Скільки всього континентів на Землі, в світі: список з назвами, площею. Який найбільший континент на земній кулі і яка його площа? Континент і материк: в чому різниця?

Цікаві факти про континентах Землі.

Що таке континент? Цей термін сам по собі звучить переконливо. Ми мимоволі уявляємо собі щось масштабне, що не можна охопити поглядом за один раз. Коли хтось вимовляє це слово, в голову залітає думка, що мова йде про величезну земляний масі, яка тримається на плаву на нашій блакитній планеті і тримає на собі велику різноманітність живих істот. Не менш цікавим є слово «материк», але чи правильно ми розуміємо значення цих слів? Що ж, давайте розберемося в цьому, на перший погляд не дуже легкому питанні.

Скільки всього континентів на Землі, в світі: список з назвами, площею

Перш ніж перейдемо до кількості континентів, давайте подивимося, що ж власне горя являє собою континент.

 • Згідно з термінологією, це, як зазначалося вище, великий земляний масив, який практично не покрита водами океану і називається сушею. Тільки краю цього масиву, що йдуть углиб, порушені океаном. Так як вони знаходяться під водою, ці краї недоступні людському оку (якщо ви, звичайно, не вчений, який вивчає цю бік суші, що має в запасі кілька підводних човнів).
 • Існує загальновідомий факт, що на нашій планеті ми маємо всього шість континентів. У цей список входять: Австралія, Антарктида, Старий Світ (Африка і Євразія) і Новий Світ (Північна і Південна Америка).
 • Ці земляні блоки вражають своїми розмірами і цифрами, що позначають їх площа. Завдяки вимірам, ми знаємо, що площа, приміром, Австралії, становить 7 692 000 км2. І адже саме Австралія є найменшим континентом планети, про що ми можемо судити по карті світу, як мінімум. До речі, це єдиний континент, який зайнятий однією державою!
 • Хоч Австралія і найменший континент, це не заважає їй бути першою в інших номінаціях. Як виявилося, в Австралії ми можемо споглядати найдовшу в світі стіну. І мова зовсім не про Велику Китайську стіну, яку прийнято вважати найбільш масштабною. Це так званий «Собачий паркан», який поділяє весь континент на дві частини – в одній з них знаходиться природне середовище проживання диких собак дінго, вони своєю ненажерливістю змусили австралійців побудувати цей «паркан», щоб захистити свої пасовища. Довжина будівлі вражає – 5614 км надійного перешкоди для дінго.
 • Також, варто згадати, що Австралія – це єдиний материк, на якому не виявлено жодного діючого вулкана. І навіть якщо це не надто вражає, то можна ще сказати, що саме на цьому континенті ви зможете знайти найчистіше повітря на планеті, а саме, в Тасманії (це одна з областей).
 • Австралія, як континент, має багато цікавих місць, які займають перші місця в різних номінаціях (наприклад, Великий Бар'єрний Риф, як найбільша коралова структура; або ж самий білий пісок пляжу Hyams, який навіть занесений в книгу рекордів Гіннеса).
 • Що стосується Антарктиди, то це материк, який розташований на самому півдні нашої планети Земля і його прийнято вважати царством льоду і холоду. Як відомо, це найвищий континент у світі (висота над рівнем моря понад 2000 м) і його площа становить 14 107 000 км2, тобто, практично в два рази більше, чес Австралія.
Континенти
 • Цікаво, що саме цей континент містить у собі близько 70% запасів прісної води планети. Звідки там стільки води, запитаєте Ви? Звичайно ж, вона знаходиться там у вигляді льоду! Антарктиду прийнято вважати не тільки самим холодним континентом, але і самим сухим. За засушеним пустелях вільно гуляє самий сильний вітер у світі, який здатний забрати Вас як пушинку. Чудове місце, чи не правда? Воно стає ще прекраснішим, коли під час зимових заморозків збільшується вдвічі — прилеглі моря покриваються кіркою льоду з досить великою швидкістю – близько 65 тис км2 в день!
 • Цей материк покритий крижаними масивами настільки щільно, що тільки зрідка можна побачити саму землю. Також відомо, що саме в Антарктиді знайдено найбільший і вражаючий своїми розмірами айсберг – його ім'я-15 і ця брила льоду має 295 км в довжину і 37 км в ширину. Це ніби окремий острів з одного тільки льоду.
 • Що щодо приналежності до якоїсь держави, то цей континент повністю вільний – це нейтральна зона, яка доступна тільки туристам і вченим. Другим завжди там є робота – незважаючи на холод і сухість, в Антарктиді ми можемо виявити різноманітність фауни, яке адаптувалося до таких сильних холодів і цілком комфортно себе почуває в подібних умовах. На їх вивчення можна витрачати багато часу. Ах, так, на цьому материку немає часу. Як так може бути? А так, що це також нейтральна тимчасова зона – всі, хто знаходяться на континенті, живуть за часом країни, з якої прибули.
 • Від одного з найхолодніших місць ми плавно переходимо до одному з найтепліших – материку під назвою Африка, який входить до складу загальної групи Старий Світ. Площа Африки становить 30 370 000 км2 і є другим за площею серед всіх існуючих материків.
 • Сама Африка унікальна тим, що тільки на цьому материку є місця, де жодного разу не ступала нога людини. Абсолютно дика флора та фауна. Ще Африка може похвалитися найбільшою у світі пустелею Сахарою, про яку чув кожен школяр. Вона охоплює цілих 10 країн африканського континенту! І навіть якщо пустеля здивує не кожного, то дізнавшись, що там найбільші поклади алмазів і золота багато можуть раптово виявити бажання потрапити на цей материк у пошуках багатства.
 • Напевно Ви чули легенди про таємниче Летючого Голландця, загадковому піратському кораблі. І ось саме в Африці знаходиться Мис Доброї Надії, який якраз і пов'язаний з цією легендою.
 • А що стосується реальних жахів, так це факт про сипучих пісках. Страшно, правда? А адже їх глибина сягає близько 150 м.
 • Від піску до води — річка Ніл, про яку також багато відомо, є найдовшою річкою в світі. Її довжина становить 6 650 км, і вона протікає через 11 країн всієї Африки.
 • Наступний континент, про який піде мова, це Новий Світ. Як згадувалося на початку, він складається з двох частин, названих материками – Північною та Південною Америкою.
 • Північна Америка має трохи різні цифри, що стосуються площі. Все залежить від того, чи включаються до складу прилеглі острови, або ж ні. У першому випадку площа цього материка становить 24,25 млн км2, у другому ж – 20,36 млн км2
 • Як відомо, велику частину Північної Америки займає Канада, яка є другою за розміром країною в світі.
 • Що стосується по-справжньому вражаючих речей, саме на північноамериканському континенті знаходиться найбільший і найглибший у світі каньйон, який називається Великий Каньйон. Це місце найбільш популярне серед туристів, багато хочуть зробити пам'ятне фото каньйону, щоб потім хвалитися даним фактом.
 • Багато чули про таку особистість, як Христофор Колумб. Саме він був першим європейцем, нога якого ступила на землю Північної Америки, хоча тоді він і не підозрював, що це не та «земля», куди він прямував. Завдяки ось такій помилці, в наші дні ми можемо споглядати такий материк як Північна Америка з усіма його принадами, які особливо тісно пов'язані з Канадою. Адже при згадці про цю країну на розум відразу приходить думка про кленовому сиропі і хокеї, чи не правда?
Континенти Землі
 • Для багатьох буде новиною, що причиною частих землетрусів в Каліфорнії є те, що саме в Північній Америці стикаються дві тектонічні плити, які і викликають ці підземні поштовхи. Приємного мало, але це дуже навіть вражає.
 • Що стосується фауни цього материка, то тільки біля берегів Північної Америки ми можемо спостерігати зграї дельфінів, які полюють групами. Більше ні в одного материка або континенту Ви не зможете це побачити. Сухопутні тварини мало відрізняються від тих, які населяють материк Євразія, про нього ми поговоримо пізніше. Тут живуть вовки, олені, ведмеді, білки і багато інші представники фауни.
 • Можна згадати, що поруч саме з Північної Америки розташований найбільший острів нашої планети – Гренландія, назва якого дослівно перекладається як «Зелена країна». Ось тільки він покритий льодом товщиною до 340 м. Дивно, чи не правда? А все тому, що норманн Ерік Рудий назвав «Зеленою країною» тільки ту частину острова, яка була покрита рослинами, а ділянку цей був не дуже великий. Але незабаром і весь острів почали так називати, викликаючи подив у всіх, хто відвідував його і ще не знав причини такої дивної назви, яке повністю не відповідає побаченого.
 • Переходячи до Південній Америці, варто сказати, що вона, як і Північна Америка, входить до складу групи Новий Світ, який узагальнюється в одне назва «Америка». Наскільки відомо, раніше Південна і Північна Америка були не двома материками, що входять в одну групу, а окремим континентом.
 • Площа Південної Америки – 17,8 млн км2. За площею вона зовсім трохи більше загальновідомою країни Росії. Також, до складу Південної Америки входять скупчення островів.
 • Цей материк так само може здивувати своїми цікавими та незвичайними місцями. Наприклад, тут знаходиться найсолоніше озеро в світі – Салар-де-Уюні, яке знаходиться в Болівії. Тільки уявіть, яка щільність у цієї води. Навряд чи там водиться якась живність. Хоча, всі ми знаємо, що фауна чудово адаптується під суворі умови.
 • Всі ми пам'ятаємо фільми жахів про величезних змій, що живлять особливу любов до людей в не зовсім приємному сенсі. Так ось саме в Південній Америці мешкає такий вид змій з лякаючим назвою «анаконда».
 • Що стосується інших пам'яток, то на цьому материку знаходиться найвищий водоспад світу – Анхель. Його розміри дуже вселяють і на нього завжди приходять подивитися, як туристи, так і живуть тут люди. Погодьтеся, такого ніколи не звикнеш, навіть якщо проживеш все життя на одному материку з настільки величезним водоспадом.

Який найбільший континент на земній кулі і яка його площа?

Як і було обіцяно, переходимо до самого великого континенту планети Земля – Євразії. Він входить до складу Старого Світу. Його площа досить значна – 54,3 млн км2. Населення цього континенту, складає більш ніж 70% населення всієї планети.

 • Сам материк ділиться на дві частини, об'єднані в його назві – Європа та Азія. Також, це єдиний материк, який, як ми знаємо, омивається всіма чотирма океанами.
 • Євразії теж є чим похвалитися щодо категорії «самий-самий». Приміром, самий вузький протоку в світі – це Босфор. Найбільшим архіпелагом є Зондські Острови.
Найбільший континент
 • Що стосується глибини, то саме Євразія володіє найнижчою точкою суші – це западина на дні Мертвого Моря. І раз вже мова зайшла про морях, то варто згадати, що тільки цей материк має в собі моря «чотирьох кольорів» — Чорне, Біле, Жовте і Червоне. Цілком незвичайне різноманітність.
 • Існує цікавий факт, що саме на цьому континенті сформувалася така наука, як географія. І не дивно, адже вченим мужам було цілком достатньо території, щоб почати її вивчати і робити якісь висновки, створювати терміни, і т. д.
 • І саме на берегах Євразії, яка, як згадувалося, оточена з усіх сторін водою, розташовані найбільші порти світу. Всі зручності для подорожей, імпорту та експорту на інші материки.

Континент і материк: чим відрізняються, в чому різниця?

Між тим, хочеться запитати: «чи Знаєте ви різницю між часто згадуваними словами «материк» і «континент?»

 • Вище ці слова згадувалися хаотично, змішуючись, коли мова йшла про одній і тій же частині суші. Наскільки відомо, ці терміни вважаються словами синонімами, оскільки мають на увазі одне значення – суша, оточена водою. Незалежно від вживання, різниця між «материком» і «континентом» тільки в тому, що фонетично вони по-різному вимовляються, смислове навантаження від цього не змінюється.
 • Тому, всі перераховані вище частини світу є, по суті, як материками, так і континентами, помилкою це не вважатиметься.

Отже, ми розглянули всі континенти нашої планети, з усіма їх приємними і не дуже приємними деталями, які будуть цікаві як звичайній людині, так і туристу або вченому. Материки не особливо відрізняються масштабами, але абсолютно різні в плані інших критеріїв. Кожен по-своєму унікальний і гідний того, щоб бути цікавим не тільки вченим, але і звичайним людям.

Відео: Подорож по материках Землі