15 ознак того, що чоловік вас руйнує

Що відбувається, коли чоловік вас руйнує. Читайте у статті.

Зміст

Ознаки того, що чоловік вас руйнує

Ще будучи юними дівчатами, багато мріють вступити в стосунки з принцом на білому коні. Нехай буде не принц і не на коні, але щоб був люблячим, добрим, чуйним, розуміючим, щедрим.

На жаль, такі відносини вдається побудувати не всім. Взаєморозуміння та повага є двома фундаментами, на яких тримаються міцні і довгі стосунки. Природно, якщо в цьому союзі присутня любов.

Важливо: Якщо немає взаєморозуміння, немає поваги, то щасливі відносини побудувати не вдасться. Навіть самі сильні, красиві і розумні жінки можуть потрапити в психологічно важкі стосунки. В нездорових стосунках чоловік може руйнувати жінку, перетворюючи її в хвору, слабу та нервову.

Як не докотитися до такого стану? Адже багато хто думають, що саме вони ніколи не потраплять на цей гачок. Але від цього застраховані тільки найбільш проникливі, розумні жінки, які можуть прийняти рішення розлучитися з чоловіком, як тільки побачать перші тривожні дзвіночки. Багато ж, будучи безмежно закоханими, не звертають уваги на тривожні дзвіночки і дозволяють своєму чоловікові неприпустимі грубість і поведінка в свою адресу.

Абьюзер, або моральний тиран, психологічний ґвалтівник, тиран, так ще називають таких чоловіків. На початковому етапі відносин абьюзер може прикинутися вовком в овечій шкурі, він буде ввічливий і галантний, але пізніше почне проявляти свою справжню натуру.

Сумна жінка

Звідки беруться абьюзеры? Виною такої поведінки чоловіка його власні комплекси, страхи, образи. Не знайшовши виходу своїм образам, він починає зганяти зло на інших. Під руку попадається не тільки улюблена жінка, жертвою абьюзера може стати мати, бабуся, дитина та інші люди, які не можуть припинити образливе ставлення в поведінці себе.

Говорити про те, що людина є психологічним ґвалтівником, можна тоді, коли він робить це систематично. Тобто не один раз. Кожен може бути в поганому настрої, нагрубити або різко відповісти. Але це ще не означає, що людина руйнує вас. Якщо ж це повторюється постійно, якщо ви самі себе перестали впізнавати, це великий привід задуматися про сенс таких відносин.

Важливо: Якщо у поведінці вашого чоловіка присутні перераховані ознаки, біжіть. Хворобливі стосунки краще розірвати до побудови сім'ї, шлюбу й до того моменту, коли з'явиться дитина.

Гарного такі відносини не принесуть, можна сказати, нічого. А з поганого — ви ризикуєте втратити себе, втратити друзів і зіпсувати відносини з родичами, станете нервової і закомплексованою, перестанете радіти життю. Потрібно вам таке щастя? Швидше за все, немає.

Відео: Як чоловік знищує жінку у відносинах?

Чоловік вас руйнує — він забороняє спілкуватися з подругами

Першим ділом маніпулятор почне перешкоджати вашому спілкуванню з подругами. Під приводом того, що подруга або подруги погано впливають на вас, на ваші з ним стосунки, ця людина буде робити все, щоб прив'язати вас до себе. Справа стосується не тільки походу з подружкою в клуб, такий чоловік може чинити опір навіть звичайній чашці кави з подругою в кафе.

Ніхто не має права забороняти дорослого самостійного людині, з ким-небудь спілкуватися. Якщо чоловік робить безпідставні заяви на адресу ваших зустрічей і спілкування з приятельками, він власник. Таким чином він хоче зробити так, щоб ви були тільки з ним, щоб вашу увагу належало тільки йому і нікому більше.

Якщо ви не хочете втрачати своїх подруг і бажає продовжити спілкування з ними, не йдіть на поводу у чоловіка. Люблячий чоловік повинен приймати вас і ваш коло друзів. Принаймні не перешкоджати вашому спілкуванню.

Забороняє спілкуватися з приятельками

Чоловік вас руйнує — перешкоджає спілкуванню з родиною

На наступному етапі руйнівник вашої особистості зробить все для того, щоб ви перестали спілкуватися зі своєю сім'єю. Хочете поїхати до мами? Не можна. Бажаєте запросити родичів до себе? Не варто цього робити. У маніпулятора знайдеться тисяча причин, щоб перешкодити вам.

Поступово абьюзеры захищають свою жертву від всіх і всього, тим самим роблячи її тільки своєю. Жінку без підтримки простіше емоційно руйнувати і тиснути.

Нерідко жінки, які вирішили піти з таких відносин через довгі роки, розуміли, що залишилися наодинці зі своєю проблемою. Адже за довгі роки відносин з абьюзером вони поступово віддалялися від своєї сім'ї.

Не робіть так. Ваші батьки і брати, сестри є вашими близькими і рідними людьми. Не забувайте про них, вступивши у відносини з чоловіком.

Якщо чоловік захищає вас від близьких і знайомих

Чоловік вас руйнує — він вас постійно критикує

Що б ви не зробили, все буде не так. Будь-які ваші дії піддаються критиці. Сукню купила не таке, обід приготувала не дуже смачно, в машину сіла неправильно, не так подивилася, не так сказала.

Це дуже прикро, але абьюзера це хвилює мало. Він щиро вірить, що говорить вам правду з кращих спонукань і нічого поганого не робить.

Важливо: Пам'ятайте правило — скажи людині сто разів, що він свиня, на сто перший вона стане на коліна і захрюкає. Так буде і з вами, якщо ви потрапите на гачок критики від чоловіка.

З часом ви погодитеся, що ви неправі в будь-яких своїх діях, що робить все погано і за кожне своє «невдале» дія будете почувати провину.

А що буде далі? А далі ви перестанете подобатися собі в дзеркалі, втратите бажання робити що-небудь. Адже ви будете знати, що ви все одно все зробите з рук геть погано.

Цього тільки й треба вашому емоційному насильникові. Вітаємо! Руйнування особистості в самому розпалі. Далі буде більше.

Якщо ваш чоловік вас любить щиро і він психологічно здорова людина, він не буде лаяти вас за пересмажене м'ясо. Він ніколи не скаже, що ви погано виглядаєте. Не буде критикувати вас на рівному місці, безпідставно і жорстоко. Люблячий чоловік приймає свою жінку з усіма її недоліками, так як знає, що він теж не ідеальний.

Чоловік критикує жінку

Чоловік вас руйнує — запевняє, що, крім нього, ви нікому не потрібні

«Та хто тебе буде любити, так як я?», «Кому ти крім мене потрібна?», «Ти ні з ким не уживешься», «Ніхто не зможе жити з тобою».

Ці фрази емоційний тиран використовує для того, щоб його жертва повірила, що він — найкращий вибір для неї. Така маніпуляція чоловікові необхідна для того, щоб жінка не зірвалася з гачка і не зважилася піти від нього.

Погано, якщо у вашій голові сидить тверде переконання, що він — людина хоч і складний, але прощає вам ваші недоліки. Це означає, що ваша самооцінка впала нижче плінтуса і потрібно терміново піднімати її. Думаючи таким чином, ви стаєте повністю залежною від свого чоловіка.

Іноді чоловік буде тиснути тим, що ви некрасива. Не варто піддаватися на ці грубі і жорстокі прийоми. Ніколи не сумнівайтеся у своїй красі, не вважайте себе непотрібною, нікчемною. Повірте, знайдеться людина, яка буде готовий носити вас на руках.

Якщо чоловік морально тисне

Чоловік вас руйнує — постійно ображає

Постійні образи — супутник нездорових відносин, в яких вас руйнують. Одна справа в серцях одноразово сказати щось образливе, а потім попросити вибачення. Інше — принижувати, ображати, називати образливими матюками постійно.

Деякі з маніпуляторів можуть ображати свою жінку тільки наодинці, інші — не соромляться робити цього в суспільстві, при людях. У жодному разі не можна дозволяти цього.

Можливий такий варіант, коли у відповідь на обурення жінки, тиран почне звинувачувати її зайвої уразливості. Мовляв, стався до цього простіше. І багато жінок миряться, думаючи, що це їх картинка життя неправильна. І що насправді нічого страшного в образах немає. Тиранію спишуть на занадто емоційний характер чоловіка.

Якщо у випадках з відкритими образами, все зрозуміло, то з жартівливими образливими словами складніше. Чоловік може придумати жартівливі прізвиська, але вони можуть бути дуже образливими. На прохання жінки не говорити так про неї, він скаже, що всього лише пожартував. Звинуватить в тому, що ви не розумієте жартів.

Важливо: Припиняти образи потрібно спочатку. Або чітко і ясно сказати, що це був перший і останній раз, або відразу рвати такі відносини. Чоловік не повинен ображати свою жінку.

Уявіть, якщо такий чоловік буде обзивати вас при дітях, чи будуть вони шанобливо ставитися до матері потім? Образи — це жахливо, це руйнує, не варто цього терпіти, ви не заслуговуєте подібного.

Образи від чоловіка

Чоловік вас руйнує — звинувачує у своїх невдачах

Всі свої невдачі і промахи чоловік звалює на ваші плечі. Звинувачує вас, ваші слова та дії у своїх помилках. Якщо у нього щось не вийшло, так це ви винні. У кожній незручній для нього ситуації ви стаєте козлом відпущення, на якому можна зігнати зло.

Ви не винні. Дорослі люди самі несуть відповідальність за свої вчинки і подальші невдачі. Звинувачення вас у своїх невдачах — це не що інше, як перекладання відповідальності з своїх плечей на ваші.

Якщо ваш чоловік систематично робить так, це серйозний привід задуматися про подальші відносини.

Чоловік звинувачує жінку

Чоловік вас руйнує — вимагає звіту про кожній хвилині, проведеній без нього

Якщо ви ненавмисно не встигли відповісти на дзвінок коханої, і тепер навіть боїтеся йому передзвонити, ситуація запущена. Психологічний ґвалтівник буде вимагати від вас звіт за кожну хвилину, проведену далеко від нього. І якщо ви не взяли трубку, то потім буде вичитувати вас і лаяти за погану поведінку.

Такий чоловік може зробити все для того, щоб постійно тримати у полі свого зору. А якщо фізично не зможе перебувати поруч, буде дзвонити і писати без приводу.

Звичайно, для вас така поведінка може бути незручним. Адже телефонні дзвінки та повідомлення можуть відволікати від справ, але не відповісти ви теж не можете. Але чоловіка мало цікавить ваше зручність, для нього ви — просто об'єкт маніпуляції.

Якщо ваш чоловік намагається контролювати кожен ваш крок, припиняйте це ще в самому початку відносин. Якщо ви дозволите це, потім важко буде повернути ситуацію назад. Кожна людина має повне право на особистий простір.

Чоловік контролює жінку

Чоловік вас руйнує — карає за «промахи»

Якщо ви зробили що-небудь без схвалення свого чоловіка, за цим може послідувати покарання. Воно може бути різним: погрози, залякування, мовчання, відмова в близькості, позбавлення вас чогось.

Таким чином чоловік намагається вас «дресирувати», як собачку. Наприклад, ви без його відома і згоди пішли на зустріч з подругою. У відповідь він вирішив не розмовляти з вами кілька днів, тиждень або навіть більше. Надалі ви не захочете повторити свою дію, так як знаєте, що послідує покарання.

Чоловік розуміє в такому випадку, що система працює, він продовжує застосування покарання для вас. Багато жінок зараз скажуть, що це якась маячня, що такого не може бути. Так, такого не може бути у відносинах здорових, але відносинах хворобливих це дуже часто може траплятися.

Чоловік карає жінку мовчанням або іншим способом

Чоловік вас руйнує — болісно ревнує

Ревнощі допустима, коли вона виправдана. І то в розумних межах. Коли патологічна ревнощі, шалена — це негативна риса, яка зіпсує вам життя.

Деякі жінки на початку стосунків, навіть радіють з того, що чоловік ревнує. Вважається, що ревнощі — це показник любові. Насправді тільки з часом деякі розуміють, що божевільна ревнощі — це не показник любові, це — тривожний маячок власника і агресора.

Якщо чоловік ревнує вас до всього, що рухається, це дуже погано. Він може контролювати ваші соціальні мережі, ловити ваш погляд на інших чоловіків. Навіть якщо ви подивилися без інтересу, ревнивець сприйме це по-іншому.

Усіх ваших колег, друзів він буде записувати в коханці, влаштовувати жахливі сцени ревнощів. Чи варто говорити, що на корпоративи вам буде заборонено ходити? Або тільки разом зі своїм обранцем, або ніяк. Розмови з чоловіками для вас — табу. Інакше будуть сцени ревнощів.

Тотальний контроль приведе вас до нервового виснаження. Багато пар розпадаються через ревнощі. Це відчуття іноді заважає нормально жити.

Важливо: Якщо ваш чоловік — патологічний ревнивець і розмови не допомагають, виправити ці відносини не можна.

Нездорова ревнощі

Чоловік вас руйнує — використовує шантаж

Емоційний шантаж чоловік може використовувати, якщо ви раптом скажете про розрив відносин. Він буде тиснути на жалість, погрожувати, що повіситься, зіп'ється, покінчить життя самогубством.

На якомусь етапі жінка злякається, що він і справді це зробить. Вона забере назад свої слова, передумає і залишиться з ним. А цього тільки й треба абьюзеру.

Деякі можуть навіть намагатися імітувати свої погрози. Насправді такий тип чоловіків ніколи робити з собою цього не буде, це просто привід маніпулювати вами. Якщо інші вже не працюють, маніпулятор випробує ще й цей метод.

Якщо у відносинах прозвучали такі слова, як повішуся або покінчу з собою з-за тебе, це не привід задуматися. Це — привід тікати, і чим раніше, тим краще. Це говорить про серйозні психологічні проблеми у людини. Вам ці проблеми не потрібно намагатися вирішити, собі гірше зробите.

Якщо чоловік шантажує

Чоловік вас руйнує — вимагає покори

Емоційний тиран може прагне до лідерства у відносинах. Він повинен домінувати, бути головним. Жінка повинна проявляти свою покірність, погоджуватися з будь-яким рішенням. Є дві думки — його і неправильна. Жінка такого чоловіка, на його особисте переконання, повинна розуміти це і успішно застосовувати на практиці.

Думки жінки у вирішенні будь-яких питань, наприклад, куди поїхати на відпочинок, яку меблі замовити, ніхто не питає. Адже її думка не важливо, все вже вирішено в односторонньому порядку.

Якщо ваш чоловік знецінює вас, як особистість, це недопустимо. Поважайте себе самі і вимагайте цього від інших.

Чоловік хоче зробити жінку рабинею

Чоловік вас руйнує не дозволяє працювати

Багато тирани вважають, що місце жінки на кухні. Ділова леді їм не потрібна. Їм головне, щоб їх завжди чекав готовий і теплий обід на першу вимогу. Якщо жінка встигає поєднувати будинок і роботу, емоційний ґвалтівник знайде привід, щоб змусити жінку кинути роботу.

Адже кар'єра та фінансова незалежність може дати жінці можливість самій визначати своє життя й приймати рішення. А це не входить в плани абьюзера, управляти повинен він.

Чоловік забороняє працювати

Чоловік вас руйнує позбавляє вас фінансової свободи

Для багатьох це здається дикістю, але є такі чоловіки, які розпоряджаються грошима дружини. Тобто вона сама ці гроші заробила і віддала чоловікові, так як він сам краще знає, як правильно і раціонально витратити ці гроші.

Буває інша ситуація. Коли жінка спочатку позбавляється можливості заробити грошей під впливом чоловіка, а потім потрапляє в пастку безгрошів'я. Їй доводиться просити у чоловіка на колготки, на помаду і т. п. А він вже подумає, чи заслужили жінка ці гроші чи ні.

Чи варто говорити, що чоловікові на руку таке положення справ? Адже жінка залежна від нього не тільки психологічно, але і матеріально. А значить нікуди не дінеться, не зможе піти і почати нове життя. З тих пір, коли жінка позбавляється фінансової свободи, поводження з нею може стати в рази жорсткіше, ніж раніше.

Чоловік позбавляє фінансової незалежності

Чоловік вас руйнує — вживає наркотики або алкоголь

Алкоголь і наркотики нерідко призводять до того, що чоловік стає агресивним. Якщо чоловік зловживає, не роздумуйте, біжіть. Не намагайтеся його змінити, ви просто втратите свій дорогоцінний час.

Чоловік вас руйнує — застосовує фізичну силу

Якщо чоловік піднімає на вас руку, це — точка неповернення. Поріг, який не можна переступити. Якщо підняв руку один раз, цього може і не повторитися. Але якщо здійняв удруге, значить вдарить знову.

Якщо жінка терпить побої, це жахливо. Значить, вона вже зламана як особистість. Якщо чоловік вдарив, не варто сприймати це як тривожний дзвіночок. Це — привід збирати речі і йти. Якщо ви не знаєте, як поводитися, коли чоловік б'є, рекомендуємо прочитати цю статтю. Тут ви знайдете корисні номери телефонів і керівництво до дії.

Немає прощення того, хто б'є жінку. Не дозволяйте відносин дійти до такого рівня.

Якщо чоловік піднімає руку на жінку

Чоловік у щасливих відносинах прагне зробити все для щастя своєї жінки. Він прагне подарувати їй любов, ласку, щастя. У токсичних відносинах все відбувається навпаки. Чоловік не може вважати себе тираном і абьюзером, але все одно буде руйнувати жінку. Якщо вас ображають, принижують, знецінюють ваші почуття або роблять речі гірші, не терпіть такого ставлення. Краще бути однією, ніж полягати в таких токсичних відносинах.

Відео: Ознаки того, що чоловік вас руйнує як особистість