Найбільший крокодил алігатор в світі: розмір в метрах, вага, назва, місце проживання

У даній статті ми ознайомимося з великими і страшними тваринами — крокодилами

Тваринний світ дуже різноманітний і цікавий, в ньому багато різноманітних представників флори і фауни. Одним з таких представників є крокодил. Це досить велика і небезпечна рептилія. Зустріч з крокодилом в живій природі може закінчитися дуже сумно. Вони володіють гострими зубами і неабиякою силою. Свою жертву крокодил намагається затягнути під воду і там розправиться з нею.

Крокодили бувають різних розмірів, але чим вони більше, тим небезпечніше. Люди полюють на крокодилів з-за їх шкіри. Розглянемо топ-10 найбільших алігаторів в світі.

Рейтинг найбільших крокодилів у світі

10-е місце. Новогвінейський крокодил

Крокодили цієї породи не відрізняються великими розмірами. Самці досягають у довжину три з половиною метри, а самки не дотягують і до трьох. Але якщо молоді особини поїдають комах і дрібних риб, то дорослі нападають і на великих тварин. Незважаючи на свої габарити ці крокодили досить небезпечні.

Відкриває 10-ку

9-е місце. Сіамський крокодил

Ця рептилія мешкає у країнах Південно-Східної Азії, її розміри не дуже великі. Дорослі особини іноді досягають у довжину чотири метри, але в основному їх довжина три метри. Харчуються ці крокодили рибою, амфібіями, дрібними ссавцями. Живе сіамський крокодил в основному в болотах, річках з невеликою течією і озерах.

Триметрові

8-е місце. Болотний крокодил

Дана особина вибрала місцем проживання півострів Індостан. Дорослі крокодили досягають у довжину від трьох до трьох з половиною метрів. Іноді домінуючі самці можуть досягати в довжину чотири з половиною метри. Найбільший крокодил цієї породи досягав у довжину п'ять метрів. Болотний крокодил може довго перебувати на суші і на протязі короткого часу переслідувати здобич. У посуху ховається в норах, які сам же і риє.

Болотний

7-е місце. Гангский гавіал

Незважаючи на настільки красиве, незвичайне назва ця рептилія має гострі зуби і досить небезпечна. Гавіали є представниками найдавнішого роду, живуть у водоймах де швидка течія і глибоко. Харчуються гавіали в основному рибою. На сушу виходять украй рідко, тільки щоб погрітися і відкласти яйця. Самки цієї породи досягають на більше трьох з половиною метрів в довжину, а ось деякі самці зустрічаються довжиною п'ять з половиною метрів.

Небезпечний

6-е місце. Миссисипский алігатор

Ця рептилія живе в прісній воді, батьківщина проживання — Північна Америка. Тварина має темне забарвлення і широку морду. Живиться рибою, рептиліями, дрібними тваринами. Миссисипский алігатор або як його ще називають «Щучий алігатор», досягає досить великих розмірів. Самці в основному в довжину до п'яти метрів, але зустрічаються особини довжиною понад шести метрів і півтори тонни вагою.

Близько 6 метрів

5-е місце. Чорний кайман

Цей крокодил має темним забарвленням, що допомагає йому маскуватися під час нічного полювання, і порівняно вузькою мордою. Відноситься чорний кайман до сімейства алігаторових, і вважається найбільшим видом. Дорослі самці досягають у довжину від трьох з половиною до чотирьох метрів. Але половина убитих самців цієї породи була довжиною від чотирьох до п'яти метрів. Є дані, що самці кайманів досягали в довжину шість метрів. Але вони не перевірені, так як ці рептилії досить небезпечні і виміряти їх у живому вигляді неможливо.

Темний

4-е місце. Гостроморда американський крокодил

Ця порода крокодилів широко поширена в Південній і Північній Америці. Самці острокрылого крокодила досягають у довжину від трьох до чотирьох метрів, а деякі досвідчені особини і до п'яти. Харчуються рептилії в основному рибою, але іноді дорослі крокодили можуть полювати і на велику рогату худобу, черепах, змій, а так само інших крокодилів. Ці крокодили в основному не нападають на людей, але можуть стати їх здобиччю. Також на них можуть полювати більш великі їх родичі.

Гостроморда

3-е місце. Орінокскій крокодил

Орінокскій крокодил один з найбільших в Південній Америці. Самці цієї породи досягають в довжину більше п'яти метрів, а самки близько трьох з половиною метрів. Харчуються ці крокодили в основному великою рибою, але іноді їх вечерею може стати велика рогата худоба. На людей нападають вкрай рідко, тільки у випадку небезпеки для себе і потомства. Забарвлення може коливатися від світло-зеленого до темно-зеленого, морда витягнута і порівняно вузька, але не на стільки, як у гавіала.

Найбільший в Південній Америці

2-е місце. Нільський крокодил

Ця рептилія вважається найбільшою з трьох своїх родичів, що мешкають в Африці. Дорослі крокодили цієї породи здатні розправитися з носорогом, бегемотом, жирафом, африканським буйволом і левом. Деякі самці цієї особини досягають в довжину п'ять з половиною метрів, і можуть важити до семисот кілограмів. Для людей цей крокодил вкрай небезпечний, так як запросто може напасти на людину.

Гігант з Африки

1-е місце. Гребенястий крокодил

Крокодили цієї породи вважаються найбільшими в світі. Самці гребенистого крокодила можуть досягати в довжину до семи метрів і важити до 2 т. Живе в основному в болотах, лагунах і низинах річок, але може спокійно жити в солоній воді. Середовище проживання цих гігантів вельми обширна від східного узбережжя Індії до Північної Австралії. Харчуються дорослі особини цієї породи великими тваринами, на яких полюють ночами. Ці крокодили запросто можуть нападати на людей і тому відомі як крокодили-людожери. Найбільший представник цієї породи, який був застрелений в 1840 році досягав у більш довжину 10 м і важив 3 т.

Найбільший представник

Як ми бачимо крокодили досить великі і хижі мешканці нашої планети. Зустріч з ними безпечна хіба тільки в зоопарку, і то якщо триматися подалі від огорож. Вони звичайно ж по своєму цікаві і унікальні, різноманітні за зовнішнім виглядом і темпераментом. Але схоже добрий крокодил на прізвисько Гена існує тільки в мультфільмі, а в житті краще від них триматися подалі.

Відео: Рейтинг найбільш великих крокодилів у світі