Чи можна вагітним вино або шампанське? Келих вина або шампанського при вагітності: чи шкідливо це?

Сумісні алкоголь і вагітність? Чи можна пити під час вагітності і в яких дозах?

Зміст

Випила шампанське, не знаючи, що вагітна

Багато жінок дізнаються про те, що в їх животику зародилося нове життя приблизно на 3-5 тижні. І тут вони з жахом розуміють, що будучи вагітними, пили спиртні напої.

Важливо: Випитий келих шампанського не може стати приводом для аборту.

  • Не варто впадати у занепокоєння, паніку або відразу йти на аборт. Також не варто себе картати постійно і налаштовувати на погане, так як психічну рівновагу дуже важливо під час вагітності.
  • Великий ризик розвитку відхилень у плоду при регулярному вживанні спиртних напоїв. Однак, важливо більше не допускати таких випадків, адже на кону найдорожче — життя і здоров'я вашого малюка.

У тих випадках, коли жінка має згубну пристрасть до спиртних напоїв і на момент зачаття пила багато і постійно, варто про це сказати лікарю з метою більш ретельного спостереження за розвитком плоду. Жоден лікар не може сказати однозначно, яка доза спиртного може погубити здоров'я майбутньої дитини.

Шампанське під час вагітності: можна?

Шампанське при вагітності на ранніх термінах: чи небезпечно це?

Під час вагітності доводиться відмовлятися від багатьох звичок, у тому числі і від алкоголю. Питання руба постає під час свят, наприклад, на Новий рік. Шампанське є традиційним напоєм цього свята, і що ж, майбутній мамі не судилося зустріти Новий рік з келихом шампанського в руках?

Якщо ви на ранньому терміні вагітності, то ні про які спиртних напоях мови бути не може, в тому числі не можна пити шампанське.

Важливо: У першому триместрі закладаються всі життєво важливі органи і системи плоду. Тому навіть мала доза шампанського може згубно позначитися на здоров'ї малюка.

  • Вплив алкоголю може проявитися не відразу, дитина може народитися з вагою гарним і нормально розвиватися. Але доведено, що регулярне вживання алкоголю під час виношування призводить до затримок розумового розвитку дитини в майбутньому. Досліди підтвердили, що діти мам, які регулярно вживали алкогольні напої при виношуванні, відстають у школі і погано адаптуються в соціальному середовищі.
  • Найнебезпечнішим наслідком вживання спиртних напоїв під час вагітності на думку комітету експертів ВООЗ є алкогольний синдром плода. Дитина народжується з невиліковними психічними і фізичними відхиленнями. Характерні риси — черепно-лицьові аномалії, розумова відсталість, порушення функціонування нервової системи.
Алкоголь під час вагітності шкідливий

Багато картають себе за необачне ставлення до вагітності, однак виправити скоєне буває не завжди можливо. Не повторюйте цю помилку, нехай ваша дитина народиться розумово і фізично здоровим.

Безумовно, на розвиток патологій впливає не тільки алкоголь, причин тому багато. Проте майбутні мами повинні зробити все, що в їх силах, щоб народити здорову дитину.

Відео: Алкоголь і вагітність

Чи можна вагітним шампанське у другому триместрі?

Другий триместр вважається самим спокійним періодом вагітності. Всі органи вже закладені, відбувається їх подальше дозрівання. Але це аж ніяк не означає, що можна дозволяти собі алкоголь раз на тиждень або кілька разів на місяць.

Важливо: Випиті 60 мл алкоголю пару раз в тиждень підвищують ризик викидня у другому триместрі, тому потрібно бути пильною.

Часто вагітні шукають відповіді на свої питання серед родичів, сусідів, знайомих, подружок. Багато хто стверджує, що трохи випити можна, посилаючись на те, що сусідка (подружка, знайома) трохи пила і з малюком все гаразд.

Правильно буде відмовитися від подібних рад і зрозуміти одне: ніхто не може гарантувати безпечну дозу алкоголю для вагітної, ні один лікар і фахівець, а тим більше подруги і знайомі. Також важливо зрозуміти те, що відповідальність за здоров'я і життя дитини будете нести тільки ви, тому приймайте обачні рішення.

Відмовтеся від алкоголю під час вагітності

Важливо: Недарма лікарі рекомендують хоча б за 4 місяці перед зачаттям відмовитися від куріння і алкоголю не тільки жінкам, але навіть майбутнім татам. Така позиція є актуальною в усьому цивілізованому світі.

Можна шампанське на пізніх термінах, на 38-40 тижні вагітності?

Мимоволі келих шампанського ділиться між вагітною і малюком в утробі навпіл. І якщо мамі стало легко і весело, то малюк може бути в несвідомому стані. Етанол легко проникає в кров плода і виводиться звідти в два рази повільніше, ніж з крові матері.

Важливо: Розпивання алкоголю, в тому числі і шампанського, на будь-яких термінах небажано.

Чи можна вагітним хоч трохи шампанського, хоч ковток шампанського?

Якщо вагітна відчуває непереборну тягу до шампанського, зробити один ковток можна, але нехай це буде хоча б не в першому триместрі.

Важливо: Якщо ви твердо вирішили випити трохи алкоголю, краще щоб це було натуральне вино без спирту, а не порошкові спиртні напої.

Деякі вважають, що келих вина або шампанського не зашкодить. Але варто зауважити, що келих — поняття широке. Він може бути 100, 150 і 250 мл Яка доза прийнятна для вас — індивідуально. Деяким жінкам доза 250 мл виявляється дуже великий, навіть якщо вони не вагітні. Іншим же і 500 мл буває мало.

Алкоголь — отрута для дитини в утробі матері

Важливо: Якщо вже дуже хочеться — зробіть пару ковтків, не більше того. Не слухайте тих, хто каже, що виробляються ендорфіни — гормони щастя, і це добре для мами і дитини. Алкоголь — отрута для вашого малюка. Пам'ятайте, відповідальність за випитий келих несете тільки ви.

Можна дитяче шампанське безалкогольне під час вагітності?

Краще не ризикувати і віддати перевагу іншим напоям, наприклад, дитячим шампанським. По суті, це звичайний лимонад у святковій обгортці. Хоча і щодо цього напою можна подумати, адже склад не самий корисний — бензоат натрію (Е-211), який відповідає за пишну піну, оксид вуглецю, ароматизатори, лимонна кислота, цукор.

Є більш корисні напої для вагітних: трав'яні чаї, натуральні соки, вода.

Алкоголь небажано пити під час вагітності на будь-якому терміні. Можливі відхилення у розвитку — не тимчасове явище, а біль, яка буде переслідувати все життя. Заради здоров'я майбутніх дітей варто потерпіти. Не варто випробовувати долю.

Відео: Як алкоголь впливає на розвиток плоду в утробі матері?