Як відрізнити хом'яка хлопчика від дівчинки — домашнього джунгарика, сирійського, маленького, новонародженого, дорослого: правила. Як визначити стать хом'яка: схема, фото, відео

Не знаєте, як визначити стать хом'яка? Читайте статтю. В ній описані правила та ознаки виконання даної процедури.

Якщо ви хочете придбати хом'ячка, то перше, що може вас спантеличити — це стать майбутньої вашого вихованця. Особливо це необхідно знати, якщо вам потрібно купити пару своєму домашньому пухнастого звірка, який вже живе у вас вдома. Як це зробити, читайте в цій статті.

Як відрізнити хом'яка хлопчика від дівчинки — домашнього джунгарика, сирійського, маленького, новонародженого, дорослого: правила

Хом'як

При придбанні хом'яка важливо знати його стать, якщо в клітці будуть жити кілька звірків. Ось важливі причини, чому необхідно знати стать вашого домашнього вихованця:

 • Для вибору імені. Безглуздо, якщо ви назвете хом'ячка чоловічим ім'ям, думаючи що це хлопчик, а потім виявиться, що це дівчинка.
 • Якщо ви плануєте займатися розведенням цих звірків.
 • Хом'ячки однієї статі, якщо їх посадити в одну клітку, не будуть ладити. Вони будуть часто битися, травмуючи один одного.

Важливо знати: Сподіватися на допомогу і консультацію продавця в зоологічному магазині не варто, так як він не завжди є фахівцем в області тваринного світу, і може надати неправильну інформацію.

Щоб дізнатися стать хом'ячка, потрібно насамперед знати основні правила оглядання. Якщо їх не дотримуватися, то можна завдати травми звірку або у нього буде сильний стрес. Ось ці правила:

 • Не оглядайте хом'яка, коли вам цього захочеться, потрібен відповідний момент. Звірятко може навіть вкусити, якщо йому щось не сподобається. Найкращий час для огляду — після сну. Звірятко в цей час більш спокійний і розслаблений. Не оглядайте тварину, коли вона грає або після їжі, так як можна спровокувати його невдоволення чи навіть блювоту.
 • Під час огляду підстеліть щось м'яке на те місце, де ви будете укладати хом'ячка. Якщо ви його не утримаєте, і звірятко заворушиться, то він не травмується. Для цього підійде якась м'яка тканина, наприклад, махровий рушник.
 • З клітки хом'ячка потрібно брати за шкірну складку, яка знаходиться між лопатками. Але обов'язково притримуйте під час цього під пузико, щоб він не травмувався.
 • Переверніть його на спину і покладіть на м'який рушник. Під час оглядання, підтримуйте його під спинкою.
 • Після огляду погладьте звірка, щоб він розслабився і заспокоївся.

Порада: Робити огляд маленьких хом'ячків набагато складніше, ніж дорослих особин. Тому оглядайте малюка краще удвох. Один чоловік повинен тримати, а другий — проводити процедуру. Після огляду обов'язково дайте хом'ячкові щось смачне, щоб зняти стрес.

Варто зауважити, що визначити стать хом'яка у дорослих особин набагато простіше. Всі ознаки чітко простежуються, а також добре видно насінники у вигляді мигдалеподібної форми, які знаходяться біля чоловічого статевого органу.

Оглядати новонародженого хом'яка немає сенсу, та й визначити стать у таких малюків майже неможливо. Хом'ячки можуть відмінно перебувати в одній клітці перші 3-4 тижні, незалежно від статевих ознак. Коли звірятам виповнюється місяць, у них легко можна визначити стать і їх потрібно обов'язково розсадити, щоб уникнути небажаного потомства, а також бійок і травмування самців.

Як визначити стать хом'яка: схема, фото, відео

Схема визначення статі хом'яка

На схемі, яка показана вище видно, що у хлопчиків три отвори: анус, статевий орган і залози. У дівчаток всього два отвори: анус і жіночий статевий орган. Також існують відмінності за зовнішніми ознаками:

 • Шерстка у дівчаток трохи коротше, ніж у хлопчиків.
 • Живіт самки майже не прикритий хутром, а у хлопчика, навпаки, він пухнастий.
 • Якщо поруч сидять два хом'яка одного віку, то той звір, який менше за розмірами — це хлопчик. Самка набагато більші.
 • У самочки майже неможливо знайти пупок, він не видно.

Ось фото самки хом'яка:

Два отвори у хом'ячка-дівчинки

Якщо порівнювати з фото хлопчика хом'ячка, то різниця очевидна і її легко побачити, навіть непрофесіоналові. Ось фото хлопчика:

Статеві органи і чоловіча заліза у хлопчика

Визначити стать хом'ячка можна і по поведінці:

 • Самки більш рухливі. Вони активно грають і багато бігають по клітці.
 • Хлопчики більш спокійні і ліниві. Вони будуть проявляти активність і агресивність, якщо в клітці виявиться ще один самець.

Але ознаки визначення статі з поведінки не дають 100%-ву гарантію. Є всього 2 вірних способу:

Схема визначення статі сирійського хом'яка

1. Найточніший метод — це визначення по розташуванню статевих органів:

 • Як говорилося вище, у дівчинки всього два отвори на животику: одне з них — анус, а інше — статевий орган. Якщо є сумніви, то можна виміряти відстань між цими двома отворами. Воно має становити не більше 3 мм, якщо це так, значить, перед вами дівчинка.
 • У хлопчиків відстань між отворами набагато більше — до 1,5 див.

2. Достовірний ознака визначення самки — соски:

 • Вісім сосків на череві, які розташовані в два рядки, це ознака, що вказує на самку.
 • У хлопчиків лише два соска.

Визначення статі хом'ячка — це обов'язкове вміння для тих, хто планує займатися розведенням цих звірків. У віці 3-х тижнів це потрібно для визначення пари, а у віці гризуна старше місяця, це знадобиться для поділу одностатевих малюків.

Відео: Як визначити стать хом'яка? Хлопчик чи дівчинка?