Поколювання внизу живота при вагітності на ранніх і пізніх термінах: причини. Поколювання в грудях і сосках при вагітності, годуванні груддю і після годування: причини

Жінка, перебуваючи в положенні, часто може відчувати больові відчуття. Відбувається це тому, що організм відчуває повну перебудову, як на гормональному, так і на фізіологічному рівні. Причини болю і їх наслідки перераховані в даній статті.

Зміст

Поколювання в животі при вагітності: причини

<>Вагітність — особливий період життя для кожної жінки. Саме в цей час кожна майбутня матуся повинна звертати увагу на всі особливості свого самопочуття, незвичайні відчуття і болі.

Мова йде про поколювання, які можуть супроводжувати вагітність у будь-якому терміні і триместрі: на ранніх і пізніх термінах. Причинами такого поколювання є різних фактори від біологічних процесів в організмі, до відхилень розвитку дитини в утробі.

Поколювання в животі при вагітності, що значить?

Розбиратися в причині поколювань в животі потрібно, орієнтуючись на строк вагітності.

Насамперед, слід згадати про те, що вами було з'їдено. Можливо, ви переживаєте отруєння. Якщо причини поколювань в животі пов'язані з важкою чи зіпсованою їжею, у вас так само будуть присутні такі симптоми, як:

 • Нудота і блювотні позиви (блювання у випадку сильного отруєння).
 • Спазми кишечника від кількох секунд до кількох хвилин.
 • Рідкий стілець і рясний метеоризм. Проблеми з дефекацією.

Впоратися з проблемами травлення, які служать причинами болю в животі при вагітності можна за допомогою прийняття активованого вугілля. Слід прийняти горизонтальне положення і почекати близько години, поки біль не вщухне.

Крім того, необхідно пити багато води. Активоване вугілля дозволено при вагітності, він не викликає абсолютно ніяких негативних реакцій і абсолютно безпечний.

Біль в животі, що виникла при отруєнні, дозволить усунути активоване вугілля

Поколювання внизу живота на ранніх термінах вагітності

Дуже часто жінок на перших строках вагітності супроводжують болісні відчуття, які відгукуються в області живота. Деякі з них тривожні, а деякі повністю від природних процесів організму.

Якщо жінка відчуває звичайні легкі поколювання — переживати не варто. Насамперед, це може бути пов'язано з тим, що м'язи черевної області намагаються адаптуватися до процесу виношування плоду. Це природна реакція м'язів, що розтягуються по мірі збільшення матки і «переміщення» внутрішніх органів.

Як збільшується матка під час вагітності?

Саме такі розтягування м'язів можуть давати відчуття поколювання. Більш сильний біль м'язи можуть давати при напрузі м'язів, яке відбувається під час навантажень, якщо людина сміється і навіть під час чхання.

Ще одна причина поколювань — надмірне здуття живота, яке може часто відбуватися на перших строках вагітності у жінки. Зміни в організмі часто призводять до розладу роботи травної системи все із-за тієї ж перебудови організму на новий лад».

Здуття живота може бути безболісним, а може приносити дуже болючі для жінки. Впоратися з такими відчуття допоможуть лікарські засоби на основі семитикона.

Ця речовина дозволяє м'яко вивести накопичилися гази природним шляхом і шляхом всмоктування в кишечник. Саме популярне ліки для дітей і дорослих — Еспумізан, він безпечний для вживання під час вагітності.

Біль в животі на ранніх термінах вагітності може бути причиною здуття живота

Поколювання внизу живота при вагітності на пізніх термінах

На пізніх термінах вагітності справа йде трохи інакше. Матка значно збільшується в розмірах і тому її великі обсяги часто дають хворобливі і дискомфортні відчуття в області живота.

Насамперед, страждає травна система. Жінка відчуває все розлади її роботи:

 • Пекуча печія, як в шлунку, так і по всьому стравоходу (іноді з нудотою).
 • Рідкий стілець або повна його відсутність, сильні запори і хвороблива дефекація.
 • Рясний метеоризм кишечнику через порушення процесу дефекації.

Впоратися з цими проблемами можна, якщо налагодити свою дієту харчування, рясно пити воду (не допускати зневоднення), здійснювати помірні фізичні навантаження і приймати ряд проносних препаратів м'якого дії.

Позбутися від болю під час вагітності допоможе налагодження режиму і меню харчування жінки

У строгому порядку слід виключити зі свого меню всі «закріплюють» продукти харчування: борошняні вироби, солодощі, рис. Необхідно обмежити вживання продуктів із сильним «газообразующим» ефектом: яблука, капуста, будь-які бобові, волоський горіх, виноград і ізюм, картоплю. Харчуватися слід по режиму, вживати багато кисломолочних продуктів, овочів і злаків.

Якщо болі в животі переслідує вас на третьому триместрі вагітності, вам слід звернутися до лікаря. Можливо, ваша матка знаходиться в тонусі, що дуже несприятливо. У такому випадку лікар призначає ряд засобів, що усувають спазми м'язів матки.

Якщо біль у животі мучить вас вже починаючи з 35 тижня, то причиною цього можуть бути, так звані, «тренувальні перейми». Це природний процес, який готує організм жінки до процесу народження дитини.

В даний період вагітності варто зменшити свою фізичну активність, більше часу проводити в спокійному горизонтальному положенні, не нервувати і не переїдати.

Біль у животі, яка з'являється на пізніх термінах, може бути «тренувальними пологами»

Поколювання в матці на ранніх термінах вагітності

Шлункова біль, біль у кишечнику і біль у матці істотно відрізняються один від одного. Найпростіша біль, яка може з'явитися в матці — це біль від розтягування її м'язових стінок. З'являтися вона може, починаючи з п'ятого тижня.

Якщо біль вас не сильно турбує і з'являється тільки при різких фізичних діях або після довгого відпочинку — переживати не варто.

Якщо ви відчуваєте поколювання вдень і вночі, у спокійному й активному стані, під час неспання і сну — це може бути причиною гіпертонусу матки. Такі поколювання так само природні, але не доброзичливі для плоду, так як можуть спровокувати викидень.

Поколювання в матці на пізніх термінах вагітності може відбуватися з причин тренувальних перейм. В даному випадку дівчатам слід проводити час у спокійному стані, багато не ходити, більше спати.

В будь-якому триместрі поколювання в матці можуть бути спровоковані сечовим міхуром. Справа в тому, що збільшена матка може тиснути на довколишні внутрішні органи, зокрема на міхур. Це неприємне і небезпечне явище.

Не рідко такий тиск може викликати кілька неприємних супутніх симптомів:

 • Пронос
 • Печіння
 • Блювоту
 • Підвищення температури
 • Нетримання сечі
 • Піхвові виділення

У будь-якому випадку, якщо біль у матці вам не дає спокою, з цим симптомом вагітна жінка повинна обов'язково звернутися до лікаря, щоб уникнути неприємних наслідків.

Біль у матці під час вагітності, причини болю

Поколювання в яєчниках правому і лівому на ранніх термінах вагітності

У деяких випадках під час вагітності на ранніх термінах жінка може помічати тягнучий біль і поколювання в яєчниках. Біль найчастіше віддає у поперек і може бути, як слабкої, так і дуже сильною. У будь-якому випадку це не нормальний стан жінки і воно вимагає діагностики.

Причини болю в яєчниках при вагітності:

 • Кіста жовтого тіла. Болить оболонка (те саме жовте тіло), з якої виходить яйцеклітина для запліднення. Цей фолікул завжди збільшується в розмірах, але іноді він досягає надмірно великих розмірів. Такий біль не відрізняється інтенсивністю, вона цілком природна і не потребує лікування.
 • Запальні процеси в яєчнику. Це захворювання гінекологічного характеру. Запалення визначається за допомогою аналізів. Лікувати будь-яке запалення слід в обов'язковому порядку, інакше така проблема здатна спровокувати ускладнення в розвитку плоду, а в гіршому випадку — викидень.
 • Кіста яєчника або полікістоз. Це пухлинні процеси, що вражають яєчник. В залежності від складності кісти, лікування може виникнути, а може і відсутнім до часу народження дитини.
 • Пухлина яєчника. Яєчник може мати, як доброякісну, так і злоякісну пухлину. Діагностується за допомогою УЗД і численних аналізів. Вимагає обов'язкового лікування.
 • Протікання труб кіста або порушення її цілісності. Вимагає обов'язкового хірургічного втручання. Характеризується сильними болями в яєчниках.
 • Крововилив, яке відбулося в яєчник. Може привести до летального результату, якщо вчасно не провести хірургічне втручання. Відбувається із-за травми, розірваної кісти, пухлини.
Причини болю в яєчниках на різних термінах вагітності

Поколювання в правому боці при вагітності

Якщо у вагітної жінки періодично з'являється біль у боці — це може сигналізувати про наявність деяких проблем в організмі. В залежності від того, де з'являється біль, можна виділити такі причини:

 • Біль у боці праворуч. Можливо, проблеми присутні в кишечнику. Так само варто перевірити стан здоров'я печінки і жовчного міхура.
 • Якщо разом з цим жінка відчуває нудоту і загальну слабкість організму — біль може говорити про наявність гепатиту іл ж панкреатиту.
 • Якщо разом з болем в правому боці присутня тягар — це може говорити жінці про присутність холециститу в її організмі, який часто виникає на тлі ослабленого гормонального фону.
 • Хворіти правий бік може із-за того, що зростаюча матка тисне на прилеглі органи і утрудняє відтік жовчі. Така проблема часто може супроводжуватися відрижкою, не рідко жінка відчуває печію разом з нудотою.

Діагностувати точну причину появи болів можна за допомогою консультації лікаря, аналізів і УЗД. Виправити порушення роботи травної системи допоможе налагоджене харчування.

Причини болю в боці при вагітності

Поколювання в промежини і статевих губах при вагітності

Під час вагітності жінка відчуває безліч змін у своєму організмі. Зміни так само може торкнутися і статевих губ. В даному випадку це стосується жінок на пізніх термінах вагітності.

Справа в тому, що тиск в тілі жінки набагато сильніше при вагітності, ніж до неї. Матка росте, вона тисне на всі внутрішні органи, які її оточують і погіршують кровообіг в цілому.

Плід, що знаходиться в матці, тисне на важливі кровоносні судини, внаслідок чого, циркуляція крові в статевих губах погіршується. З-за цього не рідко спостерігається набряк статевих губ і їх поколювання.

Такий процес цілком природний і не несе в собі ніякого негативного впливу на здоров'я жінки. Проте, спостерігати за станом жінки слід обов'язково тільки тому, що занадто порушений кровотік зможе спровокувати варикоз.

Біль, що виникає в статевих губах у вагітної жінки, що символізує порушення циркуляції крові в паху

Поколювання в грудях при вагітності

Перше, що відчуває жінка при настанні вагітності — неприємні відчуття в грудях. Зокрема, може відбутися її набухання, преувеличивание в розмірах і поява відчуття поколювання.

У деяких випадках больові відчуття в грудях настільки сильні, що навіть легко доторкнутися до грудей просто неможливо. Відбуваються такі зміни тільки тому, що грудна залоза «готується» до вироблення молока, яке необхідно буде при народженні дитини.

Молочна залоза розвивається протягом усіх дев'яти місяців і часто цей процес висловлюється покалываем. Найбільш сильні болі виявляються в області сосків. Сила подібних поколювань залежить тільки від того, наскільки чутливий чоловік.

Ще одна причина болю в грудях — приплив молока залози. Це може відбуватися на пізніх термінах вагітності і в період годування груддю.

Хворобливі відчуття і поколювання в грудях при вагітності

Поколювання в сосках при вагітності

Якщо у жінки починає боліти груди — це цілком може бути ознакою вагітність, що настала ще до здійснення професійного тесту. Справа в тому, що після того, як яйцеклітина запліднюється, вона починає провокувати вироблення організмом спеціального гормону — пролактину.

Пролактин, в свою чергу, стимулює грудні залози до зростання та розвитку. Робота молочних залоз часто «висловлюється» болем в самому чутливому місці грудей — в сосках. Не рідко вони починають хворіти при найменших подразненнях: при торканні з одягом, при замерзанні, при збудженні.

Зняти таку біль самостійно неможливо. Трохи послабити її допоможе повне розслаблення і тепло.

На пізніх термінах вагітності груди може розпочинати свою активну роботу по виробленню першого молока. Саме тому груди не тільки набухає, але і дуже сильно болить. Такий процес не рідко супроводжується відчуття печіння в сосках.

Чому виникає біль у грудях і сосках під час вагітності?

Поколювання в грудній залозі при лактації

Така біль цілком природною і не потребує лікування. У більшості випадків вона нешкідлива і терпима. Тільки жінки з підвищеною чутливістю тіла можуть скаржитися на невыносимые болі в області грудей під час годування дитини.

Процес утворення і припливу молока може бути болючим, якщо жінка переживає його вперше. Справа в тому, що вперше народжували жінки ще не розроблені канали сосків для подачі молока дитині. Розробка каналів дуже болюча, так як супроводжується фізичними маніпуляціями: розтягування, покусування, стискання.

Якщо біль локалізується в грудях, а не сосках, не проходить довгий час, носить тупий і тягне характер — слід дослідити її на наявність ущільнень. Маленькі щільні грудочки всередині грудей можуть бути причиною початку запального процесу молочної залози.

Больові відчуття в грудях під час годування груддю

Поколювання в грудях при годуванні і після

діагностики причини. Часто жінки під час лактації страждають запальними захворюваннями молочної залози — лактостазом.

Лактостаз характерний тим, що погіршує приплив молока. Саме тому груди може набухати і хворіти, а дитина не отримувати необхідної кількості їжі. Лактостаз часто відбувається тому, що мама не намагається повністю звільнити груди від кількості виробленого молока.

Якщо дитина насичується маленькою кількістю, що залишився молоко слід зціджувати самостійно вручну.

Лактостаз — причина болю і поколювань в грудях

Поколювання в яєчниках і грудей — ознака вагітності

Якщо жінка несподівано для себе відчуває біль в грудях і попереку — це цілком може бути ознакою вагітності на ранніх термінах. Саме запліднення яйцеклітини вже з перших годин починає впливати на перебудову організму.

Яйцеклітина провокує вироблення гормонів пролактину і прогестерону, які можуть бути присутніми тільки в організмі вагітної жінки. Гормони сприяють набуханню залоз, скорочення маткової стінки і збільшення яєчників.

Якщо абсолютно здорова жінка має такі симптоми, слід зробити тест на вагітність ,щоб виключити можливість наявності запального захворювання в яєчниках або грудей.

Відео: «Перші ознаки вагітності»