Сценарій святкування Трійці в сільському клубі, Будинку культури: ігри, конкурси, частівки, концерт. Скільки днів святкується Трійця? Як святкувати Трійцю правильно?

Дана стаття пропонує вам поради та ідеї для організації сільського свята на честь Трійці.

Зміст

Скільки днів святкується Трійця і як її правильно святкувати?

Трійця – важливий православний свято, яке дуже люблять і шанують віруючі люди. З цим святом пов'язано дуже багато традицій і звичаїв, які можна і потрібно шанувати. Свято Трійця – це свято життя і природи. Головним символом торжества виступає молоде дерево або гілки берези, які порівнюють з буйством молодого життя.

У цей день усі радіють, бенкетують та співають пісні. Церква готується до зустрічі Трійці за цілий тиждень. Робиться це за коштами спеціальних молебных пісень і прикраси храму зеленню. Цікаво те, що Троїце передує ще Троїцька Батьківська Субота – день, в який потрібно поминати покійних предків і близьких, які пішли з життя за коштами самогубства (єдиний день, коли робити це дозволяє церква).

Православні ж люди (не священнослужителі) святкують Трійцю один день. Свято завжди випадає на неділю. В цей день категорично заборонено працювати на землі, прати і шити. Дозволено тільки куховарити, готувати їжу і здійснювати дрібні справи по господарству (якщо, наприклад, щось розсипалося і це потрібно терміново прибрати).

ВАЖЛИВО: Вважається, що якщо людина порушує цей звичай святкування Трійці і займається повсякденною роботою, він легко накликає на себе неврожай, хвороби худоби і власний недугу.

Після Трійці слід тиждень святок, а після них приходить Петрів піст. Точної дати в посту немає, так як його часові відрізки залежать тільки від того, як рано чи пізно святкується році Пасха.

Як святкують Трійцю:

  • В суботу перед Трійцею поминають померлих рідних, відвідують і приводять в порядок їхні могили.
  • У неділю люди йдуть у храм на молитву, ставлять свічки за здравіє у потрібних ікон і свічки за упокій душ.
  • У неділю прийнято прикрашати будинок гілками молодих дерев, бажано берези, щоб привернути до себе благополуччя і здоров'я.
  • У зелені свята прийнято відвідувати рідних та близьких, навідуватися в гості до друзів і влаштовувати бенкети.
Церковне святкування Трійці

Сценарій святкування Трійці в сільському клубі, Будинку культури

В сільській місцевості такого церковного свята, як Трійця, приділяється набагато більше уваги. Справа в тому, що люди, які живуть в селах і селах, більше набожними і праведними, вони шанують традиції предків. Часто за придумування сценарію і проведення свята, здатного подарувати радість всій окрузі і жителям, беруться спеціальні сільські організатори, на допомогу яким будуть ідеї з даної статті.

ВАЖЛИВО: Якщо дозволяють погодні умови, свято на Трійцю краще всього проводити під відкритим небом, щоб повністю насолодитися красою і єдністю з природою. Якщо можливості немає, то захід, проведений в клубі чи Будинку культури, теж допустимо.

Варіанти вступної промови:

Варіант № 1
Варіант № 2
Варіант № 3

ВАЖЛИВО: У вступній частині свята так само добре розповісти глядачам про історію святі, причини його виникнення і назві. Підносити інформацію слід доступним легкою мовою, добре показувати картинки і зображення.

Історія виникнення Трійці

Добре урізноманітнити розважальну програму великою кількістю віршів і поздоровлень. Читати ці рядки можуть усі бажаючі, адже найважливіше — донести їх зміст.

Вірші для організації свята на Трійцю:

Вірші № 1
Вірші № 2
Вірші № 3
Вірші № 4

Конкурси для святкування Трійці: чим урізноманітнити програму?

Особливе місце у святі займають розваги та конкурси. Вони неодмінно піднімуть настрій усім присутнім і дозволять отримати приємні емоції від усього торжества. Краще всього проводити подібні конкурси на свіжому повітрі, так як вони активні і вимагають не тільки достатньої кількості території, але і виплеску енергії.

Конкурси на Трійцю:

Розвага «Дерево»
Конкурси для дорослих
Традиційний конкурс для села
Конкурс на Трійцю
Цікавий конкурс

Відео: «Трійця в селі»

Ігри для святкування Трійці на вулиці і в приміщенні для дорослих

В залежності від того, яка аудиторія збереться на святі в сільському Клубі чи Будинку культури, можна влаштувати розважальні ігри. Природно, старше покоління не захоче брати участь, а молоді люди і діти отримають від цього максимальне задоволення.

Відео: «Трійця в селі»

Ігри на Трійцю для дітей: як розважити дітей на святі?

Відео: «Трійця в селі»

Сценарій концерту на Трійцю в сільському клубі, Будинку культури

Урізноманітнити святкову програму для дорослих допоможуть веселі пісні. Їх можуть співати все, а можуть лише бажаючі: дорослі, діти, старики, хори або солісти. Заздалегідь розповсюдьте слова, щоб кожен знав їх.

Пісні на Трійцю:

Пісні № 1
Пісні № 2
Пісні № 3
Пісні № 4
Пісня № 5

Коломийки на Трійцю, пісні для розважальної програми

Коломийки на Трійцю
Троїцькі коломийки

Відео: «Трійця в селі»

Що за традицією спалювали дівчата на Трійцю?

Одна з давніх сільських традицій на Трійцю свідчить, що молодим дівчатам слід під кінець дня спалювати старі чоловічі штани. Їх можна було напхати соломою, а можна було просто підвісити на жердині. Причина ритуалу дуже проста, вважалося, що цей вогонь дозволить в селі з'явитися нареченим (тобто хлопці стають більш сміливими і роблять пропозиції своїм дівчатам).

Відео: «Трійця традиції»