Коли починає битися серце у ембріона, плода, на який акушерської тижні вагітності? Коли, на якому терміні вагітності формується, з'являється серце у плода: закладка серця у ембріона. Скільки ударів серця в хвилину у плода в утробі матері?

У скільки днів, на якій тижні вагітності б'ється серце | сердечко у ембріона, плода, дитини.

Зміст

Після того, як перші емоції щодо швидкого поповнення в родині, вляжуться, майбутні батьки намагаються отримати максимум інформації про стан малюка. Нормально протікає вагітність, чи відповідає його розвиток терміну вагітності.

 • Жінка переносить на свого малюка власне уявлення про хороше самопочуття: добре малюк їсть, коли він спить, а коли спить. Однак найважливішим показником стану плоду в материнському організмі є биття її серця.

Коли, на якому терміні вагітності формується, з'являється серце у плода: закладка серця у ембріона

Серце є важливим фізичним органом, який відрізняється від інших складною будовою, оскільки на нього покладено багато важливих завдань. Від того, як проходить процес формування кровоносної системи багато залежить. Безліч функцій цього органу причина виникнення вроджених вад розвитку.

Вже на етапі ембріогенезу, починає формуватися серце у плода

Ще на шкільних уроках з біології нам стала доступна інформація про будову серця:

 • про те, що воно складається з 4 камер (по два передсердя і 2 шлуночка)
 • про те, що на нього покладено функцію насоса
 • про те, що в правій половині акумулюється кров, бідна киснем і прямує в легені
 • про те, що в дві камери лівої половини серця потрапляє кров, насичена киснем і направляється в тканини і органи людини

Завдяки такого складного біологічного механізму організм забезпечує живлення органів і тканин. Органи ж кров, в якій вже немає кисню, повертають по судинах і артеріях в легені.

початок розвитку серця у плода припадає на 3 тиждень після зачаття

Як формується серце?

 • На другому тижні вагітності і до 6 тижня серце плоду ніби надбудовується з декількох серцевих структур. Вроджені вади серцево-судинної системи дитини розвиваються вже на етапі ембріогенезу. Сердечко малюка особливо чутливо до різних факторів ризику.
 • До кінця 2-го тижня ембріон вже має сердечко. Його утворюють дві прості серцеві трубки. Ці трубки зливаються воєдино і формують загальну трубку, через яку проходить одним суцільним потоком кров.
 • До кінця 3-ї або на початку 4-го тижня вагітності відбувається зміна і ускладнюється форма серцевої трубки внаслідок її нерівномірного зростання.
 • На цьому етапі серце вже має S-подібну форму. У нього можна розрізнити венозний синус, і венозний відділ (який ще називають первинним шлуночком), артеріальна відділ (на ньому лежать функції первинного передсердя). Крихітне серце малюка має в цей період тільки одну камеру. Орган починає скорочуватися.

Відео: Зердцебиение плода на ранніх термінах вагітності

 • Розрослися з часом венозний і артеріальний відділи розділяє глибока перетяжка, після чого починається формування двокамерного серця плода. Відбувається це на 4-му тижні розвитку.
 • Тепер у малюка є тільки велике коло кровообігу. Після того, як сформуються легкі, буде складатися малий коло кровообігу. Розмір сердечка крихітний і нагадує макове зерно, однак воно працює чітко і ритмічно.
 • На 5-му тижні або на початку 6-ї (це сьома акушерська тиждень) сердечко малюка вже трикамерне завдяки появі міжпередсердної перегородки.
Стадії розвитку серця
 • 6-й тиждень розвитку: шлуночкова камера ділиться перегородкою. На цьому етапі відбувається також формування клапанів. Загальний артеріальний стовбур тепер розділяється. В результаті цього поділу з'являється аорта і легенева артерія. Так у плода формується чотирикамерне серце. Фіксуються серцеві скорочення: близько 150 ударів в хвилину. Частота серцевих скорочень дорослої людини у два рази менше.
 • У 6-7 тижнів у плоду сердечко практично сформовано. На цьому етапі триває побудова перегородки між шлуночками. Після того, як перегородка сформується, лівий і правий шлуночки будуть розділені.
 • На 8-му тижні сердечко дитини за своєю формою нагадує серце дорослої, з тією лише різницею, що всередині маленького серця є овальне вікно, розташоване між передсердями і артеріальною протокою. Таке вікно з'єднує аорту з легеневою артерією і забезпечує надходження кисню з крові матері безпосередньо до органів плода. Оскільки після появи малюка на світ відпадає необхідність у такому вікні, то воно закривається.
Надходження поживних речовин і кисню до плоду

Серцебиття плоду людини реєструється: від, якого моменту, у скільки тижнів, днів вагітності починає битися серце?

 • Після того, як відбудеться злиття чоловічої і жіночої статевих клітин, молоді батьки перебувають в очікуванні цього маленького дива. Їм хочеться скоріше побачити його крихітне тільце під час огляду на УЗД, послухати биття її серця.

Серцебиття малюка можна почути на ранньому терміні вагітності. Малюк заявляє своїм батькам допомогою УЗД про те, що в маминому животику живе маленький чоловічок.

 • Тонкі структури крихітного сердечка будуть сформовані остаточно лише до 22 тижня вагітності, після чого розростеться мережа судин серця і весь організм малюка. Серцева маса збільшиться, а кровоносна система буде з кожним днем все більше тренуватися для життя поза материнським організмом.
 • Пульсацію майбутнього крихітного серця можна помітити ще на стадії ембріонального розвитку. А це 22-ий день від моменту запліднення. Іншими словами, на 5-ї або на початку 6-ї акушерських тижнів вже чітко фіксується серцебиття плоду.
У скільки тижнів, днів вагітності починає битися серце плоду

Яким чином і на якому терміні прослуховується серцебиття малюка в утробі матері?

<>УЗД
 • Почути серцебиття власного малюка жінка може на ранніх термінах вагітності. Така можливість з'являється під час чергового огляду на апараті ультразвукової діагностики.
 • При трансвагінальної (внутрішньому) УЗД серцебиття можна почути на 5-6 тижні. На цьому терміні зародку всього 3-4 тижні з моменту зачаття.
 • Трансабдомінальне (зовнішнє) УЗД дозволяє почути биття серця малюка на термін 6-7 тижнів.

Стетоскоп

 • За допомогою медичного інструменту стетоскопа биття крихітного сердечка прослуховує лікар-гінеколог. Відбувається це під час огляду вагітної. Інструмент, яким виконується аускулькация (а саме так називається цей спосіб) являє собою трубку, виконану, як правило, з дерева.
 • На кінці трубки є широка воронка, яку лікар прикладає до живота вагітної і слухає, як б'ється крихітне сердечко. Проводиться таке прослуховування не просто з цікавості: лікар оцінює стан малюка в утробі матері. На великих термінах биття серця прослуховується дуже виразно.
 • Використовується стетоскоп на прийомі після 18-20 тижня вагітності. Тільки на цьому терміні з його допомогою можна прослухати серцебиття малюка.
Яким чином і на якому терміні прослуховується серцебиття малюка в утробі матері

Скільки ударів серця в хвилину у плода в утробі матері?

 • Коли зв'язок кровоносної і нервової систем буде сформована (що відбувається до кінця 9 тижні) серцевий ритм становить вже 170-180 ударів в хвилину.
 • Однак такі показники серцебиття зберігаються не довго: до другого триместру показники серцевого ритму знижуються до 120-160 ударів в хвилину. Другий і третій триместри протікають при ритмічної пульсації маленького серця.
Як прослухати серцебиття плоду

Чи можна і як прослухати серце плоду в домашніх умовах?

 • Якщо вам не терпиться послухати серцебиття свого малюка, то стетоскоп вам в цьому не допоможе. А навіть навпаки: під час прослуховування різні додаткові шуми маминого організму приєднуються до биття маленького сердечка.
 • Тому краще використовувати інший апарат — портативний ультразвуковий допплерівський детектор серцебиття плоду. Детектор зафіксує серцебиття малюка, і ви зможете почути його через навушники. У тих, хто скористається цим способом прослуховування биття дорогого сердечка з'явитися ще одна можливість: зробити запис унікальних звуків, щоб потім можна було прослуховувати стукіт серця ще не народженого малюка на комп'ютері.
Чи можна і як прослухати серце плоду в домашніх умовах

Навіщо роблять УЗД серця плода при вагітності?

 • Якщо лікарі виявлять кардинальні відхилення на пізніх термінах вагітності, то у малюка буде шанс вижити поза материнської утроби. У деяких випадках критичний стан являє серйозну небезпеку і дитина може загинути до закінчення терміну вагітності. Лікарям важливо бути готовими до такого повороту подій, щоб встигнути надати медичну допомогу.
 • Лікар визначить, які продукти не варто вживати, яке навантаження можлива для вагітної і від яких препаратів краще на якийсь час відмовитися. Якщо ж зволікати з відвідуванням кабінету УЗД-діагностики, то можна створити ілюзію відсутності проблеми, яка призведе до сумних наслідків.

Відео: Вагітність. Навіщо потрібно обстеження, якщо все йде добре?