Як позбутися від ревнощів до дружини і навчитися їй довіряти?

Щоб навчитися контролювати свої емоції і перестати ревнувати дружину, чоловікові необхідно виявити причини виникнення цього почуття. Засвоївши поради психологів і застосувавши їх до життя, можна побороти ревнощі, що в кінцевому рахунку дозволить зберегти гармонію всередині сім'ї.

Причини виникнення ревнощів

Перш ніж почати роботу з придушення ревних спалахів, чоловікові необхідно визначити причини їх виникнення. Емоційний вибух може бути спровокований безліччю факторів, і далеко не завжди в ньому винна сама дама. Багато психологів вважають, що ревнощі пов'язана з невпевненістю в собі, яка починається ще в ранньому дитинстві. Саме батьківські відносини закладають в дитині модель поведінки у власній родині.

Якщо хлопчик ріс в повноцінній сім'ї, в якій панували мир і гармонія, будучи дорослим, він навряд чи стане ревнивцем. А ось якщо дитинство дитини пройшло в моносемье або якщо він з дитинства бачив відчуженість між батьками, то в майбутньому це може призвести до проблем у відносинах з протилежною статтю.

На підсвідомість чоловіка впливають не тільки дитячі спогади, але і негативний досвід минулих відносин, в яких кохана була викрита в зраді. З цієї причини чоловік може агресивно відреагувати на будь-який контакт з його дружиною, навіть якщо це безневинна листування.

Ревнощі є ознакою того, що чоловік боїться залишитися один. Вона характеризує закомплексованого людини, який вважає, що йому можна знайти заміну. Бажання контролювати другу половину буде постійно обтяжувати партнерку, що в підсумку здатне зруйнувати шлюб.

Звичайно, ревні почуття неможливо відчувати без любові. Багато жінок виправдовують агресивна поведінка подружжя саме цим. Але чим більше любить ревнивий чоловік, тим сильніше він накручує себе і завзятіше намагається монополізувати життя коханої.

Підозри в зраді можуть виникнути у чоловіка, якщо дружина:

 • періодично запізнюється додому;
 • не завжди відразу відповідає на телефонні дзвінки;
 • працює в чоловічому колективі;
 • спілкується з незаміжніми жінками;
 • дуже мило спілкується з іншими чоловіками;
 • яскраво фарбується і одягається.

Всі ці причини не мають під собою вагоме основи, але здатні серйозно ускладнити життя обом подружжю. Недостатня впевненість у собі змушує чоловіка контролювати кожен крок дружини, влаштовуючи постійні допити.

Як ревнощі впливає на здоров'я?

Зайве недовіру негативно позначається не тільки на сімейних відносинах, але і на здоров'я ревнивця. Фізіологічні процеси, що відбуваються в організмі під час ревних спалахів, можуть спровокувати ряд захворювань. Наприклад, постійна підозрілість і недовірливість рано чи пізно заженуть чоловіка в депресію або стануть причиною панічних атак.

Відчуваючи ревнощі, людина може завдати непоправної шкоди серцевої діяльності, так як це стан є причиною підвищення артеріального тиску і почастішання пульсу. Це в результаті приводить до підвищення рівня холестерину і подальшого серцевого нападу.

Вченими доведено, що патологічні ревнивці володіють зниженим імунітетом і частіше за інших страждають болем у шлунку, блювотою і нудотою. Крім цього, їх мучать болі в м'язах і суглобах.

Подружжя, які не вміють довіряти другій половині, часто відчувають проблеми і в сексуальному житті. Саме тому їм важливо подолати себе і перестати нервувати без серйозного приводу.

Що робити?

Випробовуючи почуття ревнощів чоловік, як правило, починає вести стеження за дружиною. Він постійно перевіряє мобільний телефон дружини, випитує у неї подробиці минулого дня, а також вимагає надання звітів про те, куди вона ходить і про що спілкується. На підсвідомому рівні ревнивцеві здається, що він все робить правильно. Йому складно зрозуміти, що здорові відносини будуються на взаєморозумінні і довірі. Але ревнивому чоловікові варто усвідомити, що параноїдальні думки отруюють любов.

Поради психолога, що дозволяють позбутися від ревнощів.

 • Аналізування ситуації. Цей метод являє собою роздуми про власну поведінку. Чоловік повинен постаратися уявити, що буде, якщо дружині набриднуть нескінченні скандали і з'ясування відносин. Чи зможе він адекватно сприйняти догляд дружини? Чи знайде в собі сили для створення нової сім'ї? Щоб уникнути руйнування любові, чоловік повинен перебороти себе і зрозуміти, що ревнощі не призводить ні до чого хорошого.
 • Підвищення самооцінки. Ревнивець повинен припинити порівнювати себе з іншими чоловіками. Вміння цінувати себе і приймати власні недоліки допоможе індивіду побороти ревнощі. Для цього потрібно постійно нагадувати собі про позитивні якості і вміння, які відсутні у ймовірних конкурентів.
 • Планування спільного дозвілля. Найчастіше подружжя мало часу проводять разом, а тому чоловік просто не знає, чим займається його дружина. Це непорозуміння можна усунути, взявши на себе відповідальність за проведення сімейних вечорів. Часті спільні прогулянки, романтичні вечері і розмови по душам допоможуть чоловікові відчути власну значущість і зміцнити союз.
 • Контролювання емоцій. Перш ніж висловлювати дружині підозри в зраді чоловікові необхідно тверезо оцінювати ситуацію. Надмірне фантазування і напади параної лише псують відносини, тоді як незлагод можна уникнути, якщо вчасно взяти себе в руки.
 • Пошук нових захоплень. Нерідко бажання тотального контролю виникає у чоловіка від нудьги. Щоб цього не сталося, йому варто знайти собі заняття по душі. Це можуть бути спортивні тренування після роботи або діяльність, пов'язана з ручною працею.

Перемогти невпевненість в собі можна, відвідавши досвідченого психолога. Консультація фахівця допоможе чоловікові виявити корінь проблеми і знайти шляхи її вирішення. Багато чоловіки соромляться відвідування сімейних психологів, вважаючи це проявом слабкості. Але саме професійна допомога здатна допомогти ревнивцеві зберегти сім'ю.

Дуже важливо в боротьбі з нападами ревнощів задіяння та самої дружини. Жінка повинна всіляко проявляти любов і турботу по відношенню до чоловіка і не давати приводів для підозр.

Крім душевної терапії, впоратися з невпевненістю в собі і подолати ревні почуття чоловікові допоможе дотримання певного раціону. Корисно вживати в їжу темний шоколад, зелень, сир, горіхи, насіння, цитрусові і червоне м'ясо. А ось гострі, гарячі та надто холодні продукти сприяють виробленню гормону стресу, що лише провокує напади безпричинної ревнощів.

Про те, як позбутися від ревнощів і насолоджуватися відносинами, дивіться у наступному відео.