Ревнивий хлопець: причини і ознаки ревнощів, як її уникнути?

Помірна ревнощі у відносинах навіть лестить і сприймається, як демонстрація небайдужості і любові з боку молодої людини. Прояв уваги – це завжди приємно, але іноді дівчина розуміє, що їй дістався занадто ревнивий хлопець. Причини та ознаки ревнощів, як її уникнути, і на що звернути увагу – про це ви зможете дізнатися з цієї статті.

Причини

Надмірна ревність не йде на користь відносинам. В основі підозрілості можуть лежати різні фактори. Найчастіше причиною стає занижена самооцінка. В глибині душі ревнивий хлопець невпевнений, що гідний бути поруч з такою гарною дівчиною, власні комплекси викликають у нього постійне відчуття дискомфорту і невпевненість.

Намагаючись приховати це, молода людина може влаштовувати сцени ревнощів. Чоловіки з такими проблемами можуть демонстративно надавати знаки уваги своїй дамі і буквально не відходити від неї, коли пара знаходиться в компанії друзів, в ресторані або на вечірці.

Ще один поширений варіант – синдром власника. Такий хлопець починає думати, що дівчина належить йому, і їй не належить ніяких прав і свобод. Він може намагатися контролювати особисту переписку, поїздки і зустрічі з друзями, вказувати, як одягатися, з ким спілкуватися. Така поведінка говорить про те, що він не бачить у дівчині особистість і не здатний зрозуміти, що у кожної людини має бути право вибору. Від такого хлопця краще триматися подалі, оскільки люди з такими поглядами нерідко схильні до рукоприкладства, якщо щось виводить їх з себе.

Якщо хлопець ревнує занадто сильно, в деяких випадках це означає, що він просто боїться втратити свою обраницю. Чим більший страх – тим більше підозр з'являється, особливо якщо з часом у відносинах не все йде гладко. Юнак може побоюватися відвертої розмови про проблеми, боячись почути, що дівчина хоче з ним розлучитися, тому не робить спроб завести конструктивний діалог, а тільки кидається необґрунтованими звинуваченнями, піддавшись спалахів ревнощів.

Проблема може полягати і в поведінці самої дівчини. Якщо вона одягається досить провокаційно, фліртує з іншими чоловіками і заохочує загравання своїх шанувальників, це ставить під сумнів її наміри побудувати серйозні стосунки, адже все виглядає так, ніби вона шукає нових знайомств.

Можливо, у дівчини і хлопця розрізняються уявлення про допустимих межах пристойності. Це може бути наслідком різного виховання, характеру, поглядів на життя. Якщо дівчина звикла проводити багато часу в чоловічій компанії, то хлопець може це неправильно зрозуміти. У такій ситуації ревнощі може виникнути через непорозуміння, тому потрібно буде обговорити всі разом і визначити допустимі межі.

Деякі хлопці ревнують, тому що судять по собі. Така їхня психологія, вони не соромляться зраджувати своїй обраниці, тому впевнені, що вона робить те ж саме. Ці чоловіки думають, що вірності не існує, і всі зраджують, просто не говорять про це вголос. Переконати таких людей вкрай складно. Ревнощі може виникати з-за негативного досвіду в житті молодої людини. Якщо у нього вже були невдалі стосунки, в яких присутня зрада з боку дівчини, він може побоюватися повторення цієї історії.

Іноді підозрілість – це прояви занадто бурхливої фантазії. У такої людини в голові виникають певні сюжети, які затьмарюють реальність, в результаті він може почати звинувачувати дівчину в романтичній прихильності до найкращому другові або до її минулого парубкові, а то і зовсім до акторам, які їй подобаються. Якщо такий хлопець приревнував, то буде непросто переконати його. Ще гірше, коли чоловік з багатою фантазією захоплюється алкоголем – під дією випитого він зовсім перестане об'єктивно оцінювати що відбувається і може почати здійснювати непривабливі вчинки.

Як зрозуміти, що ревнує?

Не завжди відразу помітно, що хлопець ревнує. Деякі представники чоловічої статі можуть влаштовувати гучні скандали, кидаючись звинуваченнями, але більшість звикли не показувати свої емоції. Це може бути причиною виховання, адже хлопчикам часто висловлюють незадоволення на відкритий прояв почуттів, тому виростаючи, чоловіки воліють тримати все в собі, щоб не стати об'єктами глузувань. Однак емоції нікуди не зникають, і прихована заздрість мучить молодої людини.

Є деякі ознаки, за якими можна зрозуміти, що чоловік ревнує, навіть якщо він думає, що все ретельно приховує.

  • Пошуки доказів. Хлопець починає переглядати списки друзів в соціальних мережах, вивчати, хто коментує записи і ставить лайки, намагається прочитати особисту переписку в телефоні, постійно цікавиться, хто це дзвонив. Він щось підозрює і тепер намагається знайти докази, щоб переконатися в цьому.
  • Маніпуляції. Дівчина, яка вже збирається піти на зустріч з друзями, може почути: «А я думав, що ми сьогодні будемо разом», після чого вона, звичайно ж, залишиться вдома. Тільки от хлопець як ні в чому не бувало повертається до своїх справах, тому що ця фраза була лише приводом, щоб не відпускати обраницю на одну зустріч.
  • Капризи і поганий настрій. Він постійно чимось незадоволений, хоча в парі не було відкритих сварок і конфліктів. Чоловік ображається, не хоче розмовляти або досить грубо відповідає, але не зізнається, що саме його турбує.
  • Постійні розпитування. Хлопець може як би в жарт цікавитися, чи немає у дівчини коханця, не чіплявся до неї хтось на роботі, але повторюють питання такого змісту ясно дають зрозуміти, що він ревнує.

Навіть якщо він усе заперечує, не показуючи свої емоції, за цими ознаками можна дізнатися, що ревнощі не дає йому спокою. Якщо ви багато спілкуєтесь в інтернеті, то по листуванню теж можна помітити, що не все в порядку.

Як правило, хлопці в такій ситуації стають більш замкнутими, неохоче відповідають на повідомлення або ж, навпаки, ставлять надто багато запитань з приводу вашої активності в соціальних мережах.

Як уникнути ревнощів?

Щоб уникнути марних звинувачень і сварок, в першу чергу почніть з себе і проаналізуйте свою поведінку. Можливо, ви любите увагу і звикли несвідомо фліртувати з оточуючими, що виводить хлопця з себе. Це не означає, що потрібно терміново збиратися в монастир і припинити всі контакти з іншими чоловіками, просто спробуйте заради експерименту вести себе більш стримано. Якщо ви любите відверті вбрання, постарайтеся підібрати менш зухвалий гардероб, а сексуальність краще демонструвати вдома, наодинці з коханим.

Не потрібно намагатися навмисно провокувати чоловіка, нібито для того, щоб перевірити його почуття. Такі поради не працюють і лише викликають проблеми у відносинах і постійні підозри з боку хлопця.

Якщо ви не бачите у своїй поведінці нічого такого, що могло б викликати ревнощі, але він все одно кидається звинуваченнями, не потрібно намагатися придумувати виправдання. Для нього це може стати ознакою, що підтверджує всі підозри, адже якщо виправдовується, значить, є що приховувати. Краще в такій ситуації ігнорувати допитливі розпитування і зберігати незворушність.

Не забувайте проявляти увагу до нього, казати, що любите його, робити компліменти. Це подобається не тільки жінкам, чоловіки теж хочуть чути приємні слова на свою адресу. Похваліть його вміння і навички, дайте зрозуміти, що без нього б вам було дуже складно з чимось впоратися, щоб він відчув себе потрібним. Зробіть комплімент зовнішнім виглядом, наприклад, відмітьте хорошу фізичну форму, якщо він відвідує тренажерний зал, хай бачить, що ви оцінили його старання. Переконайте обранця в тому, що для вас він – найкращий і неповторний, тоді у нього не залишиться причин, щоб ревнувати.

Якщо ви затримуєтеся на роботі, скажіть йому про це, адже його занепокоєння може бути викликано не тільки ревнощами, але і тим, що він хвилюється і переживає, коли вас немає вдома в пізній час. Повідомте йому про зустрічі, на які ви плануєте піти без нього, і не ображайтеся, якщо він вирішить зателефонувати вам в цей час. Візьміть трубку і спокійно поговоріть з ним, щоб розсіяти підозри, а ось відключений телефон може стати приводом для сварки.

Скажіть йому про те, що його ревнощі і постійні підозри роблять вам боляче. Не звинувачуйте його і не кажіть, що він поганий, зробіть акцент на своїх почуттях. Не соромтеся висловитися і визнати, що ви засмучені і розчаровані, вам боляче чути безпричинні звинувачення, ви відчуваєте себе пригнічено через таких слів від близької людини. Будь-який адекватний чоловік не захоче змушувати дівчину страждати.

Поради психологів

Щоб розібратися з ревнощами і причинами, потрібно зрозуміти мотиви цього явища, тому психологи радять спробувати вибудувати діалог з хлопцем і обговорити це питання. Багато чоловіків досить неохоче говорять про свої почуття, тому з боку дівчини тут важливо проявити делікатність і терпіння. Можливо, хлопцеві потрібна допомога, щоб впоратися зі своїми страхами або комплексами, які і призводять до спалахів ревнощів. Постарайтеся переконати його в тому, що разом ви зможете подолати, але для цього потрібно обговорювати виниклі проблеми, а не закриватися в собі.

Намагайтеся частіше спілкуватися, обговорювати різні питання та життєві ситуації. Це піде на користь відносинам, навчить вибудовувати діалог і допоможе розвинутися довіри, яка в парі відіграє дуже важливу роль. Діліться з хлопцем своїми думками – ваша відкритість допоможе розвіяти його підозри. Якщо у молодої людини не виходить самостійно боротися з комплексами, запропонуйте йому звернутися за допомогою до психолога. Головне – зробити це тактовно, щоб вона відчувала вашу підтримку і турботу.

На жаль, в деяких випадках домогтися успіху не вийде. Ревнивець просто не хоче змінюватися, прислухатися до слів і шукати якісь компроміси. Він переконаний у своїй правоті і продовжить мучити вас докорами, що б ви не робили. В такій ситуації нічого не залишається, крім як розірвати ці стосунки. Будь-яка дівчина не заслуговує на життя з патологічним ревнивцем, адже така ситуація обернеться суцільними муками.

Якщо він не лише не бажає змінюватися, але і влаштовує скандали, які доходять до рукоприкладства – це вагомий привід розірвати з ним усі стосунки відразу ж. Жоден чоловік не має права піднімати на жінку руку, і якщо він один раз зміг вдарити вас, то це буде повторюватися.

Саме тому краще відразу збирати валізи і їхати. Можна попросити про допомогу брата, друга або батька, які зможуть за вас заступитися і захистити від нав'язливої уваги ревнивця.

Про головні причини ревнощів і про те, що з цим робити, дивіться у наступному відео.