Камінь бірюза: значення, магічні і лікувальні властивості, кому підходить? Ювелірні прикраси з бірюзи – каменя кохання

Бірюза — це не тільки красивий камінь, але і найсильніший дорогоцінний оберіг. Натуральна бірюза важкодоступна і досить рідкісна. Прикраси з бірюзою вселяють впевненість у свого господаря, дарують йому здоров'я і спокій.

Зміст

Камінь бірюза: магічні властивості, кому підходить, знак зодіаку

Бірюза – знайомий багатьом людям камінь. Здавна його називали «камінь везіння» або «камінь, який приносить удачу». Цікаво те, що його колірні відтінки можуть варіюватися, починаючи з сірого відтінку і до зеленого. Цього каменю вже давно приписують безліч унікальних властивостей. До таких властивостей відносяться як магічні, так і лікувальні здібності каменю.

Ще в старовину читалося, що споглядання бірюзи протягом дня позбавляє людину від депресій і поганого настрою.

З деяких вивчених і доведених фактів варто знати, що часте спостереження за каменем покращує зір. Таке властивість пов'язана з яскравим відтінком каменю. Крім того, безпосереднє дотик каменю тіла людини сприятливо позначається на його роботі серцево-судинної системи. Саме тому рекомендується носити бірюзу в сережках і кулонах (ближче до серця).

Психологи стверджують, що яскравий колір каменю сприяє тому, щоб людина якомога рідше відчував страх і не перенапружувався емоційно. Вважається, що бірюза – засіб від перевтоми.

намисто з бірюзи
<>Магічних властивостей у бірюзи так само величезна кількість:
 • Бірюза (але тільки натуральна) сприяє тому, щоб людина завжди мав гарний настрій
 • Люди, що носить бірюзу, відрізняються достатком і фінансовим благополуччям
 • Бірюза дарує своєму власникові міцне здоров'я і довголіття, щастя й радість буття
 • Вважається, що бірюза здатна помирити навіть злісних ворогів і погасити будь-гнів

Цікаво знати, що камінь при тісному зв'язку зі своїм володарем, здатний навіть змінювати свій відтінок, щоб попередити «хазяїна» про майбутні проблеми. У середні століття бірюзу особливо цінували жінки, адже цей камінь, на їхню думку, міг допомогти їм у «сердечних справах». Для цього дами вшивали камінчик в одяг улюбленого чоловіка. Подарунок закоханому з бірюзи вважався символом вірності і сімейного щастя.

З інших спостережень за каменем слід зазначити, що бірюза позитивно впливає на інтуїцію людини. Володар бірюзи більш хоробрий і щасливий у житті, ніж інші люди. Так відбувається тому, що цей камінь має порівняно сильну позитивну енергетику. Енергетика каменю змінюється, залежно від його кольору. Приміром, небесно-блакитна бірюза – захист від зла, а значить вона сильніше всіх інших відтінків.

Цікавий факт: У процесі народження каменю в природі, а так само в процесі його дозрівання – камінь змінює свій колір і свою енергетику. «Народжується» камінь сірим, «дорослішає» блакитним і «зріє» зеленим. Зелена бірюза вважається найслабшою по енергетиці і практично «помираючим» каменем. Зелена бірюза підходить тільки людям зрілого віку, які вже не прагнуть досягати якихось цілей, а просто витрачають час на відпочинок.

сітчаста бірюза

Лікувальні властивості каменю:

 • Корисно носити бірюзу тим людям, які часто страждають нервовим перенапруженням і безсонням. У таких випадках надзвичайно актуальними стануть прикраси, зроблені з срібла. Срібло – вбирає негативну енергетику, а бірюза дає позитивну.
 • Бірюза на грудях лікує серце і захворювання кровоносної системи: варикоз, тромбоз.
 • Так само бірюза в кулонах і браслетах сприяє позбавленню від виразкових захворювань і будь-яких хвороб, що вражають печінку.
 • Вважається, що бірюза, обрамлена в золото, буде сприяти підвищенню імунітету у людини.

Важливо знати: Якщо ви носили бірюзу і через деякий час помітили, що камінь потемнів – це «сигнал» того, що вам слід звернутися до лікаря на обстеження стану здоров'я.

бірюза — дорогоцінний камінь

Як виглядає бірюза, який колір каменю, його значення?

У деяких країнах (у Тибеті) бірюзу досі вважають не каменем, а справжньою божественною сутністю. Стародавні перські повір'я, наприклад, стверджували, що бірюза – результат розкладання кісток тих людей, що померли від любові. З-за сильної енергетики каменю, його завжди рекомендували носити подорожнім для успіху в дорозі, одиноким для здобуття любові і хворим для одужання.

Візуально можна розрізнити кілька видів бірюзи:

 • Синьо-блакитну
 • Блакитну
 • Зеленувато-блакитну
 • Зелену
 • Блідо-блакитну
 • Блідо-зелену
 • Сітчаста бірюза
 • Мереживна бірюза
 • Бірюза з жовтуватим відтінком
 • Сіро-зелена бірюза
 • Бірюза оливкова
 • Бура бірюза
 • Біла бірюза (мелоподобная)
натуральний камінь бірюзи

Цікаво знати, що сітчастий малюнок, який може бути присутнім на поверхні бірюзи, утворюється з-за тонких прожилок. Ці прожилки складаються з оксиду марганцю та оксиду заліза. На їх освіту так само впливає вуглецевий сланець, що знаходиться в породі. Якщо бірюза має багато вкраплень, її прийнято називати «матричної» або «мереживний». Такою може бути тільки бірюза світлих тонів.

Камінь бірюза – білий, блакитний, зелений, червоний, фіолетовий: фото

Структура каменю кристалічна, з прожилками. Іноді бірюза має нарости, натічні маси або нашарування. Натуральна бірюза не прозора. У каменя приємний іноді воскової, іноді матовий блиск. Щільність натурального каменю дуже висока.

Колір каменю найчастіше відповідає своїй назві – бірюзовий, але не рідко він має безліч абсолютно різних відтінків. Колір бірюзи відрізняється в залежності від родовища та виду каменю. Приміром, арізонська бірюза (видобута в США, штат Арізона), вважається найкращою і дорогий. Такий камінь має різні колірні рішення, часто має чорні вкраплення і навіть малюнки.

блакитна бірюза
синя бірюза
зелена бірюза
сіра, блакитна та біла бірюза
бура та інші види бірюзи

Ювелірні прикраси з бірюзою для жінок із золота і срібла: намиста, сережки, кільця, браслети, кольє, кулони

Мода на прикраси з бірюзою завжди приходила і йшла в окремих деталях, але популярність каменю ніколи не страждала. Він (камінь) завжди вважався ознакою сміливого і впевненого в собі людини. Саме з цієї причини бірюзою прийнято було прикрашати не тільки тіло, але і зброю для битви.

Бірюза – камінь-талісман. Прикраси з бірюзою завжди цінувалися і шанувалися. Краса, дизайн і зовнішній вигляд прикрас варіювалися в залежності від кольору каменю.

Жіночі прикраси з бірюзою:

годинник з бірюзою
кільця з бірюзою
Кольє з бірюзою від «Тіффані»
Намисто з бірюзою
Підвіска з бірюзою
Сережки з бірюзою
Золоте кільце з бірюзою
Кольє в етнічному стилі з бірюзою

Ювелірні прикраси з бірюзою для чоловіків із золота і срібла: кільця, персні, печатки

Не варто вважати бірюзу лише жіночим каменем. Все частіше сучасні ювелірні компанії і виробники створюють чоловічі прикраси, доповнені бірюзою. Правильно вибране прикраса не тільки поліпшити здоров'я і підніме настрій, але і посприяє тому, щоб людину супроводжувала удача.

Чоловічі прикраси з бірюзою:

Срібний перстень з бірюзою
Фенечка з бірюзою
Чоловічий перстень з крихтою з бірюзи
Срібний перстень з бірюзою

Бірюза – камінь любові: як заговорити бірюзу на любов?

Бірюзу здавна вважали каменем любові. З цієї причини її носили як жінки, так і чоловіки. Самотні люди вважали, що бірюза зможе подарувати їм зустріч з коханою людиною. Сімейні люди носили бірюзу для того, щоб зберегти і вберегти своє сімейне щастя.

На сьогоднішній день камінь не змінив своїх магічних властивостей. Його властиво носити тим людям, що не потребують різких змінах, а хочуть знайти своє спокійне щастя міцних сімейних відносин. Рекомендується вибирати ту бірюзу, яка підходить вашому знаку зодіаку.

Подарунок з бірюзи вважається знаком міцних любовних відносин. Чоловік або дружина дарує своїй другій половинці бірюзу, як визнання в вірності і відданості.

Бірюза — камінь любові

Заговорити камінь на любов і посилити його енергетику можна за допомогою змови:

Змова на любов

Камінь бірюза кому не можна носити?

Бірюза – камінь, який підходить багатьом. Але і він має деяку «несумісність». Вважається, що носити бірюзу не можна злим людям. Їм слід повністю уникати будь-яких, навіть самих дрібних вставок з каменю. Вважається, що людям з «поганим характером» камінь або не буде допомагати або шкодити.

Так само не варто носити бірюзу тим жінкам, що дуже сильно люблять наносити на обличчя і тіло косметику. Мова йде про надмірних кількостях. Робити це не варто, тому що камінь, стикаючись з хімічними компонентами, здатний псуватися. Так само відбувається при контакті з маслами (креми, лосьйони) і спиртом (духи).

Сучасне мило так само здатне негативно впливати на красу каменю. Тому, перед прийняттям душу іл ванни, а так само перед миттям рук – необхідно знімати прикраси.

Чому не можна носити бірюзу Левам?

Незважаючи на те, що бірюза – дуже сприятливий камінь, її категорично не можна носити людям зі знаком Лева за гороскопом. Саме із-за своїх унікальних властивостей, бірюза здатна зіпсувати стан здоров'я Лева. Цей камінь може навіть послабити нервову систему людини цього знаку зодіаку і найгірше – не поліпшувати, а погіршувати добробут. У деяких випадках бірюза – причина фінансового краху Лева.

Інші негативні впливи бірюзи на Лева:

 • Істотне погіршення роботи статевої системи, знижує активність Львів
 • Бірюза погіршує працездатність Лева
 • Сприяє тому, що Леви «терплять» невдачі у професійній сфері
Не можна носити бірюзу Левам

Бірюза — дорогоцінне або напівдорогоцінне каміння?

Бірюза вважається дорогоцінним каменем. Однак цінність цього каменя залежить від його зовнішнього вигляду і родовища. Як вже говорилося, найдорожчою бірюзою прийнято вважати ту, що видобувається в США. Дорогоцінною необхідно називати натуральну бірюзу.

Часто під назвою «бірюза» виробники реалізують різні мінерали блакитних відтінків або звичайний пластик.

Чому бірюза змінює колір?

Слово «бірюза» в перекладі звучить як «здобути перемогу» (з давньої перської), а не «блакитний». Даний камінь – осадова гірська порода, яка має безліч різних відтінків. Бірюза один з не багатьох каменів, яким властиво змінювати свій колір, в залежності від зовнішніх факторів.

Бірюза здатна змінювати колір через:

 • Нагрівання
 • Впливу хімічних елементів

Якщо камінь піддається температурній обробці (довго перебуває на сонці, в духовій шафі, гарячої води), він стає непоказного і некрасивого каламутного зеленого кольору. Якщо на камінь впливають які-небудь хімічні речовини (з косметики, побутової хімії або речовини, що виробляються тілом людини у разі захворювання), він знаходить жовтуваті цяткування і плями.

Бірюза змінює колір

Камінь бірюза магічні властивості по знаках зодіаку для чоловіків і жінок

Основний рада астрологів – вибирати блакитну бірюзу. Блакитна бірюза володіє сильною позитивною енергетикою. Так само слід орієнтуватися на знак зодіаку при виборі прикраси з бірюзою:

 • Бірюза блакитного кольору підходить Стрільцям, Козерогам, Терезам
 • Бірюза зеленого кольору походить Скорпіонам, а так само Тельцям
 • Біла бірюза дуже гармонує Овнам, Діві і Рибам
 • Сіра бірюза відповідає Скорпіонам, Водоліям
 • Бура бірюза підходить Раку, Тельцю, Терезам
Бірюза за знаками зодіаку

Камінь бірюза: як відрізнити від підробки?

В якості підробок часто виступають схожі з каменем мінерали та інші матеріали:

 • Варисци
 • Говлит
 • Хризоколл
 • Бірюза штучна
 • Пластмаса
 • Кераміка
 • Фарфор
 • Кольорове скло
 • Кістка

Щоб не бути обдуреним виробником, слід знати деякі способи визначення підробки:

 • Підробка залишає кольоровий слід на вологою серветці, натуральна – немає
 • Поверхню натурального каменю – пориста
 • На поверхні оригінальної бірюзи не може бути тріщин або яких-небудь бульбашок, здуття і набухання
 • Якщо ви купуєте намисто або браслет з бірюзи, колір каменю зовні і усередині дырочке не повинен відрізнятися
 • Якщо нагріти голку край і піднести до бірюзі – пластик відразу розплавиться, кость почне погано пахнути після такої процедури
 • Якщо почати дряпати голкою бірюзу, підробка залишить сліди від подряпин, а натуральна ніяк не зможе зіпсується
Як розпізнати натуральну бірюзу?

Камінь бірюза: з чим носити?

Прикраси з бірюзи дуже йдуть блакитнооким людям. Вибираючи камінь, ви повинні орієнтуватися на колір своєї шкіри: смаглявим людям слід купувати бірюзу в золоті, а людей з білим кольором шкіри – бірюзу в обробці з срібла.

Краще всього мати на тілі два прикраси з бірюзою:

 • Кольє – браслет
 • Кольє – кільце
 • Кільце – сережки
 • Кільце – браслет
 • Кільце – підвіска
 • Браслет – сережки і так далі.

Надзвичайно актуальними будуть доповнення з шалей та хусток бірюзових відтінків, а так само переслідування в макіяжі бірюзового кольору.

Як і з чим носити бірюзу?

Як доглядати за бірюзою?

Натуральний камінь вимагає дбайливого догляду для того, щоб як можна довше радувати своєю красою власника і нести в собі тільки позитивну енергетику. Бірюза дуже гігроскопічна. Це означає, що її обов'язково слід берегти від таких впливів:

 • Тепло і перегрів
 • Ультразвук
 • Хімічний вплив
 • Кислота
 • Абразиви

Бережіть бірюзу від хімічних елементів, що знаходяться в мило, шампуні, миючих засобах, парфумах. Натирайте бірюзу сухою ганчірочкою або шматочком замші для блиску і сяйва.

Відео: «Кому бірюза приносить щастя?»