Найкращі ігри та конкурси для дитячого свята, Дні народження: опис для проведення. Як весело провести дитяче свято, День народження без аніматора, в домашніх умовах: дитячі розваги, ігри та конкурси для дітей, підлітків і дітей, поради

У статті ви знайдете безліч веселих, смішних, рухливих та інших конкурсів та ігор для проведення дитячих свят.

Зміст

Як весело провести дитяче свято, День народження без аніматора, в домашніх умовах: поради

День народження дитини — це один з найбажаніших свят для сім'ї, це — день радісний і веселий. Більшість дітей чекають з нетерпінням на це свято і вважають до нього дні.

Разом з цим свято приносить чимало клопоту. Перед батьками стоїть завдання ретельно продумати сценарій цього дня:

  1. Визначитися, чи буде святкування проходитимуть у дитячому клубі, кафе, на природі або вдома.
  2. Оформити кімнату, зал в стилі свята.
  3. Визначитися з меню і замовити/приготувати частування для гостей.
  4. Домовитися з фотографом і/або відеооператором про зйомку заходу.

Що ж чекають діти від цього свята? Частуваннями їх навряд чи здивуєш, красива фотосесія також не викличе захоплення, насамперед діти чекають веселощів, незабутніх емоцій. Для цього на святах працюють аніматори, які веселять дітей та проводять конкурси, ігри.

Важливо: Батьки можуть самостійно влаштувати для дітей незабутнє свято, своїми силами провести багато веселих конкурсів та ігор. Найголовніший ресурс — час. А ідеї конкурсів та ігор ви знайдете нижче.

Поради з організації дитячих ігор:

  1. Для свята на відкритому повітрі плануйте більше рухливих ігор.
  2. У квартирі, навпаки, більше підійдуть застільні ігри, їх теж багато.
  3. Якщо на святі крім дітей будуть присутні дорослі, проведіть кілька спільних ігор, щоб батьки теж не нудьгували.
  4. За участь у конкурсах даруєте дітям невеличкі призи, сувеніри. Це, по-перше, приємно, по-друге, викличе у дітей ще більший інтерес.
  5. Якщо під час проведення ігор ви помітили, що діти без ентузіазму, приберіть гри подібного плану. Замініть цю гру інший, більш веселою. Для цього в арсеналі має бути кілька варіантів ігор на всякий випадок.
Поради: як організувати свято для дітей

Кращі прості, легкі ігри та конкурси для дітей на дитяче свято, День народження: опис

Важливо: Продумуючи сценарій свята, беріть до уваги вік дітей. Цей критерій буде вирішальним на вашому торжестві. Малюки до 3 років, дошкільники, школярі, підлітки — інтереси у дітей цих вікових груп різні.

Часто трапляється, що на святах збираються діти всіх віків. В цьому випадку слід придумати універсальні ігри, які сподобаються всім. Головний критерій — простота. У простій грі зможуть брати участь як діти, так і старші діти. Розглянемо варіанти простих ігор і конкурсів.

Гра «Дискотека»

Веселе свято без танців невообразим! Зберіть дітей у коло. Під нарізку веселої музики запропонуйте дітям повторювати за вами прості рухи. Родзинка гри в тому, що кожна дитина по черзі може запропонувати танцювальні рухи, а всі інші повинні будуть за ним повторювати. На кожен танець варто виділити буквально за 1-2 хвилини.

Гра «Повітряний бій»

Поділіть гостей на дві команди, розділити приміщення на дві частини крейдою або який-небудь умовною лінією. Роздайте кожній команді кулі двох кольорів, наприклад, одним — рожеві, іншим — сині. Умови гри: під музику кожна команда повинна буде перекинути свої кулі інший за встановлену межу. Як тільки музика зупинилася, гра зупиняється. Перемагає та команда, у якої менше куль.

Гра «Річка»

Для проведення цієї гри треба підготувати довгий відріз синій або блакитний тканини. Це буде річка. Двоє дорослих тримають тканина, спочатку тонкий струмочок, діти повинні переступити через нього. Потім річка стає ширше, дорослі піднімають і опускають тканину, діти повинні проповзати і не доторкнутися до тканини.

Конкурс «Намотуй скоріше»

Для участі знадобляться 2 людини, довга нитка і дві котушки. Посередині нитки пов'яжіть яскравий помітний вузлик. Умови конкурсу: діти повинні намотувати нитку на котушку, хто перший дійшов до вузлика, той і виграв.

Прості ігри для дітей на свято

Гра «Спільна листівка»

Учасникам цієї гри належить намалювати загальну листівку для іменинника. Кожен учасник по черзі за короткий час повинен намалювати щось. Листівка вийде оригінальна.

Конкурс «Архітектор»

Поділіть дітей на 2 команди. Заздалегідь підготуйте багато дитячих кубиків. Учасники шикуються ланцюжком, кожен повинен поставити кубик так, щоб він не впав. Переможе команда з найвищою вежею.

Конкурс «Перегони»

Видайте двом учасникам за однаковою машинці. Діти сідають біля старту і запускають свої машинки. Чия далі, той і переміг. Потім може позмагатися наступна пара.

Відео: Ідеї дитячих конкурсів та ігор

Кращі веселі ігри та конкурси для дітей на дитяче свято, День народження: опис

Важливо: Самі веселі ігри на дитячому святі ті, в яких дітям можна побігати, пострибати, потанцювати.

Гра «Кішки-мишки»

Традиційні догонялки, де кішка наздоганяє мишей, ніколи не вийде з моди. Можна трохи цю гру модернізувати, наприклад, замість кішки може бути дракон, монстр, собака і т. д. Головними героями можуть бути улюблені персонажі дітей.

Гра «Одолей перешкоду»

Поставте пластикові стаканчики для початку в один ряд. Запропонуйте дітям по черзі перестрибнути через перешкоду. Потім поступово ускладнюйте завдання, ставлячи склянки все вище.

Гра «Боулінг»

Дитячий боулінг — весела гра, в якій діти різного віку з цікавістю візьмуть участь. Для цього знадобиться придбати дитячий набір: кеглі і м'яч. Умови зрозумілі: гравець повинен м'ячем збити всі кеглі.

Веселі ігри на дитяче свято

Кращі жартівливі ігри та конкурси для дітей на дитяче свято, День народження: опис

Конкурс «Вибери приз»

На вірьовці розвішані дрібні сувеніри: олівець, повітряна кулька, брелок, магніт і пр. Кожному учаснику зав'язують очі, ведучий розкручує учасника (дуже обережно). Після чого учасник повинен на дотик вибрати свій приз. Найсмішніше в тому, що дві людини з мотузкою можуть пересуватися, ухилятися від учасника.

Гра «Кошенята і цуценята»

Поділіть дітей на дві команди. З кожної команди виберіть двох, це будуть мами — кішка і собака. Всі інші учасники — це кошенята і цуценята. Всі діти перемішуються і починають гавкати і нявкати. А мама в цей час повинна знайти своїх дитинчат і зібрати всіх до купи.

Гра «Ромашка»

Зробіть ромашку з великими пелюстками. На пелюстці напишіть яке-небудь завдання: заспівати пісню, прокукурікати, потанцювати, пострибати на одній нозі, зобразити когось із тварин і т. д. Дитина відриває пелюстку і виконує завдання.

Дитячі конкурси

Кращі прикольні ігри та конкурси для дітей на дитяче свято, День народження: опис

Гра «Юні художники»

Запропонуйте дітям помалювати. Нехай діти придумають персонажа, якого вони захочуть разом намалювати. Після цього кожному учаснику по черзі зав'язують очі, і він повинен наосліп намалювати якусь частину (ноги, руки, тулуб або щось інше). Картина вийде дуже смішна.

Конкурс «Зайвий стілець»

Ця гра вже стара, але залишається улюбленою і смішний досі. Учасників має бути на одного більше, ніж стільців. Під музику діти бігають навколо стільців. Як тільки музика зупинилася, учасники займають стільці. Вибуває той, кому не дісталося стільця.

Конкурс «Планета»

Для цього конкурсу потрібні діти віком від 8 років. Принаймні, вони повинні вміти самостійно надути кульку і зав'язати його. Змагаються по два учасника. Кожен повинен надути повітряну кулю, а потім фломастером намалювати на ньому якомога більше людей. Цей шар буде новою планетою. У кого виявиться більше персонажів на кулі, той і переміг.

Кращі рухливі ігри та конкурси для дітей на дитяче свято, День народження: опис

Гра «Фарби»

Ведучий з учасниками ведуть такий діалог:

— Тук-тук.

— Хто там?

— Художник.

— Навіщо прийшов?

Через фарбою.

— Який?

— За червоною.

У цей момент всі діти, на кому немає одягу червоного кольору тікають. Дитина в червоному або з елементами червоного стоїть на місці в цей момент.

Конкурс «Пожежники»

Конкурс підходить для спекотної погоди. Дві команди повинні вишикуватися в рядок. В руках у всіх порожні склянки. У склянку останнього дитини в ряді наливають воду. Він повинен перелити сусідові воду максимально акуратно і перебігти в кінець шеренги. Переможе та команда, у якої більше всього залишилося води в склянці.

Гра на влучність

Поставити таз або іншу ємність. Діти повинні закинути невеликі м'ячі в ємність з відстані.

Ігри з закиданням предметів в ємність можна придумувати різні для залучення інтересу дітей. Можна, наприклад, нагодувати дракона, закидаючи м'ячі йому в рот.

Рухливі ігри на свіжому повітрі

Кращі застільні ігри та конкурси на дитяче свято, День народження: опис

Важливо: Застільні ігри відмінно підходять для свята в маленькому приміщенні. В такій ситуації особливо не побігаєш, тому потрібно зацікавлювати дітей на місцях.

Гра «Небачений звір»

Ця гра розвиває фантазію й піднімає настрій. Запропонуйте дітям пофантазувати на тему небачених звірів. Нехай кожен відповість на запитання: де живе риба-музикант? Як звати маму Мурмуренка? Найулюбленіша страва шоколадної птахи?

Гра «Не кажіть так і ні»

Умови гри такі: ведучий задає запитання, а діти повинні відповісти, не вживаючи заборонені слова «Так» і «Ні».

Конкурс «Палець вгору»

Коли ведучий вимовляє хто або що вміє літати, діти повинні підняти палець вгору. Ведучий теж піднімає палець, таким чином заплутуючи дітей. Переможе той, хто жодного разу не зіб'ється.

Найкращі ігри та конкурси для хлопчиків на дитяче свято, День народження: опис

Конкурс «Силачі»

Оголосіть, що зараз буде конкурс силачів. Нехай хлопці продемонструють свої біцепси. Жарт у тому, що мірятися хлопчики будуть не біцепсами, а затримувати між носом і губою олівець. Ведучий повинен буде розсмішити їх, щоб олівець впав. Хто найдовше протримається, той самий головний силач.

Конкурс «Кенгуру»

Поділіть хлопчиків на 2 команди. Кожна команда шикується шеренгою. Перший учасник затискає між колінами м'яч і стрибає до обумовленій риси і назад. Передає м'яч наступному. Перемагає та команда, яка швидше стрибає.

Гра «Повітряний футбол»

По обидві сторони столу стають два хлопчика. Посередині проводиться риса. Легкий м'ячик або кульку необхідно здути ротом на бік суперника.

Найкращі ігри та конкурси для дівчаток на дитяче свято, День народження: опис

Гра «Несміяна»

Конкурс «Хто швидше»

На столі перед дівчатками покладіть дві ляльки і по однаковому набору одягу. Під музику дівчатка повинні швидше нарядити свою ляльку.

Гра «Знайди ведмедика»

Сховайте плюшевого ведмедика в кімнаті. Потім запросіть туди дівчаток і запропонуйте пошукати ведмедика. Якщо ви помітили, що хтось наближається або віддаляється від мети, говорите: «тепло», «холодно».

Конкурси для дівчинки на день народження

Найкращі ігри та конкурси для самих маленьких дітей, малюків на дитяче свято, День народження: опис

Важливо: Для малюків 2-3 років потрібно придумувати прості ігри за віком. Складні гри вони не зможуть зрозуміти, і свято ризикує перетворитися в нудний.

Хоровод

Поводите з малюками хоровод з давно відомою багатьом пісенькою «Коровай». Іменинника поставте в центрі, нехай він вибере в кінці когось із дітей.

Гра «Домалюй особа»

Підготуйте заздалегідь роздруковані портрети без обличчя. Запропонуйте малюкам домалювати героїв очі, носик, ротик. Також можна поекспериментувати і запропонувати дітям зобразити сум, сміх, подив, сльози та ін.

Догонялки

Малюки із задоволенням будуть тікати від вовка, кішки, дракона, від оси, яка хоче їх вжалити. Море радості забезпечено.

Гра «Теремок»

Дорослий повинен у цій грі зіграти клишоногого ведмедя. Візьміть покривало, це буде теремок. Малятка нехай сховаються під дахом теремка. Коли ведмідь буде намагатися сісти на дах, діти повинні будуть розбігтися з теремка.

Відео: Ігри для малюків на день народження

Найкращі ігри та конкурси для підлітків на дитяче свято, День народження: опис

Важливо: Підліткам нудно просто посидіти за святковим столом. Вони — народ активний і не геть від душі повеселитися і пограти на Дні народження.

Гра «Мумія»

Для гри знадобиться кілька рулонів туалетного паперу, по 2 учасника в команді. Один повинен буде обмотати іншого папером, немов мумію. Хто перший впорається, той переміг.

Гра «Курка лапою»

Для гри потрібно кілька учасників. Нехай кожен затисне між пальцями на нозі фломастер і спробує написати якусь відому фразу або фразу «З днем народження». Якщо зовсім нічого не виходить, нехай напишуть лівою рукою, а лівою — правою.

Пантоміма

Нехай кожен з підлітків витягне картку, на якій буде написано те, що йому потрібно зобразити жестами і мімікою, без слів. Інші підлітки повинні відгадати, що ж це.

Твістер

Прикольна весела гра, яку можуть грати не тільки дорослі, але і підлітки. Головне, знайти ведучого, який буде придумувати ходи для гравців.

Ігри для підлітків

Гра Мафія для підлітків на День народження: опис

Гра «Мафія» популярна серед дорослих, її часто трохи переробляють, прибираючи відверто вульгарних персонажів, і адаптують під підлітків.

Важливо: Суть гри в тому, що гравці діляться на дві команди — мафія і мирні городяни. Мирні городяни втомилися від витівок мафії і вирішили позбутися від них. Мафія теж оголошує війну городянам.

Для гри в «Мафію» потрібні спеціальні карти, які визначають, хто відноситься до мафії, а хто — до мирних городян.

Для даної гри також потрібен ведучий, який буде чудово знати сценарій і правила гри.

Більш докладно дізнатися сценарій гри «Мафія» можна, подивившись відео.

Відео: Діти грають в мафію

Проведення дитячого свята під силу людям веселим, енергійним, тим, хто вміє веселитися і організовувати дітей. Провести свято можна без аніматора, тепер ви знаєте багато варіантів ігор і конкурсів.

Відео: Гра «Мафія» для підлітків