Як відрізнити хвилястого папугу хлопчика від дівчинки: зовнішня відмінність, ознаки поведінки самці, самки, восковиця, фото

Хочете купити хвилястого папугу, але не знаєте, як відрізнити хлопчика від дівчинки? Читайте статтю. Тут є поради, як це зробити правильно.

Найпопулярніші пташки для розведення будинку — це хвилясті папужки. Цей вид набув популярності не тільки завдяки доступній ціні, але і веселого і доброго смаку.

 • Крім цього така яскрава і позитивна птиця здатна розмовляти.
 • Природно, кожен майбутній власник хоче купити або хлопчика або дівчинку.
 • Багато вирішують придбати відразу парочку, щоб розводити цих птахів і продавати.
 • Тому важливо вміти відрізнити самця від самки.
 • У цій статті ви знайдете інформацію про відмітних особливостях цієї пташки в поведінці і в зовнішніх ознаках.

Як відрізнити хвилястого папугу хлопчика від дівчинки: зовнішнє відмінності, фото

Самці і самки хвилястого папугу

Існує думка, що у хвилястих папуг самці забарвлені в зелений колір, а самки — білі або блакитні. Але помилково думати, і відрізнити дівчинку від хлопчика таким чином неможливо. Хоча на пір'яний забарвлення можна звернути увагу, але тільки, якщо папузі менше 7 місяців. У хлопчика цього віку буде яскравий колір: зелений, синій, блакитний та жовтий. У дівчинки колір пір'я буде більш приглушений і не такий яскравий. Ось ще зовнішні відмінності:

 • Якщо пташенят продають разом з батьками, то ви побачите різницю між дорослими особинами і молодняком: батьки — менш яскраві за кольором, а пташенята, особливо хлопчики більш ефектні і має добре виражений забарвлення.
 • Форма голови у самця більш витягнута. Лоб знаходиться трохи нижче, якщо порівнювати з чолом самки. Форма голови у дівчинки більш кругла.
 • Придивіться, як птахи сидять на жердинці: самки лапки широко розсовують, у самців — вони розташовані близько один до одного. Але такий ознака з'явиться тільки після року.
 • Тазові кістки. Візьміть папужки в руки і промацайте животик. Ви відчуєте наявність двох кісточок із закругленими кінцями. За відчуттями ці кісточки нагадують сірники. У самок відстань між цими двома кісточками від 1 мм і більше, у хлопчиків — не більше 0,5 мм.

Відомо, що існують папуги-нерозлучники. З моменту народження вони ніколи не розлучаються. Навіть на жердинці вони сидять завжди разом. Якщо таких пташок розлучити, то вони починають хворіти і швидко вмирають. Проте, в цьому випадку складно розпізнати стать, але все-таки можна — за вищеописаним зовнішніми ознаками або по поведінці. Читайте далі.

Ознаки поведінки самця і самки

Хлопчик і дівчинка хвилястого папугу

Вважається, що самочка хвилястого папугу більш спокійна. Тому багато людей хочуть придбати саме пташку дівчинку. Ось поради, які допоможуть вибрати самочку в магазині, де великий вибір:

Самочка:

 • Не співає.
 • Не спілкується і не грає з іншими папужками.
 • Не звертає увагу на людей, які проходять повз клітки.
 • Якщо хтось спробує її торкнути рукою, то може клюнути або вщипнути.

Здається, що цей папуга байдужий до всього. Але, якщо хто-то присяде до неї поруч на жердинку, самка може стати агресивною. Якщо це так ви помітили таку поведінку у папуги, значить, перед вами дівчинка.

Самочка не буде грати сама, але й не підпустить до дзеркальця і іншим іграшкам свого дружка. Вона буде ганяти його по клітці, але при цьому залишиться байдужою до процесу гри.

Самець:

 • Без угаву цвірінькає.
 • Роздивляються людей, які підходять до клітки.
 • Спілкуються з іншими папугами.
 • Самці літають по всій клітці чи іншого доступного простору.
 • Хлопчик не кусається і не щипается, якщо щось не подобається, просто відходить в сторону.

Самець буде намагатися поставити лапу на самку або навіть залізти на неї зверху, незважаючи на те, що вона агресивно до нього налаштована. Ще одна з найважливіших рис самців таких папуг — це залицяння партнерки. Хлопчик буде годувати дівчинку, приносити насіння та іншу їжу. Якщо ви це помітили, значить, перед вами справжні самець і самочка.

Загалом: Всі папуги ведуть себе однаково: самці — активні і зацікавлені зовнішнім світом, самки — спокійні й тихі.

Як відрізнити хвилястого папугу хлопчика від дівчинки: восковиця

Опис зовнішнього вигляду восковицы у хлопчика і дівчинки

Але що робити, якщо папуга сидить один у клітині і за зовнішніми ознаками та поведінкою неможливо визначити, хто перед вами — хлопчик чи дівчинка? У цьому випадку подивіться на восковицу. Це ділянка потовщеної шкіри, між дзьобом і головою, без пір'я, може багато розповісти про папугу:

 • Якщо папузі всього кілька місяців від моменту народження, то у самця восковиця буде рожевого, блакитного або фіолетового кольору. При цьому шкіра блискуча і ніби переливається. Причому, чим яскравіше восковиця, тим більше вона блищить. Коли птаху виповниться рік, восковиця стане кольору індиго, але в місцях носових западин, вона буде біляста.
 • У самочок до року восковиця буде ніжно рожевого кольору, але навколо носових западин, можна побачити білі смуги. Коли пташка подорослішає, її восковиця стане коричневою, а носові проходи будуть сірими.

Коли птахи подорослішають, колір восковицы залишається незмінним протягом усього життя. Єдине, восковиця ще вважається індикатором здоров'я. Якщо вона потемніла або стала лущитися, значить, птах хвора і її необхідно показати ветеринару.

Порада: Якщо ви все-таки сумніваєтеся, хто перед вами хлопчик чи дівчинка, тоді краще провести ДНК-тест. Але це робиться в крайніх випадках, оскільки він дорогий. Однак результат в цьому випадку буде 100%-вим.

Відео: Як визначити вік і стать хвилястих папуг?