будете своїми власними руками підштовхувати чоловіка зробити поганий вчинок.
 • Застосовуйте фантазію правильно. Чоловік затримується на роботі на півгодини – точно у коханки, сказав, що поїде з ночівлею до батьків/на риболовлю – точно буде проводити час з коханкою і т. д. не Можна однозначно виключити такий варіант розвитку ситуації, але безпідставно стверджувати ви цього не можете, тому не давайте своїй фантазії працювати проти вас. Заспокойтеся, видихніть, займіться тим, що любите і тільки після цього приступайте до якихось дій. Наприклад, зробіть коханій сюрприз і зустріньте його у роботи, так ви з'ясуєте, чи він там і тільки якщо ваші побоювання справдяться, починайте з'ясовувати стосунки. Так ви і нерви збережете і запобіжите черговий скандал.
 • Менше часу приділяйте персони коханого. Дуже часто ревнують ті жінки, які цілком віддають себе своєму партнеру. Згадайте, що ви особистість, у вас є інтереси, хобі, знайомі і рідні. Займайтеся саморозвитком, загалом, зробіть так, щоб у вас було менше часу і сил на всяку дурницю в голові ніби ревнощів. Таким чином ви і інтерес чоловіка до своєї персони викличте, і припиніть дошкуляти його своєю ревністю.
Справляємося з ревнощами
 • Не рубайте з плеча. Ви вирішили зустріти хлопця/чоловіка з роботи, але побачили, як він там мило розмовляє з якоюсь красунею, і ви тут же біжите з криками до них, щоб з'ясувати, яке взагалі право стояти поруч з вашим коханим має ця сумнівна дама. Настрій зіпсовано у всіх, чоловікові за вас соромно і ще купа інших не менш неприємних наслідків, а сумнівна дама виявилася все-то колегою вашого партнера або давньою знайомою, яку він випадково зустрів. Часто відбувається саме так. Тому замість неадекватної поведінки відразу ж візьміть себе в руки, спокійно видихніть і з'ясуйте ситуацію. Робіть все навпаки: хочете бігти до них – ідіть спокійно, хочете почати істерику – ввічливо привітайтеся з людьми та представтеся. З'ясовувати все може і не доведеться, можливо, жінка сама представиться вам і переконає вас тим самим, що вона не «небезпечна» для вас і вашої родини.
 • Згадайте, що ваш чоловік/хлопець не ваша річ. Він має право на особистий простір, своїх друзів, своє хобі, роботу і т. д. Ви не маєте ніякого морального права позбавляти його всього цього тільки тому, що ви ревнивий. Ваша ревнощі не є проблемою вашого супутника. Дозвольте йому жити спокійним життям, з радістю повертатися до вас додому і не думати про те, що ось-ось зараз ви влаштуєте черговий скандал через випадково прилип до його костюма жіночого волосся. Як вже говорилося раніше, згадайте, що ви особистість, у вільний час займіться чимось приємним для вас. Чоловік на риболовлю, а ви з подругами в кіно/клуб/театр. Ви ж не йдете туди змінювати? Тоді чому думаєте, що ваш чоловік їде туди з такою метою?
 • Не забувайте про чесності, відкритості й довірі. Навіщо грати в якісь ігри, якщо можна просто поговорити з партнером. Якщо робити це в спокійній обстановці, адекватно, то є всі шанси дізнатися правду, якою б вона не була. Адже заради цього влаштовуєте істерики і задаєте купу провокаційних питань своєму чоловікові? Але не забувайте, що ви ставите такі питання, ревнуєте чоловіка, будьте готові почути неприємний відповідь, адже може бути всяке.
Важливо довіряти
 • Найчастіше жінки ревнують своїх половинок до їх колишнім, якщо ви одна з них, тоді ця порада для вас. Згадайте, з ким зараз живе ваш чоловік? Правильно, з вами, а це свідчить тільки про те, що ви йому потрібні, важливі, подобаєтеся і т. д. більше, ніж його попередня жінка. Знову ж таки, працюйте над своєю самооцінкою, оскільки, найімовірніше, тут причина в вашій низькою самооцінці, а не в його відношенні до колишньої. Ще один момент – коли з колишньої у вашого супутника є діти. Так, в цьому випадку він завжди буде пов'язаний з нею, і вам краще не намагатися перешкоджати їх спілкуванню, оскільки його діти будуть йому важливіше всіх, і ви своєю поведінкою будете змушувати його робити вибір не на їх користь, а на таке жоден нормальний чоловік не піде. Ще один варіант – поставте себе на її місце. Ви б, швидше за все, теж спілкувалися з колишнім в інтересах дітей.
 • <>Іноді жінки ревнують своїх колишніх чоловіків. Тут потрібно сказати, що це абсолютно безглузде заняття, оскільки об'єкт ревнощів в принципі вже не ваша любов. Що можна зробити? Переключіть увагу на іншого чоловіка, якщо ж поки ви не хочете нових відносин, пориньте в роботу. Трудотерапія, як правило, є дієвим ліками. Перестаньте стежити за його життям. Не ходіть біля його будинку в надії «випадково» зустрітися, не відстежуйте його новинну стрічку і не чекайте нових фото. Ні в якому разі не починайте листування з ним з фейкового аккаунта, так ви ніколи не зможете відпустити його.
 • Як би дивно це не звучало, але іноді дівчата ревнують своїх коханих до роботи. Так-так, саме до роботи. У такому випадку потрібно просто заспокоїтися і пояснити самій собі, що ваш чоловік працює так багато, довго, на знос, не тільки тому, що йому так хочеться, подобається, вам зло і т. д., а тому що він хоче забезпечити вам безбідне і щасливе життя. Якщо ваш чоловік дійсно багато часу приділяє роботі, спробуйте коректно пояснити йому, що вам не вистачає його уваги, любові і т. д. Шукайте компроміс, наприклад, домовтеся, що кожне неділю незалежно від обставин, ви проводите весь день разом, але при цьому в інші дні ви не пиляйте його з приводу недостатності уваги до вашої персони.
 • Всі вищеописані поради стосуються тих випадків, коли мова йде насправді про безпричинної ревнощів, тобто такої, яка абсолютно не обгрунтована і вся справа тільки в фантазії ревнивця. Якщо ж підстави ревнувати дійсно є, варто відверто поговорити з обранцем, можливо, трохи схитрувати і сказати, що вам усе відомо і попросити пояснити сформовану ситуацію. Однак потрібно розуміти, що робити це можна і потрібно тільки в тому випадку, якщо у вас є справді незаперечні докази зради і ви хочете і готові почути правду. Що робити після відвертої розмови в разі, якщо ви опинитеся праві – справа ваша, але в будь-якому випадку не варто рубати зопалу, можна наробити багато непоправних помилок.
Ревнощі може бути без причини
 • Якщо ж ви точно знаєте, що ваш обранець зраджує вам, і вже тим більше знаєте, що він робить це регулярно, то ревнощі тут абсолютно ні до чого. Продовжуючи жити з такою людиною, ви автоматично погоджуєтеся бути в такому положенні і в принципі показуєте йому, що вас це влаштовує, тому тут вже вся відповідальність тільки на вас. Вихід із ситуації може бути таким: або ви розлучаєтеся, або ви залишаєтеся з изменщиком і погоджуєтеся постійно бути відданою їм, оскільки людина, яка змінила багато разів, навряд чи зупиниться.
 • Якщо ж мова йде про патологічної ревнощів, то тут не обійтися без допомоги професійного психолога, а можливо і психотерапевта, оскільки в такому випадку прості розмови не допоможуть. Патологічний ревнивець постійно підозрює партнера в зраді, причому викликати почуття ревнощів може що завгодно – яскраво фарбується, часто мою голову, стала по-іншому одягатися, пішов у спортзал, купив новий парфум і т. д. Таку ревнощі можна порівняти з хворобою, яку потрібно лікувати, оскільки можуть з'явитися «ускладнення» у вигляді появи психічних розладів і т. д.
Ревнощі як патологія

Потрібно розуміти, що ревнощі в розумних межах не несе в собі нічого страшного для відносин, навпаки іноді вона тільки «підігріває» їх, дає зрозуміти одному з партнерів, що другий любить його і небайдужий до нього. Однак, як відомо, добре те, що в міру, тому, коли прояв ревнощів переходить всі межі, а тема зради завжди на порядку денному, потрібно максимально швидко вирішувати ситуацію. Скориставшись нашими порадами, ви зможете побороти в собі це руйнівне почуття і тим самим зберегти свої відносини, свою сім'ю і любов.

Відео: Як впоратися з ревнощами?