Коли, на який тижня, починає нудити при вагітності? Може нудити при завмерла, позаматкової вагітності? Як довго нудить при вагітності і коли перестане нудити? Різко перестало нудити при вагітності: що це значить?

Стаття розповість вам про всі аспекти нудоти і неприємних відчуттях в період вагітності.

Зміст

Може нудити і не нудити при вагітності?

Будь-яка жінка, переживаючи вагітність, стикається з неприємними відчуттями і поганим самопочуттям. Найчастіше жінку нудить або каламутить, причому відбувається це зовсім несподівано. У багатьох випадках різкий приступ нудоти – це і є симптом, який змушує жінку задуматися про те, що пора робити тест.

ЦІКАВО: До кінця не вивчено, чому ж жінку в положенні нудить, але це точно пов'язано з тим, який гормональний фон у неї в організмі. Існує цікава думка, яка стверджує, що нудота – це ознака процесу, що відбувається в організмі вагітної жінки, відповідального за розвиток мозку. Якщо у жінки сильний токсикоз, значить її малюк виросте розумним, але це лише здогадка.

Токсикоз – це нудота і блювота на перших, ранніх термінах вагітності. Сама назва «токсикоз» говорить про те, що організм ніби «отруюється» якоюсь речовиною (toxic – в перекладі «отрута»). Токсикоз – це своєрідна «боротьба» материнського організму з тими клітинами, які «захопили» її організм (тобто ембріон). А сам зародок намагається втриматися в тілі, переживши всі відторгнення. Вважається, що такий процес цілком нормальний, адже за таких умов відбувається «природний відбір»: слабкі клітини відторгаються, а сильні виживають, щоб привести на світ здорове і міцне потомство.

Нудота може бути присутнім не тільки в першому триместрі, але й супроводжувати жінку весь термін вагітності. Виникнення нудоти залежить тільки від індивідуальних особливостей жінки та стану її здоров'я. Дитина росте і розвивається всередині мами, посилюючи навантаження на всі внутрішні органи, і дуже часто трапляється так, що її організм просто «відмовляється» працювати нормально і реагує поганим самопочуттям.

Що може посилювати неприємні відчуття жінки:

 • Стреси. Емоційне здоров'я майбутньої мами безпосередньо пов'язане з фізичним. Цікаво, але жінок з бажаною вагітністю страждають меншим токсикозом, ніж ті, які завагітніли несподівано і боятися появи дитини.
 • Захворювання. Мова йде про сезонних і простудних проблеми: алергії або ж ГРЗ, які роблять організм ослабленим і дуже чутливим.
 • Перевтома і перенапруження. Навантаження на нервову систему слабшає імунну систему жінки і тому, вона частіше і чутливіші переживає токсикоз.

ЦІКАВО: Народне повір'я говорить, що жінки, які носять в утробі плід хлопчика, переживають більш сильний токсикоз, ніж ті, що носять дівчаток.

Перші ознаки токсикозу, а значить і вагітності, як правило, виникають тоді, коли жінка помічає затримку місячних. На цей момент плід існує вже 2-3 тижні. Тривалість токсикозу може бути різною, від кількох тижнів до кількох місяців і до останнього дня (тобто до пологів). Але є так само і випадки, коли жінку зовсім не нудить. Це зовсім не погано, адже хороше самопочуття говорить тільки про те, що жіночий організм швидко адаптувався до плоду і не відкидає його.

Як почуває себе жінка?

Коли, на який тижні, дні, місяці починає нудити при вагітності?

З'являється нудота, найчастіше, на 4-5 тижні після зачаття, коли відбувається зміна гормонального фону і прогестерон знаходиться у своїй відчутною концентрації.

Відчуття можуть посилюватися:

 • На нервовому грунті
 • Якщо ви зацикливаетесь на неприємних відчуттях і самі вселяє собі, що вам погано і нудить.
 • Після сну (ранкове нездужання)
 • На голодний шлунок
 • На повний шлунок
 • При перевтомі
 • Якщо ви відчуєте різкий запах (занадто задушливий)
 • Якщо ви знаходитесь у приміщенні, де мало повітря

Як довго нудить при вагітності і коли перестане нудити: звичайні терміни токсикозу

Токсикоз дуже «індивідуальний» та його інтенсивність безпосередньо пов'язана з тим, наскільки міцне здоров'я у жінки, в якому віці і як дотримується режиму здорового способу життя. Найчастіше жінки переживають «ранній токсикоз», коли організм тільки починає звикати до перебудов і змінює свій гормональний фон. Саме в цей час жінка переживає сильні позиви ранкової нудоти і блювоти, різко реагує на запахи, смаки, нервові переживання.

Нудота може виникнути вже тоді, коли ви чекаєте настання місячних, але їх немає. Саме в цей час замість звичного жінці гормону эстрагена, її опановує тілом «прогестерон» (його не рідко називають «гормоном вагітності» і навіть «вагітним гормоном»). Прогестерон активно захищає плід і сприяє його розвиток, але, на жаль, він негативно впливає на роботу органів ШКТ, сповільнюючи їх роботу.

«Ранній» токсикоз може з'явитися вже на 4 тижні (від зачаття) і зникнути приблизно через 2-3 місяці. Як правило, в другому триместрі вагітності для жінки настає саме спокійне, «тихе» і приємне відчуття вагітності без будь-яких неприємних наслідків. Але, після 6-7 місяці вагітності так само може з'явитися і «пізній» токсикоз, поява якого легко пояснити – плід росте і тисне на всі внутрішні органи матері, зміщуючи їх і розбудовуючи їх роботу.

Коли слід турбуватися про токсикоз?

Різко перестало нудити при вагітності: що це значить?

Якщо ваші неприємні відчуття пішли в термін (тобто ви плавно перейшли в другий триместр вагітності), то це цілком нормально. Це означає, що тіло повністю адаптувалася до дитини і організм виконує всі необхідні функції щодо життєзабезпечення плода.

Коли слід турбуватися:

 • Якщо сильний токсикоз з'являється абсолютно раптово і швидко зникає.
 • Якщо зникли разом з нудотою і такі ознаки, як «налиті грудей», перевтома і постійна сонливість.
 • Якщо зник токсикоз, але з'явилися болі внизу живота

Може нудити при завмерла, позаматкової вагітності?

На жаль, нудота і блювота можуть бути не тільки ознаками нормальної вагітності, але і відхилень в організмі. Наприклад, токсикоз не рідко виникає при позаматкової вагітності, адже, по суті, цей процес точно такий же, як і маткова вагітність (клітка прикріплюється до слизової і організм починає гормональну перебудову), але з невеликими відмінностями.

Дізнатися з 100% точністю, що у вас позаматкова вагітність допоможуть такі аналізи, як УЗД (на екрані точно буде видно місце кріплення заплідненої клітини) та аналіз крові (клітка, прикріплена не в порожнині матки, розвивається нормально і організм матері не виробляє достатньої кількості прогестерону).

Токсикоз (в даному випадку «отруєння організму» слід сприймати буквально) може виникати і у випадку завмирання плода. Тоді завмерлий ембріон починає виділяти токсичні речовини, які погіршують самопочуття жінки і навіть можуть призвести до летального результату, якщо від мертвого плоду не позбутися вчасно.

Дізнатися про те, що у вас завмерла вагітність помиє аналіз крові та УЗД, а «натякнути» вам на те, що в організмі щось не так допоможуть супутні симптоми: зникнення болю і неприємних відчуттів в грудях, з'являється токсикоз і дуже швидко проходить (вранці і ввечері), ви можете помітити деякі виділення, відчувати тягнучі болі в попереку і внизу живота.

Може нудити на першому тижні, до затримки при вагітності?

Нудота виникає приблизно через 3 тижні після зачаття. Саме стільки часу потрібно організму, щоб у ньому сталася гормональна перебудова. Ранні відчуття нудоти (наприклад, через 1 тиждень після зачаття), найчастіше спровоковані порушеннями роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту, самонавіюванням та нервовим перенапруженням.

Як розпізнати «здорову» вагітність?

Чому нудить під час вагітності?

Нудота – це проста реакція організму на зміни в роботі внутрішніх органів і нервової системи, зміну та перебудову гормонального фону. Деякі фактори можуть посилювати погане самопочуття жінки або ж покращувати відчуття. Наприклад, ретельна підготовка до вагітності (здоровий образ життя, заняття спортом і повноцінне харчування), симптоми слабшають і токсикоз проходить легше.

Щоб нудило менше, а токсикоз був легше, слід:

 • Питись здоровою їжею
 • Знайти режим харчування та не порушать його
 • Не переїдати і не голодувати
 • Не різко схоплюватися з ліжка вранці, а плавно починати свій ранок.
 • Не зловживати солодощами
 • Пити багато води і корисних напоїв (компоти, чаї, соки)
 • Уникати перевтоми і перенапруги
 • Приймати вітаміни
 • Добре висипатися
 • Часто бувати на свіжому повітрі
 • Відмовитися від алкоголю та куріння

Чи може при вагітності нудити вранці, вдень, ввечері?

Найчастіше, жінок переслідує ранкова нудота і нездужання під час вагітності. Але чутливі «майбутні матусі» не рідко негативно реагують на задушливі приміщення, замкнуті простору, різкі запахи і смаки. Тому, нудота може виникати у будь-який час доби, слабка або інтенсивна.

Відео: «Нудота при вагітності. Навіщо вона мамі? Як полегшити стан?»