Трійця для дітей: як пояснити дітям суть свята? Сценарій свята Трійці для дітей: пісні, ігри, малюнки, вироби

Стаття пропонує вам ідеї для організації дитячого свята на честь Трійці.

Сценарій свята «Трійця» для дітей в дитячому садку

Трійця – важливий православний і народний свято, до якого слід прищеплювати любов з маленького віку. Саме тому в дитячих садках, початкових класах школи і таборах вихователі часто влаштовують спеціальні заходи, присвячені Трійці.

Що може включати в себе сценарій свята:

 • Ознайомлення зі звичаями і давніми традиціями свята
 • Вірші та привітання зі святом
 • Святкові співи і танці
 • Конкурси та змагання
 • Ігри та розваги
 • Сценки
 • Демонстрація малюнків та поробок до свята

ПОРАДА: Свято, присвячений Трійці краще всього проводити на вулиці, якщо вам дозволяють погодні умови. Свято це – торжество життя і краси природи.

Мета свята – розповісти дитині про те, які існують традиції у його народу, навчити поважати предків і свою країну, прищепити любов до Бога і навчити вести себе добре, доводячи своїми вчинками повагу до оточуючих.

Починати захід випливає з інформації про те, як прийнято відзначати свято. Вихователь чи вчитель розповідає про те, як прикрашають будинки і храми в Трійцю гілками берези і що вона символізує. Вступна частина повинна бути не довгою, але цікавою, з добре складеною мовою. Діти повинні слухати оповідача з інтересом.

Вступна частина для дитячого сценарію на Трійцю

В організації свята для дітей важливо зробити більше ухил у бік охорону навколишнього середовища і любові до всього живого, так як Божественне значення свята може бути діткам незрозуміло. Наповніть свято гарними віршами про Трійцю, символ свята – берізку і добрими побажаннями. Ці вірші ви зможете роздати всій групі, щоб кожен міг взяти участь.

Вірші для розподілу між дітками на свято:

Вірші для свята Трійці у дитячому садку

Для того, щоб урізноманітнити свято і подарувати настрій дівчаткам, помічникам провідного слід прикрасити у цій частині урочистості всіх дівчаток яскравими стрічками. Хлопчикам так само можна пов'язати стрічки на руки, щоб вони відчували свою важливу участь.

Прив'язування яскравих стрічок до молодої березі

Ще одна ідея для свята — запропонувати дітям розкрутити стрічкову карусель. Це старовинна забава, яка асоціюється з сонцем і веселощами. Дітям обов'язково сподобається брати участь у подібному розвазі. Організувати його не складно, все що вам потрібно — це каркас і велика кількість довгих стрічок. Під час розкручування каруселі можна співати пісні.

Варіант стрічкової каруселі

Пісні до Трійці для дітей: варіанти пісень, слова

Урізноманітнити захід можна, включивши в нього велику кількість пісень. Весела пісня здатна не тільки підняти настрій, але і надати позитивний вплив, навчити бути добрим і люблячим природу людини. Пісні для такого свята, як Трійця, не обов'язково повинні бути Божественними. Для маленьких дітей добре включити в програму пісні про природу, берізки, інших рослинах, літо, сонечко і світі.

Варіанти пісень для свята:

Пісня № 1
Пісня № 2
Пісня № 3
Пісня № 4

Ігри до Трійці для дітей: як розважити дітей?

Цікаві ігри та розваги зможуть подарувати дітям приємні емоції від свята. Ігри повинні мати добрий сенс, і крім того, що їм слід бути цікавими, він потрібно прищеплювати дітям хороші звички і любов до природи.

Ігри:

 • «Дзвіночок». Правила прості: дітки стають кругом. Одному учаснику дається дзвіночок. Вмикається весела музика. Дітки повинні передавати один одному цей дзвіночок, поки не закінчиться музика. На кого музика закінчується, той з гри вибуває. Гра вчить дітей бути активними, думати і приймати рішення швидко.
 • «Змійка». Завдання ведучого вибудувати всіх діток в одну шеренгу змійкою. Всім учасникам слід зав'язати очі (для цього можна використовувати стрічки). Очі не зав'язуються лише першому учаснику. Він повинен провести всіх діток, які будуть триматися один за одного, довіряючи своєму поводырю. Гра вчить не тільки довірі, але і орієнтуватися на місцевості.
 • «Я найбільше люблю сонечко». У цієї гри досить вільні правила. Ведучому слід побудувати діток так, щоб було видно і чутно. Ведучий задає питання з ряду «Хто більше любить сонечко? Хто найбільше любить маму?» і так далі. Діти вигукують «Я!», і якщо це правда, повторюють рух за своїм провідним.
Ігри на трійцю для дітей

Малюнки до Трійці для дітей: ідеї для творчості

Важливе місце у розвитку дитини займає творчість. Виховувати і навчати дитину можна шляхом малювання та рукоділля. Саме тому включити образотворче мистецтво у розважальну програму — правильне рішення.

Що можна намалювати діткам на Трійцю:

 • Краєвид, природу, зелену діброву, берези
 • Ангелів, ікони, Божественних апостолів
 • Побажання на Трійцю: букети, подарунки
 • Святкуючих людей, святки
 • Стрічкове колесо
 • Бенкет, частування
 • Церква, храм, лавру

Дитячі малюнки на Трійцю:

Танцюючі дівчата навколо берези
Святкування Трійці: малюнок фарбами
Дівиці біля води на Трійцю
Трійця: апостоли
Барвисті дитячі малюнки на Трійцю
Що намалювати на Трійцю?
Дитячий малюнок: береза
Дитячий малюнок фарбами: береза

Вироби до Трійці для дітей: ідеї для творчості

Для тих, хто не вміє малювати, можна буде зайнятися виробами:

Варіанти виробів на Трійцю
Листівки на Трійцю своїми руками
Цікаві варіанти виробів на Трійцю

Трійця для дітей: презентація, пояснення суті свята

Перед тим, як починати свято, вихователю або ведучому важливо знати про те, що далеко не кожна дитина має поняття про те що таке Трійця. Для цього, якщо є умови, можна включити на проекторі або телевізорі спеціальний мультфільм або відео, яке має потрібну інформацію, викладену доступним шляхом.

ВАЖЛИВО: Якщо ви вмієте, зробіть презентацію на комп'ютері, склавши разом кілька картинок з описами і символами свята: ікона Трійці, ангели, берези, співи і танці.

Відео: «Моя береза — мультфільм для дітей»