Цікаві ігри та конкурси на первинне знайомство та вторинне закріплення знайомства в таборі для дітей молодших загонів: 10 кращих ігор та конкурсів

Ігри для дітей молодшого шкільного віку — це веселе проведення часу, що дозволяє швидко познайомитися і згуртуватися.

Зміст

Перший час перебування дітей у таборі літнього відпочинку завжди спрямоване на розкріпачення хлопців і знайомство один з одним.

 • Для дітей молодшого шкільного віку підходять ігрові конкурси у колі, з піснями чи віршами.
 • Добре провести вечір знайомств вже в перший день перебування дітей у таборі, щоб утворився колектив зміг згуртуватися і зблизитися.
 • У цій статті ви знайдете 10 кращих ігор і конкурсів на первинне знайомство та вторинне закріплення знайомства для дітей молодших загонів.

Гра на первинне знайомство та вторинне закріплення знайомства: «Калейдоскоп імен»

Гра-конкурс для того щоб познайомитися

Відмінна конкурсна гра, що дозволяє малюкам познайомитися і запам'ятати імена один одного. Її часто використовують на дитячих святкових заходах і в перший час початку функціонування таборів відпочинку та інших колективів.

Вожатий спочатку звертається до дітей зі словами:

«Щоб дізнатися ваші імена, я буду називати букву. Якщо ваше ім'я починається з цієї букви, ви повинні встати і назвати своє ім'я».

 • Перша літера «А» — піднімаються малюки, чиє ім'я починається на цю букву і голосно говорять, як їх звуть.
 • Продовження — літера «Б» — тепер встають малюки, чиє ім'я починається на цю букву і голосно говорять, як їх звуть.
 • Настала черга літери «В» — також встають діти, чиє ім'я починається на цю букву і голосно вимовляють, як їх звуть і так далі.

Важливо: Вожатий повинен стежити за тим, щоб гра проходила в ритмічному темпі, інакше малюкам стане нудно.

Гра на первинне знайомство: «назви Своє ім'я і моє скажи!»

Гра-конкурс для того щоб познайомитися

Цей конкурс відмінно підходить для школярів у віці від 7 до 12 років на первинне знайомство.

 • Головне в цьому конкурсі — познайомити всіх учасників.
 • Всі діти сідають в коло разом з організатором.
 • Спочатку називає своє ім'я вожатий. Потім повинен представитися наступний гравець, що сидить поруч з ним.
 • Так виконується по колу: кожен дитина називає своє ім'я і ім'я поруч сидить.
 • Якщо хтось забуває імена і не називає їх, то повинен швидко встати, оббігти всіх дітей і повернутися на своє місце.

Вожатий при цьому говорить лічилку:

Слова вожатого

Поки вожатий вимовляє ці слова, дитина повинен оббігти коло, повернутися туди, де він перебував і назвати ім'я поруч сидячої людини і своє ім'я. Дітям цікаво, так як вони намагаються запам'ятати ім'я, щоб не бігати, і добре запам'ятовують імена інших хлопців у загоні.

Гра на вторинне закріплення знайомства: «Чорний кіт»

Гра-конкурс для того щоб познайомитися

Дітки повинні встати в коло. Одного малюка ховають за маскою кота і ставлять за стіну або невелику ширму, щоб його не впізнали за одягом або зовнішніми ознаками.

Вожатий каже:

«Відшукайте мені кота».

Всі діти розгортаються і намагаються дізнатися, кого немає в їхньому колі. Вожатий знову повторює:

Слова вожатого

Хто розуміє, ким є пропажа — називає ім'я. Якщо згадати не виходить, то всі разом по команді ведучого треба сказати такі слова:

Чорний кіт, чорний кіт,
Ми кричимо, а він співає.

Кіт повинен сказати будь-яке слово або промяукать. Тепер діти вгадують дитину по голосу і вимовляють його ім'я. Коли ім'я названо правильно, кіт виходить і знімає маску. Потім вибирається інша дитина і гра повторюється.

Порада: Щоб було цікавіше, можна зробити кілька котів. В цьому випадку доведеться намалювати ще масок і спорудити ширм, щоб ховати за них дітей у масках.

Гра на вторинне закріплення знайомства: «Я принцеса»

Гра-конкурс для того щоб познайомитися
 • Всім потрібно встати в коло і придумати ім'я або назва відомого героя з мультфільму або казки: Дон Кіхот, Принцеса, Страховище і так далі.
 • При цьому потрібно подумати про те, який рух потрібно виконати, щоб воно характеризувало цього персонажа. Наприклад, Принцеса робить реверанс, Потвору страшну рожицю і так далі.
 • Тепер починається гра: перший гравець показав хто він, другий повинен повторити дії першого і відгадати хто він.
 • Помилитися можна у вгадуванні персонажа, але жест повинен бути повторений правильно.
 • Якщо хтось помиляється і неправильно повторює гримасу сусіда, тоді ланцюжок починається заново.

Імена в цій грі не вимовлялися, але зате діти згуртувалися і добре повеселилися.

Гра на первинне знайомство: «Сніжний ком»

Гра-конкурс для того щоб познайомитися

Ця гра допомагає дітям познайомитися молодших загонів.

 • Починає гру вожатий, називаючи своє ім'я.
 • Поруч сидить або стоїть дитина називає ім'я вожатого і своє ім'я.
 • Поруч з ним стоїть дитина називає вже три імені разом зі своїм. Так продовжується, поки всі діти не вимовлять імена інших і своє ім'я.
 • При цьому потрібно стежити, щоб діти не повторювали просто імена, як папужки, а вожатий повинен акцентувати увагу саме на запам'ятовування людини, додаючи при кожному вимовленому новому імені невелику характеристику зовнішнього вигляду: «Це у нас усміхнений Ілля» або «Світла з цікавими шпильками» і так далі.

Останнім повинен назвати імена всіх хлопців вожатий, показуючи тим самим, що запам'ятати ім'я кожного просто.

Гра на первинне знайомство: «Дівчатка-хлопчики»

Гра-конкурс для того щоб познайомитися

Діти сідають один навпроти одного на лави чи стільці. В одному ряду сидять дівчатка, а в іншому — хлопчики. Спочатку хлопці називають будь-які дівчачі імена. Якщо є дівчатка з таким ім'ям, то вони повинні піднятися і розповісти про себе таку інформацію: з якого регіону приїхала, в якому класі навчається і так далі. Потім дівчатка називають хлопчачі імена. Конкурс триває до тих пір, поки імена всіх дітей не будуть названі.

Гра на первинне знайомство: «Тезки»

Всі діти сідають у коло. Вожатий вимовляє будь-яке ім'я. Діти з цим ім'ям встають. Якщо знайшлося два і більше дитини з таким ім'ям, то вожатий звертає на цей факт увагу і інші діти плескають у долоні. Якщо ім'я єдине в загоні, то на першу літеру імені, діти придумують компліменти і говорять їх. Це дуже кумедний конкурс, що дозволяє швидко познайомитися і запам'ятати імена.

Гра на первинне знайомство та вторинне закріплення знайомства: «Скажи ім'я в центрі кола»

Малюки стають у коло. За годинниковою стрілкою, починаючи з вожатого, кожен вимовляє свої ім'я або просто представляється так, як йому хотілося б щоб його окликали. Наприклад, Надюшка, Светик, Іван Іванич і так далі. До такого подання можна додати прикметник, що характеризує дитини або якийсь рух, вказує на характер.

Гра на первинне знайомство: «Знайомство на час»

Гра-конкурс для того щоб познайомитися

Усі учасники збираються на вечір знайомств. Вожатий спочатку пояснює правила гри, а потім засікає хвилину на секундомірі. Дітям необхідно за певну кількість часу познайомитися з великою кількістю хлопців, знизавши при цьому кожному руку. Коли час закінчується, вожатий каже «стоп» і знайомства припиняються. Тепер кожна дитина по черзі повинен сказати, зі скількома людьми він познайомився, називаючи імена і вказуючи на людину, чиє ім'я називається.

Гра-конкурс на первинне знайомство: «Побудова»

За одну хвилину під музику дітям треба вишикуватися в шеренгу один за одним в алфавітному порядку імен. Наприклад: першим встане Аркадій, другим — Боря, третьої — Варя і так далі. Вожатий повинен перевірити правильність побудови. Завдяки цьому діти ще раз назвуть свої імена.

Ці ігри допоможуть дітям не тільки познайомитися, але і звикнути один до одного і згуртуватися. Після такого вечора знайомств, вони перестануть соромитися і знайдуть своїх друзів, з якими відмінно проведуть табірну зміну і не захочуть прощатися, коли прийде час роз'їхатися по домівках.

Відео: Ігри на знайомство для дітей. Рухлива гра «Скаче, скаче горобець»