Як зв'язати красиві следка спицями жіночі, чоловічі і дитячі: схеми з описом, покрокова інструкція для початківців. Як зв'язати следка на двох спицях прості, без шва, з візерунком, косами по краях, ажурні, глибокі, укороченими рядами, з підошвою Плете

Створити самостійно следка спицями просто. Опис міститься в статті.

Зміст

Следка, створені своїми руками з м'якої пряжі — це теплий предмет одягу, який приємно і зручно носити взимку під зимове взуття і вдома. Це щось середнє між шкарпетками і капцями. Їх можна подарувати своїм друзям або близьким. Як самостійно створити следка, описується в даній статті. Нижче ви знайдете докладні схеми з описом.

Як зв'язати следка прості на двох спицях: покрокова інструкція для початківців

Для в'язки подследников краще використовувати акрилові нитки з додаванням вовни. Завдяки цьому вироби вийдуть м'якими, теплими й приємними на дотик. Такі «тапочки» відмінно підійдуть для носіння взимку. Якщо следка потрібні для шкарпетки в міжсезоння, то їх можна пов'язати з х/б ниток. В них не будуть потіти ноги, в них завжди зручно і комфортно. Ось покрокова інструкція для початківців, яка допоможе зв'язати підслідники прості на двох спицях:

Розмір виробу — 38. Знадобиться 1 моток тонкого акрилових ниток з додаванням вовни.

Наберіть 35 петельок
5 рядів рубчиком, решта осіб-е.
Вив'язування п'яти
В'язка п'яти
В'язка ступні і миска
Опис процесу в'язання
Готовий следок
Закінчення в'язки

Подивіться наочно у відео, як можна ще зробити підслідники за допомогою двох спиць — легко і з мінімальними витратами часу.

Відео: Следка на двох спицях легкий спосіб в'язання

Як зв'язати следка на двох спицях без шва: схема з описом

Розмір виробу 37-38.

Следка
Схематичне зображення в'язки
В'язання з 1-го по 8-й ряд
В'язання підошовної частини

Ще одна цікава безшовна модель подследников може бути зроблена по-іншому. Детальніше дивіться у відео.

Відео: Супер зручні следка без швів на двох спицях. Урок 269

Як зв'язати следка на двох спицях з красивим візерунком: схема з описом

В шкарпетках або подследниках з оригінальним малюнком-зображенням можна сміливо зустрічати гостей — це буде ошатно і красиво. В'яжеться така модель також легко, як і попередня — на двох спицях. Малюнок простий і його зможе створити навіть майстриня-новачок. Вивчіть схематичне зображення з описом і ви зможете створити в'язані підслідники на двох спицях з шикарним малюнком:

Розмір виробу — 38. Знадобиться половина мотка одного кольору і половина або навіть менше — іншого відтінку. Ви можете зв'язати следка одного кольору, але в двох тонах вийде більш цікаво і оригінально.

Следка з цікавим малюнком
Початок в'язання
В'язання з ниткою іншого кольору
65 петельок на двох спицях
П'ята вывязывается як у носка
Підсумковий результат

Норвезька візерунок виглядає оригінально і підходить для речей, які треба носити взимку. Цей візерунок зимовий, новорічний. В'язати його нескладно, але потрібно дуже уважно дотримуватися черговість всіх рядів, щоб вийшов рівний і красивий візерунок.

Следка норвезьким візерунком
Схематичне зображення в'язки
Докладний опис процесу вив'язування

Відео: Следка з норвезьким візерунком. В'язати чи ні?

Як зв'язати следка на двох спицях з косами по краях: схема з описом

Щоб створити в'язані коси на спицях, знадобиться ще третя в'язальна голка. У пропонованій нижче моделі ми будемо використовувати голки для в'язання шкарпеток з волосінню. Схема в'язання проста, а докладний опис — все це допоможе створити следка з косами по краях.

З 1 по 18 ряд
Ось що вийшло
З 19 по 40 ряд
Ось що вийшло в результаті
В'язка підошовної частини
П'яткова в'язка
Вив'язування довжини следочка
Коси ззаду

Аналогічно зв'яжіть другий угод.

Як зв'язати следка на двох спицях ажурні: схема з описом

Для ажурних подследников нитки вибирайте щільні, щоб модель в результаті добре тримала форму. Нижче дано опис схеми в'язання на три розмірних ряду: 35/37, 38/40, 41/43, які підходять на таку довжину стопи 22, 24, 27 див. Підготуйте для процесу не більше 1 мотка ниток, голки шкарпеткові на 2,5. Отже, схема з описом, за допомогою якої ви зможете створити підслідники на двох спицях ажурні:

Візерунок «Ажур»

Наберіть на дві голки 57 (57) 61 петлю. Потім переходьте на в'язання по колу. Перша лінія в'язки — особові, друга — виворітна. Потім вывязывайте візерунок за схемою №1.

Схематичне зображення в'язки
Вив'язування п'яти, стопи та миска

Відео: Красиві следка спицями. В'язання следков. Следка спицями.

Як зв'язати следка на двох спицях глибокі: схема з описом

Глибокі райдужні следка

Глибокі следка такі ж теплі, як і шкарпетки. Вони не підходять для носіння до модельного взуття, але їх приємно одягати вдома, і з їх допомогою можна похвалитися перед гостями своїми вміннями красиво в'язати. Нижче ви знайдете опис в'язки райдужних следков. Основний колір буде один, а 2-3 інших відтінки ниток необхідні, щоб надати моделі цікавого лиску. Ось схема з описом глибоких райдужних следков, пов'язаних на двох спицях:

Потрібно один моток пряжі основного кольору і трохи ниток соковитих відтінків.

Вив'язування з 1 по 16 ряд

Також зв'яжіть другий угод. Така модель відмінно прикрасить ваше життя, особливо похмурими зимовими вечорами.

Як зв'язати следка на двох спицях різнокольорові із залишків пряжі: схема з описом

Якщо ви в'яжете, то у вас обов'язково є залишки різнокольорової пряжі, яку хотілося б куди-небудь прилаштувати. Відмінна можливість для цього — пов'язати следка на двох спицях різнокольорові із залишків пряжі. Вийде в підсумку так, як ніби ви в'язали спеціально по техніці печворк — це техніка клаптикового в'язання. Ось схема з описом:

Підготуйте пряжу однієї товщини, але різних кольорів. Це може бути два і більше відтінку. Чим більше ви поєднуєте кольорів в одній моделі, тим цікавіше.

Вив'язування із залишків пряжі квадратами
Кожен квадрат в'яжеться окремо
В'язання клаптя п'яти
Збір підошви з квадратів
Следок готовий

Ось ще один приклад, як можна пов'язати стильні следка із залишків пряжі — прості, але теплі і цікаві.

Різнокольорові вироби із залишків пряжі

Як зв'язати следка на двох спицях укороченими рядами: схема з описом

Короткі лави у в'язанні спицями

В'язання укороченими рядками — це проста техніка в'язання, але вироби виходять оригінальними і красивими. Такі підслідники ви зв'яжете за пару годин — швидко і просто. Ось схематичне зображення в'язки з описом для подследников на двох голках укороченими рядами:

Знадобляться нитки двох тонів, бажано щільна килимова. Розмір — 38, довжина стопи — 24-25 див. Візьміть половину мотка одного кольору — основного і трохи менше — іншого кольору.

Опис роботи — початок
Продовження в'язки коротких рядів
Простежується візерунок
Закінчення в'язання трохи по технології вкорочених рядів

Важливо: Пов'язаний півколо може бути довший або коротший, залежно від розміру вашої стопи. Тому під час в'язки — приміряйте.

Як зв'язати следка на двох спицях з підошвою Плетінка: схема з описом

Підслідники з плетеними підошвою виходять теплими та комфортними. Пряжу використовуйте акрилову з шерстяною ниткою. В'язати таку модель легко. Для п'яти можна додатково «пустити» синтетичну нитку для міцності. Ось схематичне зображення в'язки з описом для подследников на двох голках з підошвою Плетінка:

Плетені підошва
Опис вив'язування

Як зв'язати следка на двох спицях ялинкою: схема з описом

Ялинковий візерунок

Пряжі знадобиться небагато: по половині мотка обох кольорів. Вийдуть следка 38 розміру. Починайте в'язати так:

Процес в'язки

Ось схема в'язання візерунка «Ялинка»:

Схематичне зображення візерунка Ялинки

Як зв'язати следка на двох спицях ромашка: схема з описом

Якщо ви хочете зв'язати ромашку на тапочках, тоді доведеться використовувати гачок, так як цю деталь потрібно вив'язувати по колу. Можна зв'язати звичайні следка за будь-яких вищеописаним схемами, і прикрасити їх квіткою ромашкою, пов'язаних гачком. У цій статті на нашому сайті ви можете прочитати, як правильно в'яжеться квітка, наприклад, візерунком «Попкорн». За допомогою такого візерунка можна пов'язати красиву ромашку, яка прикрасить ваші следка. Ось схема в'язання шишечки візерунка «Попкорн»:

Ромашка візерунком «Попкорн»

Як зв'язати следка на двох спицях португальські: схема з описом

Візерунки Португалії
Оригінальна опис на португальському
Переклад позначень з португальської мови

Як зв'язати следка на двох спицях жіночі: схема з описом

Ось ще одна модель жіночих подследников — цікава і незвичайна. Зв'язати її просто, а захоплення ваших подруг і родичів не буде межі. Ось схематичне зображення з описом для подследников на двох голках жіночих з ремінцем-зав'язкою:

Стильні тапочки-следка

Як зв'язати следка на двох спицях чоловічі: схема з описом

Чоловічі подследы створити також просто як і жіночі. Нижче представлені схеми та описи в'язки двох моделей чоловічих следков. Вашій другій половинці обов'язково сподобається одна з них. Виберіть нитки улюбленого кольору чоловіка і приступайте до роботи. Можна обійтися навіть без схеми — все просто. Опис в'язки следков на двох спицях чоловічих:

Знадобиться 1,5-2 мотка ниток. Розмір — 41-44.

Чоловічі тапочки-следка
Опис роботи

По закінченню в'язання всі петлі закрийте. Ось ще один опис в'язання чоловічих следков:

Знадобиться 1,5 мотка ниток. Розмір — 43-44.

Чоловічі следка-тапки
Опис роботи

Порада: При в'язці підошви використовуйте нитку, складену в два шари. Так виріб вийде більш міцним і носким.

Як зв'язати следка на двох спицях дитячі: схема з описом

Дитячі следка повинні бути яскравими і красивими. Напевно, у вас є різнокольорові нитки, які залишилися після в'язки інших виробів. З них можна створити своїми руками гарні тапочки, які сподобаються вашому малюкові.

Різнокольорові следочки для дитини

Приготуйте нитки різних кольорів. Чергувати колір можна через 2-4 ряди. Нитки краще підбирати контрастних кольорів. Розмір — 34-35. Ось схема з описом:

Схематичне зображення і процес в'язки

Відео: дитячі следочки — тапочки, в'язання спицями

Таблиця жіночих, чоловічих і дитячих розмірів следков і подследников для в'язання спицями

Следка — це те ж саме, що і шкарпетки, тільки короткі. Тому для розрахунку петель для конкретного розміру, можна використовувати таблицю розмірів шкарпеток. З цієї таблиці легко підрахувати, скільки петель в'язати для того або іншого розміру, і окремої частини трохи. Наприклад, ступні, миска або п'яти.

Розмірна таблиця

Найкрасивіші следка на спицях жіночі, чоловічі, дитячі: фото

Завжди хочеться зв'язати для себе або своїх домочадців красиву річ, щоб вона дарувала позитивні емоції. Ось кілька фото, на яких зображені красиві моделі жіночих, дитячих і чоловічих следков:

Своєрідні моделі жіночих тапок-следков
Вишукана модель тапок-следков
Яскраві следка
Следочки з неповторним візерунком
Следка-балетки для дівчинки
Глибокі следочки
Цікава дитяча модель следков
Цікава дитяча модель следков
Цікава чоловіча модель следков

Відео: Следка спицями в японському стилі. Дуже просто і легко. Докладний майстер-клас.