Топ-9 найвищих водоспадів у світі: коротка характеристика, фото. Найвищий водоспад у світі: опис, фото, цікаві факти

У даній статті ми розглянемо 10 чарівних і найвищих водоспадів нашої планети і дізнаємося, хто ж посів лідирую позицію.

Водоспад – падіння води з уступу, який перетинає річкове русло. Велика частина тих людей, які змогли побачити це, упевнені, що немає нічого більш вражаючого. Його краса зачаровує туристів, а потужність – притягує до себе все більше і більше людей. Причому зазначено, що найбільшою неповторністю володіють саме найбільш високі водоспади. Тому пропонуємо вашій увазі їх рейтинг за таким критерієм.

Топ-9 найвищих водоспадів у світі

Щоб струмок перетворився на прекрасний водоспад, йому потрібно дуже багато сил і часу. Тому водний каскад являє собою цілу стрімку життя води, а сам цикл його створення починався ще 10-20 тис. до н. е. Назва ж такого заворожливому явища єгиптяни придумали, що в перекладі означає «падаючу воду».

9. Мальовничий водоспад Браун з біорізноманіттям Нової Зеландії

 • На півдні Нової Зеландії знаходиться один з найвищих водоспадів, що і відкриває наш рейтинг, а також є всесвітньо відомим прикрасою території Національного парку Фьордланд. Ім'я подарував йому Віктор Карлиле Браун, що робив знімки з висоти пташиного польоту. Він випадково виявив ще в далекому 1940 р однойменне озеро, яке і виступає серцем і годувальником подальшого життя самого водоспаду.
 • Також варто відзначити, що поруч розташувалися ще два відомих водоспаду. Причому також із чималою висотою – це Леді Еліс (292 м) і Хелена (208 м). І всі вони разом з іншими невеликими і не такими популярними родичами впадають у вузький скелястий затока Даутфул-Саунд.
Браун був випадково знятий фотографом
 • Ширина даного спадаючого водойми досить невелика – це 12 м, у конкретних ділянках доходить до позначки 13 м, що також небагато. Кожну секунду він скидає води як мінімум за 3 м3. Але коли в озері, яке живить водоспад, рівень води досягає максимуму, то її витрата може становити 14 м3/с.
 • Сама висота падаючої води має трохи двоякі свідчення, хоча встановлений максимум 836 м. А за деякими версія це всього 612 м. Але особливість чарівного водоспаду Браун ховається саме в тому, що вода долає приблизно 1000 м по схилу, який близький до горизонтального положення. А якщо бути точніше, то з нахилом до 42°.
 • Тому трохи втрачається весь ефект від каскаду, який періодично перетинають якісь виступи та перепади. До речі, найвищий з них дорівнює 240 м. Але зате картину доповнює оточення крутих скель і тропічних дерев. Це також посприяло багатому живого світу. Наприклад, можна зустріти рідкісного дельфіна-аналифа, а ще пінгвінів і навіть моржів.
Сам же затока подарував водоспаду велика різноманітність диких тварин
<>8. Лідер на північноамериканському континенті або Джеймс Брюс на 9 сходинці
 • Знаходиться такий вже дуже вузький водоспад в 5 м на території західної окраїни Канади, а точніше в провінції Британської Колумбії. Назва каскад отримав завдяки шотландцеві Джеймсу Брюсу. Адже цій людині, єдиному на той час, вдалося досягти витоків річки Блакитний Ніл. Хоча офіційно це так і не закріпили. Частіше його називають Базікою, хоча від цього водоспаду його відділяє цілих 840 м.
Це дуже вузький водоспад
 • Висота водоспаду на 4 м вище попереднього учасника і становить 840 м. До речі, цікаво, що і відстань між двома різними водоспадами таке ж. Сам водоспад розділяється на два потоки. Виходять вони обидва з невеликих струмків снігової рівнини. Але ось один зберігає свою силу протягом всього року, а другий каскад пересихає в жаркий період. З цієї причини, найбільш повноводним Джеймс Брюс виглядає восени або ж в дощову пору зими.
 • Також сам водоспад розташувався на схилах національного парку не тільки з гарним пейзажем, і назвою – в парку Принцеси Луїзи. Плавні вигини також трохи крадуть красу падаючої води, але от зате ви можете пройтися пішки і зберегти цю красу у вигляді фотографії.
Влітку водоспад майже пересихає
<>7. Гавайська скромна краса втілила в життя Пуукаоку
 • Практично в центральній частині США, омываясь водами Тихого океану, знаходиться водний каскад Пуукаоку. Якщо бути точніше, то своє місце він знайшов на невеликому острові Молокаї. Найбільший скидання води припадає на період дощів – з листопада по березень. Подолавши 840 м висоти і більше 1 км довжини гірських скель, вода вливається в басейн Тихого океану.
 • Зовнішній вигляд його відразу трохи здивує, адже вода не зовсім падає з повітря, а бурхливо стікає по практично вертикальних скель. Тому вона має ще одну відмінність, адже Пуукаоку (або Olo'upena) мало хто міг побачити власними очима. Причиною цього припадають недоступні для людини навколишні схили.
Між горами сховався красивий водоспад
 • Також кидається в очі ще й те, що вони всіяні великою кількістю диких заростей, які доповнюють прекрасний вигляд. Це справжнє дике місце, що не піддається людині. Тому найбільш вражаючий вид падіння води відкривається з повітря. В ті часи, коли з боку океану дме сильний вітер, падаюча вода піднімається вітром до верху і розходиться у повітрі. Але це дуже рідко спостерігається, адже в погану погоду такий політ стає занадто небезпечним для життя.
 • Велика кількість туристів воліють милуватися цим водоспадом з моря. Для цього вони набувають квитки на катер, який спеціально для цього надають різні туристичні компанії. У цьому випадку, також стає унікальна доступність – побачити місце падіння води, яка знаходиться в оточенні туманного хмари. До речі, у нього вже дуже люблять занурюватися туристи.
Спостерігати за таким водоспадом краще з вертольота або катера

6. Балайфоссен або зачаровує європейський претендент

 • Він розташований на території Норвегії, в області Хордаланд, поблизу від міста Оса. Загальний каскад має практично 850 м, а в ширину також недалеко втік від своїх конкурентів – трохи більше 6 м.
 • Цей водоспад досить пізнаваний завдяки своїм трьом ступеням, де з останнього ярусу вода впадає в море. А найвище падіння з таких схилів – це 453 м, що дорівнює майже половині потоку. Вода спускається бурхливо і з великою швидкістю, створюючи навколо себе гарну піну. Але це тільки ранньою весною.
Водоспад активний тільки ранньою весною
 • Водоспад живить гірський струмок Балу, який витікає з невеликого озера. З тієї причини, що його потужність залежить від погодних умов і особливостей сезону, він вважається одним з найбільш непостійних водоспадів. Тому туристи не завжди цікавляться Балайфоссеном.
 • Найбільш негативно на ньому позначається потепління, тому в літню пору він і зовсім пересихає. Адже живить його льодовик поступово зменшується в розмірах, а це істотно зачіпає кількість скидається води. Найбільш повноводним Балайфоссен виглядає ранньою весною. Але після цієї пори з кожним днем зменшується кількість водоскиду.
Водоспад живить льодовик, що з кожним роком тане

5. Найвищий водоспад у Європі та брат попереднього каскаду — Віннуфоссен

 • Він розташований в області Сундал, поблизу села Санндаласера, що також знаходиться в Норвегії. Утворює його річка Вінну, яка після падіння з вершини Виннуфьеллет потрапляє в річку Дрива. Віннуфоссен – це ступенчата пам'ятка країни, що складається з кількох виступів, а найбільша висота між ними становить 419 м.
 • Водоспад живиться талою водою льодовика Виннуфот, що забезпечує велику кількість водоскиду практично без пауз. Біля підніжжя гори потоки води губляться в густих заростях хвойного лісу.
Віннуфоссен пробивається крізь гірські породи
 • До речі, цікавий факт — в назвах річки, вершини, льодовики і водоспаду один корінь «вінну», якого вже немає в сьогоденні норвезькому мовою. Щороку помилуватися неймовірною красою Виннуфоссена приїжджає величезна кількість туристів зі всієї земної кулі. Тим більше, що бурхливий потік води з висоти в 860 м справді заворожує.
 • Так, ще недалеко від водоспаду є й інші туристичні визначні пам'ятки. Приміром, трохи менше 40 м розташувався Національний парк Доврефьелль, а також можна відвідати ставкирку або червону церква, координати якої в Ломе.
Також льодовиковий водоспад, що не втрачає свого водоскиду

4. Молодий водоспад Юмбилья, що трохи оповитий містикою

 • Він знаходиться на п'ятій позиції в рейтингу найбільш високих водоспадів всієї планети. А розташувалася така краса в Перу, на території регіону Амазонас. У цього водоспаду велика альтитуда: вершина знаходиться на висоті 2723,6 м, а низ – опустився лише до 1828,1 м. Загальна висота водоспаду складає 895,5 м. Але помилуватися можна тільки 600 м довжини.
 • Умбилла, як ще видозмінюють назва, складається з великої кількості каскадів, які спадають по 4 крутих сходинках. Досить тривалий час ніхто, крім місцевих жителів, не надавав жодного значення цього водоспаду. Тільки в кінці 2007 року в Перу спеціально прибула делегація міжнародної компанії National Geographic для вимірювання його висоти. Цей процес відбувався за допомогою сучасного лазерного обладнання.
Видно тільки 600 м від загальної довжини
 • Юмбилья відрізняється висотою, але великою кількістю водоскиду похвалитися не може. Дістатися до його місця розташування можна винятково за допомогою місцевого жителя, адже ніяких знаків поблизу не встановлено. Також його важкодоступність і є причиною того, що водоспад Умбилла відображений лише на кількох фотографіях.
 • Місцеве ж населення вважає його проклятим. Можливо, зіграло роль його гіпнотичну дію порівняно вузькою, але довгою струменя води. А ще без фізичної підготовки дістатися до потрібного місця дуже важко.
Місцеві жителі чомусь вважають його проклятим

3. Ковзний американської водоспад Олоупена

 • Він знаходиться на території гавайського острова Молокаї, який належить США. Водоспад розташований неподалік від берегової лінії океану. Візуально він здається досить високим. Вимірювання дають свідчення в 900 м, а ось ширина в окремих ділянках досягає до 4 м. Його особливістю є те, що основна частина води спускається вниз майже вертикально розташованої скелі.
Водоспад довгий, але дуже тонкий
 • Відмінний вид на нього відкривається з океану, адже тоді створюється враження, що вода дійсно біжить на землю. Існує величезна кількість туристичних компаній, які надають екскурсії на човні або катері по цій частині акваторії Тихого океану. У туристів є також можливість наблизитися до місця падіння.
 • Ще більш красиве видовище доступно з вертольота. В ті часи, коли з боку океану йде сильний вітер або ж шквал, падаюча вода піднімається вітром до верху і розходиться у повітрі.
Помилуватися нею можна тільки з боку моря або з пташиного польоту

2. Три сестри, яких випадково виявила група фотографів

 • Водоспад розташований на території Перу, а саме, у віддаленому від цивілізації регіоні Авакучо. Даний назва водоспаду Катаратас лас-Трес Эрманас, що в перекладі означає «три сестри». Тим більше, він дійсно складається з декількох потоків довжиною до 914 м.
 • Компанію такою чарівною картині складають тропічні дерева, висота яких може доходити до 30 м. А густа зелень тропічних джунглів нікого не може залишити байдужим. І це настільки красиво, що побували тут люди порівнюють цю місцевість з раєм.
Водоспад дійсно складається з декількох потоків і каскад
 • Потужний скидання води відбувається щомиті в розмірі 1 м3. Водяні потоки практично весь рік повноводні і не знижують свою кількість. Часом навіть їх сила зростає до 6 м3. Тому щодо чимала ширина до 12 м здається навіть замалою.
 • Про існування цієї краси довідалися порівняно недавно. Водоспад випадково виявили кілька туристів, які пробиралися крізь джунглі до водоспаду Каратата (276 м). В результаті вони натрапили на «Три сестри».
 • Свою назву він отримав тільки завдяки своїй будові, що представлена не тільки у вигляді роздільних потоків, але і 3 окремими ступенями. Верхніми ярусами можна помилуватися з вертольота, а от нижній схил впадає в басейн величезних розмірів.
Краса Трьох сестер дійсно заворожує

1. Водоспад, що спадає з самих небес — Тугела в ПАР

 • Він знаходиться в товщі Драконових гір і є всесвітньо відомим прикрасою Королівського національного скверу Наталі. Це територія провінції Казулу-Наталі. Він представлений у вигляді шести вільно падаючих ступенів і завдовжки 947 м. Найбільша висота падіння становить 412 м. до Речі, він порівняно і найширший з усіх претендентів – цілих 15 м. Причому практично у всіх місцях. Напір потоку постійний, але незначний приблизно 1 м3.
 • На заході або в пору після дощів від сонячних променів він відрізняється своїм блиском. Адже вода в його джерелі така чиста, що повністю годиться для пиття навіть маленьким дітям. Джерело самої річки Тугелы знаходиться біля вершини Монт-Аукс, що в декількох кілометрах від уступу. Слід зазначити, що в зимову пору водоспад дуже часто покривається шаром снігу.
Водоспад бере початок в Драконових горах
 • Другий шлях – це пішохідна стежка, яка починається біля автостоянки Витсешоек. Звідси, порівняно з першим варіантом, йде більш короткий шлях. Спочатку потрібно піднятися по стежці до вершини Монт-Аукс, а після цього подолати два підвісних мосту.
До водоспаду є тільки два шляхи

Найвищий водоспад: назва, характеристика, цікаві факти

Венесуельський красень Анхель опинився на самій вершині рейтингу найвищих водоспадів всього світу.

 • Найбільш великий водоспад всієї планети знаходиться між тропічними лісами венесуельського штату Боливор. Він прикрашає територію Національного скверу Канайма. Вода скидається з гори Ауантепуи – це найбільша у Венесуелі гора.
 • Перед тим, як подолати 979 м вертикальної дороги, вода розпорошується в мікроскопічні частинки і постає у вигляді туману. Він може відчуватися вже за кілька кілометрів від водоспаду.
 • Біля підніжжя Анхеля тече річка Кареп, яку він і живить своїми водами. Варто відзначити, що висота вільного падіння становить 806 м. А ось загальна висота за деякими джерелами доходить навіть до 1,54 км.
Лідер по висоті знаходиться у Венесуелі
 • Вперше він був виявлений на початку 20 століття командою дослідників на чолі з Санчезом Ернесто Ла Крузом. Однак і після цього ніхто і не здогадувався про те, що він є. Про нього дізналися лише завдяки польоту Джеймі Эйнджила, який у 1933 році досліджував цю місцевість і сподівався знайти запаси алмазів.
 • І дійсно місцеві аборигени могли ввести в оману, адже відблиски води красиво і яскраво світилися на тлі кварцових каменів, якими і багато плато. Але піднявшись на вершину гори, Эйнджил зазнав аварію — на літаку урвався шасі. Тому їм довелося спускатися самостійно, а сам шлях зайняв 11 днів. Так і було відкрито найвищий водоспад у світі, який і названий прізвищем винахідника, що так звучить в іспанській транскрипції.
Цей водоспад був виявлений в результаті випадкової аварії

Деякі цікаві факти:

 • з 1994 такий видатний водоспад знаходиться під захистом ЮНЕСКО і вважається світовою спадщиною;
 • назва, яку йому подарував місцеве індіанське населення Пемон, звучить як якесь заклинання- Керепакупаи-міру. А це означає «водоспад найглибшого місця»;
 • Анхель сезонний водоспад, що залежить від сезону дощів. Оскільки ними і живиться;
 • це ще й найширший водоспад з даного списку – адже в деяких місцях цей розмір доходить до 107 м;
 • витрата води в середньому залишає 300 м3/с;
Це ще й самий широкий, і найпотужніший водоспад з усіх претендентів
 • цей водоспад користується великим попитом у туристів – на нього пропонується безліч різних екскурсій;
 • також це ще й улюбленець кіно. Наприклад, саме на ньому проходила зйомка якоїсь частини з художнього фільму «На гребені хвилі». А ще це він надихнув творців «Вгору» для створення мультяшного райського водоспаду.

Відео: найвищий водоспад у світі