Як відрізнити курчати курку від півня 2, 3 тижні, 1, 2, 3, 4 місяці: корисні поради, способи, фото, відео

Ви вирішили зайнятися розведенням курей, і не знаєте, як відрізнити півня від курки? Вивчіть інформацію у статті. З її допомогою зробити це просто.

Зміст

Частина стада курей заводчики зазвичай оновлюють за допомогою заміни вже дорослих особин на молодняк піврічного віку. Але досвідчені фермери стверджують, що набагато доцільніше виробляти цього поголів'я за допомогою заміни на які виросли в своєму господарстві пташенят.

Визначити стать курчати може знадобитися вже на перших тижнях появи приплоду. Це потрібно для того, щоб можна було оцінити розмір майбутнього прибутку. Крім цього важливо визначити стать курей, щоб обмежити кількість півників у загальному числі особин стада. Як це можна зробити, і чим відрізняється курка від півня в різному віці, читайте далі.

Особливості визначення статі курчат

Різні методики, які використовують досвідчені фермери, допомагають у визначенні статі курчонка в будь-якому віці, навіть через кілька годин після вилуплення. Популярні системи по перевірці статевої приналежності курей відрізняються між собою по точності. Також існують методи, які використовуються в особистих домашніх курниках жителів села і сіл і називаються народними методиками.

Головною особливістю визначення є курчонок хлопчиком або дівчинкою, є застосування кількох методик одночасно. В даному випадку, ідентифікування буде більш точним, так як підсумкова результативність вийде з високим відсотком достовірною.

Як відрізнити курчати курку від півня 2, 3 тижні: корисні поради, фото

У самця курки більш світлий пух, ніж у самки

Досвідчені фермери знають, що в залежності від вікових рамок, в їх практиці відомі різні ознаки зовнішніх відмінностей курей, що дозволяють провести процедуру швидко і легко. Варто зазначити, що коли курчонку виповнюється всього 24 години, то складно визначити статеву приналежність, так як на даний проміжок часу у нього ще не сформувалися відмінні особливості. Однак багато заводчики все-таки намагаються це робити, вивчаючи особливості колірного фону оперення молодняку. У півників у перші кілька діб після прокльовування з яйця, воно буде більш світлого відтінку — майже білим, а у дівчаток — оперення бежевого кольору.

Характерна риса визначення статі у більш старшому віці — 2-3 тижні, це повільне зростання хвостів саме у самців порівняно з курми. Після цього у півня з'являються пір'я з закругленою формою, у несучок таких пір'я немає.

Важливо знати: Півників також видно по пуху, який у них не змінюється на пір'я протягом тривалого періоду часу.

Самець більш агресивний і при підніманні його вниз головою, завжди намагається піднятися і виправити ситуацію

Відрізнити хлопчика у віці декількох тижнів можна за такими ознаками:

 • Хлопчики більш швидше розвиваються і набирають вагу, ніж самочки.
 • Агресивність у поведенченских факторах в боротьбі за місце на території або за їжу.
 • Заміна пухового шару на перо відбувається повільно. У чоловічих особин у віці 21 день ще пух, тоді як у особин жіночої статі вже майже все тіло вкрите пір'ям.

Ці способи мають майже 100%-ву достовірність. Але іноді все-таки не варто розраховувати тільки на них, з-за вікових особливостей різних видів птиці.

Як відрізнити курчати курку від півня в 1, 2, 3, 4 місяці: корисні поради, фото, відео

Самець курки у віці 1 місяць

Існують відмінні риси визначення статевої приналежності більш дорослих особин курей, на які найчастіше спираються досвідчені заводчики. По мірі росту птиці варто відзначити наступне:

 • 1,5-2,5 міс. — у курчат-хлопчиків вже є червоний гребінець і борода. Але також варто зауважити, що і у представників жіночої статі може з'явитися гребінець, але він більш маленьких параметрів і має жовтуватий відтінок.
 • 2-3 міс. — лапи у півнів довші, ніж у курей. Хвіст починає швидше рости у самок, а у самців він ще маленький.
 • 1,5-3 місяці — шкірний покрив на обличчі у самців темно-червоного відтінку і має круглу форму.
 • 3 міс. і старше — у курчат чоловічої статі вже великий хвостик і з'являються шпорный наріст на ногах.
Курочка у віці 1,5 місяця

Запам'ятайте: Якщо в цьому віковому проміжку у особини жіночої статі з'явився гребінець, нагадує півнячий, то це означає, що вона відноситься до высокоприплодной породу курей.

Варто знати: Яскраво-червоне забарвлення гребінця у птиці у віці 3 міс. вказує на те, що це хлопчик. У курки гребінець забарвлюється в яскраво-червоні тони вже в більш старшому віці, коли дозріває її система репродукції.

В 4 міс. можна легко зробити відміну самців від самок. У нього (півника) вже є червоні сережки і гребінь великого розміру. У самця більш важке будова тіла і високий зріст, ніж самочки. У цьому ролику ви зможете побачити, як фермер проводить відбір птиці на самок і самців.

Відео: Як відрізнити курочку від півня по оперенню у віці 3 місяці?

Як відрізнити курчати курку від півня — способи

У фермерів є ще багато достовірних методик визначення статевої приналежності курки, засновані на різних параметрах птиці та її поведінкових реакцій. Раніше, в Радянському Союзі, на птахофабриках використовували ультразвук для визначення статі курей.

 • Було відомо, який звуковий сигнал приваблює півнів. Включали спеціальне обладнання і встановлювали колонки, які видавали такий звук. Він був майже не чути людині, але легко визначався птахом.
 • Півники відразу починали товпитися біля колонки, а курочки залишалися осторонь.
 • Потім працівники птахофабрики просто відбирали особин потрібно підлоги і отсаживали в інший курник.
 • Але таке обладнання дороге і не завжди по кишені індивідуальним заводчикам. Тому вони використовують інші перевірені способи.

За розміром

Зважування курчати, щоб визначити його стать
 • Відмінності за вагою видно у курей протягом усього їхнього життя.
 • Тому півнів визначають шляхом зважування.
 • Різниця між самцем і самкою в одному віці може досягати до 1-2-х кілограм.

Важливо знати: Слід враховувати також особливості різних порід курей, так як у деяких з них квочки можуть бути трохи важче півнів.

Фермери, які займаються розведенням курей багато років, використовують свій особистий досвід при визначенні статі курей. Наприклад, при розгляданні лап і голови можна легко виділити півня: лапи у нього великі і широкі, голова велика і більш кругла.

Пір'я і крила

Курчата-самці — визначення статі по пір'ю і крилам

Пір'ячко у курочок-дівчаток ростуть швидше, ніж у самців. Але самці мають великий розмах крила порівняно з самками. Заводчики часто використовують саме цей метод визначення статі курчат, і його достовірність — від 65 до 80 відсотків.

Визначення статі курчат по оперенню

Також можна розправити крильця і звернути увагу на оперення. Візьміть курчонка в руки і акуратно розправте крило. Всі «волоски» на кінці крила світлі, але у курочок вони більш розріджені і різної довжини. Тоді як у півника все оперення однакове по параметрам і форм, світлі за кольором і красиві.

За кольором

Породисті курчата Брама — півники, і курочки

Цей спосіб вважається одним з найкращих, але він підходить тільки для породистих курей. Ось відмінні особливості птиці за кольором у різних видів:

 • Брама — чорні точки на голові і мало що простежуються лінії на тілі. Ця ознака характеризує півня.
 • Кроси — самці — білий окрас, самки — бежевий колір оперення.
 • Виводок аутосексных різновидів — самці вилуплюються з лініями на тілі. Самки можуть бути білими, чорними або сірими по забарвленню.
 • Адлерские сріблясті кури — самці мають насичений лимонний колір оперення з чорною лінією на голові. Самки народжуються з жовтим кольором пуху.
 • Нью Гемпширы і Рід Айленды. Самки мають темні лінії і цятки голівці, які з'являються вже на другий день після вилуплення на світло. У особин чоловічої статі такі відмітні особливості відсутні.
 • Кучинские Ювілейні — самки народжуються з більш темним забарвленням крил, ніж у самців.

Варто знати: Пол курчонка просто визначається у виводку порід Ло-ман і Хайсекс-Брауні. У самок сріблясто-золотистий оперення, у самців — темний коричнево-золотистий колір пуху і пір'я.

Японський спосіб або вентсексиг

Визначення статі курчат за японським методом

Такий вид визначення статевої приналежності курей один з найбільш точних. Його достовірність становить 95% і він використовується в основному на великих фермерських господарствах. Хороший виробничий досвід працівників ферми, великий проміжок часу — все це дозволяє визначити підлогу з майже 100%-вою точністю і без шкоди для пташеня. Особливості даного методу полягають в наступному:

 • Процедуру визначення статі слід проводити між 6 годинами після вилуплення курчат і 15 годинами — для яєчних і 18 годинами — для бройлерів.
 • Можна, звичайно, проводити огляд пташеня і відразу в перший час після появи на світ, але його незміцнілому тельцю можна завдати шкоди. Тому краще почекати до 6 годин.
 • Не пізніше 15 і 18 годин після появи пташеня, у птаха з'являється складка, яка ускладнює огляд і впливає на точність отриманого результату.

Слід пам'ятати про те, що даним методом потрібно користуватися, якщо є досвід у догляді та розведенні курей. Складається він з таких маніпуляцій:

 • Не сильно натисніть на область живота пташеня, щоб вийшли калові маси.
 • Очистіть клоаку від бруду й калу за допомогою вати або марлевого тампона, змоченого в теплій воді.
 • Притримайте лапки, переверніть пташеня і розсуньте клоаку і знову натисніть на животик.
 • Огляньте дану область: якщо є виступ — це хлопчик.

Таким способом складно користуватися недосвідченим заводчикам. Але, якщо пристосуватися, то можна за 60 хвилин оглянути і відібрати до 700 голів.

Порада: Якщо ви не впевнені, що зможете зробити все вірно, тоді краще відмовтеся від цього способу визначення статі курки. Інакше можна нашкодити пташеняті, занести інфекцію в область дітородної системи і навіть втратити частину голів птиці.

Рефлекторний спосіб — за поведінкою

Визначення статі курчат за поведінкою

Цей метод розрахований на те, що у самок і самців різні реакції на життєві негативні впливи або чинники збурювання. Ви можете використовувати такий метод для пташенят у віці, як кілька днів, так і 1-2 місяці. Достовірність результату буде однаковою. Отже, ось способи з цієї групи методів:

Так веде себе самець і самка курей
 1. Візьміть курчат за лапки і підніміть вгору головою вниз. Самець буде дивитися по сторонах і буде намагатися підняти голову, чинячи опір діям людини. Самка буде вести себе більш спокійно, втягуючи голову і виконуючи групування тулуба. Обов'язково притримуйте головку курчонка, щоб не завдати йому травми.
 2. Приготуйте картонну коробку. Візьміть особина за спинку і підніміть над коробкою на невелику висоту. Тепер спостерігайте за поведінкою пташеня. Як і в першому випадку, курча чоловічої статі буде більш рухливим і озиратися по сторонах. Самка буде спокійною, підтискаючи лапки до тельцю.
 3. Стресова ситуація — це випадковий метод. Таку ситуацію не потрібно спеціально створювати, варто просто поспостерігати за пташенятами під час їх розвитку. Якщо хтось налякає молодняк, самки будуть товпитися і ховатися на сідалі, а самці спочатку розбіжаться, а потім стануть в захисну стійку, випрямляючи шию і готуючись до відбиття агресивності навколишніх чинників.

По яйцю

Цей спосіб допомагає визначити стать майбутнього потомства ще на стадії формування курчати в яйці. Для цього зверніть увагу на такі особливості:

 • Вивчіть форму яєчка: ідеально овальне і гладке — з'явиться самка, опуклості, як би відтягнутий гострий кінець говорить про вылуплении самця.
 • Якщо у вас є овоскоп, який просвічує вміст яйця, тоді за допомогою цього приладу, легко визначити статеву приналежність майбутнього пташеня. Просвітіть приладом від гострої частині яєчка до тупий, поки не з'явиться повітряний міхур всередині. Якщо такий повітряний пухирець знаходиться строго посередині, значить, з'явиться хлопчик. Якщо міхур зрушено в бік, значить, буде птах-несучка.

За ходою

Хода у самця курки розмірене, з чіткими кроками

Огляньте лапки курчат — у дівчаток і хлопчиків вони будуть різні по параметрам і формі. У півнів більш важкі і довгі ноги в порівнянні з особинами жіночої статі. Вони ніби «стовпчики», і в стаді їх добре видно. Відмітні особливості ході полягають саме в різному розмірі лап. Півень ступає на землю більш чіткими і розміреними кроками, у нього широка хода і підйом лапи. Самки ходять швидко, семеня, піднімаючи і опускаючи лапки в ритм своїй ході.

Кожен заводчик з досвідом розуміє, як можна точно та швидко визначити статеву приналежність своїх курей. Хтось навіть визначає півня по голосу. Це просто зробити у породи Орпінгтонів і Кохинхинов. Їх самці кричать гучним осиплым голосом, тоді як у самок голос більш тихий і дзвінкий. Завдяки всім перерахованим вище методів, ви зможете просто визначити стать курчат в різному віці. Використовуйте їх в сукупності, щоб отримати більш достовірний результат. Удачі!

Відео: Визначення статі курчат Орпінгтонів і Кохинхинов по голосу. Господарство Гуковские кури