Що таке М відлуння на УЗД в гінекології? М відлуння при вагітності, після пологів, у менопаузі і головного мозку

Що означає показник м-ехо. Норми серединного ехо в гінекології. М-ехо на узд голови.

Зміст

М -ехо в гінекології є одним з об'єктивних показників стану ендометрію, відповідно, можливості жінки завагітніти або наявності у неї яких-небудь проблем зі здоров'ям.
М –ехо визначається під час ультразвукового дослідження порожнини матки. Лікар порівнює його показники товщини і структури з існуючими фізіологічними нормами, вказує можливі відступи від неї.

Що таке м відлуння на узд в гінекології?

Ендометрій – це функціональна слизова оболонка порожнини матки, що залежить від структурно менструального циклу та його поточної фази, що складається з базового і функціонального шару. Ця структура з кровоносних судин і залізистих клітин утворюється під впливом дії жіночих статевих гормонів.

ВАЖЛИВО: Основна функція ендометрію – це створення в матці умов, сприятливих для імплантації та фіксації заплідненої яйцеклітини. Після він бере участь у формуванні плаценти.

Ендометрій.

М -ехо визначити товщину ендометріального шару матки, а вона змінюється у відповідність з днями жіночого циклу і пов'язана зі зміною гормонального рівня.

 1. Початок циклу має назву проліферативної або фолікулярної фази, коли слизовий шар розростається
 2. У середині циклу ендометрій набуває консистенцію губки і стає товщі під дією прогестерону
 3. Якщо запліднення не настав, синтез естрогенів і прогестерону пригнічується, функціональний шар ендометрія відторгається

ВІДЕО: Матка та її функції. Ендометрій

М — ехо матки: норма по днях циклу

 1. На початку менструації, порожнину матки може розширюватися до 5 мм. Фіксуються неоднорідні гіпоехогенні або гипреэхогенные включення (це згустки крові). Ця фаза стандартно триває 3 або 4 дні
 2. Протягом проліферативної фази, у наступні 12 – 14 днів, розміри ендометрію поступово збільшуються. Збільшення фіксується на рівні 0,1 мм щодня. На УЗД визначається знижена ехогенність ендометрію, його рівномірна структура. Також визначається яскрава гиперэхогенная смуга і гипоэхогенный м'язовий шар матки, тому М-ехо зображення називається тришаровим
 3. Далі настає овуляція, триває від декількох хвилин до декількох годин, на УЗД вона невловима
 4. Під час периовуляторной фази спостерігається підвищення ехогенності ендометрію, його ехоструктура однорідна. М - ехо становить 10-12 мм. Воно п'ятишарові з-за гіперехогенного контуру, візуалізіруемого на кордоні слизового та м'язового шарів матки
 5. У лютеїнову фазу часто зникає контур між передньою і задньою стінками ендометрію. Ехогенність слизового шару збільшується, порівняно з ехогенністю м'язового. М-ехо наростає, складаючи в середньому 10 мм, максимум 15 мм
Показник м-ехо на УЗД матки змінюється в залежності від фази менструального циклу.

Товщина м-ехо по днях циклу

Таблиця показує нормальні і допустимі показники серединного ехо у жінок, що мають стандартний 28-денний цикл.

Серединное луна по днях циклу.

ВАЖЛИВО: Якщо цикл довше, наприклад, 30 або 31 день, то нормальним вважається деяке відставання наростання товщини ендометрію. Якщо коротше, то, навпаки, м-ехо наростає швидше

М — ехо матки при вагітності на ранніх термінах

Якщо наступила вагітність, ендометрій розростається до ширини в 20 мм і більше.

ВАЖЛИВО: Навіть, якщо плідне яйце ще не визначається на УЗД в порожнині матки, по тому, як розрісся ендометрій, лікар-гінеколог може визначити настала вагітність

На жаль, даний показник може бути присутнім і при вагітності та маткової, і позаматкової, адже розростання ендометрію відбувається із-за різкої зміни гормонального рівня.
Також значно збільшується кількість секреторних клітин і кровоносних судин, оскільки у цей ранній період вагітності їх функція схожа з функцією плаценти – забезпечити харчування ембріона.

ВІДЕО: УЗД на ранньому терміні вагітності

М луна, норма для зачаття

Щоб зачаття відбулося, М-ехо має становити 11 – 13 мм, цього достатньо для імплантації.
Таку товщину ендометріальний шар набуває до 20 дня циклу.

Імплантація яйцеклітини відбувається при товщині ендометрію в 11-13 мм.

М ехо після пологів

Після пологів матка продовжує скорочуватися. Через пару днів після пологів її розміри відповідають розмірам матки 18-тижневої вагітності, через 7 днів – відповідність вже 12-тижневої вагітності, на шостому тижні вона повертається до своїх звичайних параметрами.

М ехо ендометрію: норма

Вони наведені в таблиці:

Таблиця 1.
Таблиця 2.

М-ехо матки: норма в період менопаузи

Показники серединного ехо жінки в період менопаузи відрізняється від встановлених для жінок дітородного віку. Це пов'язано з гормональним дисбалансом.
На УЗД визначається:

 • високо ехогенний ендометрій
 • його однорідна структура
 • рівні контури

При менопаузі до 5 років слизовий шар поступово тоншає до 5 мм, далі знижується аж до того, що зовсім не візуалізується.

ВАЖЛИВО: Жінці з наступившим клімаксом рекомендується проходити УЗД приблизно раз на півроку з метою запобігання гіперпластичних процесів.

М-ехо не відповідає фазі циклу: що це?

Нормальна товщина ендометріального шару означає можливість настання та розвитку вагітності. Рекомендується проведення гормонотерапії, оскільки інакше вагітність може не наступити.

Підвищена товщина м-ехо означає необхідність подальших досліджень стану жінки з метою уникнення розвитку патологічних станів.

ВІДЕО:Що потрібно знати про тонкому ендометрії

М-ехо голови дитини, дорослому: норма

З допомогою эхоэнцелографии лікарі досліджують головний мозок, визначаючи, його чутливість до ультразвуку. У дітей ця процедура є більш інформативною, оскільки у них кістки черепа набагато тонше.
Эхоэнцелография проводиться в одновимірному і двовимірному режимах.
Оцінюючи за допомогою М-ехо те, як зміщуються серединні структури мозку, лікарі визначають нормальне або асиметричне розташування відділів мозку.

ВІДЕО: УЗД головного мозку для дітей і дорослих