Щипчики для нігтів: як вибрати, правильно використовувати та точити?

Домогтися акуратних і гарних нігтиків можна, тільки якщо регулярно робити манікюр. Деякі жінки звертаються з цією метою до професіоналів, які працюють на дому або в салонах, а інші воліють займатися цим самостійно.

У будь-якому випадку важливо наявність набору якісного обладнання, обов'язково включає в себе щипчики для обробки кутикули і самої нігтьової пластинки.

Що це таке?

Щипчики для нігтів – це спеціальний пристрій для манікюру. Вони застосовуються, головним чином, для того, щоб прибирати затверділу шкірочку навколо нігтьової пластинки, приводити в порядок кутикулу і птеригий.

У випадку з маленькими дітьми щипці використовуються в якості альтернативи звичайним манікюрним ножиць, так як ними працювати набагато зручніше. Задіяні вони і в ситуації, коли необхідно відкоригувати вільний край нігтьової пластини.

Види

Існує велика кількість різноманітних щипчики для нігтів, що дозволяє вибрати оптимальний варіант для будь-якого стану нігтьової пластини, а також кутикули.

Крім моделей невеликого розміру і потужності, придатних для обробки нігтів на руках, існують і більш стійкі кусачки для педикюру.

Для кутикули

Професійні щипці для видалення кутикули є досить мініатюрними і володіють меншою довжиною ріжучих поверхонь, ніж інші різновиди.

Для манікюру

Манікюрні кусачки є альтернативою манікюрним ножиць, тому підходять при необхідності і для укорочування нігтів, і для зрізання задирок. Вони є більш потужними, ніж щипчики, призначені тільки для кутикули

Для стрижки

Ножиці для стрижки нігтів на ногах, тобто для педикюру, мають найбільш стійкою конструкцією.

Довжина лез в цьому випадку варіюється від півтора до двох сантиметрів, а пристрій здатний впоратися навіть з вросшими нігтиками.

Дитячі

Дитячі щипчики застосовуються для підстригання нігтів у малюків. В принципі, виглядають вони так само, як і кусачки для дорослих, а відрізняються від них тільки розміром.

Як вибрати?

Для дому краще підібрати окремі щипчики для манікюру і педикюру, причому останні повинні бути більш потужними і володіти довгими лезами. Вирушаючи в подорож, варто запастися мініатюрним пристроєм з безпечними лезами.

У будь щипців повинні бути гладкі ручки без люфту в суглобі між ними, тобто без проміжку. В іншому випадку – їх використання може виявитися досить небезпечним. Ідеальним матеріалом для виготовлення цього пристрою для манікюру називають нержавіючу сталь.

Вдалим рішенням також буде придбати прилад з медичної сталі.

У якісно зробленого пристрою леза вже досить наточені, їх можна використовувати відразу ж після покупки. Зазвичай кусачками виходить користуватися практично аж до півроку, а потім доводиться звертатися до професіонала, щоб заточити їх знову.

При покупці якість щипців можна перевірити, постараясь розрізати рівно посередині туго натягнутий пакет. В ідеалі поріз буде акуратним, не травмуючим інші частини пакета. Крім того, варто зімкнути леза і перевірити, не утворився між ними проміжок. Половинки також не повинні заходити одна на іншу і, звичайно ж, не скрипіти.

Важливо, щоб щипцями було зручно користуватися. Якщо вони занадто туго розкриваються, або ж, навпаки, бовтаються, то це вважається неправильним. До речі кажучи, оптимальною довжиною лез, призначених для коригування кутикули, є проміжок від шести до одинадцяти міліметрів, а тих, якими обрізають нігті, – від восьми до шістнадцяти міліметрів.

Новачкам краще стартувати з довжини лез в п'ять міліметрів. Власницям широких пластинок підійде інструмент з шестимиллиметровыми лезами і більше, а вузьких і невеликих – трохи менше.

Крім цього, важливо, щоб самі щипці виглядали неушкодженими, без будь-яких подряпин, виступаючих деталей або інших незрозумілих елементів.

Популярні виробники

Щипчики для манікюру, виготовляються різними виробниками, відрізняються якістю обраного матеріалу і деякою специфікою виготовлення.

Zinger

Дана марка виробляє велику кількість різноманітних щипчиків. У продажу є пристрої, які заточуються вручну, що володіють замочком, покриті спеціальним покриттям із срібла або золота. Вся продукція є високоякісною і здатною прослужити протягом довгого часу навіть без заточування лез.

Щипці Zinger справляються і з звичайною кутикулою, і з задирками.

Staleks

Staleks виробляє професійні кусачки, використовувані в салонах, з хірургічної сталі, що вимагає ручного заточення. Між собою вони відрізняються за різними параметрами, наприклад, довжині ріжучої частини або розмірами самого пристрою. Довжина лез найбільш популярної моделі цього виробника становить приблизно шістнадцять міліметрів, а самих щипчики – цілих 134 міліметри, завдяки акуратним довгим ручкам. Модель акуратно і без ранок і видаляє надлишки кутикули, і задирки. Існують у Staleks моделі з більш довгими лезами, довжина яких дорівнює сімнадцяти міліметрів.

Такі кусачки дуже потужні і здатні впоратися з нігтьової платівкою будь-якої товщини. Крім цього, в наявності та щипчики з укороченими восьмимиллиметровыми лезами. Важливо згадати, що Staleks створив кусачки і для корекції врастающих нігтів. Леза у такого пристрою вузькі і довгі, складові довжиною приблизно шістнадцять міліметрів. Зроблені щипчики з міцної сталі, яку за необхідності можна знову заточувати.

Avon

Компанія Avon випускає кілька різновидів щипчики для нігтів різних розмірів. Виконані пристрої з хромованої сталі, захищеної від корозії і силікону.

Застосовуються кусачки як для оформлення кутикули, так і для коректування самого нігтя.

Yoko

Щипчики даної марки виготовляються з кобальтової сталі. Виглядають вони дуже красиво і стильно. Крім цього, існує кілька варіантів стискає механізму і можливість підібрати довжину лез від чотирьох до п'ятнадцяти міліметрів. Продукція Yoko заточується вручну.

Як користуватися?

Перед початком процедури необхідно продезінфікувати обладнання, а пальчики самі злегка розпарити. Щипчики розлучаються і підносяться до кутикули (причому одне лезо повинно виявитися під нею), після чого – стискаються. Таким же чином обробляються і частини грубої шкірочки з боків від нігтьової пластинки. Правильно тримати кусачки спокійно і м'яко, щоб вони не зривали шкірку, а обережно обрізали її. Великий палець повинен розміщуватися на сполучному механізмі, а іншим треба затискати пружинку. При цьому леза завжди рекомендується направляти вниз.

Працюючи, не варто старатися і занадто сильно притискати пристрій до оброблюваної кутикули. Рухи повинні йти по дузі. Якщо процедура виконана правильно, то від кутикули все одно залишиться тоненька смужка.

Обробка закінчується змазуванням рук зволожуючим кремом.

Догляд і зберігання

Зберігати кожен інструмент краще в окремому чохлі або футлярі, який буде щільно закриватися і, тим самим, фіксувати його в нерухомому положенні. Крім того, рекомендується чимось додатково покривати самі леза, щоб випадково не порізати пальці. Наприклад, це можуть бути залишки оболонок старих проводів, з яких конструюються трубочки відповідного розміру.

У тому випадку, коли леза затупився, не варто намагатися відновити їх самостійно – краще віддати в ремонтну майстерню. Під час використання кусачок необхідно не забувати про дезінфекцію. Перед початком манікюру вони повинні бути оброблені ультрафіолетовим стерилізатором, а після процедури – звичайним спиртом.

Як наточити і полагодити?

В домашніх умовах точити щипчики категорично не рекомендується – замість цього завжди потрібно звертатися до професіонала. Сам процес звичайно складається з декількох стадій. Спершу з'ясовується, чи є люфт, тобто непотрібний зазор між поверхнями, він усувається. Пружинки коригуються за необхідності, щоб забезпечити їм спокійне, м'яке рух, а наявна іржа очищається. Нарешті, кожна площина точиться зсередини, щоб стати гострою і тонкою.

Однак все ж існує інструкція заточування кусачок будинку. Для її здійснення необхідно буде брусок, застосовуваний для натачивания ножів. Щипчики максимально широко розкриваються і дуже плавно точаться про брусок. Якщо в господарстві є точильний верстат, то на ньому фіксується пристрій, а безпосередня обробка лез відбувається за допомогою кола з алмазним напиленням. Крім того, привести щипці в порядок можна спробувати і за допомогою звичайної наждачки.

У завершенні будь-якої процедури сталь протирається серветкою без ворсинок.

У тому випадку, коли кусачки починають туго рухатися, виправити ситуацію також можна самостійно. У цьому випадку використовується спеціальна шліфувальна паста, машинне масло або гас. Маленький шматочок зеленої речовини розтирається на пил, після чого перемішується з декількома краплями рідкого компонента так, щоб вийшла кашка.

Склад наноситься в точку з'єднання повністю розкритих щипчики, після чого їх ручки повертаються і зводяться. Потім (за необхідності) кашка втирається ще і в точки, де з двох сторін розміщуються заклепки. Завершуючи процедуру, шарнір ретельно промивається гасом, а після – змащується парою крапель олії.

Шліфувальна паста

Відгуки

Великою популярністю у покупців користуються щипчики Zinger, які не втрачають свого первісного стану навіть через сім років після початку користування. Користувачі відзначають, що пристрій не тільки справляється з акуратним усуненням кутикули, але, до того ж, є дуже зручними і зовсім не затуплюється. Зручними також вважаються і кусачки Yoko, які часто вибираються для використання в манікюрних салонах. Вони не втрачають своєї якості навіть при частому використанні.

Таким чином, ви ознайомилися з найпопулярнішими моделями щипчики для манікюру, а також дізналися, як їх можна заточити в домашніх умовах.

Поради щодо вибору та використання щипчиків дивіться у наступному відео.