Камінь онікс: різновиди, вплив і властивості, кому підходить за знаком Зодіаку? Як відрізнити онікс від підробки: поради, вартість. Як доглядати, носити онікс: сумісність з іншими каменями

У даній статті ми вивчимо вплив такого каменю, як онікс, що навіть своєю назвою говорить про владу і якоюсь магічною силою.

Зміст

Цей напівкоштовний камінь люди оцінили ще в глибоку давнину. Їм облицьовували палаци, гробниці і різні твори мистецтва. З нього робили гарні прикраси. Онікс навіть використовували в якості грошей застосовували в лікувальних цілях. Багато рецепти і технології дійшли до наших днів і широко застосовуються в різних сферах людської діяльності.

Вироби з оніксу і їх вплив на людину

Онікс – дуже гарний кварцовий мінерал, що відноситься до різновидів агата. Він відрізняється наявністю унікальних, паралельних один до одного смужок на зрізі, що розрізняються за формою, кольором, розташуванням і малюнку. Ці смужки – результат певного температурного режиму, при якому формувався камінь, а також його фізичного і хімічного складу.

Достаток колірних відтінків

Важко перерахувати всі види виробів, які сьогодні виготовляються з цього каменю. Він приваблює не тільки своєю красою і неповторністю малюнка, але і різноманітними корисними властивостями.

Цікаво: Особливе значення «біблійний камінь» отримав саме в храмах і святилищах, наприклад, з нього був побудований знаменитий храм Соломона.

 • Тому ювелірні вироби з оніксу у вигляді кілець, сережок, намиста, підвісок, браслетів нерідко використовуються в якості оберегів. Крім того, вони допомагали вилікувати практично всі хвороби, поліпшити потенцію у чоловіків і заспокоїти психіку, нормалізувати сон і подолати депресію.
 • А предмети побуту – вази, статуетки, фігурки, різноманітні декоративні вироби – в якості речей, здатних поліпшити енергетику приміщення, створити атмосферу благополуччя в домі, а також відігнати погану енергетику.
 • Велике значення надають і цілющим властивостям оніксу. Вважається, що він сприятливо впливає на нервову систему, заспокоює в стресових ситуаціях, стабілізує настрій.

Хоча кожна з його різновидів володіє своїми індивідуальними особливостями, про які ми розповімо трохи нижче.

Унікальний

Різновиди оніксу: магічні властивості, сумісність зі знаками Зодіаку

В природі не існує двох однакових за своїм складом і малюнку каміння оніксу! Тим не менш, в залежності від зовнішнього вигляду і деяких індивідуальних властивостей, камені класифікуються за окремим різновидам. Найпоширенішими вважаються наступні групи.

Сардонікс або вогненний онікс

 • Відрізняється шовковистим скляним блиском і чергуванням червоних, коричневих та білих смуг, що формуються за рахунок входить до його складу заліза, природних силікатів і оксидів кольорових металів. Камені сардоникса поділяються на чоловічі та жіночі. Чоловічі – більш контрастного і чіткого малюнка, з більш строгими лініями, жіночі – більш м'яких відтінків і півтонів.
 • Колірна гамма і різноманітні переливаються відтінки сардоникса просто вражають уяву! Саме тому, незважаючи на досить невисоку ціну цього каменю, вироби з нього користуються великим попитом у модниць, а майстри виготовлення мозаїчних картин використовують його у створенні своїх унікальних шедеврів. У багатих будинках і салонах також нерідко можна зустріти чудові обробки з сардоникса.
Неймовірна краса
 • Цілющі властивості цього мінералу були помічені ще в глибоку давнину, і сьогодні успішно використовуються в літотерапії (лікування камінням). Його сприятливі властивості полягають в регенерації пошкоджених тканин після переломів, розтягнень, вивихів. Він активізує процес зрощування кісток і сприяє загоєнню ран і саден.
  • Крім того, сардонікс робить позитивний вплив на функцію щитовидної залози і травної системи.
 • Астрологи відносять цей камінь до «дорожнім» і рекомендують мати його при собі під час подорожей, поїздок і далеких походів. Особливо це відноситься до людей, чия професія чи спосіб життя пов'язані з постійними роз'їздами.
 • Вважається, що сардонікс також допомагає під час подорожі в астрал, висвітлює шлях і сприяє легкому поверненню. У давнину його використовували для захисту від впливу чорних сил, приворотів і псування.
 • Вважалося, що сардонікс додає своєму власникові впевненості в собі і продовжує його життя.

Цей камінь має сприятливий вплив на багато знаки Зодіаку, але особливе заступництво від нього отримують Леви і Діви. При цьому камінь у першому випадку підсилює лідерські якості, а в другому – підвищує товариськість та усуває якусь природну холодність знака, особливо, якщо їх робота пов'язана з фінансами. Також червоні відтінки добре підходять вогненним знакам, щоб заспокоїти їх запал. Скорпіону, Рибам і Близнюкам він протипоказаний!

Жоден камінь не схожий на інший!

Зелений онікс

 • Найбільш поширений і найбільш популярний камінь, який характеризується скляним блиском і різноманітними напівпрозорими зеленими відтінками – від темно-смарагдового до світло-бірюзового.
 • Виділяє дану групу чергування коричневих, зелених і білих смужок, малюнок яких залежить від структури каменю і вміст у ньому заліза, міді і магнію.
 • З зеленого онікса створюють дуже гарні прикраси і предмети декору. Всі вони в тій чи іншій мірі володіють цілющими властивостями. Але вважається, що їх лікувальний вплив безпосередньо залежить від кількості і товщини смужок на камені: найбільш сильний вплив надають камені з великою кількістю дуже тонких смужок.
 • Зелений онікс здатний знімати біль, нормалізувати кальцієвий обмін в організмі і роботу травної системи. Він також сприяє поліпшенню пам'яті і розвитку інтуїції.
 • Також постійне носіння каменю поліпшити гостроту слуху.

Астрологи вважають, що зелений онікс – камінь не для всіх. Більше всього підходить Ракам, оскільки він даємо їм впевненість, уберігаючи від непогоди. Він надає душевну гармонію, приносить натхнення і успіх Козерогам і Дівам, Скорпіонам подарує спокій, а ось Близнюкам варто утриматися від носіння прикрас із зеленого онікса. Оскільки їх енергетика не збігається з енергетикою цього каменю і запускає програму руйнування.

Келихи з оніксу

Чорний онікс

 • Цей камінь ще називають «арабським». Він відрізняється насиченим чорним кольором, металевим блиском і унікальним малюнком, утвореним вкрапленням тонких сірих і білих ліній.
 • Широко використовується в ювелірній справі в якості різноманітного виробного матеріалу. Процес формування цієї різновиди відбувається значно довше і тільки в місцях, де є родовища агата. Але саме з нього виходять надзвичайної краси ювелірні прикраси та сувеніри у вигляді різних фігурок, шкатулок, попільничок.
 • Всупереч поширеній думці, чисто чорного оніксу в природі не існує. Якщо вам пропонують такий – це не більш ніж фарбований агат або інший дешевий мінерал. Справжній чорний онікс завжди має хоча б незначні вкраплення.
 • Це камінь людей розумової праці студентів, їм він допомагає в засвоєнні нових знань, творчості, концентрації на досягненні мети, виявлення лідерських здібностей.
 • Цілющі властивості чорного оніксу полягають у його сприятливий вплив на нервову і серцево-судинну систему.
 • Він також добре знімає біль, що страждають мігренню літотерапевт рекомендують носити намисто з цього каменю.
Талісман

Астрологи вважають цей камінь енергетично дуже сильним, здатним позбавити від зайвої агресії або внутрішньої невпевненості в собі. При цьому він підходить практично всім знакам.

 1. Чорний онікс найбільш підходить Терезам, Козерогам і Стрільцям!
 2. Лідерські якості Львів він доповнить.
 3. Тельцям і Овнам камінь допоможе прогнати погані думки і стати більш поступливим.
 4. Скорпіонів – розкриє, Дівам – дасть любовне щастя.
 5. А ось на Риб він не робить ніякого впливу.
 6. Близнюкам і зовсім краще утриматися від носіння прикрас з цього каменю. Оскільки можливо виникнення депресивного стану.

Незважаючи на те, що чорний онікс вважається найкрасивішою різновидом мінералів, його вартість мало відрізняється від вартості інших каменів і не є високою. Ювелірні прикраси з чорного оніксу доступні практично кожному.

Але все ж це порівняно доступні прикраси

Білий онікс

 • Всі світлі непрозорі камені з рожевим або ніжно-блакитним відтінком і чергуванням таких світлих смуг відносяться до різновиду білого оніксу.
 • Цей камінь володіє більшою щільністю і часто використовується для облицювання різних поверхонь: стільниць, підвіконь, стін, підлог. Вважається, що приміщення з обробкою з білого оніксу набуває особливу позитивну енергетику.
  • Але білий онікс погано переносить високі температури і при їх впливі може тріскатися і руйнуватися. Це слід враховувати при його використанні в будівництві.
 • В ювелірній справі білий онікс називають «б'янко» і використовують для виготовлення прикрас: бус, браслетів, сережок, які часто використовуються як обереги.
 • Цей камінь відомий своїми лікувальними властивостями – він здатний надавати сприятливий вплив на нервову, травну і сечостатеву систему, а також сприяти зняття запальних процесів.
 • Саме даний вид оніксу здатний очистити нашу ауру і прогнати погані думки. Він також допомагає відпустити образу і гнів.
 • З білого оніксу часто роблять амулети на удачу.

Але астрологи стверджують, що він приносить удачу тільки тим, у кого чиста душа і світлі помисли. Більшою мірою білий онікс підходить творчим людям, з усіх знаків Зодіаку найбільшу благотворний вплив він робить на Козерогів, Стрільців і Дів, а ось Ракам і Ваг цей мінерал не підходить.

Білий

До менш поширених каменів відносяться наступні різновиди оніксу

 • Карнеол

Зовні дуже привабливий, яскравий камінь, трохи просвечивающийся, що характеризується чергуванням червоно-коричневих та білих смуг. Він підходить практично всім знакам, розкриваючи лідерські якості, даруючи рішучість і допомагаючи знайти спільну мову з оточуючими. Винятком є Стрільці, Скорпіони і Овни. Він не вплине на них негативно, просто це і так сильні представники, яким він просто марний.

 • Халцедон

Не дуже яскравий камінь, з чергуванням сірих і білих смужок. Його ще називають «молочним». Саме це вид найбільше підходить для лікування кровоносної та нервової системи, а також усіх недуг очей і простудних видів. Більше всього підходить Стрільцеві і Раку, їм камінь дарує впевненість. Протипоказань камінь не має, а іншим зодіакальним знакам дарує спокій і врівноваженість.

Мінерал
 • Тришаровий онікс

Один з найкрасивіших каменів, з неповторним малюнком витончених різнокольорових ліній: червоних, блакитних, сірих і білих. Виступає сильним оберегом, захищаючи від великих втрат і нещасних випадків, практично не має протипоказань по Зодіаку, оскільки виступає в якості захисту. Але все Близнюкам і Рибам варто бути обачними при виборі прикрас з оніксу.

 • Мармуровий онікс

Це напівпрозорий камінь зеленим гами з волокнами кальциту і аргонита. Має рожеві, золотисті, білі або світло-сірі патьоки. Цей камінь спрямований на розкриття чакр, особливо Третього ока і Корони. Також він здатний зміцнити пам'ять і закріпити отримані знання.

Важливо: Онікс з синіми відтінками підходить повітряним знакам, а також Ракам! Саме цей камінь дає їм упевненість, захист від зовнішнього впливу.

Мармуровий камінь

Відмінності природного оніксу від підробки

Онікс не відноситься до числа дорогоцінних каменів, тому його вкрай рідко підробляють в цілях видати за природний мінерал. Проте зважаючи певного попиту на облицювальні роботи, сувенірну продукцію і ювелірні прикраси з онікса, сьогодні широко налагоджено його виробництво штучного замінника, який без певної підготовки і досвіду досить складно відрізнити від оригіналу.

 • Тому перша порада для любителів цього каменю – купуйте вироби в спеціалізованих магазинах з обов'язковою вимогою сертифіката якості.
 • Крім того, слід звертати увагу на деякі важливі відмінності:
  • штучний онікс на відміну від природного найчастіше має яскраві неприродні кольори, які з часом блякнуть і тьмяніють;
  • смужки в штучному камені часто виглядають дуже контрастними, як намальованими. Але іноді, навпаки – розпливчатими і нечіткими;
  • штучний камінь легше по вазі природного;
  • натуральний камінь більш прозорий, з помітною внутрішньою структурою. У структурі підробки проглядається зазвичай тільки на шар полірування.
 • Також звертаємо увагу, що натуральний онікс завжди прохолодний і навіть практично не перехоплює тепло з рук.
 • І невеликий рада – підробку дуже легко подряпати лезом ножа або навіть нігтем.
 • Ціна каменю не може бути занадто дешевою!
Різноманітність

Скільки коштує онікс і коли купувати?

Середня ціна коливається від 10 рублів за 1 р. Так, він оцінюється в грамах, оскільки не є дорогоцінним каменем. Найдорожчими вважається білий і чорний онікс. На вартість ювелірних прикрас впливає, звичайно, оправа. Наприклад, в сріблі – від 4 тис. рублів, а за золото – від 12-17 тис. Якщо ж ви хочете придбати в простому металі, то ціна стартує від 1 тисячі.

Важливо: Купувати онікс стоїть на 5 місячний день, а ось носити починати — з 19 діб. При цьому сардонікс має свій час – 24 і 10, відповідно. А ось карнеол купувати і носити в 3 і 17 місячні дні.

Як правильно доглядати за оніксом?

Зберігання оніксу

 • При зберіганні оніксу слід враховувати, що це досить крихкий мінерал, він не терпить прямих сонячних променів, гарячого повітря, надто високих або дуже низьких температур.
 • А також варто виключити зіткнення з іншими предметами, удари і падіння.
 • Тому оптимальним варіантом зберігання ювелірних виробів буде окремий м'який мішечок або коробочка з поролоном.
 • Сувеніри та інші вироби з оніксу зберігаються при кімнатній температурі. Їх слід убезпечити від падінь, подряпин, зіткнень з іншими предметами.
Вимагає дбайливого ставлення

Чистка оніксу

Догляд за цим каменем повинен бути вкрай обережним – навіть легкий дотик іншим предметом або щіткою може залишити на ньому подряпину. Основні правила, яких слід дотримуватися при чищенні:

 • чистити камінь слід тільки м'якою серветкою, яку можна злегка змочити теплою водою;
 • використання будь-яких миючих засобів догляду за оніксом протипоказано;
 • ні в якому разі не можна використовувати аміак, що застосовується для чищення інших каменів;
 • протипоказана полірування каменю за допомогою спеціальних поліруючих серветок;
 • не можна замочувати онікс у воді! Зважаючи на його пористої структури і здатності її вбирати;
 • для чищення оніксу не можна застосовувати ультразвукові очисники – це руйнує структуру каменю;
 • можна почистити камінь м'якушкою від хліба;
 • після миття камінь слід протерти серветкою, висушити при кімнатній температурі і тільки після цього надіслати на місце зберігання.
Делікатна чистка

Як носити прикраси з оніксу?

 • Як вже було сказано, онікс – дуже тендітний мінерал! Тому будь-які прикраси з цього каменю вимагають обережного використання.
 • Оберігайте вироби з оніксу від ударів, падінь, подряпин, зіткнень з іншими предметами і засобами хімії – будь-яка з них може залишити на камені сліди і зруйнувати його структуру.
 • Одягати сережки, намисто або кільця з оніксом слід тільки після нанесення макіяжу, так як будь-який вплив і потрапляння на камінь крему, духів, дезодоранту також може пошкодити камінь.
 • Перед миттям рук, прийняттям душу, купанням у водоймі, а також будь-які роботи по будинку вироби з оніксу слід з себе знімати. Також небажано потрапляти під дощ або мокрий сніг в прикрасах з цього каменю.
 • Оскільки камінь холодний, тому варто виключити носіння влітку.
 • Найсильніше мінерал діє на людей середнього віку. При цьому «працює» він тільки при тривалому, навіть постійному носінні!
Деякі камені здатні пригнічувати його енергетику

Сумісність оніксу з іншими каменями

 • Такий магічний камінь варто носити обережно з іншими прикрасами. Запам'ятайте – це лідируючий камінь, силу і владу якого не повинні пригнічувати. Інакше він буде безсилий. Тому виключаємо контакт з рубіном, перлами або аметистом!
 • Також варто уникати зв'язку з цитрином. Цей камінь перебиває і тисне енергетику оніксу.
 • Оскільки це земний камінь, під заступництвом Меркурія і Сатурна, то вогненні камені виключаємо:
  • алмаз;
  • гранат;
  • циркон;
  • червоний турмалін.

Цей дивовижний самоцвіт неймовірно красивий, магічно сильний і доступний для свого господаря!

Відео: Камінь онікс