Як визначити стать червоновухої черепахи: як відрізнити самку від самця за зовнішніми даними, поведінці?

У даній статті мова піде про те, як розрізняти красноухие черепахи за статевою ознакою.

Утримання черепах в домашніх умовах давно перестало бути екзотичним явищем. Адже сьогодні багато хто не тільки заводять цих кумедних рептилій, але і займаються їх розведенням. Тому так важливо правильно дізнатися стать черепахи. Незважаючи на те, що в природі існує більше трьохсот видів черепах, найбільшою популярністю користуються саме ці прісноводні.

Оскільки желтобрюхи (ще одне їх іменування) менш вимогливі до умов утримання і відрізняються довгожительством, а при забезпеченні належних умов проживають в неволі від 20 до 50 років. І в цьому матеріалі ми поговоримо на тему:

Як дізнатися стать червоновухої черепахи за зовнішніми даними?

За першим рішенням обзавестися своєю першою черепашкою, зазвичай відразу ж приходить друга постанова – брати треба пару. Так рептиліям не буде нудно і при правильно організованому зміст вони зможуть зробити на світло потомство. Хоча розрізнити стать черепахи трохи важко, але можливо. Для цього варто лише бути уважним і провести невеликий екскурс в біологію.

Короткий огляд

Важливо: Варто відзначити, що чим старше черепаха, тим встановити статевої вердикт простіше! Тому що з віком відбувається формування вторинних статевих ознак, які вже виразно проявляються у зовнішньому вигляді. У черепах, що живуть у неволі, це відбувається приблизно до 4-6 років, при цьому дівчинки трохи відстають у цьому питанні. Процес формування вторинних статевих ознак у черепах, що живуть у природних умовах, відбувається довше і закінчується приблизно до 6-8 років.

 • Найбільше впадають в око довгі вигнуті пазурі чоловіки, що необхідні йому для надійної хватки під час спарювання. Також зазначено, але не у всіх видів, що шпори або лусочки на задніх лапах більше і виразніше саме у хлопчиків.
  • Але на нігтьової розмір впливає характер рептилії і середовище проживання. Адже помічено, що вони можуть сточуватися про твердий грунт або поверхню.
 • Розміри самого тварини після року починаються зсуватися в дівочу бік – і в ширину, і в висоту. А все тому, що самкам потрібно виношувати яйця.
 • Тому жіночий панцир зверху більш округлий і широкий, ніж у чоловічої особини, чий панцир більш овального обриси.
 • Тепер переверніть тварина і придивіться в горизонтальному розташуванні на пластрон. Тобто, на ось ці лінії на «черевці» у вигляді преса. З-за природного процесу спарювання самець буде мати увігнуту площину. А у самки ця особливість буде відсутній.
   колірної палітри. У самця верхній ярус більш синього кольору, у самки – є домішка будь-якого іншого відтінку.
 • При цьому нижня частина черевної частини у хлопчиків, немов по формі букви V. І взагалі у них ці «кубики», коли переходять один до одного, мають більш різкі кути. У самок лінії плавні, але нижня частина цього поглиблення ширше.
Порівняння
 • До речі, хвіст у самок коротше і вже з-за того, що в цій області розташовані статеві органи. У самців ж, як ми візуально спостерігаємо на вищенаведеному фото, він куди довше і ширше. Адже саме на ньому і зосереджений дітородний орган.
  • У жіночих особин клоака ближче до кінця панцира і має вигляд зірочки. У самців вона розташована в останній третині від хвоста у напрямку до його кінчика, а за формою нагадує подовжню лінію.
 • І варто звернути увагу на голову. В принципі, візуально вона масивніша у хлопчиків. За рахунок того, що у нижній області добре розвинені залози для позначення території. Але з загостреним носиком. У жінок вона менше витягнута і закруглена.
  • При цьому зазначено, що самці можуть видозмінюватися в білий окрас. Точніше, світлішають їх калагур в період зв'язки. При цьому яскравіше стає червона смуга між очима.
  • До речі, у дівчаток ось це поздовжні червоні смуги, за рахунок яких і походить назва роду, на голові менш насичені. При цьому у хлопчиків колір носа також має більше червоних пігментів, а у самок – жовтих.

Особливо легко можна визначитися з перерахованими вище ознаками при порівнянні двох і більше черепах.

Увага до деталей

Як поведінка допоможе визначити стать черепахи?

 • Червоновухі самки, як і будь-представниці жіночої статі, більш спокійні. Самці ж активні і, якоюсь мірою, навіть агресивні. Особливо це їх поведінка посилюється в часи залучення уваги дівчаток. Вони нерідко можуть покусувати їх за шию, кивати головою, активно махати або чіпляти їх кігтями.
 • Також самці здатні видавати звуки, що схожі на писк. Але деякі підвиди самок також можуть імітувати такий свист. Тому це не самий виражений показник.

Найбільш достовірне визначення статі черепах проводиться за аналізом крові на гормони, рентгенографії та УЗД. Але не завжди є можливість провести такі дослідження. Тим більше що в силу особливостей гормональної системи рептилій і їх анатомічної будови, цим повинен займатися не звичайний «людський» лікар, який має доступ до обладнання, а біолог.

Важливо: Тому робимо висновок – визначення статі за зовнішніми ознаками у молодих рептилій не може вважатися достовірним. І грунтується швидше на припущенні, ніж на конкретних показниках. Гарантовано визначити стать черепахи можна тільки по досягненню нею статевозрілого віку, враховуючи всі вищенаведені особливості.

Дочекайтеся вікового дозрівання для перевірки

Якщо вам не вдалося визначити стать молодої черепашки, наслідуйте простому раді – придбайте будь-яку рептилію. І тільки коли вона досягне статевозрілого віку, а ви визначите її стать, пару їй можна буде придбати доросле черепашку протилежної статі. У змісті ж між самцем і самкою істотних відмінностей немає.

Відео: Визначаємо підлогу червоновухої черепахи