У будь озеро впадає 336 річок, а витікає одна: назва, місце розташування на карті світу, коротка характеристика. Впадають і витікають річки озера Байкал: список великих річок

Річки, які впадають в озеро Байкал.

Озеро — водойма, який являє собою заглиблення на суходолі, заповнене водою. Його можуть живити підземні води, опади і навіть впадають річки. Існують озера, які за розмірами перевищують моря.

У будь озеро впадає 336 річок, а витікає одна: назва, місце розташування на карті світу, коротка характеристика

Це називається озеро Байкал. Воно дуже велике і глибоке. За розміром воно поступається тільки Каспійського моря, яке теж є озером. Але в цьому водоймищі солона вода, а в Байкалі прісна. Це озеро вважається найглибшим.

Являє собою улоговину або западину, заповнену водою. З одного боку гірські хребти, а з іншого — більш полога місцевість. Згідно з деякими даними, в озеро впадає 336 постійних річок і проток. Якщо враховувати струмки і річки, що іноді пересихає, то їх число дорівнює 1123.

Байкал на карті

Вода у водоймі прісна, в ній розчинено незначна кількість мінеральних солей і домішок. Але вона насичена киснем, що відмінно позначається на кількості риби і рослин.

Температура води в середньому дорівнює +8+9 градусів. У літній час на деяких ділянках прогрівається до 23 градусів, але таке спостерігається дуже жарким літом.

Які великі річки впадають в озеро Байкал: список, назви, де перебувають на карті світу?

Найбільшими річками, які впадають в Байкал, є Селенга, Баргузин і Турка. Все це гірські річки, які часто поповнюються струмками після відтавання снігу і стікання води вниз.

Великі річки, що впадають в Байкал:

  • Селенга. Це величезна ріка, яка несе в собі чисту воду. Починається на території Монголії і протікає через Росію, впадає в озеро.
  • Баргузин. Величезна ріка, яка починається на території Бурятії. Початок річки знаходиться на території заповідника, місцевість якого досить полога. Але незабаром річка тече в районі ущелини.
  • Турка. Наголос робиться на останню букву. Річка в основному поповнюється за рахунок талого снігу, який стікає з гір.
  • Снігова. Таку ласкаву річку полюбили туристи. Тут є не дуже небезпечні пороги, тому нерідко тут можна побачити людей, що займаються рафтингом. Природа в цих краях теж дуже красива, сюди часто приїжджають помилуватися водоспадами.
Річка, що впадає в Байкал

Яка єдина річка витікає з озера Байкал: назва, де знаходиться на карті світу?

Єдина річка, яка витікає з озера, це Ангара. З цією річкою пов'язана легенда. За легендою батько Байкал жбурнув у свою дочку камінь з-за того, що вона полюбила хлопця, який не подобався батькові. Таким чином, цей камінь перекриває дорогу річці, але все ж її частина витікає з озера.

Починається річка з озера, протокою, шириною 1,1 км. Вважається припливом Єнісею і розташовується в Красноярському і Іркутськом краї. На території річки розташовано кілька ГЕС. Від витоку до міста Іркутська річка представлена Іркутським водосховищем.

Ангара на карті

Це озеро — найбільше джерело прісної води в світі.

ВІДЕО: Озеро Байкал