Як перестати ревнувати хлопця?

Нерідко дівчат виводить з рівноваги сильне почуття ревнощів. Юним особам цікаво знати, чому воно виникає, як боротися з ним, можливо контролювати себе та гідно виходити зі скрутних ситуацій.

Чому виникає ревнощі?

Ревнивицу часто переповнює невдоволення партнером, до якого вона відчуває інтимне потяг. Ревнива дівчина підозрює у зраді що утикнулося в комп'ютер або мобільний телефон хлопця. Спілкування через соціальні мережі та месенджери дозволяє чоловікам збільшити коло спілкування, знайти розваги не виходячи з дому.

Ревнощі — руйнівне почуття, роз'їдає людину зсередини. Парализация волі, огидне настрій, сильна прихильність до одного доводить до неврозу ревнивицу.

Безконтрольна ревнощі дратує обранця. Згубне почуття найчастіше призводить пару до розриву. Дівчина не може спокійно прогулятися зі своїм молодим чоловіком. При появі цікавою особи починає злякано поглядати на нього. Спільне відвідування будь-якого заходу змушує її сильно переживати: не прийде туди симпатична дівчина.

Спочатку треба розібратися, чому виникає ревнощі і до кого: до всіх підряд або до його подрузі. Можна виділити прямі та непрямі причини ревнощів. Перший тип означає реальну зраду молодого чоловіка. Дівчина застала його в обіймах суперниці або в ліжку.

Психологи описують деякі непрямі причини.

 • Недовіра виникає в силу занадто короткого періоду спілкування або вже наявного прощеної проступку. Приводом для ревнощів можуть служити чутки про велелюбність хлопця або випадково вимовлена фраза друзів про дівчину, у суспільстві якої його недавно бачили.
 • Неякісний секс або недолік інтимних відносин наводить дівчину на думку про наявність суперниці. Більш емоційна особа буде накручувати себе, малювати в уяві яскраві картини зради.
 • Низька самооцінка породжує невпевненість і страх самотності. Будь-яке запізнення молодої людини змушує сильно хвилюватися дівчину. Вона уявляє, що хлопець у даний момент сидить в кафе з дамою неземної краси. А що чекає його дівчина не варто і нігтя красуні.
 • Сумне минуле дівчата теж може стати причиною ревнощів. Зрада попереднього хлопця наводить на думку про невірність нинішнього обранця.
 • Не виправдалися великі очікування. Дівчина чекала, але не дочекалася романтичних побачень, сюрпризів. Їй починає здаватися, що увага віддається іншої пані.
 • Підозрілість може виникнути із-за власної помисливості. Дівчина чекає на пропозиції, а його немає. Їй здається, що у молодої людини кілька претенденток на почесне звання дружини.

Джерелами можуть бути:

 • брак батьківської любові;
 • копіювання скандальної поведінки матері, що влаштовувала батькові сцени ревнощів;
 • страх виявитися непотрібною, кинутої, приниженою жінкою.

У поведінці ревнивих дам легко виявити явні ознаки ревнощів.

 • Тотальне стеження за своїм улюбленим проявляється в нескінченних дзвінках хлопцеві з метою з'ясування, де і з ким він знаходиться в даний момент. Переглядання листування молодого людини в соціальних мережах, перевірка його мобільного телефону згубно позначаються на відносинах. Нескінченний пошук суперниці і бажання викрити зрадника приносить багато страждань і мук самої ревнивиці.
 • Необгрунтовані звинувачення в зраді регулярно пред'являються партнеру. Приводом для ревнощів може послужити будь-яка дія друга. Молодий чоловік зробив дівчині сюрприз – вона відразу ж починає підозрювати, що хлопець намагається загладити провину. Варто обранцеві затриматися — вона думає, що він знаходиться у коханки, пішов прийняти душ — готується до майбутнього побачення.
 • Деякі дівчата здатні влаштувати грандіозний скандал в громадському місці. Така поведінка є неприйнятною. Не соромлячись у виразах, жінка може ображати і принижувати свого хлопця і передбачувану суперницю. Істеричні особи вцепляются в волосся представниці протилежної статі, часом, абсолютно випадково опинилася поруч з об'єктом ревнощів і не має ніякого відношення до чужого молодій людині.
 • Ревнощі до роботи найчастіше виникає із-за симпатичних співробітниць. Будь-яка затримка на роботі викликає шквал претензій і необґрунтованих звинувачень.

Як перестати ревнувати?

Ревнощі є найпоширенішою причиною розставання. Нерідко дівчина ревнує коханого чоловіка безпідставно. Ревнива жінка всією своєю істотою визнає власну неспроможність, слабкість, уразливість. Вона демонструє низьку самооцінку. Поведінкою дає зрозуміти молодій людині, що перед ним нікчемна жінка. Істериками і розбірками дівчина може власноручно штовхнути коханого чоловіка в обійми іншої.

Іноді молода людина надовго затримується в соціальних мережах. Це зовсім не означає, що він шукає нову партнерку. Не виключено, що хлопець має подругу дитинства, з якою іноді спілкується. Необхідно довіряти коханому.

Ревнивої дівчині хочеться прив'язати до себе коханого чоловіка. Робити цього не рекомендують.

Неможливо володіти душею, тілом, думками іншої людини. Хлопець не є власністю дівчини. Тільки йому вирішувати, з ким будувати відносини.

Прийняття цього факту допоможе перебороти підступне відчуття. Краще відпустити молодого чоловіка, дати йому свободу, відчувши яку хлопець знову потягнеться до своєї дівчини. Він не захоче втратити її. Підвищення самооцінки у власних очах дасть можливість дівчині подолати недовіру до обранця.

Позбутися від ревнощів допоможе копітка робота над собою. Дівчина, впевнена в своїй привабливості і власних силах, не буде нескінченно ревнувати. Спочатку потрібно прийняти себе і полюбити такою, яка є.

Перетворивши себе на самодостатню особистість, юна особа назавжди позбавиться від страху залишитися на самоті.

Безглузда біль, необґрунтована ревнощі підуть назавжди.

Вміння цінувати духовну свободу і наявність власного особистого простору сприяє розумінню іншої людини. Впевнена у собі жінка не буде малювати у своїй уяві сцени зради.

Вона розмірковує так:

 • хлопець спізнюється на побачення — пробки на дорогах, довго чекає громадський транспорт;
 • залишився на понаднормову роботу — аврал, звіти, клієнтів багато (а не усамітнення з красивою сослуживицей в затишному місці);
 • вирішив відпочити з друзями — молодець, треба ж колись відпочити, розслабитися.

Дівчина в цей час може відвідати своїх батьків, зустрітися з подружками, завершити відкладені справи. Зате у наступну зустріч з хлопцем вони будуть ділитися своїми враженнями, розповідати один одному про проведений час.

Ревнощі може виникнути не тільки по відношенню до його подруги дитинства.

До друзів

Їй не по душі проведення часу хлопця з друзями. Відчуття того, що він проводить з ними набагато більше часу, ніж з нею, викликає почуття ревнощів. Єдиний друг молодого людини теж дратує ревнивицу. Вона не хоче змиритися з їх багаторічною дружбою. Не варто руйнувати усталені традиції. Заняття іншими справами, зустрічі з друзями запобігають пересичення відносинами.

Друзі не винні в тому, що дівчині не вистачає уваги молодої людини. Проблема вирішується відвертою розмовою. Треба запропонувати їй більше часу проводити разом.

Слід пам'ятати: хлопець перестане приділяти багато часу друзям, почнеться ревнощі до роботи.

Найкращим виходом із ситуації буде зживати в собі почуття ревнощів, навчитися перебувати в гармонії самої з собою.

До іншим дівчатам

Невинний поцілунок в щічку однокурсниці, однокласниці може викликати бурю обурення. На молодика обрушиться шквал звинувачень.

Якщо дівчина помічає підвищений інтерес молодої людини до своєї подруги, то не варто поспішати з висновками. Може бути, подруга відчуває себе самотньо на вечірці, хлопець вирішив підтримати її. Агресивна поведінка тільки ускладнить ситуацію.

До минулого

Ревнувати до минулого безглуздо: його неможливо змінити. Потрібно жити теперішнім днем і думками про майбутнє. Зайва інформація про колишніх відносинах молодої людини може викликати сильне почуття ревнощів. Уявні порівняння себе з попередньою обраницею призводять до сильної душевної травми.

Багатьох жінок мучить страх повернення коханого старих відносин, особливо якщо молодий чоловік згадує про попередню обраниці з ніжністю і сумом.

В даному випадку краще проявити емпатію, підтримати свого хлопця. Кожен може сумувати з минулого життя.

Це зовсім не означає його бажання відновити зустрічі з колишньою. Треба виробляти впевненість у собі і гнати подалі всі сумніви.

Зовсім інша справа, якщо ваш обранець продовжує підтримувати стосунки з колишньою дівчиною: передзвонюється, переписується в соціальних мережах.

З цим варто боротися. Треба викликати коханого на відверту розмову.

Спокійним тоном слід запитати, чи буде йому приємно, якщо ви відновите дружбу зі своїм колишнім хлопцем. Запропонуйте йому припинити зустрічі зі старою знайомою, зв'язок через популярні месенджери і телефонні дзвінки.

Як позбутися від ревнощів після зради?

Глибока рана на серці буде кровоточити після достовірної інформації про зраду хлопця. Грунт йде з-під ніг, світ валиться, терзає образа. Нерозуміння підлого вчинку не дає жити спокійно. Хворобливі ревнощі переповнює душу. Дівчині важко контролювати себе, але навчитися стримувати гнів можна.

Є кілька шляхів вирішення ситуації:

 • змиритися, зробити вигляд, що зради не було, придушити в собі почуття ревнощів;
 • проаналізувавши ситуацію, зрозуміти, що повернувся до вас молодій людині саме з вами комфортно, цікаво, гарно, отже, приводу для ревнощів немає і не може бути;
 • відволікти себе чудовою музикою, походом у кіно, театр, музей, можна навіть поплакати наодинці з собою, а потім – продовжити життя в звичному режимі.

Можна звернутися за допомогою до психолога. Він допоможе впоратися з неконтрольованими емоціями.

Є чимало випадків, коли дівчина сама провокує хлопця на зраду. Спочатку висуває необгрунтовані звинувачення, шукає докази зради, скандалить. Партнер виправдовується. Ніякі його пояснення не приймаються. Хлопцеві неприємно.

Згодом його переживання трансформуються в байдужість. Відбувається охолодження почуттів у відносинах, поступове віддалення партнера. У компанії друзів молода людина відпочиває душею. Зустріч з іншою дівчиною призводить до зародження нових відносин. Ревнива дівчина залишається наодинці зі своїми ревнощами.

Поради психологів

З почуттям ревнощів жити важко. Потрібно відверто поговорити з обранцем на тему вашого неспокою. Нехай він висловиться до кінця. Не треба змушувати його виправдовуватися з-за дрібниць. Відносини необхідно з'ясовувати спокійно, делікатно, без претензій і образ. Слід проявляти самостійність і об'єктивність, не залежати від чужої думки, не надавати значення пліток.

Вкрай важливо підвищити самооцінку, придбати впевненість у собі.

Заважає зайва вага — займіться собою: перейти на дієтичне харчування, відвідуйте тренажерний зал, спортивні секції. Не подобаються власні волосся — зробіть іншу зачіску, змініть колір волосся. Не влаштовують нігті — сходіть на манікюр, поміняйте нігтьової дизайн.

Дівчина повинна містити свою кімнату в ідеальному порядку. Потрібно стежити за охайністю волосся. Одяг повинна сидіти на жінці акуратно. Дівчина, у якої є жіночність, мудрість приємна молодим людям.

Бажано кілька годин в день приділяти саморозвитку. Потрібно читати побільше книжок, вдосконалюватися. Захоплення пізнавальними програмами підвищить ваш інтелектуальний рівень. Впевненою в собі, спокійною, сяючий від щастя дамі не захочеться ревнувати. Самодостатня дівчина викликає повагу у молодих людей. Ваш хлопець – не виняток. Він буде щасливий бути поруч з щиро люблячої себе і його дівчиною.

Про те, як впоратися з ревнощами і перестати ревнувати свого хлопця, дивіться у наступному відео.