Зимові, весняні, літні, осінні конкурси на природі для веселої компанії: ідеї, детальна інструкція по проведенню

Щоб весело провести свято або просто вилазку на природу, проведіть запропоновані нами конкурси.

Під час відпочинку на природі дуже цікаво буде пограти. Тому представляємо вам конкурси для веселої компанії на природі.

Зимові конкурси для веселої компанії на природі

«Хто найвлучніший?»

Гра складається з двох етапів:

 • 1. Знайти якомога швидше три предмети (камінець, палицю і перо).
 • 2. Кинути кожен з трьох предметів — чим далі, тим краще. Після того, як предмети будуть «запущені» усіма гравцями, провідний вимірює відстань від місця запуску до місця «приземлення» (наприклад, кроками). Той з учасників, виявився найбільш швидким і спритним, отримує приз.

«Лицарський турнір»

 • Кожному з бажаючих взяти участь у конкурсі ведучий видає з повітряної кулі, тарілочці з пластику (одноразової) та канцелярську кнопку. Завдання гравців — надути кульки і прив'язати на пояс.
 • Розподілившись по галявині, учасники чекають на сигнал ведучого. По свистку, починається конкурс для веселої компанії на природі, полягає в тому, щоб проткнути кульку суперника і не дати йому зробити те ж саме, захищаючись тарілочкою, як щитом. Переможцем стає той, у кого залишився останній цілий кульку.
Конкурси взимку

«Вище, швидше...»

 • Присутні на пікніку розбиваються на команди по п'ять чоловік кожна. Ведучий кричить: «вгору» і всі учасники команд намагаються забратися на щось, щоб не торкатися землі.
 • Дозволено: влізти на дерево, застрибнути на валун або колоду, повиснути на паркані (якщо є поблизу). Та команда, чиї гравці першими виявилися «вище землі», здобуває перемогу.

Весняні конкурси для веселої компанії на природі

«Спритний паровозик»

 • Гравці розподіляються на команди з рівного кількості осіб, кожна група вибудовується в шеренгу. Також всі учасники, починаючи з другої людини в лінії, кладуть праву руку на плече товариша, який стоїть попереду і злегка піднімають ліву ногу, зігнуту в коліні, щоб гравець, який стоїть позаду, міг за нього вхопитися.
 • Вишикувавшись, таким чином, ціль команд — доскакать до фінішу. Чия група буде першою – та і вважається переможцем.

«Шашлик-витівник вегетаріанський»

Всі бажаючі прийняти участь в конкурсі для веселої компанії на природі, розподіляються по командам. Ведучий подає сигнал, і один з учасників підбігає до фінішу, де потрібно забрати «реквізит» — тонкий прутик, який використовується учасниками для нанизування листочків. Їх зривають з дерев за відведений для цього час.

Переможцем стає команда, що зуміла «приготувати» найбільше «барбекю», нанизавши максимальна кількість листочків на прутик. Призом — першою порцією м'ясного шашлику – нагороджується переможець.

На природі весело

«Веселі землерийки»

Всі присутні розподіляються по весну. Кожній парі видається інструмент — палиця, за допомогою якої, за сигналом ведучого, потрібно вирити яму побільше всього за п'ять хвилин. Чия пара справляється швидше, перемагає. Якщо компанія відпочиває біля річки або озера, можна ввести наступний етап конкурсу — заповнити поглиблення водою. Хто перший – той переможець.

«Весела рибалка»

Для проведення цього конкурсу для веселої компанії, на природі, краще всього влаштовувати пікнік біля водойми. Гравці отримують по вудку, кому першому вдасться зловити рибу, отримає приз. Якщо компанія не відпочиває біля води, можна влаштувати імпровізовану риболовлю, підвісивши пляшки з пластику (рибки) на дерево на невелику висоту.

Конкурси у водойми

Розбившись на пари, один з учасників залазить на плечі (спину) свого напарника і, почувши команду «старт» всі пари повинні підбігти до дерева з «рибками». Чия пара досягне мети швидше і опиниться з «уловом», вважається переможцем.

Літні конкурси для веселої компанії на природі

«Вибивали»

 • На галявині малюють або огороджують квадрат, розміром 10 х 10 м, в кутах якого стоїть по одному учаснику конкурсу з м'ячиком в руках. У центрі квадрата кладеться обруч, куди заходить 5-й гравець.
 • По свистку ведучого, гравці по кутах починають по черзі кидати м'ячик у центрального учасника; він, у свою чергу всіма силами намагається уникнути попадання м'яча за нього.
 • Дозволяється нахилятися в різні боки, присідати, підстрибувати, але не залишати коло. Той, кому вдалося потрапити в живу «мета», займає його місце.
Відмінні конкурси влітку

«Робінзони»

Бажаючі брати участь у конкурсі для веселої компанії розбиваються на пари, завдання кожної з яких — побудувати собі надійне житло з природних матеріалів (гілок, листя і т. д.). Це може бути курінь, вігвам, не особливо важливо, головне, щоб захищало від вітру і дощу.

«Поцілунки»

Даний конкурс для учасників обох статей.

 • Ведучий, обійшовши чоловічу половину компанії, призначає кожному з хлопців одну з літер, а в групі дівчат для кожної — число.
 • На невеликій відстані від гравців, сидячи на траві (пледі, пеньку) розташовується ведучий.
 • Він голосно вимовляє буквено-числове поєднання, наприклад, К6. Дівчина, з числом 6, повинна швидко підбігти до ведучого, щоб поцілувати його в щоку.
 • У той же момент, чоловік, почувши літеру «К», повинен швидко перехопити дівчину на бігу і після цього цмокнути в щічку. Якщо він не встигає цього зробити, то стає ведучим.
Веселимося з друзями

«Водний бій»

 • Для кожного бажаючого прийняти участь в конкурсі для веселої компанії необхідно підвісити на дереві пляшку, наповнену водою.
 • Потім по черзі, за певний час учасники з зав'язаними очима і повинні з допомогою великої палиці бити ємність з водою до тих пір, поки вся рідина не виллється.
 • Попередньо учасника потрібно розкрутити довкола своєї осі, щоб трохи дезорієнтувати.
 • Той з учасників, хто витратить меншу кількість часу на це «завдання», стане переможцем і володарем призу.

«Кам'яна гірка»

 • Учасники конкурсу розбиваються на команди з рівною кількістю людей: десь по 5-6.
 • Перед кожною командою ставиться завдання: спорудити кам'яну «вежу».
 • Ведучий дає сигнал, і гравці приступають до пошуку каміння, щоб побудувати з них башту.
 • Складність конкурсу в тому, що будівництво відбувається за допомогою босих ніг, без використання рук.
 • Через п'ять хвилин підбиваються підсумки, чиє споруда найвище – та команда вважається переможцем.

Осінні конкурси для веселої компанії на природі

«Обід – за розкладом»

 • В конкурсі для веселої компанії можуть брати участь кілька команд з трьох осіб. Командам вручається якийсь овоч або фрукт (морква, яблуко).
 • Перші учасники команд повинні швидко почистити овоч/фрукт, другі — подрібнити на тертці, і треті — з'їсти.
 • Та з команд, яка зробила всі маніпуляції за менший час, отримує приз.

«Райдужна природа»

З увазі нескладний конкурс, однак, щоб виконати всі умови, доведеться постаратися.

 • Учасники розбиваються на команди з рівною кількістю людей. За сигналом ведучого, всі біжать шукати предмети всіх кольорів веселки (червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий).
 • Це можуть бути будь-які предмети: камінчики, шматочки скла, листочки, гілочки і т. д.
 • Знайшовши всі фрагменти, команда повинна скласти з них райдужний спектр. Хто впорається із завданням першим, стає переможцем.
І восени можна провести чудовий час на природі

«Дрова для багаття»

Правила досить прості: потрібно за певний проміжок часу (напр.: дві-три хвилинки) зібрати якомога більше хмизу для вогнища. Переможцем призначається той, чия оберемок гілок виявиться найбільш значною. По закінченні конкурсу весь хмиз можна згребти в одну купу і розвести величезний, жаркий і веселе багаття, поєднавши таким чином, приємне з корисним.

«Кращий шеф-кухар»

Відпочинок на пікніку передбачає не тільки активні ігри, але і смачну і красиву їжу. Цей конкурс розрахований на виявлення креативу у присутніх. Отримавши шампур і невеликий набір продуктів, кожному учаснику дається шанс за допомогою власної уяви, створити найбільш апетитний і яскравий шашличок, придумавши своєму назва страви. За кожен шедевр будуть голосувати всі присутні, визначивши, таким чином, переможця.

Відео: Веселі ігри на природі